Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 117 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 1767107115116117118119127167217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.161 έως 1.170 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #1161
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που εχω πληρωσει τελη κυκλοφοριας αλλα ισως καταθεσω ετσι για σπασιμο εχω δικαιωμα να καταλαμβανω δημοσια θεση σταθμευσης???
    Στην περίπτωση αυτή, νομίζω οτι, απαγορεύεται απο την τροχαία να υπάρχει σε δημόσιο χώρο, (εστω και σταθμευμένο) όχημα χωρίς πινακίδες. Αρα και αδεια κυκλοφορίας η οποία παράλληλα δηλώνει και την κατοχή.
    Αν για παράδειγμα συμβεί (κούφια η ώρα ) ένα ατύχημα, κάποιος πεσει πάνω στο σταθμευμένο χωρίς πινακίδες όχημα. Τι γίνεται ;;

  2. #1162
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο εξωτερικό θα πλήρωνε κανείς αυτά τα τέλη κυκλοφορίας με το ανάλογο εισόδημα;
    ας μη μιλάμε για το εξωτερικό όπου μας βολεύει
    δε φτάνει που μας απαξίωσαν τα αυτοκίνητα, θα τα κάνουμε και κοτέτσια;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανη την εχουν χρυσοπληρωσει τοσα χρονια!!!
    τα κολπακια τα αποτρεπτικα του κρατους δεν τα τρωμε πια, μεχρι να δει καποιος τι θα κανει με το αμαξι του ας κρατησει και μια θεση, δεν χαθηκε ο κοσμος.
    ουτε ολα τα αυτοκινητα ειναι για αποσυρση -καταστροφη, καποιοι εκ πεποιθησεως αντιδρουν στα νεα τελη τεκμηρια και αργοτερα θα ξαναπαρουν πινακιδες, καποιοι αλλοι απλα "αυριο" μπορει να ρεφαρουν ή να βρουν δουλεια ή χιλια δυο αλλα.
    Αυτη τη στιγμη ζουμε δυσκολες καταστασεις ολοι, καποιοι πολυ περισσοτερο απο εμας, ας μη τα βαλουμε και με τον συνανθρωπο μας που τραβαει ζορια και του κατεστρεψαν τη ζωη...
    Οπως και να εχει σε μερικους μηνες τα μαζευει ο δημος αν ειναι παρατημενα χωρις πινακιδες.
    Δεν τα βαζω με τον συνανθρωπο επειδη του ηρθαν αναποδα απο οτι υπολογιζε. Σε ολους εχουν ερθει αναποδα, κοιμασαι και ξυπνας με νεα μετρα..

    Απλα σχολιασα το οτι ολοι λεμε να αλλαξει η "μπανανια" αλλα εφαρμοζουμε το νομο οπου μας συμφερει.. Αν δεν εχεις/μπορεις να πληρωσεις, και αν εισαι αυτος που τοσα χρονια λεει μπανανια το κρατος, να το πας στο χωριο σου αν δεν εχεις ιδιωτικη θεση.

  3. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    oldcarskickass (30-12-11)

  4. #1163
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση αυτή, νομίζω οτι, απαγορεύεται απο την τροχαία να υπάρχει σε δημόσιο χώρο, (εστω και σταθμευμένο) όχημα χωρίς πινακίδες. Αρα και αδεια κυκλοφορίας η οποία παράλληλα δηλώνει και την κατοχή.
    Αν για παράδειγμα συμβεί (κούφια η ώρα ) ένα ατύχημα, κάποιος πεσει πάνω στο σταθμευμένο χωρίς πινακίδες όχημα. Τι γίνεται ;;
    Και με αυτους που εχουν χασει πινακιδες απο τροχαια παραβαση τι γινεται Αντωνη? Πρεπει να το κλεισουν σε ιδιωτικο χωρο? Νομιζα πως δημοσια θεση = τελη. Κυκλοφορια = τελη + πινακιδες.

  5. #1164
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με αυτους που εχουν χασει πινακιδες απο τροχαια παραβαση τι γινεται Αντωνη? Πρεπει να το κλεισουν σε ιδιωτικο χωρο? Νομιζα πως δημοσια θεση = τελη. Κυκλοφορια = τελη + πινακιδες.
    Φωτοτυπία της κλήσης της τροχαίας στο παρμπρίζ , μάλλον αρκεί !

    Σημ : σ'αυτη την περίπτωση δεν έχεις πινακίδες αλλά έχεις άδεια κυκλοφορίας σωστά ;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samaro : 30-12-11 στις 12:38

  6. #1165
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φωτοτυπία της κλήσης της τροχαίας στο παρμπρίζ , μάλλον αρκεί !

    Σημ : σ'αυτη την περίπτωση δεν έχεις πινακίδες αλλά έχεις άδεια κυκλοφορίας σωστά ;;
    Υποτιθεται πως εχει αφαιρεθει απο τα οργανα..

  7. #1166
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα βαζω με τον συνανθρωπο επειδη του ηρθαν αναποδα απο οτι υπολογιζε. Σε ολους εχουν ερθει αναποδα, κοιμασαι και ξυπνας με νεα μετρα..

    Απλα σχολιασα το οτι ολοι λεμε να αλλαξει η "μπανανια" αλλα εφαρμοζουμε το νομο οπου μας συμφερει.. Αν δεν εχεις/μπορεις να πληρωσεις, και αν εισαι αυτος που τοσα χρονια λεει μπανανια το κρατος, να το πας στο χωριο σου αν δεν εχεις ιδιωτικη θεση.
    αν δεν έχω να πληρώσω και δεν έχω χωριό, τι θα κάνω; θα το πετάξω;
    όταν βρίσκεσαι σε θέση ισχύος είναι εύκολο να είσαι απόλυτος
    για να αλλάξει η μπανανία φίλε μου πρέπει να αλλάξουν όλα συθέμελα...όχι να ξεκινήσουν οι αλλαγές από τους αδύναμους (όπως συμβαίνει πάντα)

    οι νόμοι φτιάχνονται για να υπηρετούν τους ανθρώπους, όχι το ανάποδο
    μήπως να αυτοκτονήσουν οι αναξιοπαθούντες που δε μπορούν να πληρώσουν τον κάθε λογής φόρο; έτσι να καθαρίσουμε την κοινωνία ρε παιδί μου

  8. #1167
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με αυτους που εχουν χασει πινακιδες απο τροχαια παραβαση τι γινεται Αντωνη? Πρεπει να το κλεισουν σε ιδιωτικο χωρο? Νομιζα πως δημοσια θεση = τελη. Κυκλοφορια = τελη + πινακιδες.
    σωστα, αλλωστε μπορεις να τις εχεις αφαιρεσει μονος σου τις πινακιδες για δικο σου λογο.
    αυτο που πρεπει να κοιτανε ειναι το σηματακι των τελων αν ειναι κολλημενο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν έχω να πληρώσω και δεν έχω χωριό, τι θα κάνω; θα το πετάξω;
    το φουνταρεις κι εσυ στη λομπαρδα μετα τις τρυπες του καραμανλη.
    οτι θες εχει φιλοξενησει αυτος ο βυθος, απο ουνο τουρμπο μεχρι καρερα gt!
    τυφλα να χει η μεκο...

  9. #1168
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα βαζω με τον συνανθρωπο επειδη του ηρθαν αναποδα απο οτι υπολογιζε. Σε ολους εχουν ερθει αναποδα, κοιμασαι και ξυπνας με νεα μετρα..

    Απλα σχολιασα το οτι ολοι λεμε να αλλαξει η "μπανανια" αλλα εφαρμοζουμε το νομο οπου μας συμφερει.. Αν δεν εχεις/μπορεις να πληρωσεις, και αν εισαι αυτος που τοσα χρονια λεει μπανανια το κρατος, να το πας στο χωριο σου αν δεν εχεις ιδιωτικη θεση.
    Οχι βρε Φανη δεν απευθυνομουν προσωπικα σε σενα, και να σου πω δεν εχεις αδικο.
    Αλλα μεσα σε ενα χρονο τιναξαν στον αερα οικογενειακους,επιχειρημα ικους,προσωπικους προυπολογισμους και σχεδια.
    Αδικο ειναι και αυτο!!
    Ουτε νοιαστηκαν για σενα τον νομοταγη που καποιος αλλος θα σου "φαει" την θεση, για το μονο που νοιαζονται ειναι να εισπραξουν με οποιο κοστος.
    Να σου πω και κατι αλλο, εγω εχω ενα φιατακι, αγορασα το σημα 120 ευρω για τα τελη και το εχω παρκαρισμενο μπροστα απο το σπιτι μου και εδω και δυο μηνες δεν το χρησιμοποιω.
    Το πιθανοτερο και για τον επομενο μηνα δεν κινηθει ,μεχρι να αποφασισω αν θα το κρατησω ή οχι.
    Τα δεκα λοιπον ευρω που αντιστοιχουν σε μηνιαο επιμερισμο των τελων, μου δινουν ναι μεν την νομιμοτητα αλλα και το αλλοθι σε σχεση με καποιον που για ενα με δυο μηνες (προσωρινα) βρεθηκε σε μια δυσκολη θεση?.
    Δεν μιλαω για συνειδητες εγκαταλειψεις σαραβαλων που και περιβαλλοντικα προβληματα δημιουργουν.

  10. #1169
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν έχω να πληρώσω και δεν έχω χωριό, τι θα κάνω; θα το πετάξω;
    όταν βρίσκεσαι σε θέση ισχύος είναι εύκολο να είσαι απόλυτος
    για να αλλάξει η μπανανία φίλε μου πρέπει να αλλάξουν όλα συθέμελα...όχι να ξεκινήσουν οι αλλαγές από τους αδύναμους (όπως συμβαίνει πάντα)

    οι νόμοι φτιάχνονται για να υπηρετούν τους ανθρώπους, όχι το ανάποδο
    μήπως να αυτοκτονήσουν οι αναξιοπαθούντες που δε μπορούν να πληρώσουν τον κάθε λογής φόρο; έτσι να καθαρίσουμε την κοινωνία ρε παιδί μου
    Χαλαρωσε Στεφανε δεν σε ειπα και καμπουρη!!
    Σχολιο ηταν περι μπανανιας και αλλαγης, οποτε μας βολευει ειμαστε μπανανοπολιτες και οποτε δεν μας βολευει θελουμε να γινουμε κρατος..

    Δεν ηταν προσωπικο για αυτο μη μου λες για θεση ισχυος και απολυτος. Η δουλεια μας εχει πεσει 60% κατω και τα 880¤ του σηματος μου μπορουσα να τα φαω σε σουβλακια. Σε θεση ισχυος θα ημουν αν ειχα 1 δεντρο να βγαζει ¤ στον κηπο.

    Η κοινωνια θα καθαρισει οταν ΟΛΟΙ ακολουθησουν την ιδια γραμμη. Με το να μη πληρωνουν οι μισοι και να βαζουν πλατη οι αλλοι μισοι δεν γινεται δουλεια.. ειναι ενας φαυλος κυκλος.

  11. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    oldcarskickass (30-12-11)

  12. #1170
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι βρε Φανη δεν απευθυνομουν προσωπικα σε σενα, και να σου πω δεν εχεις αδικο.
    Αλλα μεσα σε ενα χρονο τιναξαν στον αερα οικογενειακους,επιχειρημα ικους,προσωπικους προυπολογισμους και σχεδια.
    Αδικο ειναι και αυτο!!
    Ουτε νοιαστηκαν για σενα τον νομοταγη που καποιος αλλος θα σου "φαει" την θεση, για το μονο που νοιαζονται ειναι να εισπραξουν με οποιο κοστος.
    Να σου πω και κατι αλλο, εγω εχω ενα φιατακι, αγορασα το σημα 120 ευρω για τα τελη και το εχω παρκαρισμενο μπροστα απο το σπιτι μου και εδω και δυο μηνες δεν το χρησιμοποιω.
    Το πιθανοτερο και για τον επομενο μηνα δεν κινηθει ,μεχρι να αποφασισω αν θα το κρατησω ή οχι.
    Τα δεκα λοιπον ευρω που αντιστοιχουν σε μηνιαο επιμερισμο των τελων, μου δινουν ναι μεν την νομιμοτητα αλλα και το αλλοθι σε σχεση με καποιον που για ενα με δυο μηνες (προσωρινα) βρεθηκε σε μια δυσκολη θεση?.
    Δεν μιλαω για συνειδητες εγκαταλειψεις σαραβαλων που και περιβαλλοντικα προβληματα δημιουργουν.
    Πολυ ωραιο ποστ! Πεταγομαι στον Βασιλοπουλο, θα απαντησω μολις γυρισω

Σελίδα 117 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 1767107115116117118119127167217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP