Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 52

Θέμα: LPG σε Μ3 Ε46

  1. #31
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    487
    Thanked
    1278
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το στυλ και το υφος και ο τροπος...... γρηγορε sheriff απο το Κερατεξας,λιγη διακριτικοτητα πρωτα και να μπαινουμε λιγο και στην θεση του αλλου και να κοιταμε και τα χαλια μας ο καθενας πρωτα πριν μιλησουμε.Δεν το λω προσωπικα σε εσενα....σε ολους μας.
    Το γρηγορε sheriff απο το κερατεξας πως ακριβως το εννοεις?Αν ειναι ειρωνικο απαξιω,αν οχι θα μπορουσε να λειπει.
    Χαλια sorry αλλα δεν εχω,για μενα ολα ειναι τελεια!
    Διακριτικοτητα την εχω σε οσους δεν γνωριζω αλλα στον Αντρεα που ξερω οτι σηκωνει πλακιτσα μιας και τον γνωριζω(οπως και εγω την δεχομαι απο αυτον)
    Αλλα δεν ηξερα οτι θα σε πειραζε τοσο πολυ η συμβουλη των περισσοτερων για μια ερωτηση που εκανε

  2. #32
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος που μπορει να εχει και να συντηρει Μ3 κυκλοφορει καθε μερα πρωι-βραδυ-μεσημερι.

    .
    Γιάννη αυτή την άποψη τη θεωρώ λάθος. Το να έχει κάποιος ένα αμάξι επιδόσεων ως παιχνίδι της βόλτας, της εκδρομής και του ΣΚ δεν σημαίνει πως το κάνει επειδή είναι τσίπης στη συντήρηση, ψυχωτικός μην το φθείρει, ή ψείρας που το φυλάει για να το χαρεί ο επόμενος. Το πιθανότερο είναι να μην είναι αρκετά μαζόχα ώστε να θέλει να κυκλοφορεί όλη μέρα πάνω σε 19άρια, πολυουρεθάνες και coilover, να μη θέλει ενώ πάει αγχωμένος στις δουλειές του να του παίρνει τα αυτιά το droning της supersprint και παράλληλα να τον αγριοκοιτάνε οι συνάδελφοί του επειδή συντονίζουν τα τζάμια του γραφείου καθώς παρκάρει στο parking, να θέλει την άνεσή του να καβαλήσει όποιο πεζοδρόμιο βρει αδειανό χωρίς να κάνει 15 γύρες το τετράγωνο ώστε να βρει θέση, να μην χρειάζεται κάθε πρωί να περιμένει ένα 10λεπτο στο ρελαντί να ζεσταθεί το καθαρόαιμο το υπερμοτέρ κλπ.....

    Το sportscar είναι προτιμότερο να τo χαιρόμαστε στις διαδρομές για τις οποίες έχει φτιαχτεί - εκεί που δείχνει τις αρετές του - γιατί αλλιώς από αναζωογονητικό παιχνίδι μπορεί να καταντήσει καθημερινό βασανιστήριο. Για ένα αμάξι πόλης ή ένα μικρομεσαίο η καθημερινότητα είναι το στοιχείο του και η άνεση/ξεγνοιασιά που σου προσφέρει είναι αγχολυτική.

    Από την άλλη όσοι έχουν τα Μ3 τους για καθημερινά, πολύ καλά κάνουν....γούστα είναι αυτά, αλλά ας παραδεχτούμε και τη θεώρηση των υπολοίπων που βολεύονται στην ευκολία χρήσης του καθημερινού αυτοκινήτου.

    Προσωπικά βρίσκω απόλυτα λογικές τις αντιδράσεις των παιδιών που γίνονται καυστικοί...γιατί πολύ απλά κάποια πράγματα ακούγονται οξύμωρα. Εμένα ας πούμε Γιάννη μου κάνει εντύπωση πώς κάνεις ένα έξοδο Χ χιλιάρικα για μετατροπή σε Μ3 και μετά να θες να περικόψεις έξοδα από τα καύσιμα. αν σου χει μείνει το Μ3 αμανάτι από το 2008 που το πήρες και πλέον την εποχή της λιτότητας δεν μπορείς να πληρώσεις για καύσιμα, ένα ερώτημα για εξοικονόμηση θα μπορούσα να το κατανοήσω....
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  3. The Following 7 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    A8hnaios (10-03-15), andreas_R (10-03-15), diosak (12-03-15), doctore (10-03-15), sheriff (10-03-15), stef (10-03-15), steliosm46 (10-03-15)

  4. #33
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη από πλευράς μου επίσης να αναφέρω ότι το ύφος μου απέναντι στον Αντρέα είναι φιλικότατο και το ξέρει μιας κ γνωριζόμαστε από κοινές παρέες εκτός club! Όπως τον κράζω εγώ, έτσι με κράζει και εκείνος που το έχω μόνιμα καθαρό το αμάξι μιας και όπως όλοι ξερετε είμαι βλαμμενος μ αυτό το θέμα.
    Από εκεί και μετά θα συμφωνήσω απόλυτα με το Νάσο μιας και κατασκευές όπως Μ3, 911, RS4 κλπ μόνο για καθημερινές βόλτες δεν είναι αφού δεν είναι χρηστικά!
    Άποψή μου πάντα
    Detailing Madness

  5. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    EVERGET (10-03-15)

  6. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Διαφωνώ, ένα Μ3 είναι μια χαρά αμάξι για καθημερινό. Εμένα προσωπικά δεν με χαλούσε να κάνω όλες τις δουλειές μου με αυτό. Ειδικότερα ένα μαμά είναι φοβερό.

    Το πρόβλημα όπως είπα με τα κόστη δεν είναι η κατανάλωση, αλλά αυτά που ζητάει από συντήρηση όσο γράφει.

    Όπως και να'χει επιμένω να θεωρώ λάθος μια τοποθέτηση ειδικά σε ένα τέτοιο αμάξι. Προπαντός όμως, δεν το θέλω για λόγους ασφαλείας.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    andreas_R (10-03-15), chrisgiapz3 (11-03-15)

  8. #35
    Εγγραφή
    22-03-12
    Περιοχή
    Περιστέρι-Παλλήνη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.170
    Thanked
    930
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη αυτή την άποψη τη θεωρώ λάθος. Το να έχει κάποιος ένα αμάξι επιδόσεων ως παιχνίδι της βόλτας, της εκδρομής και του ΣΚ δεν σημαίνει πως το κάνει επειδή είναι τσίπης στη συντήρηση, ψυχωτικός μην το φθείρει, ή ψείρας που το φυλάει για να το χαρεί ο επόμενος. Το πιθανότερο είναι να μην είναι αρκετά μαζόχα ώστε να θέλει να κυκλοφορεί όλη μέρα πάνω σε 19άρια, πολυουρεθάνες και coilover, να μη θέλει ενώ πάει αγχωμένος στις δουλειές του να του παίρνει τα αυτιά το droning της supersprint και παράλληλα να τον αγριοκοιτάνε οι συνάδελφοί του επειδή συντονίζουν τα τζάμια του γραφείου καθώς παρκάρει στο parking, να θέλει την άνεσή του να καβαλήσει όποιο πεζοδρόμιο βρει αδειανό χωρίς να κάνει 15 γύρες το τετράγωνο ώστε να βρει θέση, να μην χρειάζεται κάθε πρωί να περιμένει ένα 10λεπτο στο ρελαντί να ζεσταθεί το καθαρόαιμο το υπερμοτέρ κλπ.....

    Το sportscar είναι προτιμότερο να τo χαιρόμαστε στις διαδρομές για τις οποίες έχει φτιαχτεί - εκεί που δείχνει τις αρετές του - γιατί αλλιώς από αναζωογονητικό παιχνίδι μπορεί να καταντήσει καθημερινό βασανιστήριο. Για ένα αμάξι πόλης ή ένα μικρομεσαίο η καθημερινότητα είναι το στοιχείο του και η άνεση/ξεγνοιασιά που σου προσφέρει είναι αγχολυτική.

    Από την άλλη όσοι έχουν τα Μ3 τους για καθημερινά, πολύ καλά κάνουν....γούστα είναι αυτά, αλλά ας παραδεχτούμε και τη θεώρηση των υπολοίπων που βολεύονται στην ευκολία χρήσης του καθημερινού αυτοκινήτου.

    Προσωπικά βρίσκω απόλυτα λογικές τις αντιδράσεις των παιδιών που γίνονται καυστικοί...γιατί πολύ απλά κάποια πράγματα ακούγονται οξύμωρα. Εμένα ας πούμε Γιάννη μου κάνει εντύπωση πώς κάνεις ένα έξοδο Χ χιλιάρικα για μετατροπή σε Μ3 και μετά να θες να περικόψεις έξοδα από τα καύσιμα. αν σου χει μείνει το Μ3 αμανάτι από το 2008 που το πήρες και πλέον την εποχή της λιτότητας δεν μπορείς να πληρώσεις για καύσιμα, ένα ερώτημα για εξοικονόμηση θα μπορούσα να το κατανοήσω....

    Με το σκεπτικο σου φίλε μου εαν μειώσουν τα τελη απο το Μ3 εσύ μπορείς να συνεχίσεις να δίνεις 1100 αντι για το μειωμένο.

    Το να θέλει κάποιος να κόψει-περιορίσει ένα έξοδο δεν είναι κακο ειτε βγάζεις
    1000 το μηνα ειτε 10000.

    Στην περιπτωση μας κοιταμε να κόψουμε ένα εξοδο χωρις να έχουμε παραπλευρες απώλειες, εφοσον δεν γίνεται προχωραμε ετσι.

    εγω ρωτησα αν μπορει να μπει χωρις να γίνει κατι κακο.
    Αρα τα πιο πολλα σχόλια ηταν καυστικα μαζι με μπολικη δοση χολής δυστυχως.


    είναι το ίδιο με το να ρωτουσα αν μπορω για παραδειγμα να το χαμηλωσω 8 ποντους χωρις να εχω πρόβλημα...
    Βutterfly effect...

  9. The Following User Says Thank You to andreas_R For This Useful Post:

    EVERGET (10-03-15)

  10. #36
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sheriff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γρηγορε sheriff απο το κερατεξας πως ακριβως το εννοεις?Αν ειναι ειρωνικο απαξιω,αν οχι θα μπορουσε να λειπει.
    Χαλια sorry αλλα δεν εχω,για μενα ολα ειναι τελεια!
    Διακριτικοτητα την εχω σε οσους δεν γνωριζω αλλα στον Αντρεα που ξερω οτι σηκωνει πλακιτσα μιας και τον γνωριζω(οπως και εγω την δεχομαι απο αυτον)
    Αλλα δεν ηξερα οτι θα σε πειραζε τοσο πολυ η συμβουλη των περισσοτερων για μια ερωτηση που εκανε
    Θιχτηκες χωρις λογο για την ιστορια που σε ακολουθεί και δικαια, εγω το ειπα γιατι ετσι σε θυμαμαι,θιχτηκες χωρις λογο.

    Σου εγραψα οτι το σχολιο παει σε ολους γενικα για τα χαλια
    αλλα......παλι θιχτηκες.

    Τελος παντων, κακως ασχοληθηκα (το ηξερα απο πριν για να πω την αληθεια) αλλα μαλλον ειμαι σε αλλο μηκος κυματος.

    Τα "χαλια" τα εχουνε ολοι το δυστυχημα ειναι οτι μερικοι δεν το ξερουνε.Τα δικα μου ειναι η πολυ δουλεια και ο ελαχιστος χρονος για την οικογενεια μου ακομα και για τα αυτοκινητα μου που δεν μπορω να χαρω.
    insane in the ///Midbrain

  11. #37
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    487
    Thanked
    1278
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θιχτηκες χωρις λογο για την ιστορια που σε ακολουθεί και δικαια, εγω το ειπα γιατι ετσι σε θυμαμαι,θιχτηκες χωρις λογο.

    Σου εγραψα οτι το σχολιο παει σε ολους γενικα για τα χαλια
    αλλα......παλι θιχτηκες.

    Τελος παντων, κακως ασχοληθηκα (το ηξερα απο πριν για να πω την αληθεια) αλλα μαλλον ειμαι σε αλλο μηκος κυματος.

    Τα "χαλια" τα εχουνε ολοι το δυστυχημα ειναι οτι μερικοι δεν το ξερουνε.Τα δικα μου ειναι η πολυ δουλεια και ο ελαχιστος χρονος για την οικογενεια μου ακομα και για τα αυτοκινητα μου που δεν μπορω να χαρω.
    Για να σου πω την αληθεια μου,επειδη επιδιωκω να σε διαβαζω στα ποστ σου,μου κακοφανηκε ο τροπος σου και σκεφτηκα οτι δεν γινεται να ειναι και αυτος κομπλεξικος οπως οι hondaιοι!
    Το δικο σου το χαλια ειναι και δικο μου χαλια αλλα αν το καλοσκεφτεις με τιποτα δεν ειμαστε ικανοποιημενοι
    Απο μενα ζητω συγνωμη αν σου επιτεθηκα αλλα μπηκες πολυ επιθετικα χωρις σοβαρο λογο

  12. The Following User Says Thank You to sheriff For This Useful Post:

    m_power_lunatic (10-03-15)

  13. #38
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τεχνικα οχι στο υγραεριο.
    Κατα τα αλλα πολλες ενδιαφερουσες αποψεις σε αυτο το θρεντ
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  14. #39
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Talking Bmw M3 M3 SMG II αέριο '03 - 14.900

    Παρε ενα τηλ Αντρεα και ρωτησε...
    Έμπορος AUTO-MOTO CLUB

    Διευθυνση: ΛΕΩΦ.ΣΟΦ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ14 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ 16341
    Τηλ. 1:2109913742 Κιν.:6909290772 Fax:2109933397
    Email:automotoclubnikolaidis@gmail.com





    Και δυο'' Μ5''
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη A8hnaios : 10-03-15 στις 21:28



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  15. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    Lefterisk (11-03-15)

  16. #40
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν γνωρίζω κανέναν, έχοντα φράγκα και μη, που να μην τον ενδιαφέρει η βελτιστοποίηση της ωφέλειάς του.
    απλά φοβόσαστε το μπούλινγκ των συναδέλφων χαχαχα
    εγώ κυκλοφορώ καθημερινα με το κομπρεσσέρ και το λιώνω στα χλμ. μια χαρά λειτουργικό είναι και κ@υλώνω.
    προσωπικά μπορώ και πληρώνω βενζίνες αλλά αν είχα χώρο θα έβαζα και υγραέριο να ξηλώνω άσφαλτο δωρεάν.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP