Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Ερωτηση για Ρουλεμαν & Μουαγιε Hyundai

  1. #11
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οι τιμες ανταλλακτικων στα χιουνται,σε αφτερ μαρκετ ειναι ιδιες με ενος ποδηλατου......
    ΑΛΛΑ,δυστηχως δεν υπαρχουν τα παντα σε αφτερ.....και αν σας πω καποιες τιμες.....απλα δεν θα με πιστεψετε.....εχω το ATOS Prime '04,της συζηγου.
    Ερωτηση στην εταιρια για....
    Αμορτισερ........700 ευρω!!!!
    Ταμπουρα-σιαγονες.....360!!!!!
    Αισθητηρας αβανς......130!!!!
    Ειναι τρελοι οι ανθρωποι.....
    700-800 ευρω ειχα βαλει την ¨μαμα¨ μ-πακ αναρτηση,μεσα στην μπεμβε,στην 5αρα,κομπλε με τα εργατικα!!!!

  2. #12
    Εγγραφή
    19-09-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    15
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η αληθεια ειναι οτι βαζουμε μονο original πραγματα για να το "προσεχουμε" οσο περισσοτερο και με οποιο τροπο μπορουμεεπειδη ειναι το οικογενειακο, αλλα γενικα φανταζομουν λιγο πιο καλες τιμες σαν Hyundai.
    Αν και τωρα τελευταια αρχισε να ζηταει το δικο μας, γυρω στην δεκαετια δηλαδη, οποτε δεν εχω δει πολλα μεχρι τωρα αφου ηθελε μονο σερβις και κατι τακακια, δισκο-πλατω, τετοια..

    Παντως φιλε "individual" δυστυχως δεν ειναι να τα κανεις αυτα στις αντιπροσωπειες.. στον πιανουν κανονικα και ας ειναι και Hyundai..

  3. #13
    Εγγραφή
    18-05-10
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    697
    Thanked
    635
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω ξερω οτι για ενα μπροστα ρουλεμαν, στο ε30 μου, σε συνεργειο (οχι αντιπροσωπεια) bmw μου ζητησαν 80 ευρω και 20 εργατικα... και εν τελει το πηρα απο ανταλλακτικαδικο με 40 + 10 ευρω που το εβαλα σε ενα ασχετο συνεργειο...

    γενικα βαρανε στ αυτια... ψαχτειτε λιγο πριν φτιαχνετε τ αμαξια σας... κριμα να σας τρων τζαμπατζιστικα λευτα...

  4. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Logistakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αληθεια ειναι οτι βαζουμε μονο original πραγματα για να το "προσεχουμε" οσο περισσοτερο και με οποιο τροπο μπορουμεεπειδη ειναι το οικογενειακο, αλλα γενικα φανταζομουν λιγο πιο καλες τιμες σαν Hyundai.
    Αν και τωρα τελευταια αρχισε να ζηταει το δικο μας, γυρω στην δεκαετια δηλαδη, οποτε δεν εχω δει πολλα μεχρι τωρα αφου ηθελε μονο σερβις και κατι τακακια, δισκο-πλατω, τετοια..

    Παντως φιλε "individual" δυστυχως δεν ειναι να τα κανεις αυτα στις αντιπροσωπειες.. στον πιανουν κανονικα και ας ειναι και Hyundai..

    φυσικα και δεν παω αντιπροσωπεια....παρα μονο για να ρωτησω...
    και φυσικα σκαω στα γελια με αυτα που ακουω.....και φευγω.
    απλα οπως ειπα και πιο πριν,μερικα πραγματα δεν υπαρχουν σε αλλες αφτερ-μαρκετ εταιριες,αλλα μονο τα γνησια......
    υπαρχουν ομως εμποροι,που εχουν γνησια,αλλα σε τιμες πολυ πιο κατω απο την εταιρια,που και παλι ειναι τσιμπημενες,αλλα τελος-παντων,πιο χαμηλες.
    προσφατα αλλαξα ταμπουρα-σιαγονες.....
    σιαγονες ειχα βρει και στα περιπτερα,αλλα ταμπουρα πουθενα.....
    τελικα πηρα σιαγονες απο εναν ανταλλακτικατζη που γνωριζω,25 ευρω...
    και ταμπουρα απο καποιον αλλο στη θεσσαλονικη (γνησια) 180 ευρω!!!!
    αν θυμαμαι καλα..

  5. #15
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    προσφατα αλλαξα τακακια μπρος-πισω στη μπεμπα....70 τα μπροστα και 50 τα πισω...
    ΑΤΕ γερμανικα παρακαλω!!!!!

  6. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    BILL007 (13-02-11)

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.214
    Thanked
    14107
    Rides
    1

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσφατα αλλαξα τακακια μπρος-πισω στη μπεμπα....70 τα μπροστα και 50 τα πισω...
    ΑΤΕ γερμανικα παρακαλω!!!!!
    Απο που τα πήρες φίλε μου αν επιτρέπετε?



  8. #17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο που τα πήρες φίλε μου αν επιτρέπετε?
    Βασίλη αυτή είναι η τιμή τους ... Στο Ε30 πίσω σκέψου ότι τα πήρα 30 ευρώ !

  9. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (13-02-11)

  10. #18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellof-3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ξερω οτι για ενα μπροστα ρουλεμαν, στο ε30 μου, σε συνεργειο (οχι αντιπροσωπεια) bmw μου ζητησαν 80 ευρω και 20 εργατικα... και εν τελει το πηρα απο ανταλλακτικαδικο με 40 + 10 ευρω που το εβαλα σε ενα ασχετο συνεργειο...

    γενικα βαρανε στ αυτια... ψαχτειτε λιγο πριν φτιαχνετε τ αμαξια σας... κριμα να σας τρων τζαμπατζιστικα λευτα...
    Δεν ξέρω καν σε ποιο συνεργείο πήγες... Δεν υπερασπιζομαι λοιπόν κάποιον γνωστό μου. Απλά θα σου δώσω και μια άλλη οπτική για το ζήτημα!
    10 ευρώ εργασία δεν το θεωρείς λίγο τσάμπα ;
    Δηλαδή εσυ αν είχες συνεργείο , θα επαιρνες 10 ευρώ ;
    Θεωρώ δεδομένο ότι γράφτηκε το αμάξι σε βιβλίο εισερχομενων και ότι κόπηκε απόδειξη ... Άρα από τα 10 ευρώ ο άλλος έβγαλε 5... Και ρωτάω ξανά, πιστεύεις ότι είναι η αντιπροσωπευτική τιμή αυτή ;
    Για μένα ,όσο και αν μας βολεύουν αυτοί οι μαγαζάτορες, ΔΕΝ είναι επαγγελματίες σωστοί ! Χαντακωνουν τον κλάδο τους! Δηλαδή αν άλλαζε τακακια τι θα έπαιρνε 3 ευρώ ;
    Επίσης, σκεφτηκες ότι ίσως να μην είναι τόσο ωραίο όταν θα σκάσει Η ΖΗΜΙΑ και θα πας στο εξειδικευμένο να βγάλει το φίδι από την τρύπα ;
    Επίσης, μην θεωρείς δεδομένο ότι θα έδινε το ίδιο ρουλεμαν ... Υπάρχει ρουλεμαν κινέζικο ,υπάρχει και σουηδικό (skf). Άλλη τιμή το ένα άλλη το άλλο.

    Υ.Γ μην με παρεξηγήσεις δεν σου κάνω επίθεση... Μια άλλη άποψη λέω. Συζήτηση να γίνεται και τίποτα παραπάνω. Ο καθένας κάνει κουμάντο με το πορτοφόλι του.

  11. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (13-02-11)

  12. #19
    Εγγραφή
    18-05-10
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    697
    Thanked
    635
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω καν σε ποιο συνεργείο πήγες... Δεν υπερασπιζομαι λοιπόν κάποιον γνωστό μου. Απλά θα σου δώσω και μια άλλη οπτική για το ζήτημα!
    10 ευρώ εργασία δεν το θεωρείς λίγο τσάμπα ;
    Δηλαδή εσυ αν είχες συνεργείο , θα επαιρνες 10 ευρώ ;
    Θεωρώ δεδομένο ότι γράφτηκε το αμάξι σε βιβλίο εισερχομενων και ότι κόπηκε απόδειξη ... Άρα από τα 10 ευρώ ο άλλος έβγαλε 5... Και ρωτάω ξανά, πιστεύεις ότι είναι η αντιπροσωπευτική τιμή αυτή ;
    Για μένα ,όσο και αν μας βολεύουν αυτοί οι μαγαζάτορες, ΔΕΝ είναι επαγγελματίες σωστοί ! Χαντακωνουν τον κλάδο τους! Δηλαδή αν άλλαζε τακακια τι θα έπαιρνε 3 ευρώ ;
    Επίσης, σκεφτηκες ότι ίσως να μην είναι τόσο ωραίο όταν θα σκάσει Η ΖΗΜΙΑ και θα πας στο εξειδικευμένο να βγάλει το φίδι από την τρύπα ;
    Επίσης, μην θεωρείς δεδομένο ότι θα έδινε το ίδιο ρουλεμαν ... Υπάρχει ρουλεμαν κινέζικο ,υπάρχει και σουηδικό (skf). Άλλη τιμή το ένα άλλη το άλλο.

    Υ.Γ μην με παρεξηγήσεις δεν σου κάνω επίθεση... Μια άλλη άποψη λέω. Συζήτηση να γίνεται και τίποτα παραπάνω. Ο καθένας κάνει κουμάντο με το πορτοφόλι του.
    τα 10 ευρω της εργασιας δεν τα υπολογιζω τοσο... αν και πιστευω οτι και αυτα μαυρα θα ηταν... οποτε δεκτο το σχολιο σου...

    40 ευρω διαφορα στη συγκεκριμενη περιπτωση 50% κατω για γερμανικο ρουλεμαν νομιζω οτι ειναι τραγικη διαφορα... απλα το πηρα απο ανταλλακτικαδικο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bellof-3 : 13-02-11 στις 15:11

  13. #20
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο που τα πήρες φίλε μου αν επιτρέπετε?
    απο εναν ανταλλακτικατζη στο κιλκις.....αν θελεις τηλεφωνα κλπ...στελνω πμ.
    οι τιμες για τα τακακια της μπεμπας αφορουν μονο την αγορα.
    τοποθετηση.....κλασικα εγω μαζι με παρεα.

  14. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    BILL007 (13-02-11)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP