Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: τακακια

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή τακακια

    σε λιγο φτανει η ωρα να αλλαξω τα μπροστα τακακια...σε 2800χλμ....ποια τακακια να βαλω?και αισθητηρες?και αν το παω σε αντιπροσωπεια θα μου βαλουν της bmw η θα μου βαλουν αλης εταιρειας και δεν θα μου πουν τιποτα?μακαρι να ηξερα να τα αλλαζα μονος μου γιατι απο τιμες που ειδα στο ebay εδω κλεβουν.......αν θυμαμαι κοστιζουν καπου 170 ευρω ....

  2. #2
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ έβαλα textar εδώ και ένα μήνα, έως τώρα είναι μια χαρά. Το καλώδιο γιατί; σου άναψε ένδειξη; μου κόστισαν τα πίσω μαζί με την τοποθέτηση 45 ¤ νομίζω πολύ καλή τιμή. Αν είσαι Αθήνα στείλε μου πμ να σου πω περισσότερα

  3. The Following User Says Thank You to Christopherk For This Useful Post:

    giannis79 (19-09-13)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.117
    Thanked
    11973
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία άλλης μάρκας, παίζει εντονότατα το φαινόμενο να σου βάζουν είτε oem είτε imitation ανταλλακτικό χωρίς να ενημερώνουν τον πελάτη.

    Στην Bmw δεν ξέρω τι κάνουν. Υποθέτω ότι οι ''μεγάλοι'' τοποθετούν genuine ανταλλακτικά με πιασοκολέ τιμές, ενώ οι ''μικρότεροι'' (οικονομικά, κλπ) το κάνουν τουρλού τουρλού, ανάλογα με την περίσταση.

    Σε κάθε περίπτωση μπορείς να αγοράσεις τα γνήσια ανταλλακτικά μόνος σου (είτε oem είτε genuine) και να πας σε ένα συνεργείο να στα τοποθετήσουν, εφιστόντας την προσοχή που πρέπει να δώσουν στους αισθητήρες.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. The Following User Says Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (19-09-13)

  6. #4
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία άλλης μάρκας, παίζει εντονότατα το φαινόμενο να σου βάζουν είτε oem είτε imitation ανταλλακτικό χωρίς να ενημερώνουν τον πελάτη.

    Στην Bmw δεν ξέρω τι κάνουν. Υποθέτω ότι οι ''μεγάλοι'' τοποθετούν genuine ανταλλακτικά με πιασοκολέ τιμές, ενώ οι ''μικρότεροι'' (οικονομικά, κλπ) το κάνουν τουρλού τουρλού, ανάλογα με την περίσταση.

    Σε κάθε περίπτωση μπορείς να αγοράσεις τα γνήσια ανταλλακτικά μόνος σου (είτε oem είτε genuine) και να πας σε ένα συνεργείο να στα τοποθετήσουν, εφιστόντας την προσοχή που πρέπει να δώσουν στους αισθητήρες.
    σε όσα εξουσιοδοτημένα έχω πάει Πάνο τα ανταλλακτικά βγαίνουν απο κουτάκι με σφραγίδες και λογότυπα της BMW. αν δεν δεις κάτι τέτοιο να γίνεται τότε ζητάς φυσικά εξηγήσεις...

  7. The Following User Says Thank You to Cobalt For This Useful Post:

    Ptboul (19-09-13)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.117
    Thanked
    11973
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γμσετα Πετράν. Το φαινόμενο που περιγράφω λαμβάνει χώρα σε εξουσιοδοτημένη γνωστή αντιπροσωπεία στο Γαλάτσι, αλλά και σε επαρχία.

    Ο άσχετος καταναλωτής, πχ ο πατέρας μου που είναι 70 χρονών και απλά βάζει βενζίνη και φεύγει και πάει το αμάξι για σέρβις στην ώρα του, το αφήνει κ περιμένει, πιστεύεις ότι έχει ιδέα του τι κάνουν;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #6
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γμσετα Πετράν. Το φαινόμενο που περιγράφω λαμβάνει χώρα σε εξουσιοδοτημένη γνωστή αντιπροσωπεία στο Γαλάτσι, αλλά και σε επαρχία.

    Ο άσχετος καταναλωτής, πχ ο πατέρας μου που είναι 70 χρονών και απλά βάζει βενζίνη και φεύγει και πάει το αμάξι για σέρβις στην ώρα του, το αφήνει κ περιμένει, πιστεύεις ότι έχει ιδέα του τι κάνουν;
    εμενα μου το καναν χωρις να με ρωτησουν ....μου βαλαν textar..apla den koitaza εκεινη τη στιγμη.....το ειδα αλη φορα,και με χρεωσαν κανονικα,,,,και μου καναν και καλα μια εκπτω ση στο τελος.....απορω και τι αλη μπινια εχουν κανει και δεν εχω δει μεχρι στιγμης
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis79 : 19-09-13 στις 11:49

  10. The Following User Says Thank You to giannis79 For This Useful Post:

    Ptboul (19-09-13)

  11. #7
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christopher 325Ci E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έβαλα textar εδώ και ένα μήνα, έως τώρα είναι μια χαρά. Το καλώδιο γιατί; σου άναψε ένδειξη; μου κόστισαν τα πίσω μαζί με την τοποθέτηση 45 ¤ νομίζω πολύ καλή τιμή. Αν είσαι Αθήνα στείλε μου πμ να σου πω περισσότερα
    και γω πληρωσα για textar σε αντιπροσωπεια χωρις να μου το πουν περιπου120 με αισθητηρες....περαστικα μου

  12. #8
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πριν που μηλισα με spano μου εξηγησε ο υπευθινος οτι η bmw εχει εκπτωτικα κουπονια για ποιο παλια οχηματα και τα μπροστα τακακια με αισθητηρες πανε 155,και τα πισω 145,,μαρκας bmw παντα.....και εργασια

  13. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.117
    Thanked
    11973
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τότε είναι καλή η τιμή.

    άαα να τα λέμε και αυτά, πράγματι, σου τοποθετούν τα ανταλλακτικά που θέλουν, αλλά η έκπτωση είναι σημαντική σε σχέση με αυτό που θα πλήρωνες σε άλλη αντιπροσωπεία για τα genuine ανταλλακτικά.

    Η ένσταση μου είναι στην ενημέρωση.

    Πες μου ρε φίλε, αν θες genuine τακάκι έχει 300
    oem έχει 150
    και imitation 70

    και άσε με να αποφασίσω. Έτσι θα με έχεις κερδίσει.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. The Following User Says Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    giannis79 (19-09-13)

  15. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    328
    Thanked
    473
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οπότε βάζεις ferodo με τόσα χρήματα στο συνοικιακό μάστορα (σιγά τα ωά και την τεχνογνωσία που καταβάλει ο οποιοσδήποτε να αλλάξει τακάκια)και έχεις φρενάρες σε σχέση με τα oem!
    Παθών και μαθών!!!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to 320d For This Useful Post:

    giannis79 (19-09-13), Ptboul (19-09-13)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP