Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: οχι παλιιιιιιιιι.....

  1. #1
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή οχι παλιιιιιιιιι.....

    ειναι παρατηρημενο απο την προσωπικη μου εμπειρια οτι οταν κατι το προσεχεις πολυ και το αγαπας...σε βασανιζει(ειτε γυναικα ειτε αυτοκινητο,μηχανη κτλ)
    να μπω στο θεμα λοιπον μηπως με βοηθησετε
    πριν λιγες μερες εβαλα μεμβρανες...και το λεω γιατι εχει ισως σημαδια...
    παω χτες να ξεθολωσω το πισω τζαμι ...παταω τις αντιστασεις και κοιταω οι οριζοντιες δουλευαν ...και δεν δουλευαν 2 απο τις καθετες...εχει 2 καθετες δεξια και 2 αριστερα ...ε οι γ£$%¬νες οι δεξια δεν δουλευαν...εψαξα κοιταξα μηπως ο π"£$%¬ρας εκοψε την αντισταση αλλα δεν ειδα εμφανες.....ξερει κανεις κατι ...η εχει αντιστοιχη εμπειρια....για να φτιαχτει αλλαζω ολο το τζαμι;;;;;;;;;;;;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    437
    Thanked
    218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν εχεις θραυση κρυσταλλων ξερεις τι πρεπει να κανεις!!! ΛΟΛ

  3. #3
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stavr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εχεις θραυση κρυσταλλων ξερεις τι πρεπει να κανεις!!! ΛΟΛ
    εχω αλλα δεν ειναι κριμα;;;μηπως γινετε κατι αλλο πλην του λιθοβολισμου;;;

  4. #4
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18807
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βεβαιώσου πρώτα ότι αυτές είναι όντως αντιστάσεις. Το λέω γιατί συνήθως υπάρχουν αντιστάσεις από την πλευρά του συνοδηγού αλλά όχι κι απ' του οδηγού (βλ. Χ5). Επίσης, στο Golf που είχα, γενικά οι κατακόρυφες δεν ήταν αντιστάσεις αλλά κεραίες.

    Αν πράγματι ήταν αντιστάσεις, τι να πω... Πήγαινε και ζήτα του τα ρέστα. Πάντως, από τη στιγμή που η μεμβράνη κόβεται έξω από το αυτοκίνητο, δε μπορώ να καταλάβω πως έκανε τέτοια ζημιά. Με το μαρκούτσι που πατάει τις άκρες ώστε να κολλήσουν ίσως?

  5. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    ghost-rider (24-10-10)

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαιώσου πρώτα ότι αυτές είναι όντως αντιστάσεις. Το λέω γιατί συνήθως υπάρχουν αντιστάσεις από την πλευρά του συνοδηγού αλλά όχι κι απ' του οδηγού (βλ. Χ5). Επίσης, στο Golf που είχα, γενικά οι κατακόρυφες δεν ήταν αντιστάσεις αλλά κεραίες.
    Έτσι ακριβώς, συνήθως οι κάθετες γραμμές είναι κεραίες, για κάνε ένα έλεγχο!

  7. #6
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε παιδια ειναι δυνατον να ειναι απο την μια πλευρα αντιστασεις και απο την αλλη κεραια;;;;κεραια for what;αφου εχει κεραια στον ουρανο....κι αλλη;

  8. #7
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από τη μικρή προσωπική εμπειρία που έχω λόγω τοποθέτησης μεμβρανών σε δύο αυτοκίνητά μου, το βρίσκω κάπως δύσκολο να έχουν τραυματιστεί αντιστάσεις στο πίσω παρμπριζ.
    Νομίζω ο Μονστα πρέπει να έχει συγκεκριμένη άποψη αν αυτό μπορεί να συμβεί ...

  9. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.210
    Thanked
    14102
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είναι πολύ πιθανόν ο τοποθετητής να σου δημιούργησε πρόβλημα (οσο καλός και να είναι είναι θέμα αυτό)

    Είναι γνωστό και ίσως ένας απο τους μεγαλύτερους φόβους όταν βάζεις μεβράνες αυτό ακριβώς που μόλις ανέφερες με τις αντιστάσεις...Δυστηχώς...

    Α...Επίσης εξακρίβωσε το ποιές αποτελούν την κεραία
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 24-10-10 στις 16:21



  10. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω αλλα δεν ειναι κριμα;;;μηπως γινετε κατι αλλο πλην του λιθοβολισμου;;;
    Πανευκολα σπας το τζαμι και ξεμπερδευει.Θα πρεπει ομως να ξαναπληρωσεις την μεμβρανη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαιώσου πρώτα ότι αυτές είναι όντως αντιστάσεις. Το λέω γιατί συνήθως υπάρχουν αντιστάσεις από την πλευρά του συνοδηγού αλλά όχι κι απ' του οδηγού (βλ. Χ5). Επίσης, στο Golf που είχα, γενικά οι κατακόρυφες δεν ήταν αντιστάσεις αλλά κεραίες.

    Αν πράγματι ήταν αντιστάσεις, τι να πω... Πήγαινε και ζήτα του τα ρέστα. Πάντως, από τη στιγμή που η μεμβράνη κόβεται έξω από το αυτοκίνητο, δε μπορώ να καταλάβω πως έκανε τέτοια ζημιά. Με το μαρκούτσι που πατάει τις άκρες ώστε να κολλήσουν ίσως?
    Μπορουν να ειναι και αντιστασεις και κεραια συγχρονως!
    Μπορει να εχει γινει ζημια απο τον τεχνιτη την ωρα που εκανε το τελειωμα στην ακρη της μεμβρανης.Μπορει να ξεκολησε τον ακροδεκτη που ειναι κολλημενος με καλαι πανω στο τζαμι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια ειναι δυνατον να ειναι απο την μια πλευρα αντιστασεις και απο την αλλη κεραια;;;;κεραια for what;αφου εχει κεραια στον ουρανο....κι αλλη;
    Οι αντιστασεις ειναι για την κεραια του ραδιοφωνου και αυτη που ειναι στον ουρανο αν ειναι "καρχαριακι" ειναι για τηλεφωνο.
    Αν στον ουρανο εχει κανονικο ιστο απλα οι αντιστασεις ειναι μονο αντιστασεις.Δεν θυμαμαι πως ειναι ο ασσος
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  11. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα αφού η τελευταία σειρά των λυχνιών μου έχει γδαρθεί σε δύο σημεία και δε λειτουργεί. Βέβαια είναι η πάνω πάνω κι έτσι δε με ενοχλεί γι'αυτό και δεν έχω ασχοληθεί με την επισκευή της.
    Το μόνο πρόβλημα είναι πως όταν ανάβω τις αντιστάσεις για να ξεθολώσει το πίσω τζάμι, το ραδιόφωνο δεν πιάνει τόσο καλά ιδίως σε μέρη που έχει αδύναμο σήμα, αλλά τι να κάνουμε. Δε νομίζω πως αξίζει να αλλάξω όλο το τζάμι γι'αυτό.

    Υπάρχει όμως κι άλλη λύση την οποία δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά λένε πως λειτουργεί. Κάποια υγρά επιδιόρθωσης που τα απλώνεις προσεχτικά εκεί που η αντίσταση έχει κοπεί και έχουν το ρόλο του αγωγού, κάνοντάς τη να λειτουργεί και πάλι ολόκληρη (εκτός απ'το σημείο που έχει μπει το υγρό).
    Εδώ είναι κάποια τέτοια προϊόντα: https://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=...+kit&_osacat=0
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP