Σελίδα 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 114

Θέμα: Go Kart

  1. #71
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μέγαρο χθες, είχα τη κρυφή ελπίδα ότι θα έχει trackday δίπλα μήπως δω κανέναν από εσάς...αλλά τελικά είχε μηχανές.

    Στα δικά μας...ΕΠΙΚΗ προπόνηση! Τέλειος καιρός, σούπερ παρέα, τέλεια η πίστα, πολύ όρεξη, ψυχολογία φουλ και δοκίμασα διαφορετικά πράγματα μέσα.

    Ιδού το δεύτερο, χθεσινό, σκέλος στο 41,9. Κυνηγώ τα παιδιά μπροστά, πάνω στη πίεση κάνω λάθη (χάνω ταχύτητες στο κατέβασμα), τους μαζεύω μετά σταθερά αλλά στο 8:20 υπερβάλω στα φρένα ψάχνοντας το απόλυτο σημείο και το χάνω...συμβαίνουν, αποδείχθηκε ότι τελικά δεν ήταν αυτό.



    Το πρώτο επίσης πολύ γρήγορο:



    Εκεί όλοι γυρίζουμε σε 1-2 δέκατα.

    Υ.Γ. Αν σας κουράζω με τα βίντεο, μου το λέτε, ΟΚ?
    Nikos

  2. The Following User Says Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (12-05-14)

  3. #72
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σημερα οδηγησα για πρωτη φορα διχρονο 125 αυτοματο διταχυτο. Τι κ@@@@@@@λα ειναι αυτη? Τι δυναμη εχει αυτο το πραματακι? Ιδρωμενος βγηκα με ταχυπαλμια στο 10λεπτο. Γιατι τοσα χρονια πεταγα λεφτα στα 270αρια χρεπια ?
    Αμα δοκιμασω και 6ταχυτο θα διωξω το buggy

  4. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (11-05-14)

  5. #73
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα οδηγησα για πρωτη φορα διχρονο 125 αυτοματο διταχυτο. Τι κ@@@@@@@λα ειναι αυτη? Τι δυναμη εχει αυτο το πραματακι? Ιδρωμενος βγηκα με ταχυπαλμια στο 10λεπτο. Γιατι τοσα χρονια πεταγα λεφτα στα 270αρια χρεπια ?
    Αμα δοκιμασω και 6ταχυτο θα διωξω το buggy
    Που να οδηγήσεις 6τάχυτο...

    Θα κουνηθεί το κεφάλι σου...

    Δε ξέρω ποιο οδήγησες, αλλά σκέψου ότι το αυτόματο βγάζει 27 άλογα και το 6τάχυτο 43 κι έχει άλλες 5 ταχύτητες.
    Nikos

  6. #74
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι τοσα χρονια πεταγα λεφτα στα 270αρια χρεπια ?
    Τετράχρονο δεν είναι το 270?
    Εννοείτε ότι τα δίχρονα βγάζουν άλογα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 11-05-14 στις 21:46

  7. #75
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που να οδηγήσεις 6τάχυτο...

    Θα κουνηθεί το κεφάλι σου...

    Δε ξέρω ποιο οδήγησες, αλλά σκέψου ότι το αυτόματο βγάζει 27 άλογα και το 6τάχυτο 43 κι έχει άλλες 5 ταχύτητες.
    Στη Speed Force ηταν, δεν ξερω και δεν ρωτησα. Στα χρωματα εμοιαζε με Tony Kart.Με εβαλε σε σκεψεις, αν δωσω το buggy. Αξιζει το 6ταχυτο ή θα οδηγω συνεχεια με το 1 χερι?
    Σε κουβεντα μετα για προχειρα κοστη μου ειπαν 160¤ τετραδα λαστιχα, 35¤ parking το μηνα, 25¤ ολοημερη χρηση πιστας κλπ.

    Οσο σκεφτομαι πως τοσα χρονια εκανα 2-3-4 φορες τη μερα της επισκεψης με 4χρονο απλα για να σερνομαι, με τα ιδια λεφτα εκανα 1-2 με το διχρονο, εκνευριζομαι.

  8. #76
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Speed Force ηταν, δεν ξερω και δεν ρωτησα. Στα χρωματα εμοιαζε με Tony Kart.Με εβαλε σε σκεψεις, αν δωσω το buggy. Αξιζει το 6ταχυτο ή θα οδηγω συνεχεια με το 1 χερι?

    Σε κουβεντα μετα για προχειρα κοστη μου ειπαν 160¤ τετραδα λαστιχα, 35¤ parking το μηνα, 25¤ ολοημερη χρηση πιστας κλπ.



    Οσο σκεφτομαι πως τοσα χρονια εκανα 2-3-4 φορες τη μερα της επισκεψης με 4χρονο απλα για να σερνομαι, με τα ιδια λεφτα εκανα 1-2 με το διχρονο, εκνευριζομαι.

    Σωστά στα είπαν.

    Συν βενζινολαδα (ενα 30αρι τη προπόνηση) και μετα εχεις συντηρηση, δηλαδη ενα 100ακο κάθε 15 ώρες.

    Ξεκίνα απο αυτόματο πρώτα γιατι το εξατάχυτο είναι too much για αρχη και μετα βλέπεις.

    Το λάθος που κάνουν πολλοί πάντως όταν αγοράζουν κάρτ είναι οτι παίρνουν κατι πολυ φθηνό και το πληρώνουν μετα σε ζημιές. Καλύτερα να πάρεις κατι καλο και σχετικά προςφατο αντί για κατι παλιό που θα βγάζει ζημιές.


    Sent from a mobile device
    Nikos

  9. #77
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά στα είπαν.

    Συν βενζινολαδα (ενα 30αρι τη προπόνηση) και μετα εχεις συντηρηση, δηλαδη ενα 100ακο κάθε 15 ώρες.

    Ξεκίνα απο αυτόματο πρώτα γιατι το εξατάχυτο είναι too much για αρχη και μετα βλέπεις.

    Το λάθος που κάνουν πολλοί πάντως όταν αγοράζουν κάρτ είναι οτι παίρνουν κατι πολυ φθηνό και το πληρώνουν μετα σε ζημιές. Καλύτερα να πάρεις κατι καλο και σχετικά προςφατο αντί για κατι παλιό που θα βγάζει ζημιές.


    Sent from a mobile device
    Δεν θα παρω κατι φτηνο γιατι οσες φορες πηρα, το ξαναπληρωσα αργοτερα Αρα ψαχνω ενα καλο/δυνατο KF. Το DD2 RM1 λεει τιποτα? Καποιο αλλο? Για την ωρα κουβεντα να γινεται.. πρεπει να δω τα κοστη και ποσο και ποτε θα φυγει το buggy.

  10. #78
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με ενδιαφερει και μενα η συγκεκριμενη αγορα προς το τελος του καλοκαιριου.
    Ειναι πολυ μεγαλο ρισκο η αγορα μεταχειρισμενου?
    Νικο μπορεις να προτεινεις καποιο μεταχειρισμενο για αρχαριο?


    Sent from my iPad mini using Tapatalk

  11. #79
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενδιαφερει και μενα η συγκεκριμενη αγορα προς το τελος του καλοκαιριου.
    Ειναι πολυ μεγαλο ρισκο η αγορα μεταχειρισμενου?
    Νικο μπορεις να προτεινεις καποιο μεταχειρισμενο για αρχαριο?


    Sent from my iPad mini using Tapatalk
    Αν γνωρίζεις το μεταχειρισμένο, δεν είναι ρίσκο και όπως και στα αυτοκίνητα το καλό το πληρώνεις γιατί έτσι είναι.

    Όταν είσαι έτοιμος, το κοιτάμε τότε.

    Τώρα υπάρχουν κάποια κομμάτια, αλλά δε ξέρω τι θα υπάρχει τότε που σκέφτεσαι να κάνεις την αγορά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα παρω κατι φτηνο γιατι οσες φορες πηρα, το ξαναπληρωσα αργοτερα Αρα ψαχνω ενα καλο/δυνατο KF. Το DD2 RM1 λεει τιποτα? Καποιο αλλο? Για την ωρα κουβεντα να γινεται.. πρεπει να δω τα κοστη και ποσο και ποτε θα φυγει το buggy.
    Όχι KF. Τα KF είναι φουλ αγωνιστικά μοτέρ, πιεσμένα με πολύ πιο συχνή συντήρηση.

    Αν θέλεις κάτι πιο δυνατό από rotax max πάρε iame X30 που είναι 2-3 άλογα περισσότερο, ή αν βρεις maxter sonik που βασίζεται στο εξατάχυτο μοτέρ μου και βγάζει 32 άλογα αλλά παραμένει χόμπι μοτέρ.
    Nikos

  12. #80
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Νικο αν πεις οτι τα σκας μια φορα αντι να αλλαξεις καρτ, μηπως αξιζει KZ με ME-Shifter F1? Λογικα θα αλλαζεις πιο ευκολα Το μονο αρνητικο ειναι η τιμη.. μισο καρτ! Αν και λογικα το KZ πρεπει να ειναι ασυμφορο για ξεκ@@λωμα τα Σ/Κ χωρις αγωνες κλπ. Λαστιχα, λαδια, κ.α

    Ρωτησα τι οδηγησα. Vortex rok 28hp.
    Καπου διαβασα οτι τα KF θελουν πιστονι καθε 4-5 ωρες? Ποιο μοτερ ειναι σχετικα δυνατο χωρις σερβις καθε βδομαδα και σκυλι? Προτιμω να μην εχω και το τελευταιο αλογο που μπορει να βγαλει αλλα να συγκρατησω το κοστος σερβις/χρονο χαμηλα. Οχι και εντελως ψοφιο ομως.

    Τα CRG εχουν καλο support. Αυτα που φερνει ο Τσερανιδης λενε τιποτα? Και γενικα τι λεει αυτος σαν ανθρωπος γιατι εχω ακουσει διαφορα. Maranello δεν θελω, παω κατευθειαν σε CRG αν ειναι. PCR? Tony και Birel δεν μου αρεσουν καν.

    Και εστω οτι πηρα CRG, μπορω να τρεχω στου Τσερανιδη που ειναι 5 λεπτα απο εδω? Ή στο παραμικρο προβλημα θα με γραφει και θα πρεπει να ανεβαινω πανω?
    Μιλαγα με το γιο του σημερα, μεσα στη βδομαδα κανονισαμε να παω απο εκει να μου πει 5 πραγματα να παρω μια ιδεα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fanisk : 13-05-14 στις 02:57

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP