Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Τελωνείο Αμερικα

  1. #11
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4.109
    Thanked
    2483
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερασιτεχνες, αλλαζεις τη τιμη για πλακα πριν το εκτυπωσεις..
    Τελικα εισαι μεγάλη μαφία μικρέ!!

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα εισαι μεγάλη μαφία μικρέ!!

  3. #13
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλο που είχε αναγραφόμενη τιμή επάνω από τον πωλητή σου ζήτησαν και την απόδειξη ή δεν είχε γράψει καθόλου τιμή;

    Το καθόλου τιμή είναι λάθος πάντως.
    Είχε τιμή $30 και για να το εκτελωνίσουν ζήτησαν το PayPal.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερασιτεχνες, αλλαζεις τη τιμη για πλακα πριν το εκτυπωσεις..
    Στο Paypal email δε μπορείς να αλλάξεις τη τιμή επάνω στο μέιλ εκτός αν το βάλεις σε photoshop που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις γνώσεις, χρόνο κλπ...
    Nikos

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε τιμή $30 και για να το εκτελωνίσουν ζήτησαν το PayPal.



    Στο Paypal email δε μπορείς να αλλάξεις τη τιμή επάνω στο μέιλ εκτός αν το βάλεις σε photoshop που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις γνώσεις, χρόνο κλπ...
    Γιατι δεν μπορεις? Αν το ανοιξεις με outlook σιγουρα γινεται, μολις το δοκιμασα.
    Ακομα και εκει μπακαληδες ειναι οι τυποι.

  5. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (07-02-14)

  6. #15
    Εγγραφή
    24-07-10
    Περιοχή
    thrakomakedones athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    355
    Thanked
    998
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παραλαμβανω δεματα απο αμερικη (μικρα σε ογκο ) 2 -3 καθε μηνα με ενα αλλο hobby που εχω εκτος απο τα bmw , αποστολη με register mail , δηλωμενη αξια 30 usd. και το τιμολογιο μου το ταχυδρομει 3-4 μερες νωριτερα χωρια φυσικα απο το εμπορευμα . ποτε δεν μου εχει σταματησει δεμα στο τελωνειο .

    ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ειναι το δεμα να ειναι κατω απο 2 κιλα . το γνωριζω αυτο γιατι η γυναικα μου δουλευε στα ελτα και μεχρι 2 κιλα ταξιδευει ως αλληλογραφια και οχι ως δεμα.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to dionisisM3 For This Useful Post:

    BILL007 (02-11-13), Eleni (01-11-13), zaharias (07-02-14), θανασης Φιλιππου (01-11-13)

  8. #16
    Εγγραφή
    11-11-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη,Αμπελοκηποι.
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    175
    Thanked
    190
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dionisisM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παραλαμβανω δεματα απο αμερικη (μικρα σε ογκο ) 2 -3 καθε μηνα με ενα αλλο hobby που εχω εκτος απο τα bmw , αποστολη με register mail , δηλωμενη αξια 30 usd. και το τιμολογιο μου το ταχυδρομει 3-4 μερες νωριτερα χωρια φυσικα απο το εμπορευμα . ποτε δεν μου εχει σταματησει δεμα στο τελωνειο .

    ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ειναι το δεμα να ειναι κατω απο 2 κιλα . το γνωριζω αυτο γιατι η γυναικα μου δουλευε στα ελτα και μεχρι 2 κιλα ταξιδευει ως αλληλογραφια και οχι ως δεμα.
    Με αυτο τα στελνει USPS Priority Mail International Flat Rate EnvelopeTM,βαρος
    ενα flash driver δυο μπριζες obd.τι εννοεις δηλωμενη αξια;

  9. #17
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.616
    Thanked
    11509
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    οταν ταχυδρομεις πακετο απο εδω , ειναι υποχρεωτικο να γραφει αξια, ο υπαλληλος στο ταχυδρομειο περναει τα στοιχεια μεσα στο συστημα . Οποτε αν το αλλαξεις το χαρτι δεν εχει σημασια. Μπορουν να δουν ακριβως τι εχει το συστημα απο εδω, εχει κωδικο που μπορεις να το βρεις.....
    Στελνω συχνα πραγματα στηνµΕλλαδα και μεχρι $300 -400, δεν μου εχουν σταματησει ποτε πακετο, ουτε εχω πληρωσει κατι για τελωνειο. Ειναι αναλογα το βαρος και οι φορμες που συμπληρωνεις απο εδω....μεχρι 4 pounds, σχεδον 2 κιλα, και αξια 400 δολλαρια δεν περναει απο πουθενα..... παιρνει αλλο κωδικο απο εδω. Καθε φορα το στελνω με απλο ταχυδρομειο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eleni : 01-11-13 στις 22:21
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  10. The Following User Says Thank You to Eleni For This Useful Post:

    BILL007 (02-11-13)

  11. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν ταχυδρομεις πακετο απο εδω , ειναι υποχρεωτικο να γραφει αξια, ο υπαλληλος στο ταχυδρομειο περναει τα στοιχεια μεσα στο συστημα . Οποτε αν το αλλαξεις το χαρτι δεν εχει σημασια. Μπορουν να δουν ακριβως τι εχει το συστημα απο εδω, εχει κωδικο που μπορεις να το βρεις.....
    Στελνω συχνα πραγματα στηνµΕλλαδα και μεχρι $300 -400, δεν μου εχουν σταματησει ποτε πακετο, ουτε εχω πληρωσει κατι για τελωνειο. Ειναι αναλογα το βαρος και οι φορμες που συμπληρωνεις απο εδω....μεχρι 4 pounds, σχεδον 2 κιλα, και αξια 400 δολλαρια δεν περναει απο πουθενα..... παιρνει αλλο κωδικο απο εδω. Καθε φορα το στελνω με απλο ταχυδρομειο.
    Εκει ναι. Εδω δεν μπορουν για αυτο ζητησαν χαρτι paypal. Αν μπορουσαν (ή δεν βαριοντουσαν) θα χτυπαγαν τους κωδικους και θα τα εβρισκαν.

  12. #19
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.616
    Thanked
    11509
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκει ναι. Εδω δεν μπορουν για αυτο ζητησαν χαρτι paypal. Αν μπορουσαν (ή δεν βαριοντουσαν) θα χτυπαγαν τους κωδικους και θα τα εβρισκαν.
    επεσες σε τεμπελη, το χαρτι που συνοδευει το πακετο εχει κωδικους, που μπορεις να βρεις οτι θελεις.
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  13. The Following User Says Thank You to Eleni For This Useful Post:

    BILL007 (02-11-13)

  14. #20
    Εγγραφή
    24-07-10
    Περιοχή
    thrakomakedones athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    355
    Thanked
    998
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οταν ερχεται κουτι κατω απο 2 κιλα βαζουν απο αμερικα ενα πρασινο αυτοκολητο που κλικαρει ο υπαλληλος το ταχυδρομειου αν ειναι δωρο , εμπορικο προιον κτλ . Και τι αξια εχει . Βασικη προυποθεση ειναι να δεχθει και ο αποστολεας να το κανει αυτο . Δηλαδη κατα την παραδοση στο ταχυδρομείο του να δηλωσει μικρη αξια

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP