Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 43 από 43

Θέμα: τοπικη βαφη

  1. #41
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οχι δε με ξαναχτύπησαν, παίζει (εν αγνοία μου) να έγινε αυτό που λέει ο Ε91. Το προστατευτικό θα πρέπει να το δω απο κοντά για να αποφασίσω να το βάλω, δεν ξέρω αν θα δείχνει καλό ή αν θα καγκουρίζει/παππουδίζει το αυτοκίνητο.

  2. #42
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.213
    Thanked
    14104
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ε91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως το στοκάρισε χωρίς να στο πει και από τον ήλιο ξεράθηκε ο στόκος και έκανε ρωγμές και στο βερνίκι;
    Κατά τη γνώμη μου, το γυάλισμα δεν θα κάνει δουλειά, εφόσον η επιφάνεια έχει γίνει σαγρέ.
    Είτε το ξαναβάφεις τοπικά (είμαι πολύ κατά των τοπικών βαφών, για ευνόητους λόγους), είτε το καλύπτεις με ένα διακριτικό προστατευτικό πλαστικό και δεν ξαναασχολείσαι: https://www.dcp-shop.co.uk/RBP350-BM...90-4-door.html
    +1



  3. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Ε91 (17-09-13)

  4. #43
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για τον προφυλακτηρα , δεν χρησιμοποιεις τον στοκο για λαμαρινα...αλλα τον bumper soft που ειναι σχετικα πιο ευκαμπτος.(για την περιπτωση που χρησιμοποιησε)
    εξαλλου ο στοκος απο τις πρωτες στιγμες εχει τραβηξει και στεγνωνει αμμεσα, δεν συρρικνωνεται μετα απο μηνες,
    προφανως ο προφυλακτηρας καπου πιεστηκε και τραβηχτηκε σε αυτο το σημειο...και για αυτο το βερνικι που ειναι πιο σκληρο και δεν ακολουθησε την κινηση...εσπασε.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    BILL007 (17-09-13), Konstantinos E60 (17-09-13)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP