Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Προβλημα με κλειδαρια Ε46 CABRIO

  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-10
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    9
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή Προβλημα με κλειδαρια Ε46 CABRIO

    Καλημερα σε ολους....
    Δυστυχώς η κλειδαριά απο το 46αρι μου και αναφέρομαι σε αυτην του πορτ μπαγκαζ σταμάτησε να δουλεύει με το κουμπί εδω και κάποιο διάστημα.
    Γνωρίζει κάποιος περίπου τι κόστος θα χρειαστεί για την επισκευή της αν επισκευάζεται η για την αντικατάσταση της?
    Ευχαριστώ πολύ..

  2. #2
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.285
    Thanked
    4209
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους....
    Δυστυχώς η κλειδαριά απο το 46αρι μου και αναφέρομαι σε αυτην του πορτ μπαγκαζ σταμάτησε να δουλεύει με το κουμπί εδω και κάποιο διάστημα.
    Γνωρίζει κάποιος περίπου τι κόστος θα χρειαστεί για την επισκευή της αν επισκευάζεται η για την αντικατάσταση της?
    Ευχαριστώ πολύ..
    Εννοείς το touch την μεμβράνη κάτω απο το σήμα????

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-10
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    9
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το ηλεκτρικό κομμάτι εννοω φιλε Βασιλη δεν ανταποκρινετε καθολου,ανοίγει μονο manual με το κλειδί...

  4. The Following User Says Thank You to TAN For This Useful Post:

    Vassilis ///M (18-03-12)

  5. #4
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.285
    Thanked
    4209
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ηλεκτρικό κομμάτι εννοω φιλε Βασιλη δεν ανταποκρινετε καθολου,ανοίγει μονο manual με το κλειδί...
    Μία απο τα ίδια....Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω απλά δεν βρήκα χρόνο να το ψάξω....

    Οπότε το ερώτημα είναι τι μπορεί να φταίει?????

  6. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    υπαρχει περιπτωση να εχει κομμενο καλωδιο μεσα στην φυσουνα του προτμπαγκαζ.πατωντας το μπουτον απ το κλειδι δεν ανοιγει?αν οχι τοτε πιθανων να εχει κοπει καποιο καλωδιο μεσα στην μαυρη την φυσουνα(λαστιχο) του πορτμπαγκαζ με το μαξωμα.

  7. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    Vassilis ///M (18-03-12)

  8. #6
    Εγγραφή
    26-06-10
    Περιοχή
    Ηρακλειο-Κρητη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    407
    Thanked
    499
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία απο τα ίδια....Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω απλά δεν βρήκα χρόνο να το ψάξω....

    Οπότε το ερώτημα είναι τι μπορεί να φταίει?????
    ο ηλεκτρικος διακοπτης του πορτ μπαγκαζ....

  9. #7
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1175
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου το επαθα και γω,απο το κουμπι στο κλειδι ανοιγε κανονικα και μετα εστρωσε απο μονο του!!!Αν δεν ανοιγει απο το κουμπι στο κλειδι πιθανον να ειναι το προβλημα στο κουμπι του καπο.
    quattro ist fur sissies

  10. The Following User Says Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    Vassilis ///M (19-03-12)

  11. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν δεν ανοιγει απ το κουμπι στο κλειδι τοτε δεν ειναι προβλημα απ το κουμπι αλλα ειτε απ την κλειδαρια ειτε απ τα καλωδια που ανεφερα πιο πανω!!!

  12. #9
    Εγγραφή
    15-01-10
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    345
    Thanked
    416
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μήπως (λέω εγώ τώρα) την κλειδώνεις και για αυτό δεν ανοίγει???

  13. #10
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μιας που ειδα αυτο το θεμα για να μην ανοιξω αλλο λεω να ρωτησω κ εγω εδω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω. Εχω αλλαξει τον μαμα συναγερμο με aftermarket εδω και κατι μηνες, αλλα την τελευταια περιοδο παρατηρω ενα προβλημα. Οταν παταω απο τον τηλεχειρισμο να ξεκλειδωσει, καμια φορα οχι παντα οι ασφαλειες δεν ανεβαινουν. Ακουγεται απο μεσα οτι δινει την εντολη, ενας μικρος θορυβος δηλαδη, αλλα κ οι 2 ασφαλειες μενουν κατω. Πρεπει να προσπαθησω 2-3 φορες με το κλειδωμα/ξεκλειδωμα απο τον τηλεχειρισμο κ μετα ανεβαινουν κανονικα. Ακομα πιο σπανια μπορει να μην πιανει κ χρησιμοποιω το κλειδι οπου εκει αν οχι με την 1η με την 2η θα ανοιξει.. Τι απο ολα μπορει να ειναι αυτο? Καποιες φορες το παρατηρω οταν εχει κρυο αλλα δεν ξερω αν ειναι προβλημα αυτο, απλα το αναφερω..
    Επισης κ απο μεσα με το κεντρικο κουμπι κλειδωματος καμια φορα δεν ξεκλειδωνουν οι πορτες, ενω ακουγεται οτι δινει εντολη. Αν το πατησω 1-2 φορες μετα ειναι οκ!
    Αναλογικα στις 10 φορες πχ που θα το ξεκλειδωσω τις 3 δεν θα ξεκλειδωσει με την 1η..

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP