Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: [Μ5 Ε60] Αλλαγη δερματος

  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή [Μ5 Ε60] Αλλαγη δερματος

    Οταν αγορασα το Μ5 ειχα υπ' οψιν μου καποια στιγμη να αλλαξω το εσωτερικο χρωμα των επενδυσεων των καθισματων.Μετα απο 2 χρονια αποφασισα να κανω την αλλαγη αυτη.Το χρωμα που υπηρχε στο αυτοκινητο ηταν το sepang bronze (LKA8) σε τελεια κατασταση με μηδενικες φθορες.Η επιλογη του χρωματος για μενα ηταν μονοδρομος καθως μου αρεσει ιδιαιτερα το terracotta που χρησιμοποιει η bmw στο X3 και η porsche,απλως παιξαμε λιγο με τη διχρωμια.Διχρωμια χρησιμοποιει και η bmw στις τελευταιες εκδοσεις competition στα Μ5-Μ6.Το δερμα που βαλαμε ειναι Α' ποιοτητας γαλλικο,οι ραφες εγιναν ακριβως οπως του εργοστασιου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Το δικο του δερμα το ονομαζει η bmw merino και στοιχιζει σαν ανταλλακτικο 2200 ευρω η επενδυση του καθε εμπρος καθισματος και 4000 ευρω τα πισω.Εαν προσθεσουμε τα κομματια της κεντρικης κονσολας και τις επενδυσεις δερματος στις πορτες η bmw για την αλλαγη των δερματων ηθελε περιπου 10000 ευρω!!!!!!
    Ποσο το οποιο θεωρω υπερβολικο για τη ποιοτητα του merino,το οποιο μετα απο λιγο καιρο χρησης γυαλιζει παρα πολυ ευκολα.Το γαλλικο δερμα που χρησιμοποιησα εχει την ιδια τιμη με το merino που βρηκα στη γερμανια και σαφως ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας.
    Βρηκα στη γερμανια merino sepang bronze ακριβως το ιδιο με της bmw,μου εστειλαν δειγμα και το συγκρινα,και η τιμη του ειναι για 17 περιπου τ.μ δερματος που χρειαζεται το Μ5 900-1000 ευρω με τα μεταφορικα.
    Ενας καλος ταπετσερης θα χρειαστει για τη ραφη του δερματος και τη τοποθετηση 1500 περιπου ευρω.Κανοντας τη συγκριση με τη τιμη της bmw θεωρω υπερβολικη τη διαφορα, για το ακριβως ιδιο πραγμα.
    καποιες φωτογραφιες πριν και μετα την αλλαγη!!!!!!!.
    Attached Images Attached Images

  2. The Following 11 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    A8hnaios (04-03-11), aristent (06-03-10), BILL007 (06-03-10), Christos 330 (06-03-10), georgepap (08-04-11), NickE60 (06-03-10), Stamatis (06-03-10), Stathis (06-03-10), yannisv (06-03-10), Z4 DCT (06-03-10), zaharias (29-09-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν αγορασα το Μ5 ειχα υπ' οψιν μου καποια στιγμη να αλλαξω το εσωτερικο χρωμα των επενδυσεων των καθισματων.Μετα απο 2 χρονια αποφασισα να κανω την αλλαγη αυτη.Το χρωμα που υπηρχε στο αυτοκινητο ηταν το sepang bronze (LKA8) σε τελεια κατασταση με μηδενικες φθορες.Η επιλογη του χρωματος για μενα ηταν μονοδρομος καθως μου αρεσει ιδιαιτερα το terracotta που χρησιμοποιει η bmw στο X3 και η porsche,απλως παιξαμε λιγο με τη διχρωμια.Διχρωμια χρησιμοποιει και η bmw στις τελευταιες εκδοσεις competition στα Μ5-Μ6.Το δερμα που βαλαμε ειναι Α' ποιοτητας γαλλικο,οι ραφες εγιναν ακριβως οπως του εργοστασιου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Το δικο του δερμα το ονομαζει η bmw merino και στοιχιζει σαν ανταλλακτικο 2200 ευρω η επενδυση του καθε εμπρος καθισματος και 4000 ευρω τα πισω.Εαν προσθεσουμε τα κομματια της κεντρικης κονσολας και τις επενδυσεις δερματος στις πορτες η bmw για την αλλαγη των δερματων ηθελε περιπου 10000 ευρω!!!!!!
    Ποσο το οποιο θεωρω υπερβολικο για τη ποιοτητα του merino,το οποιο μετα απο λιγο καιρο χρησης γυαλιζει παρα πολυ ευκολα.Το γαλλικο δερμα που χρησιμοποιησα εχει την ιδια τιμη με το merino που βρηκα στη γερμανια και σαφως ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας.
    Βρηκα στη γερμανια merino sepang bronze ακριβως το ιδιο με της bmw,μου εστειλαν δειγμα και το συγκρινα,και η τιμη του ειναι για 17 περιπου τ.μ δερματος που χρειαζεται το Μ5 900-1000 ευρω με τα μεταφορικα.
    Ενας καλος ταπετσερης θα χρειαστει για τη ραφη του δερματος και τη τοποθετηση 1500 περιπου ευρω.Κανοντας τη συγκριση με τη τιμη της bmw θεωρω υπερβολικη τη διαφορα, για το ακριβως ιδιο πραγμα.
    καποιες φωτογραφιες πριν και μετα την αλλαγη!!!!!!!.
    Παραδέχομαι!!!!!!!!

    Πολύ ωραία δουλειά πραγματικά!!! ...και δύσκολη δουλειά (με πόρτες κονσόλες κλπ)

  4. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    alexm (06-03-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απλά ΑΨΟΓΟ!

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μπραβο αλεξη, εντυπωσιακη δουλεια!

    μου αρεσει κι εμενα πολυ αυτο το χρωμα...
    σε καποιο επομενο αυτοκινητο αν και οταν ερθει η ωρα θα το βαλω...

  7. #5
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πανέμορφο!!! Φοβερή δουλειά και διχρωμία!!

  8. #6

    Προεπιλογή

    υπεροχο! ΚΑι ωραιος συνδιασμος και πολυ ωραια δουλεια φαινεται να εχει γινει!
    Αληθεια Αλεξη αυτο εγινε εδω Πατρα?

  9. #7
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aυτη η λεπτομερεια ειναι ολη η διαφορα . . .

    Εξαιρετικο Αλεξη ευγε για το μερακι σου . . .

  10. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εξαιρετικο οπτικο αποτελεσμα.
    Σοφη κινηση.

  11. #9
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπεροχο! ΚΑι ωραιος συνδιασμος και πολυ ωραια δουλεια φαινεται να εχει γινει!
    Αληθεια Αλεξη αυτο εγινε εδω Πατρα?
    Καλιθεα μερια ΦΩΤΗΣ συντοπιτη.

  12. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    m-power_01 (06-03-10)

  13. #10
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4.109
    Thanked
    2483
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τελειο!!!!!
    που το εκανες ?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP