Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Αγορά BMW X2 xDrive20d - Αξιοπιστία και προβλήματα

  1. #1
    Εγγραφή
    21-10-24
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αγορά BMW X2 xDrive20d - Αξιοπιστία και προβλήματα

    Καλημέρα,


    Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός BMW X2 xDrive20d 150hp ή 190hp (2019 έως 2023).

    Αν μπορεί κάποιος κάτοχος να με ενημερώσει για την αξιοπιστία του κινητήρα, πιθανές βλάβες και την πραγματική κατανάλωση του οχήματος θα ήμουν ευγνώμων.


    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-11
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    39
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επειδή έχω τον ίδιο κινητήρα 20d στην Χ1 f48 τα προβλήματα που έβγαλε από το τέλος του 2015 που έχω το αμάξι είναι τα εξής: 1. Πρόβλημα έβγαλε κάποια στιγμή η πολλαπλή εισαγωγής και ήθελε αλλαγή. Ξεκάθαρη αστοχία της bmw με κόστος 300 ευρώ.
    2. Η egr ήταν προβληματική εξαρχής. Την άλλαξα στα 100000+ χλμ με δική μου επιβάρυνση (κόστος 300 ευρώ) και ξανά πριν μερικές χιλιάδες χλμ. σε ανάκληση της bmw (δεν πλήρωσα τίποτα τη δεύτερη φορά). Ξεκάθαρη αστοχία της bmw και αυτό!
    3. Κάποια στιγμή αλλάξαμε τη δεξιά μπροστά βάση μηχανής, πρόβλημα που βγάζουν οι περισσότερες Χ1 όπως ομολόγησε ο μηχανικός μου. Ξεκάθαρη αστοχία της bmw και αυτό: κόστος 200 ευρώ.
    4. Στα 185.000 χάλασε η πεταλούδα γκαζιού. Εδώ δεν θα κατηγορήσω την bmw αλλά το βαρύ ποδάρι μου, καθώς όπως μου είπε ο μηχανικός μου, μόνο το δικό μου αμάξι έβγαλε τέτοιο πρόβλημα! (χαχα). Βρήκαμε μια σχεδόν καινούρια και την αλλάξαμε με συνολικό κόστος κάτω από 400 ευρώ (καινούρια αν θυμάμαι καλά έχει 550+)
    Αυτές είναι οι βλάβες των 9 χρόνων και 200.000 χλμ. που έχω το αμάξι με συνολικό κόστος περίπου 1200 ευρώ.

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP