Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Αναβάθμιση Χ1 πετρέλαιο ???

  1. #11
    Εγγραφή
    07-11-12
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://ww.speedandstyle.gr/

    ριξε μια ματια εδω,ειναι και μελος στο φορουμ,ισως υπαρχει καποια επιλογη απο την hartge
    δεν λειτουργεί το link...

  2. #12
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    https://www.speedandstyle.gr/

    (ελλειπε ενα "w")

  3. The Following User Says Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Captain (15-02-13)

  4. #13
    Εγγραφή
    07-11-12
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και στο diesel πλαφονιερα καταργεις ( που ελεγε ενας φιλος απο τα παλια) και παιρνεις αλογα,παραυτα η αυξηση της ιπποδυναμη δεν ειναι μια τοσο απλη υποθεση!
    Ουτε οι απεξω ειναι εξυπνοτεροι απο την bmw.
    Σιγουρα παντως με 50 εως 250 ευρω που κανουν αυτα τα σκατολοιδια δεν θα κερδισει καποιος τα παντα , δηλαδη και αλογα και ροπη και καταναλωση δεν γινονται αυτα τα πραγματα.
    Μπορει να αλλαξει ο ηχος και να παρει ψυχολογικα ή να αλλαξει η αποκριση και να νομιζουμε οτι κατι κερδισαμε ( βλεπε string pooster).
    Ενα ακομα που δεν πρεπει να ξεχναμε και μπορει καποιοι να διαφωνησουν ειναι, οτι η bmw δεν εχει τη φημη και του καλυτερου να μπορει να συνεργαζεται με after πραγματα.
    Τεσπα ολα αυτα αποτελουν καθαρα προσωπικη μου αποψη και δεν χρειαζεται να την "ασπαστει" κανεις , ο καθενας κανει οτι νομιζει στο αμαξι του.
    Παντως..
    184 σε 239 ειναι 55 αλογα και αυτα με παραλληλο εγκεφαλακι? τι να πω?
    δεν νομιζω!!!
    Φίλε nino δεν ειναι θέμα εξυπνότερου... μια χαρά εξυπνοι είναι στην BMW απλά το εργοστάσιο όταν κατασκευάζει ένα όχημα έχουν να αντιμετοπίσουν έναν σορό προδιαγραφές και όρια... πχ όρια στα καυσαερια, ορια στον θόρυβο του μοτερ(αλλιως θα το παιρναμε με φιλτροχοανα ναααα με το συμπαθιο), συγκεκριμένη ευρυθμη λειτουργία, απαιτήσεις βάσει euro5, τουρμπίνα με συγκεκριμένα χλμ κτλ είναι μόνο μερικά... όλα αυτά η κάποια απο αυτά είναι σίγουρο οτι θα επιρεαστούν εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην επηρεαστεί η λειτουργία του οχήματος ... αν το βάλω και μετά ας πουμε ότι το βγάζω επειδή δεν μου αρεσε... όσο για την κατανάλωση έχω ακούσει ότι μειώνετε αισθητά γιατι έχει καλύτερη ροπή και συνεπώς λιγότερο ζορι το μοτερ. Αν το πατήσεις φυσικά στα όρια του φαντάζομαι θα καταπίνει.
    Πάντος συμφώνω ο καθένας στο οχήμα του και στην ... κυρά του ξέρει τον τρόπο που θα φερθεί

  5. #14
    Εγγραφή
    07-11-12
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.speedandstyle.gr/

    (ελλειπε ενα "w")
    ούτε που το δα ...σωστά

  6. #15
    Εγγραφή
    07-11-12
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπορεί καποιος με εμπειρία σε πετρελαιοκινητήρα να μου πεί τις εντυπώσεις του μετά την βετίωση????

  7. #16
    Εγγραφή
    12-02-10
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    50
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί καποιος με εμπειρία σε πετρελαιοκινητήρα να μου πεί τις εντυπώσεις του μετά την βετίωση????
    Λοιπόν,

    εχω το παρόμοιο όπως είπε και ο ΝΙΝΟ, εντυπώσεις :

    1. Τοποθετείται εύκολα παράλληλα, με τα δύο φισάκια (αρσενικό-θηλυκό) που νομίζω είναι τα ίδια με το δικό σου
    2. Αύξηση ροπής - πολύ καλή, στο σημείο που μπαίνει το TURBO(2000στρ, στο δικό μου - 1850 νομίζω στοδικό σου)
    3. Υποδύναμη δεν το έλεγξα αλλά για το δικό μου μιλούσε για αύξηση 150->192
    4. Κατανάλωση περίπου 10% παραπάνω και όχι παρακάτω (εξηγείται έυκολα βέβαια, παρότι ο κατασκευαστής λέει το αντίθετο)

    Eχω να το χρησιμοποιήσω περίπου 6μηνο, λόγω κατανάλωσης (1ο) και λόγω της γυναίκας (2ο).

    Αν θέλεις να το δοκιμάσεις (τα φισάκια μάλλον θα ταιριάζουν) ευχαρίστως!!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to JordanX3 For This Useful Post:

    bill_m3 (21-02-13), Captain (25-02-13)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP