Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 71

Θέμα: Το καλύτερο Μ3 είναι το....1Μ Coupe....

  1. #21
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολλοί βλέπουν το 1Μ σαν την αναβίωση του Ε30 Μ3, κυρίως λόγω διαστάσεων και εμφάνισης....αλλά για μένα το 1Μ είναι η αναβίωση του 2002 Τurbo...μου ταιριάζουν περισσότερο σαν specs...
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  2. The Following 5 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    120ie87 (27-03-13), TSAF (26-03-13), Vasilis M3 (26-03-13), yiannis2002 (26-03-13), Ε91 (26-03-13)

  3. #22
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αυτοι που θα μπορουσαν να γραψουν μια γνωμη που να μετραει ειναι ο Αλεξης, ο Αλονησιωτης και ο Λουνατικ.



    κι επειδη δεν μου αρεσει να αφηνω τιποτα να πεφτει κατω
    στον εξυπνο μου εγραψε προηγουμενως οτι μιλαμε για μυθο του Ε30, εχω να πω οτι πρωτον δεν θα επαιρνα κανενα Ε30 γιατι δεν με ενδιαφερει σαν αμαξι και πως δεν πλεκω εγω τα εγκωμια του Ε30 ουτε βγαινω αυθαιρετα και το βαφτιζω μυθο.

    σε καποιον που δεν ειναι συλλεκτης ισως και να ειναι αχρηστο, αλλα αν μη τι αλλο το βλεπουμε στον Τυπο και το συζηταμε 25 χρονια μετα

  4. #23
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο StratosZ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτοι που θα μπορουσαν να γραψουν μια γνωμη που να μετραει ειναι ο Αλεξης, ο Αλονησιωτης και ο Λουνατικ.
    κι επειδη δεν μου αρεσει να αφηνω τιποτα να πεφτει κατω
    στον εξυπνο μου εγραψε προηγουμενως οτι μιλαμε για μυθο του Ε30, εχω να πω οτι πρωτον δεν θα επαιρνα κανενα Ε30 γιατι δεν με ενδιαφερει σαν αμαξι και πως δεν πλεκω εγω τα εγκωμια του Ε30 ουτε βγαινω αυθαιρετα και το βαφτιζω μυθο.
    Υπάρχουν και άλλοι που έχουν άποψη από από οδήγηση-συνοδήγηση m3 e30, csl κτλπ. Απλά τα παιδιά που αναφέρεις τυγχάνει να είναι και ιδιοκτήτες.

    Σχετικά με το δεύτερο δεν πρόκειται να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Εγώ διατύπωσα μια άποψη ΓΕΝΙΚΑ γιατί σε όποια συζήτηση κάνουμε για τα καλύτερα και χειρότερα Μ, όλο το γυρνάμε στον ''θρύλο'', ακόμα και άτομα που δεν έχουν μπει ποτέ σε οποιοδήποτε Μ3 και απλά εκφέρουν μια άποψη από μόδα.
    Αν θεωρείς ότι είσαι σε αυτή την κατηγορία τότε έχεις ένα λόγο να πειραχτείς...

    Για τους χαρακτηρισμούς έξυπνος κτλπ είσαι το λιγότερο αστείος

  5. #24
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και άλλοι που έχουν άποψη από από οδήγηση-συνοδήγηση m3 e30, csl κτλπ. Απλά τα παιδιά που αναφέρεις τυγχάνει να είναι και ιδιοκτήτες.

    Σχετικά με το δεύτερο δεν πρόκειται να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Εγώ διατύπωσα μια άποψη ΓΕΝΙΚΑ γιατί σε όποια συζήτηση κάνουμε για τα καλύτερα και χειρότερα Μ, όλο το γυρνάμε στον ''θρύλο'', ακόμα και άτομα που δεν έχουν μπει ποτέ σε οποιοδήποτε Μ3 και απλά εκφέρουν μια άποψη από μόδα.
    Αν θεωρείς ότι είσαι σε αυτή την κατηγορία τότε έχεις ένα λόγο να πειραχτείς...


    Για τους χαρακτηρισμούς έξυπνος κτλπ είσαι το λιγότερο αστείος
    νομιζω οτι τα παιδια που αναφερω εχουν μπολικες εμπειριες απο Μ αλλα και απο μοτορσπορτ γενικοτερα.

    δεν καταλαβαινω που κολλας.
    το Ε30 σου ειπα οτι και μενα δεν μου κανει κατι το ιδιαιτερο. ομορφο και με αγωνιστικη ιστορια. αλλα για συλλεκτες η νοσταλγους. επιμενω στο οτι ειναι θρυλος της bmw χωρις να εχω οδηγησει η συνοδηγησει.
    και ο jordan θρυλος ειναι, αλλα δεν εχει τυχει να παιξουμε αντιπαλοι η συμπαικτες καμια φορα. μπορω να εχω αποψη γι αυτο?


    εχω χιουμορ, το ξερω


    εγω λοιπον, που ειλικρινεστατα δηλωνω ασχετος θα επαιρνα αυτο:


  6. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ωραιο το CSL αλλα εγω θα επαιζα στον ασσο Μ.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  7. #26
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και εγώ Csl θα έπαιρνα αν είχα την δυνατότητα να πηγαίνω μια φορά τον μήνα-δίμηνο σε μια πίστα τουλάχιστον επιπέδου Σερρών αλλιώς για πιο καθημερινό χωρίς πολλές πολλές υποχωρήσεις την 1Μ.

    Η Csl θέλει αρκετές υποχωρήσεις...Ταξίδι πχ δεν κάνεις με φορτωμένο πορτ μπαγκάζ.
    Έχει όριο κιλών λόγω συνθετικών υλικών στο πίσω πάτωμα...Και αρκετά άλλα τέτοια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο StratosZ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ο jordan θρυλος ειναι, αλλα δεν εχει τυχει να παιξουμε αντιπαλοι η συμπαικτες καμια φορα. μπορω να εχω αποψη γι αυτο?
    Τέτοιου επιπέδου λαϊκισμό μόνο από την Κανέλλη και τον Γεωργιάδη βλέπω συνήθως!
    Μόνος σου λες για αυτούς(Αλων, Αλέξη κτλπ) που μπορούν να εκφέρουν άποψη και μετράει και μετά το αναιρείς.
    Δεν καταλαβαίνω σε ποιο σημείο του θυμικού συστήματος σου σε ακούμπησαν τα σχόλιά μου, αλλά στο ξαναλέω αν και επιμένεις, ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ.

    Και φυσικά όλοι μπορούνε να έχουν μια άποψη. Δωρεάν είναι...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Harisp : 26-03-13 στις 15:19

  8. #27
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με το PistonHeads, το καλύτερο Μ3 είναι το....1 Μ Coupe!!! Αυτό είναι το συμπέρασμα σε άρθρο του γνωστού site μετά από δοκιμή στο Nurburgring μεταξύ 1Μ, CSL, Ε92 competition, και των ειδικών εκδόσεων του Ε9Χ (GTS και CRT)...

    https://www.pistonheads.co.uk/gassing...e+1+M%21&mid=0

    Συμφωνείτε????
    Ρε συ Νάσο,
    αυτοί οι πιστονοκέφαλοι αλλάξανε ζάντες στο CSL !!!
    Μέγα φάουλ.

    Αν είχε DCT το 1Μ θα το σκεφτόμουνα ... ίσως...μπορεί......
    Η ζάντα του πάντως είναι έργο τέχνης !!!

  9. The Following User Says Thank You to doctore For This Useful Post:

    EVERGET (26-03-13)

  10. #28
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από εμφάνιση το 1Μ σκίζει!!!!!
    Θα το προτιμούσα από ένα Μ3 , είναι αλητικο αυτοκίνητο όπως είχαν γράψει στα τέστ τότε.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    deepBLUE (26-03-13), doctore (26-03-13), EVERGET (26-03-13), TSAF (27-03-13)

  12. #29
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    5.122
    Thanked
    12706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κάτι μου λέει οτι σύντομα θα υπάρξει "ειδική" έκδοση του 1Μ και το αμάξι θα αποκτήσει ακόμα περισσότερους οπαδούς, οτι κι αν σημαίνει αυτό.
    Το marketing έχει τα κακά του (στην περίπτωση των F/I κινητήρων για τους Ν/Α fans) αλλά έχει και τα καλά του (λαμβάνει "μηνύματα").
    Γιαα να δούμε τί άσοι θα βγούν απ´το μανίκι του division...

  13. #30
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Το ε82 δε παραγεται πλέον συνεπώς δέν υπάρχει η δυνατότητα για ειδική έκδοση του 1Μ.

    Απο το τέλος του 2014 Μ2.

  14. The Following 5 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    doctore (26-03-13), EVERGET (26-03-13), mark e92 (27-03-13), VanVIC (26-03-13), zizu (26-03-13)

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP