Σελίδα 149 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 4999139147148149150151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.481 έως 1.490 από 1571

Θέμα: Φωτο εκτος bmw

  1. #1481
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To νέο supercar της Ford το έχετε δει? Aυτό είναι λοιπόν το νέο Ford GT, που θα εφοδιάζεται twin-turbo V6 που θα αποδίδει 600+ bhp.

    Speechless.... είναι πραγματικά ότι ωραιότερο σχεδιαστικά έχω δει σε supercar την τελευταία πενταετία. Και δεν υπερβάλω! κοιτάξτε στη τρίτη φωτογραφία τη διαμόρφωση των rear sholders....το design των αεραγωγών, το φούσκωμα του φτερού, το απίστευτο offset της ζάντας......τέλειο...και με επιρροές από το ένδοξο παρελθόν φυσικά και αρκετή από την αγριάδα όλων των αμερικάνικων supercar (μου θυμίζει κάτι σαν πιο μοντέρνο saleen...)





    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVERGET : 14-01-15 στις 19:27
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  2. The Following 9 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    A8hnaios (14-01-15), Alex_ (15-01-15), aristent (15-01-15), chrisgiapz3 (15-01-15), doctore (14-01-15), isou (14-01-15), TakisKal (15-01-15), VanVIC (14-01-15), Vasilis M3 (09-02-15)

  3. #1482
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή



    masterpiece

  4. The Following 2 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    aristent (15-01-15), EVERGET (14-01-15)

  5. #1483
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το προσπερασα...Το προσπερασα....γιατι βγηκε απο την autobahn να βαλει βενζινα το γατακι...


  6. The Following 6 Users Say Thank You to GiorgosT For This Useful Post:

    Alex_ (15-01-15), aristent (15-01-15), Bazil Van Sinner (14-01-15), chrisgiapz3 (15-01-15), isou (14-01-15), Vassilis ///M (14-01-15)

  7. #1484
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Lightbulb Η Ford κράτησε μυστικό το νέο GT σχεδιάζοντάς το σΆένα υπόγειο.!!

    Η αλήθεια είναι πως τα τελευταία χρόνια στην εποχή του internet, οι διαρροές φωτογραφιών, φημών, video κ.α έχουν γίνει καθημερινότητα,αλλά η Ford εν έτη 2015 κατάφερε και κράτησε εντελώς μυστικό το νέο GT, με καμία φωτογραφία του να μην διαρρέει προτού αυτό παρουσιαστεί στην έκθεση του Detroit. Πως το πέτυχε η εταιρία; Το σχεδίασε σε ένα υπόγειο, όπως εξήγησε ο Christopher Svensson, αρχισχεδιαστής της Ford για την Αμερική και υπεύθυνος για το GT. Στο υπόγειο του Product Development Center, γνωστό και ως PDC, της Ford, ένα τεράστιο κτήριο στα κεντρικά της Ford στο Dearborn. Στο κτίριο αυτό η Ford διαθέτει αρκετά στούντιο σχεδιασμού, με μερικά από αυτά να προσομοιώνουν τον φυσικό φωτισμό. Εκεί είναι και το γραφείο του Raj Nair, του αρχιμηχανικού της Ford για όλα τα αυτοκίνητα, με την Μπλε Οβάλ εταιρία να δίνει πρόσβαση στο υπόγειο στούντιο που ετοίμαζε το νέο GT, σε όσο το δυνατόν λιγότερους σχεδιαστές.

    Συνολικά υπήρχαν τέσσερις σχεδιαστές και μερικοί επικεφαλής, οι οποίοι διέθεταν ειδική κάρτα-κλειδί, που τους παρείχε πρόσβαση στο χαμηλότερο επίπεδο του κτιρίου. Μάλιστα, όταν η Ford χρειάστηκε να δει το GT στο φυσικό φως, το μετέφεραν έξω, την Κυριακή το πρωί, όταν το υπόλοιπο κτίριο ήταν εντελώς άδειο

    Οι σχεδιαστές της Ford έδωσαν προσοχή και στη παραμικρή λεπτομέρεια του σχεδιασμού του GT, τόσο από πλευράς μηχανικής, όσο και από αισθητικής πλευράς. Το αυτοκίνητο ετοιμάστηκε μέσα σε διάστημα 18 μηνών, με την έκδοση παραγωγής, η οποία θα διαφέρει μόλις 5% σε σχέση με το πρωτότυπο που βλέπουμε στις φωτογραφίες, να βγαίνει στα τέλη του 2016 και να κοστίζει κοντά στις 250.000 δολάρια, έχοντας ως αντιπάλους τα Lamborghini Huracan, Ferrari 458 Italia και McLaren 650S. Η έκδοση παραγωγής, θα διαθέτει ελαφρώς μεγαλύτερους πλαϊνούς καθρέπτες και ελαφρώς διαφορετικά φωτιστικά σώματα και θα φορά τον V6 twin-turbo EcoBoost 3,5-λίτρων κινητήρα απόδοσης 600+ ίππων. Θα συνδυάζεται με ένα 7-τάχυτο αυτόματο κιβώτιο διπλού συμπλέκτη, που στέλνει τη κίνηση στον πίσω άξονα, με την Μπλε Οβάλ εταιρία να υπόσχεται πως το κιβώτιο κάνει σχεδόν στιγμιαία τις αλλαγές ταχυτήτων. Το πόσο ζυγίζει η Ford δεν το ανακοίνωσε, αλλά δηλώνει πως το νέο GT θα έχει μια από τις καλύτερες αναλογίες κιλών/ίππο.


    autoblog.gr



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  8. The Following 6 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    aristent (15-01-15), doctore (15-01-15), EVERGET (15-01-15), isou (15-01-15), pilot (15-01-15), Vasilis M3 (09-02-15)

  9. #1485
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή



    αν....αν....αν.....χαλαρα θα ηταν επιλογη μου...ισως σε αλλο χρωμα,φαινεται οτι ο ανταγωνισμος του (αυτη την ωρα που μιλαμε)ειναι λιγο πιο κατω σε προδιαγραφες.....τι να πω,περιμενω να το δοκιμασει ο Κρις Χαρης,να κερδισω το τζοκερ και βλεπουμε!!!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    doctore (15-01-15), EVERGET (15-01-15)

  11. #1486
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εντωμεταξύ στο Detroit παρουσιάστηκε και η τελική έκδοση παραγωγής του Acura NSX. Σε αντίθεση με το GT της Ford που αγνοούσαμε την ύπαρξή του σαν project, φωτογραφίες από το πρωτότυπο του NSX είχαμε δει ουκ ολίγες φορές σε διάφορα στάδια της εξέλιξης. Από ότι έχω καταλάβει το ΝSX δεν εντυπωσίασε καθόλου το αυτοκινητικό κοινό, με το GT της Ford να κλέβει ξεκάθαρα της παράσταση. Και το βρίσκω απόλυτα λογικό: Το νέο NSX μοιάζει σαν το μόνο κοινό που φέρει σε σχέση με το ιστορικό NSX του Senna να είναι το όνομα. Σχεδιαστικά, η απόλυτα λιτή και απέριττη σιλουέτα του παλιού έχει δώσει τη θέση της σε ένα πολύπλοκο και δυσνόητο για το μάτι design, κράμα από civic fk και Audi r8. Μηχανικά, μόνο και μόνο που είναι υπερτροφοδοτούμενο και με ηλεκτροκινητήρες στους εμπρός τροχούς ακυρώνει όλη την παράδοση του NSX, απλά ακολουθώντας ένα παρόμοιο στιλ αρχιτεκτονικής με το bmw i8.





    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  12. The Following 4 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    aristent (15-01-15), doctore (15-01-15), pilot (15-01-15), Vasilis M3 (09-02-15)

  13. #1487
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    To νέο supercar της Ford το έχετε δει? Aυτό είναι λοιπόν το νέο Ford GT, που θα εφοδιάζεται twin-turbo V6 που θα αποδίδει 600+ bhp.

    Speechless.... είναι πραγματικά ότι ωραιότερο σχεδιαστικά έχω δει σε supercar την τελευταία πενταετία. Και δεν υπερβάλω! κοιτάξτε στη τρίτη φωτογραφία τη διαμόρφωση των rear sholders....το design των αεραγωγών, το φούσκωμα του φτερού, το απίστευτο offset της ζάντας......τέλειο...και με επιρροές από το ένδοξο παρελθόν φυσικά και αρκετή από την αγριάδα όλων των αμερικάνικων supercar (μου θυμίζει κάτι σαν πιο μοντέρνο saleen...)





    Αυτά τα σκαλοπάτια στα πλαινά, όσα άλογα και να βγάζει ένα σούπερκαρ, ποτέ δεν τα γούσταρα, άσε το diffuser που λές είναι έτοιμο να κατέβει για να οργώσει χωράφι.
    Αμερικλανιά για μένα.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  14. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    paganis (13-02-15)

  15. #1488
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Σχεδιαστικά, η απόλυτα λιτή και απέριττη σιλουέτα του παλιού έχει δώσει τη θέση της σε ένα πολύπλοκο και δυσνόητο για το μάτι design, κράμα από civic fk και Audi r8.
    ...
    Μπροστά εγώ το βλέπω σαν ένα κράμα από mclaren και Μιτσου εβο,
    και πίσω αντιγραφή από Aston Martin.
    Aston καλύτερα

  16. The Following 2 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    EVERGET (15-01-15), Leonidas_E39 (15-01-15)

  17. #1489
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα σκαλοπάτια στα πλαινά, όσα άλογα και να βγάζει ένα σούπερκαρ, ποτέ δεν τα γούσταρα, άσε το diffuser που λές είναι έτοιμο να κατέβει για να οργώσει χωράφι.
    Αμερικλανιά για μένα.
    Γιώργο θα διαφωνήσω
    Εγώ έχω μείνει άφωνος.
    Ότι πιο κοντινό σε Formula 1 έχω δει εδώ και δεκαετίες.
    Γλυπτό.
    Πραγματικά τρισδιάστατο.
    Όταν το είδα, μου ήρθε στο μυαλό η Σαντορίνη.
    Καμμία φωτογραφία δεν μπορεί να δείξει το μεγαλείο του νησιού.
    Το χρώμα επίσης δεν είναι τυχαίο.
    Κοίτα εδώ τι γίνεται:
    Attached Images Attached Images

  18. The Following 4 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    aristent (15-01-15), EVERGET (15-01-15), gant (16-01-15), Leonidas_E39 (15-01-15)

  19. #1490
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο θα διαφωνήσω
    Εγώ έχω μείνει άφωνος.
    Ότι πιο κοντινό σε Formula 1 έχω δει εδώ και δεκαετίες.
    Γλυπτό.
    Πραγματικά τρισδιάστατο.
    Όταν το είδα, μου ήρθε στο μυαλό η Σαντορίνη.
    Καμμία φωτογραφία δεν μπορεί να δείξει το μεγαλείο του νησιού.
    Το χρώμα επίσης δεν είναι τυχαίο.
    Κοίτα εδώ τι γίνεται:
    Τι να κάνουμε...διαφώνησε και μια φορά doc..εξ άλλου γούστα είναι αυτά.
    Λες και θα μας χαρίσουν ένα και δεν θα το πάρουμε.
    Κι εμένα μόλις είδα τα πλαινά μου ήρθε στο μυαλό ο μεγάλος Κόλιν Τσάπμαν με την αρνητική άντωση και το ground effect, στις lotus του Μάριο Αντρέττι και του αδικοχαμένου Ρόνυ Πέτερσον,,αλλά μέχρι εκεί, στην φόρμουλα, όχι σε αμάξι παραγωγής.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gant : 16-01-15 στις 09:02
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    doctore (16-01-15), Leonidas_E39 (16-01-15)

Σελίδα 149 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 4999139147148149150151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP