Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29

Θέμα: απέχθεια προς οδηγούς δικύκλων

  1. #11
    Εγγραφή
    05-08-12
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δε θυμάμαι ακριβώς τον τίτλο, πάντως ήταν πιο "χιουμοριστικός" και σίγουρα οχι με σκοπό να προσβάλει κανένα, απλά κουβέντα να γίνετε!
    πάντως οι περισσότεροι οδηγοί δικύκλων (τουλάχιστον στην πόλη μου) γράφουν τα φανάρια να μην πω που...είτε είναι με γυναίκες, με παιδιά με σκυλιά με κράνος, χωρίς...πάνε σιγά σιγά προς τη μέση της διασταύρωσης πχ....και όταν βρουν κενό, περνάνε..

  2. The Following User Says Thank You to giorgosz3 For This Useful Post:

    Panos 316T (14-09-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    05-08-12
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλαξε φίλε μου γιατί παραήταν επιθετικός.
    το αντίθετο!, τώρα το θυμήθηκα, ήταν: μίσος προς τους 2 τροχούς, το θεωρώ πιο...light ας πούμε απο το "απέχθεια προς τους οδηγούς δικύκλων" γιατί στο δεύτερο χώνεσαι απευθείας στους οδηγούς, τουλάχιστον με πιο άμεσο τρόπο, τέλος πάντων, ετσι το βλέπω εγω τουλάχιστον, και όπως είπα και πρίν φυσικά και δεν είχε κανένα σκοπό προσβολής η κάτι τέτοιο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgosz3 : 14-09-12 στις 13:36

  4. #13
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αντίθετο!
    χιουμοριστικός με τη λέξη "μισος" μέσα ? Μην επιμένεις.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    Kostas_1 (14-09-12), Ptboul (17-09-12)

  6. #14
    Εγγραφή
    05-08-12
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τέλος πάντων....προσωπικά θεωρώ χειρότερο το "απέχθεια προς οδηγούς", απο το "μίσος για μηχανή" και ναι ουσιαστικά είναι το ίδιο καθώς τις μηχανές τις οδηγούν άνθρωποι αλλα αλλιώς εκλαμβάνεις το ενα και αλλιώς το άλλο...ο κάθε ένας έχει διαφορετική αντίληψη, οπότε...

  7. #15
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν είχε κανένα σκοπό προσβολής η κάτι τέτοιο
    μου θυμιζεις το "ολες ειστε καρι**ες εκτος απο τη μανα μου"....

    .ο κάθε ένας έχει διαφορετική αντίληψη
    αυτο ειναι που με ανυσηχει,πρεπει να το δεις αλλιως το θεμα,γιατι αν συνεχισεις να βλεπεις τα δικυκλα σαν angry birds θα εχεις προβλημα.Εχω μηχανακι απο τα 16 μου,και εχουν δει πολλα τα ματια μου!Να εισαι σιγουρος πως δεν θες να τα βαλεις με αναβατη,που του εκανες μαγκια...και την γλυτωσε!.
    Απο την αλλη,δεν χαθηκε και ο κοσμος,να κανεις ενα κλικ δεξια η ενα αριστερα να περασει το μηχανακι που χεις απο πισω σου!Για σκεψου......εσυ δεν εχεις κανει προσπεραση που ηταν για σεντρα απ ευθειας,γιατι σου την ειχε σπασει το επικαθημενο που χες μπροστα σου τοοοοοση ωρα??
    Φιλικα...ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΤΟ.

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Ptboul (17-09-12), z3 2.2 (14-09-12)

  9. #16
    Εγγραφή
    15-05-12
    Περιοχή
    Κάτω από αυτοκίνητα..
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    205
    Thanked
    213
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    !Να εισαι σιγουρος πως δεν θες να τα βαλεις με αναβατη,που του εκανες μαγκια...και την γλυτωσε!.
    .[/B]
    Το σχολιο σου ειναι εμπρηστικο. Ισα-ισα που ο αναβατης εχει και ενα λογο παραπανω να προσεχει επειδη βρισκεται στις 2 ροδες και εχει αμεσοτερο κινδυνο. Δεν ειναι λιγα τα συμβαντα τρελων που εστριψαν το τιμονι και σκοτωσαν τον/τους αναβατες. Ειμαστε ζωα ως ανθρωποι, ας μην το δειχνουμε τοσο πολυ...

  10. The Following User Says Thank You to andreas72 For This Useful Post:

    giorgosz3 (14-09-12)

  11. #17
    Εγγραφή
    05-08-12
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου θυμιζεις το "ολες ειστε καρι**ες εκτος απο τη μανα μου"....
    Καμία απολύτως σχέση...απλά τουλάχιστον Ηράκλειο, η πλειοψηφία είναι άστα να πάνε...εγω λεω τι βλέπω καθημερινά...το θέμα δεν ειναι οτι απλά προσπερνάνε, και χώρο θα του κάνω, αλλά το κέρατό μου! να κάνει την προσπέραση εκεί που τον παίρνει ο χώρος και η κατάσταση, μου χει τύχει να φτάνω σε διασταύρωση με φανάρια, οπου απο αριστεραά δείχνει κόκκινο, και ευθεία πράσινο, πηγαίνω λοιπόν κανονικά στα δεξιά για να παω ευθεία, και μου πετάγετε απο δεξια προσπέραση ενα μηχανάκι, το οποίο ήθελε να πάει αριστερά, τι κάνει λοιπόν ο θεός, τραβάει προς τα αριστερά (μπροστά μου) και πατάει και φρένο για να σταματήσει επειδή το φανάρι του είναι κόκκινο. εννοείτε πως ουτε φλάς ούτε χέρι...κάθε μέρα διάφορα τέτοια περιστατικά

  12. The Following User Says Thank You to giorgosz3 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (14-09-12)

  13. #18
    Εγγραφή
    05-08-12
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    26
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σχολιο σου ειναι εμπρηστικο. Ισα-ισα που ο αναβατης εχει και ενα λογο παραπανω να προσεχει επειδη βρισκεται στις 2 ροδες και εχει αμεσοτερο κινδυνο. Δεν ειναι λιγα τα συμβαντα τρελων που εστριψαν το τιμονι και σκοτωσαν τον/τους αναβατες. Ειμαστε ζωα ως ανθρωποι, ας μην το δειχνουμε τοσο πολυ...
    ναι Ανδρέα, συμφωνώ, δεν είπα οτι εμείς του αυτοκινήτου είμαστε άγιοι, αλλα αν δεν προσέξουν πρώτα αυτοί για την ασφάλειά τους τι περιμένουν; το φύλακα άγγελο; εδω το 5% φράει κράνος.....

  14. #19
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φίλε μου, πίστεψε με αν αρχίσουμε να απαριθμούμε περιστατικά για ''καφρίλες'' μοτοσικλετιστών vs οδηγών αυτοκινήτου, οι ''αυτοκινητιστές'' είναι χαμένοι κατα κράτος!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  15. The Following 2 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (14-09-12), Ptboul (17-09-12)

  16. #20
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι Ανδρέα, συμφωνώ, δεν είπα οτι εμείς του αυτοκινήτου είμαστε άγιοι, αλλα αν δεν προσέξουν πρώτα αυτοί για την ασφάλειά τους τι περιμένουν; το φύλακα άγγελο; εδω το 5% φράει κράνος.....
    αυτό το 5% είναι γνήσιοι μοτοσυκλετιστές. Όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά ''αναγκασμένοι'' για διάφορους λόγους να αφήσουν τα αυτοκίνητα και να χρησιμοποιούν δίκυκλο. Δεν έχουν τον ''τρόπο σκέψης'' του πραγματικού μηχανόβιου! Εγώ προσωπικά τους θεωρώ εν δυνάμει δωρητές οργάνων! Καθαρά, ωμά και ξάστερα!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  17. The Following 9 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (14-09-12), bill_m3 (15-09-12), giorgosz3 (14-09-12), Kostas_1 (15-09-12), PANOS-E60 (14-09-12), Ptboul (17-09-12), Samaro (15-09-12), tokiko (14-09-12), z3 2.2 (14-09-12)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP