Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 50

Θέμα: Σώστε το Ring!

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    5.122
    Thanked
    12707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπορεί και να άφησαν την συγκεκριμένη εταιρία να χρεωκοπήσει για να πάρει την εκμετάλευση καμιά ιδιωτική.
    Δε θα μου έκανε εντύπωση να δώ καμιά θυγατρική του ομίλου MB ή VAG να αναλαμβάνει την διαχείρηση ή και καμιά κοινοπραξία των γερμανών κατασκευαστών, φτιαγμένη ειδικά για τον σκοπό αυτό.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    alexm (22-07-12), Bitz (22-07-12), ghost-rider (22-07-12), Panos 316T (22-07-12), Vassilis ///M (22-07-12)

  3. #32
    Εγγραφή
    12-05-12
    Περιοχή
    N.Faliro
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    371
    Thanked
    375
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί και να άφησαν την συγκεκριμένη εταιρία να χρεωκοπήσει για να πάρει την εκμετάλευση καμιά ιδιωτική.
    Δε θα μου έκανε εντύπωση να δώ καμιά θυγατρική του ομίλου MB ή VAG να αναλαμβάνει την διαχείρηση ή και καμιά κοινοπραξία των γερμανών κατασκευαστών, φτιαγμένη ειδικά για τον σκοπό αυτό.
    Κατι τετοιο σκεπτομαι κι εγω....Θεωρω απιθανο ενας χωρος με τοση ιστορια να σβησει ετσι. Οτι παντου διακυβευονται οικονομικα συμφεροντα-χαιρω πολυ- που λενε, αλλα αυτο που ενδιαφερει τον κοσμο ειναι η λειτουργεια του χωρου...

  4. #33
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή Σώστε το Ring!

    γινονται τετοια πραγματα στη γερμανια?
    δεν το πιστευω το προνομιο της κακοδιαχειρισης και των κακων δημοσιων νομιζα οτι το εχουμε μονο εμεις, ετσι δεν ελεγαν αλλωστε αυτοι?

    υγ.καμια τραμπα με τον αστερα βουλιαγμενης λετε να΄θελουν...

  5. #34
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.918
    Thanked
    3235
    Rides
    0

    Unhappy

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί και να άφησαν την συγκεκριμένη εταιρία να χρεωκοπήσει για να πάρει την εκμετάλευση καμιά ιδιωτική.
    Δε θα μου έκανε εντύπωση να δώ καμιά θυγατρική του ομίλου MB ή VAG να αναλαμβάνει την διαχείρηση ή και καμιά κοινοπραξία των γερμανών κατασκευαστών, φτιαγμένη ειδικά για τον σκοπό αυτό.
    Κοίτα, από τη μία σε ακραία περίπτωση κατά τη χρεωκοπία, η πίστα θα περάσει πάλι σε κρατικά χέρια, αφού η εταιρία που διαχειρίζεται την πίστα είναι κρατική. Σε δεύτερο χρόνο, οι αρμόδιοι έχουν ήδη δηλώσει ότι δεν έχουν σκοπό να κλείσουν την πίστα γιατί μια ολόκληρη τοπική κοινωνία ζει από αυτή.

    Όσον αφορά τους κατασκευαστές τώρα, η BMW έχει ήδη μια ιδιόκτητη πίστα στη Miramas της Γαλλιας, η VAG αντίστοιχη πίστα κοντά στο Wolfsburg (αν δεν κάνω λάθος), ενώ η Porsche πρόσφατα αγόρασε την Nardo στην Ιταλία. Και πάλι, όμως, οι δοκιμές εξέλιξης στο Nurburgring δεν είναι παρά ένα μικρό (διόλου ασήμαντο βέβαια) μέρος των δοκιμών εξέλιξης, αφού χιλιάδες χιλιόμετρα γράφονται και στη Νότια και κεντρική Αφρική, στα βόρεια της Σκανδιναβικής χερσονήσου, στο Death Valey των ΗΠΑ, στο Ντουμπάι, και πολλές άλλες τέτοιες περιοχές.

  6. #35
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.289
    Thanked
    4210
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Safe RING!!!!!!!!!! PEACE!!!

  7. #36
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καταρχήν το ρινγκ έχει οικονομικά προβλήματα απο το 2009, όταν ξεκίνησε και η κρίση. όπως είναι γνωστό, οι διακοπές - επισκέψεις σε τέτοια μέρη είναι πολύ πιο ακριβές απο τις πιο απλά - κοινά ταξίδια.
    και όμως, μετά απο πάλη τριών χρόνων, επίσημα πτωχεύει. η σύγκριση με την μπανανία που κολλάει πάλι δεν κατάλαβα. στο ότι εμείς ακόμα δεν πτωχεύουμε εταιρείες που με τα νούμερα τους θα πτώχευαν 12 φορές τον χρόνο (δλδ μια φορά τον μήνα), ή στο ότι το ρινγκ δεν ήταν ποτέ κερδοφόρο και επιβάρυνε τους φορολογούμενους όπως οι εταιρείες τις μπανανίας???
    όσο για τις αξίες ακινήτων, δεν έχω ιδέα τι και πως...το ότι υπερεκτιμήθηκαν σε σημείο χαζομάρας μέχρι κάποια περίοδο, είναι το μόνο σίγουρο.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    aristent (22-07-12), Stathis (22-07-12)

  9. #37
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    Eleni (22-07-12), Stathis (22-07-12)

  11. #38
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο Έκλεστοουν Θέλει να αγοράσει το Nurburgring


    Την πρόθεση του Μπέρνι Έκλεστοουν να προχωρήσει στην αγορά της θρυλικής πίστας του Nurburgring, την ώρα που το μέλλον της βρίσκεται στον αέρα, αποκαλύπτει με δημοσίευμά της, γερμανική εφημερίδα
    Παραθέτοντας μια πρόσφατη συνέντευξη του εκτελεστικού διευθυντή της Formula 1, Μπέρνι Έκλεστοουν, η γερμανική εφημερίδα Die Rheinpfalz, αποκαλύπτει την πρόθεσή του να βρει τρόπο για να εξαγοράσει την πίστα του Nurburgring, την ώρα που το μέλλον της θρυλικής γερμανικής πίστας βρίσκεται στον αέρα, μετά την καταχώριση της διαδικασίας αφερεγγυότητας της περασμένη εβδομάδα.

    Ο 81χρονος Έκλεστοουν με την πλούσια, όσο και αμφιλεγόμενη, επιχειρηματική δράση στη Formula 1 δεν αποκάλυψε την τιμή με την οποία διαπραγματεύεται να εξαγοράσει το management της πίστας, ξεκαθαρίζοντας παράλληλα ότι δεν είναι πρόθυμος να χρηματοδοτήσει εξ ολοκλήρου τη διεξαγωγή ενός Grand Prix στο Ring, που αποτελεί όνειρο χιλιάδων φίλων του μηχανοκίνητου αθλητισμού.

    Μία άλλη επιλογή, για την τύχη της πίστας, όπως διέρρευσε στο γερμανικό Τύπο, είναι η εξαγορά της (μαζί με τις τρέχουσες οφειλές) από τη νυν διοίκηση του Nurburgring. "Έχουμε αναπτύξει μια ιδέα για τον τύπο ενός αγώνα στο Nurburgring, που δεν απαιτεί επιχορήγηση, σε μετρητά, από το κράτος", τόνισε ο επικεφαλής της Nurburgring Automotive GmbH, Jorg Lindner.

    https://www.autotriti.gr/data/news/p...ews/107225.asp
    ......

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (28-07-12), GiannisRob (28-07-12), nikos1400 (01-08-12)

  13. #39
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το απογευμαθα σπασω τον κουμπαρα μου να δω αν μπορω να την αγορασω αλλιως αυριο θα παω στον παππου μου να μου δωσει μεχρι να φτασω το ποσο

    https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=815853

  14. #40
    Εγγραφή
    18-05-10
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    697
    Thanked
    635
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δωσε μου ενα λογαριασμο να σου δωσω 10 ευρω κι εγω...

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP