Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 63

Θέμα: οι βουλευτες μας.....

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα τα δαχτυλα του χεριου δεν ειναι ιδια.
    Τετοια φαινομενα υπαρχουν παντου σε ολα τα επαγγελματα καλως η κακως.
    Οστοσο θα παρακαλουσα να προσεχουμε τους χαρακτηρισμους μας.
    Καλο ειναι να εκφερουμε αποψεις αλλα με ηπιους χαρακτηρισμους.
    Το φορουμ δεν εχει πολιτικο χαρακτηρα αφορα την αυτοκινηση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ
    δε κοτανε να βγουνε εξω ομως
    εγω παω και φυλακη για να ριξω κανα δυο σφαλιαρες σε κανα τετοιο σκουλικι
    και ξερετε τι σφαλιαρες? αυτες που ειναι η παλαμη ανοιχτη σα να μουτζωνεις και να τον κοπανας στα μουτρα...στο κεφαλι...οπου βρεις...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ 100% περι της αξιοπιστίας και εντιμότητας της συντριπτικής πλειοψηφίας των ανθρώπων αυτών, αλλά μην ξεφύγουμε παιδιά...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα..παιδια.
    Ζητω και γω συγνωμη αλλα βγαινω απο τα ρουχα μου με κατι τετοια.....
    συγνώμη και απο μένα αλλά δυστηχώς και εγώ δεν μπορώ...
    θα προσπαθήσω απο'δω και πέρα να μην παρακολουθώ θέματα
    με πολιτικό περιεχόμενο ή θρεντ που αναφέρονται πολιτικά
    πρόσωπα, μόνο και μόνο για σας για να μη σας φέρνω στη δύσκολη
    θέση να κάνετε παρατηρήσεις...γιατί να παρακολουθώ χωρίς να
    βρίσω είναι κάτι που δεν πρόκειτε να γίνει ποτέ...
    και πάλι συγνώμη...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. #12
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Kαι εκει που ολα ειναι χαλια και λες,ε καποια στιγμη θα σταματησουν δεν γινεται!!!!!Και η αηδια εχει ορια,διαβαζεις για τετοια περιστατικα και τετοια
    https://koulispontikoulis.wordpress.com/2010/09/
    και τραιλενεσαι στην ιδεα οτι τιποτα τελικα και ποτε δεν θα αλλαξει...Και δυστηχως δεν φταινε μονο αυτοι αλλα και εμεις...Αλλα αυτο ειναι μεγαλη συζητηση και ειμαστε κλαμπ αυτοκινησης
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  3. #13
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φορουμ δεν εχει πολιτικο χαρακτηρα αφορα την αυτοκινηση.


    CORRECT!

  4. The Following User Says Thank You to gnx For This Useful Post:

    deepBLUE (15-09-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε σεις αυτη η κωλοφατσα πως ειναι δυνατον να ειναι Βουλευτης ; ; ;

    Ποσο κοιμωμαστε ορθιοι ολοι μας για αφησουμε να μας κυβερνανε τετοιες φατσες ; ; ;

    Κανει μπαμ οτι ηρθε για να φαει και αυτος . . .

  6. The Following User Says Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    Ptboul (07-09-10)

  7. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Απο οτι θυμαμαι, στο Επικρατείας τον κατέβασαν, τώρα λένε θα το καταργήσουν...

    Καλά ρε, τώρα δεν είπαμε οχι πολιτικες συζητήσεις;

  8. #16
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι θυμαμαι, στο Επικρατείας τον κατέβασαν, τώρα λένε θα το καταργήσουν...

    Καλά ρε, τώρα δεν είπαμε οχι πολιτικες συζητήσεις;
    Η τοση πιεση που εχει πεσει απο αυτους δυστηχως σε κανει να ξεσπας . . .

    Πριν 6 μηνες δεν ηξερα τι θα πει πολιτικη συζητηση . . .

  9. The Following User Says Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    Thomelef (04-09-10)

  10. #17
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    https://www.greekpayback.com/

    ενα ωραιο game..ENJOY..........



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  11. #18
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή ΕΣΥ πού ΗΣΟΥΝ ???

    ΕΣΥ πού ΗΣΟΥΝ ???(ατόφιο όπως το λαβα)

    Έχω βουλιάξει κι εγώ μές τη συλλογική κατήφεια, μες την κατάθλιψη...Φοβάμαι, ανησυχώ, θλίβομαι, αναρωτιέμαι για το μέλλον των παιδιών μου,για το γκρέμισμα των ονείρων μου και των μακρυχρόνιων προσπαθειών μου...

    Αλλά ακόμα και αυτά καλύπτονται από την βαθιά μου οργή...
    Πού ήμουν όλα αυτά τα χρόνια εγώ;
    Πού ήσουν όλα αυτά τα χρόνια εσύ, εαυτέ μου;

    Πού ήσουν όταν μας κοροϊδευαν, μας ξεπουλούσαν,μας πέταγαν τα πλαστικά όνειρα στη μούρη κι εσύ τα κυνηγούσες;

    Πού ήσουν όταν ο γιατρός σού ζητούσε το φακελλάκι για να σε κάνει καλά και αντί να τον καταγγείλεις τον πούστη, τον πλήρωνες αποκαλώντας τον "γιατρέ μου"

    Πού ήσουν όταν έβλεπες τους μεγαλοδικηγόρους να γίνονται μοντελάκια ζωής στην τηλεόραση και να κόπτονται για το κοινό καλό και το δίκαιο, δηλώνοντας 10,000 ευρώ εισόδημα...
    "Πόσο καλά τα λέει ο πούστης..." έλεγες

    Πού ήσουν όταν έδινες το μπαξίσι στην πολεοδομία αντί να του δώσεις γροθιά στη μούρη του *******η αλλά μετά δεν θα έβγαινε η άδεια της πολυπόθητης οικοδομής μικρό λαμόγιο ελληνάρα...
    Το σάλιο σου γαργάρα και έδινες τη μιζούλα στον πολεοδόμο, στον ικατζή που σου έκανε τον έλεγχο στην επιχειρησούλα σου, στον εφοριακό που ανακάλυψε τις δικές σου λαμογιές... Κάλλιο να πληρώσεις 10 σε αυτόν παρά 50 στο κράτος.

    Πού ήσουν όταν έτρεχες στα γραφεία των βουλευτών για να τους παρακαλέσεις να βολέψουν το σπλάχνο σου, το άχρηστο σπλάχνο σου, που δεν κατάφερε να κάνει τίποτα περισσότερο στη ζωούλα του από το να γλύφει κατουρημένες ποδιές και βρώμικους κώλους...

    Πού ήσουν όταν ανταγωνιζόσουν στις συγκεντρώσεις των προβάτων (ωπ! κομμάτων ήθελα να πω), με τους λοιπούς "συντρόφους" για το ποιος θα σηκώσει τη μεγαλύτερη σημαία...

    Πού ήσουν όταν ξελαρυγγιαζόσουν λαμόγιο για το δίκαιο του λαού, πηδώντας πάνω κάτω μόλις έβλεπες φακό για να σιγουρευτείς ότι θα σε δει ο πολιτευτής που θα σε βάλει εποχιακό, συμβασιούχο στο δήμο... άλλος ένας στην πλάτη των υπολοίπων που θα καθαρίζει φασόλια στο οκτάωρό του (όχι ρε!!! πλέον μπαίνεις στο φέισμπουκ, έχεις εξελιχθεί)

    Πού ήσουν μικρομεγαλεπιχειρηματία όταν μαγείρευες τα δικά σου βιβλία για να πληρώσεις λιγότερα, για να πάρεις το τέρας SUV που θα κάλυπτε τη μικροτσούτσουνη ύπαρξή σου με το μέγεθός του...

    Πού ήσουν μαντάμ σουσού όταν γελούσες σαν ηλιθία στη δασκάλα του παιδιού σου που μαλακίες έμαθε, μαλακίες το μαθαίνει, όταν αναγνώριζες τις μαλακίες που κάνουν στο παιδί αλλά πού να τρέχεις τώρα έχεις κι άλλες δουλειές... Αλλωστε το παιδί θα το στείλουμε στο Λονδίνο να σπουδάσει... εκεί θα καλυφθούν όλες οι ανεπάρκειες του δικού μας εκπαιδευτικού συστήματος...

    Πού ήσουν συνδικαλιστή της πλάκας και του ελέους όταν με τη δύναμη που σου δίνει το ότι βολεύτηκες σε μια γαμημένη δημόσια επιχείρηση, κατέβαζες τους διακόπτες μιας ολόκληρης χώρας, δημιουργώντας τόσα προβλήματα, ίσα για να διαμαρτυρηθείς/εκβιάσεις για τα δικά σου μικροσυμφέροντα...

    Πού ήσουν όταν το ελληνικό όνειρο έσκασε μύτη; αγόραζες πορτοκαλιές εφημερίδες λαμόγιο και έπαιζες χρηματιστήριο λες και είναι λοτταρία...
    Πού ήσουν όταν εταιρείες ανύπαρκτες, με ένα γραφειάκι 2x3 και 1 άτομο προσωπικό, χτύπαγαν λίμιτ-απ κάθε μέρα...
    Πού ήσουν όταν έπαιρνες μετοχοδάνεια και υποθήκευες τα χωραφάκια του παππού, πιστεύοντας ότι θα γίνεις πλούσιος σε ένα μήνα (και πολύ λέω)...

    Πού ήσουν όταν το χέρι σου πετάει τα σκουπίδια, δεξιά και αριστερά μέσα στο δάσος, όταν γεμίζεις τις παραλίες απο τσίγαρα και πλαστικά ποτήρια φραπέ (όχι φραπέ ρε πια, φρέντο έλεος, πού ζεις


    Πού ήσουν όταν το παιδί σου ουρλιάζει στο αυτί του διπλανού, αδιαφορώντας για την ύπαρξή του (όλοι να καούν ρε, εγώ θα φάω τα κεφτεδάκια μου και είμαι μια χαρά... γκρααααααου)

    Πού ήσουν όταν έβλεπες τα σκάνδαλα να σκάνε το ένα μετά το άλλο... όταν οι θρησκευτικοί "άρχοντες" αποδεικνύονταν κοσμικότεροι των κοσμικών απατεώνων... σταμάτησες να παντρεύεσαι, να βαφτίζεις, να συμμετέχεις στα κοινά της εκκλησίας επρος ένδειξιν της αηδίας σου; σιγά ρε.. όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη...

    Πού ήσουν όταν η χώρα σου καιγόταν απ' άκρη σε άκρη... πού ήσουν όταν λίγο έλειψε να χαθεί η Ολυμπία, πήρες το τριχίλιαρο πρόβατο και έσκασες... τουμπεκί ψιλοκομμένο... και ναι! τους ξαναψήφισες.. ξανά και ξανά και ξανά...

    Πού ήσουν όταν τα ροζ πλημμύρισαν τη ζωή σου... έσκυψες κι εσύ στην κλειδαρότρυπα αυτό έκανες.. τι είπε, τι έκανε, πήρε καλά την πίπα; και για το πάπλωμα κουβέντα κανείς... για την ταμπακέρα σιωπή...

    Όλοι βολεμένοι στον μικρόκοσμό τους.. .ποιος θα έχει την πιο μεγάλη τζιπούκλα, την πιο γαμάτη γκόμενα, την πιο σικ γυναίκα, τα πιο όμορφα παιδιά... τις πιο καλές σπουδές, το πιο γαμάτο σπίτι, το πιο μεγάλο τζάκι, το πιο άνετο σαλόνι, το πιο βαθύ καναπέ, την πιο μεγάλη πλασμα(τική) τηλεόραση, το πιο σύγχρονο ηχοσύστημα... τις πιο σικάτες διακοπές, τις πιο χλιδάτες αποδράσεις, τις πιο γκλαμουράτες εξόδους...

    Και δανειζόσουν λαμόγιο, δανειζόσουν... όχι χρήμα...χρόνο δανειζόσουν...
    Και απλά ο χρόνος τέλειωσε...
    Κάποτε θα ερχόταν η ώρα... νομοτελειακό είναι....

    Τώρα μη φωνάζεις λαμόγιο, απατεωνίσκε...
    Αποδέξου και μη φωνάζεις...
    Γιατί ΦΤΑΙΣ για ΟΛΑ...
    ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ...
    ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ...

    Καιρός είναι να κάνουμε μια καλή αυτοκριτική... να πούμε εγώ φταίω και να δούμε πώς θα καθαρίσουμε τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ... τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ & ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ γιατί είμαστε και λίγο ΜΑΛΑΚΕΣ που εμείς ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ...

    Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες, κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου & σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


    ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  12. The Following 8 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    A8hnaios (07-09-10), bill_m3 (07-09-10), Dioskouroi (07-09-10), GEORGE316 (07-09-10), gnx (07-09-10), NickE60 (07-09-10), PANOS-E60 (07-09-10), Ptboul (07-09-10)

  13. #19
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το ζητημα δε χωραει καν συζητηση...
    ειναι 300 εκει μεσα και εμεις αλλα 10 εκατομυρια απο εξω...και σιγουρα καποιοι απο αυτα τα 10 εκατ. θα λυγισουν μπροστα στη προοπτικη μιας θεσουλας,η οπως ειναι τα πραγματα μιας δουλιτσας...κυριολεκτικα δουλιτσας...μια δουλιτσα που θα δωσει σε ενα οικογενειαρχη 900 ευρω να ταισει το παιδι του..
    οσο υπαρχει εστω και ενας απο αυτους τους ανθρωπους που ειναι σε τοσο ασχημη μοιρα που αναγκαστικα υποκυπτουν αλλο τοσο θα υπαρχουν αντωναροι,παγκαλοι.και ολοι μα ολοι αυτοι..
    και ο λογος??
    μα κανενας αλλος εκτος του οτι εχουμε αποκτηνωθει και οπως καθε κτηνος κοιταει το στομαχι του και με συγχωρηται την εκφραση τον κολο του..
    αν θα ηταν διαφορετια,μπορει να ηταν διαφορετικα αν,ισως ηταν διαφορετικα...
    μη ξεχναμε οται πριν 2010 χρονια ειχε ερθει καποιος και τοτε οι θρησκευτικοι αρχοντες αποφασισαν οτι επρεπε να τον σταυρωσουν γιατι απλα ελεγε αληθειες...
    σημερα εμεις ουτε καν αυτες τις υποτιθεμενες αληθειες ακουμε...
    αυτοι ειμαστε.και μην παραμυθιαζεστε...
    ετσι θα παραμεινουμε.εχει ανακοινωθει αυξηση του πετρελαιου θερμανσης με τον χειμωνα να ερχεται,με τις μειωσεις μισθων και την ανεργια να εχει βαρεσει μπιελα σαν κακοσυντηρημενη μηχανη και ακομα εμεις γραφουμε στο facebook για τον κολο που ειδαμε στη μυκονο......
    μπραβο ρε αντωναρε ομως...σε παραδεχομαι...εγω που ειμαι και 190 και οταν παω να πληρωσω μειωμενο λογο του δευτερου πανεπιστημιου οπου φοιτω,ντρεπομαι,εσυ 50 χρονων ανθρωπος,σοβαρος ταχα,δεν πληρωνεις 15 ρημαδια ευρω....μαγκας...εγω δεν μπορω να το κανω παντως...
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  14. #20
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΣΥ πού ΗΣΟΥΝ ???(ατόφιο όπως το λαβα)

    Έχω βουλιάξει κι εγώ μές τη συλλογική κατήφεια, μες την κατάθλιψη...Φοβάμαι, ανησυχώ, θλίβομαι, αναρωτιέμαι για το μέλλον των παιδιών μου,για το γκρέμισμα των ονείρων μου και των μακρυχρόνιων προσπαθειών μου...

    Αλλά ακόμα και αυτά καλύπτονται από την βαθιά μου οργή...
    Πού ήμουν όλα αυτά τα χρόνια εγώ;
    Πού ήσουν όλα αυτά τα χρόνια εσύ, εαυτέ μου;

    Πού ήσουν όταν μας κοροϊδευαν, μας ξεπουλούσαν,μας πέταγαν τα πλαστικά όνειρα στη μούρη κι εσύ τα κυνηγούσες;

    Πού ήσουν όταν ο γιατρός σού ζητούσε το φακελλάκι για να σε κάνει καλά και αντί να τον καταγγείλεις τον πούστη, τον πλήρωνες αποκαλώντας τον "γιατρέ μου"

    Πού ήσουν όταν έβλεπες τους μεγαλοδικηγόρους να γίνονται μοντελάκια ζωής στην τηλεόραση και να κόπτονται για το κοινό καλό και το δίκαιο, δηλώνοντας 10,000 ευρώ εισόδημα...
    "Πόσο καλά τα λέει ο πούστης..." έλεγες

    Πού ήσουν όταν έδινες το μπαξίσι στην πολεοδομία αντί να του δώσεις γροθιά στη μούρη του *******η αλλά μετά δεν θα έβγαινε η άδεια της πολυπόθητης οικοδομής μικρό λαμόγιο ελληνάρα...
    Το σάλιο σου γαργάρα και έδινες τη μιζούλα στον πολεοδόμο, στον ικατζή που σου έκανε τον έλεγχο στην επιχειρησούλα σου, στον εφοριακό που ανακάλυψε τις δικές σου λαμογιές... Κάλλιο να πληρώσεις 10 σε αυτόν παρά 50 στο κράτος.

    Πού ήσουν όταν έτρεχες στα γραφεία των βουλευτών για να τους παρακαλέσεις να βολέψουν το σπλάχνο σου, το άχρηστο σπλάχνο σου, που δεν κατάφερε να κάνει τίποτα περισσότερο στη ζωούλα του από το να γλύφει κατουρημένες ποδιές και βρώμικους κώλους...

    Πού ήσουν όταν ανταγωνιζόσουν στις συγκεντρώσεις των προβάτων (ωπ! κομμάτων ήθελα να πω), με τους λοιπούς "συντρόφους" για το ποιος θα σηκώσει τη μεγαλύτερη σημαία...

    Πού ήσουν όταν ξελαρυγγιαζόσουν λαμόγιο για το δίκαιο του λαού, πηδώντας πάνω κάτω μόλις έβλεπες φακό για να σιγουρευτείς ότι θα σε δει ο πολιτευτής που θα σε βάλει εποχιακό, συμβασιούχο στο δήμο... άλλος ένας στην πλάτη των υπολοίπων που θα καθαρίζει φασόλια στο οκτάωρό του (όχι ρε!!! πλέον μπαίνεις στο φέισμπουκ, έχεις εξελιχθεί)

    Πού ήσουν μικρομεγαλεπιχειρηματία όταν μαγείρευες τα δικά σου βιβλία για να πληρώσεις λιγότερα, για να πάρεις το τέρας SUV που θα κάλυπτε τη μικροτσούτσουνη ύπαρξή σου με το μέγεθός του...

    Πού ήσουν μαντάμ σουσού όταν γελούσες σαν ηλιθία στη δασκάλα του παιδιού σου που μαλακίες έμαθε, μαλακίες το μαθαίνει, όταν αναγνώριζες τις μαλακίες που κάνουν στο παιδί αλλά πού να τρέχεις τώρα έχεις κι άλλες δουλειές... Αλλωστε το παιδί θα το στείλουμε στο Λονδίνο να σπουδάσει... εκεί θα καλυφθούν όλες οι ανεπάρκειες του δικού μας εκπαιδευτικού συστήματος...

    Πού ήσουν συνδικαλιστή της πλάκας και του ελέους όταν με τη δύναμη που σου δίνει το ότι βολεύτηκες σε μια γαμημένη δημόσια επιχείρηση, κατέβαζες τους διακόπτες μιας ολόκληρης χώρας, δημιουργώντας τόσα προβλήματα, ίσα για να διαμαρτυρηθείς/εκβιάσεις για τα δικά σου μικροσυμφέροντα...

    Πού ήσουν όταν το ελληνικό όνειρο έσκασε μύτη; αγόραζες πορτοκαλιές εφημερίδες λαμόγιο και έπαιζες χρηματιστήριο λες και είναι λοτταρία...
    Πού ήσουν όταν εταιρείες ανύπαρκτες, με ένα γραφειάκι 2x3 και 1 άτομο προσωπικό, χτύπαγαν λίμιτ-απ κάθε μέρα...
    Πού ήσουν όταν έπαιρνες μετοχοδάνεια και υποθήκευες τα χωραφάκια του παππού, πιστεύοντας ότι θα γίνεις πλούσιος σε ένα μήνα (και πολύ λέω)...

    Πού ήσουν όταν το χέρι σου πετάει τα σκουπίδια, δεξιά και αριστερά μέσα στο δάσος, όταν γεμίζεις τις παραλίες απο τσίγαρα και πλαστικά ποτήρια φραπέ (όχι φραπέ ρε πια, φρέντο έλεος, πού ζεις


    Πού ήσουν όταν το παιδί σου ουρλιάζει στο αυτί του διπλανού, αδιαφορώντας για την ύπαρξή του (όλοι να καούν ρε, εγώ θα φάω τα κεφτεδάκια μου και είμαι μια χαρά... γκρααααααου)

    Πού ήσουν όταν έβλεπες τα σκάνδαλα να σκάνε το ένα μετά το άλλο... όταν οι θρησκευτικοί "άρχοντες" αποδεικνύονταν κοσμικότεροι των κοσμικών απατεώνων... σταμάτησες να παντρεύεσαι, να βαφτίζεις, να συμμετέχεις στα κοινά της εκκλησίας επρος ένδειξιν της αηδίας σου; σιγά ρε.. όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη...

    Πού ήσουν όταν η χώρα σου καιγόταν απ' άκρη σε άκρη... πού ήσουν όταν λίγο έλειψε να χαθεί η Ολυμπία, πήρες το τριχίλιαρο πρόβατο και έσκασες... τουμπεκί ψιλοκομμένο... και ναι! τους ξαναψήφισες.. ξανά και ξανά και ξανά...

    Πού ήσουν όταν τα ροζ πλημμύρισαν τη ζωή σου... έσκυψες κι εσύ στην κλειδαρότρυπα αυτό έκανες.. τι είπε, τι έκανε, πήρε καλά την πίπα; και για το πάπλωμα κουβέντα κανείς... για την ταμπακέρα σιωπή...

    Όλοι βολεμένοι στον μικρόκοσμό τους.. .ποιος θα έχει την πιο μεγάλη τζιπούκλα, την πιο γαμάτη γκόμενα, την πιο σικ γυναίκα, τα πιο όμορφα παιδιά... τις πιο καλές σπουδές, το πιο γαμάτο σπίτι, το πιο μεγάλο τζάκι, το πιο άνετο σαλόνι, το πιο βαθύ καναπέ, την πιο μεγάλη πλασμα(τική) τηλεόραση, το πιο σύγχρονο ηχοσύστημα... τις πιο σικάτες διακοπές, τις πιο χλιδάτες αποδράσεις, τις πιο γκλαμουράτες εξόδους...

    Και δανειζόσουν λαμόγιο, δανειζόσουν... όχι χρήμα...χρόνο δανειζόσουν...
    Και απλά ο χρόνος τέλειωσε...
    Κάποτε θα ερχόταν η ώρα... νομοτελειακό είναι....

    Τώρα μη φωνάζεις λαμόγιο, απατεωνίσκε...
    Αποδέξου και μη φωνάζεις...
    Γιατί ΦΤΑΙΣ για ΟΛΑ...
    ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ...
    ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ...

    Καιρός είναι να κάνουμε μια καλή αυτοκριτική... να πούμε εγώ φταίω και να δούμε πώς θα καθαρίσουμε τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ... τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ & ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ γιατί είμαστε και λίγο ΜΑΛΑΚΕΣ που εμείς ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ...

    Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες, κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου & σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


    ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!
    Ετσι ακριβώς συνονόματε ! Δεν είναι δυνατόν κοτζάμ άντρες να παριστάνουμε τις μωρές παρθένους ... είτε ξέραμε, είτε δεν ξέραμε τι συμβαίνει γύρω μας, ΟΦΕΙΛΑΜΕ να ξέρουμε και να έχουμε προσαρμόσει την στάση μας αναλόγως, ώστε να μειώσουμε τις επιπτώσεις στην ατομική και οικογενειακή μας ζωή.

    Θεμέλιο της δημοκρατίας, από τα αρχαία χρόνια, είναι η γνώση των κοινών ! Αγνοια νόμων, κανόνων, προσώπων, καταστάσεων, δεν δικαιολογείται γιά οποιονδήποτε θέλει να λέγεται δημοκρατικός πολίτης. Η εικόνα του "απατημένου συζύγου" που τα μαθαίνει όλα τελευταίος, δεν με εκφράζει καθόλου.

  15. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    Panos 316T (08-09-10)

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP