Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: βλάβη αισθητήρα κολώνας τιμονιού

  1. #11
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οι ενδείξεις που αναφέρεις μπορεί να είναι και από την πλεξούδα γκαζιού.

  2. The Following User Says Thank You to Christopherk For This Useful Post:

    doris (08-07-13)

  3. #12
    Εγγραφή
    29-05-13
    Περιοχή
    Σιδηρόκαστρο Σερρών
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    142
    Thanked
    96
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς!Ο Σπύρος είχα δει ότι μιλούσε γι αυτό!Να σε ρωτήσω κάτι άλλο...Σε ένα παρόμοιο τόπικ για την σειρά 3 έδωσες αυτό το λινκ με ανταλλακτικά:
    https://bmwfans.info/parts/catalog/E..._single_parts/
    το νούμερο 16 είναι αυτό που χρειάζομαι απ ότι κατάλαβα..οι τιμές όμως μήπως δεν ισχύουν; γιατί προχθές που κοίταξα για το αντίστοιχο ανταλλακτικό το βρήκα 500 ευρώ.
    βρήκα αυτο δεν ξερω αν ειναι γνήσιο https://www.partsvp.com/products/STE...%252d632).html
    Μεράκι έχουμε Λεφτά δεν έχουμε......

  4. The Following User Says Thank You to Giorgos 116i For This Useful Post:

    doris (21-08-13)

  5. #13
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχω γραψει για την αφαιρεση ολης της φλασιερας, κομματι της οποιας εναι το steering angle sensor.
    Βγαλε τηφλασιερα, ξεκουμπωσε τον angle sensor, δες τα καλωδια και το φυσακι. Οταν τον ανοιξεις σημειωσε το σημειο που βρισκεται η στρογγυλη πλακετα για να τον τοποθετησεις σωστα μετα.
    Σε καθε περιπτωση καθε φορα που θα κανεις τη διαδικασια να εχεις το τιμονι και τους τροχους απο πρωτα σε θεση ευθειας

  6. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    doris (21-08-13)

  7. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς!Ο Σπύρος είχα δει ότι μιλούσε γι αυτό!Να σε ρωτήσω κάτι άλλο...Σε ένα παρόμοιο τόπικ για την σειρά 3 έδωσες αυτό το λινκ με ανταλλακτικά:
    https://bmwfans.info/parts/catalog/E..._single_parts/
    το νούμερο 16 είναι αυτό που χρειάζομαι απ ότι κατάλαβα..οι τιμές όμως μήπως δεν ισχύουν; γιατί προχθές που κοίταξα για το αντίστοιχο ανταλλακτικό το βρήκα 500 ευρώ.
    Οι τιμές αυτές δεν ισχύουν, είναι προ φόρων κτλ!!!


  8. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    doris (21-08-13)

  9. #15
    Εγγραφή
    05-07-13
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και πάλι! Λοιπόν πριν δύο μέρες με ειδοποίησε το παλικάρι απ το συνεργείο ότι τελικά η εταιρεία έχει βγάλει service kit για τον αισθητήρα κολόνας τιμονιού ο οποίος κοστίζει γύρω στα 60 ευρώ.Οπότε πήγα και το έφτιαξα και μαζί με τα εργατικά μου κόστισε 100 ευρώ. Προς το παρόν οι ενδείξεις έσβησαν και ελπίζω μόνιμα πλέον. Άλλο 500 ευρώ που έχει το ανταλλακτικό και άλλο 60. Και επειδή είναι συνηθισμένο πρόβλημα απ ότι κατάλαβα αν θέλετε διαδώστε το και στην σειρά 3.

  10. The Following 6 Users Say Thank You to doris For This Useful Post:

    A8hnaios (22-08-13), gant (22-08-13), S54POWER (22-08-13), S8N (22-08-13), wheelman (08-09-13), Ε91 (22-08-13)

  11. #16
    Εγγραφή
    11-03-15
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και πάλι! Λοιπόν πριν δύο μέρες με ειδοποίησε το παλικάρι απ το συνεργείο ότι τελικά η εταιρεία έχει βγάλει service kit για τον αισθητήρα κολόνας τιμονιού ο οποίος κοστίζει γύρω στα 60 ευρώ.Οπότε πήγα και το έφτιαξα και μαζί με τα εργατικά μου κόστισε 100 ευρώ. Προς το παρόν οι ενδείξεις έσβησαν και ελπίζω μόνιμα πλέον. Άλλο 500 ευρώ που έχει το ανταλλακτικό και άλλο 60. Και επειδή είναι συνηθισμένο πρόβλημα απ ότι κατάλαβα αν θέλετε διαδώστε το και στην σειρά 3.
    καλησπέρα, μπορούμε να μάθουμε που γίνεται ( σε ποιο συνεργείο) η επιδιόρθωση του συγκεκριμένου αισθητήρα?
    Με PM αν δεν θέλετε να γίνει διαφήμιση.
    Μόλις μου διαγνώστηκε βλάβη στον SZL αισθητήρα ο οποίος πωλείται μαζί με τους διακόπτες 520E !!!!!!!!!!!
    To αμάξι είναι ένα 325, Ε92, 2007

    ευχαριστώ πολύ

  12. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.117
    Thanked
    11973
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο satriani Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, μπορούμε να μάθουμε που γίνεται ( σε ποιο συνεργείο) η επιδιόρθωση του συγκεκριμένου αισθητήρα?
    Με PM αν δεν θέλετε να γίνει διαφήμιση.
    Μόλις μου διαγνώστηκε βλάβη στον SZL αισθητήρα ο οποίος πωλείται μαζί με τους διακόπτες 520E !!!!!!!!!!!
    To αμάξι είναι ένα 325, Ε92, 2007

    ευχαριστώ πολύ
    Φίλε μου σου έστειλα τα στοιχεία του συνεργείου και συμπληρωματικά να πω πως το δικό μου έβγαλε πρόβλημα στο dsc (κάτι πλαστικά δισκάκια εντός του τιμονιού είχαν πιάσει βρωμιά) κ ενώ στην αντιπροσωπεία στο αλλάζουν ολόκληρο το σύστημα, εκεί μου άλλαξαν μόνο ένα μέρος του ανταλλακτικού με κόστος 100 ευρώ αντί 400+ που ήθελε η αντιπροσωπεία.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    Andri (11-03-15), satriani (11-03-15)

  14. #18
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και σε μένα μία ενημέρωση αν γίνεται , υπάρχουν 2 αυτοκίνητα στην οικογένεια ευτυχώς με κανένα πρόβλημα ακόμα
    Πωλούνται : Ζάντες 16 Μ Styling 220

    Αγοράζονται : BMW Performance parts

  15. #19
    Εγγραφή
    05-07-13
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο satriani Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, μπορούμε να μάθουμε που γίνεται ( σε ποιο συνεργείο) η επιδιόρθωση του συγκεκριμένου αισθητήρα?
    Με PM αν δεν θέλετε να γίνει διαφήμιση.
    Μόλις μου διαγνώστηκε βλάβη στον SZL αισθητήρα ο οποίος πωλείται μαζί με τους διακόπτες 520E !!!!!!!!!!!
    To αμάξι είναι ένα 325, Ε92, 2007

    ευχαριστώ πολύ
    Καλησπέρα φίλε μου και συγνώμη για την καθυστέρηση.
    Λοιπόν φίλε μου το παλληκάρι που μου το έφτιαξε έχει το συνεργείο στην Βέροια και λέγεται Νταλιμπίρας Γιώργος.
    https://www.vrisko.gr/details/a5_60g...4f2c2160313i0f εδώ έχει διεύθυνση και τηλέφωνο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP