Σελίδα 10 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 182

Θέμα: Κιτρινη φυλη

  1. #91
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον σβήστηκαν οι χαρακτηρισμοι (ελπιζω να μην μου ξεφυγε κανενας) και παρακαλω εις το εξης να προσεχουμε πως γραφουμε

  2. #92
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αυτο που ξερω ειναι πως την ''ήπιαμε'' στη Κρητη....μεγαλο μερος του πληθυσμού που ασχολείται με το τουρισμο ανησυχεί πολυ..Στο αεροδρομιο γινεται πανικος...τουριστες κατω απο τον ηλιο στους 40 βαθμους περπατανε μερικα χιλιομετρα για να επιβιβαστουν στα λεωφορεια..χθες ημουν εκει και εβλεπα παιδακια να κλαινε και οικογενειες να μη ξερουν τι να κανουν...πραγματικα ντρεπομαι που ειμαι ελληνας..
    καλά που κλείσαμε για τον αύγουστο μλκ...φαντάσου να ερχόμασταν τώρα με τον
    ταλιμπάν απο την κύπρο...με μαύρ μάτια και σπασμένες μύτες θα φεύγαμε απο το αεροδρόμιο.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  3. #93
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρισκεσαι σε παραληρημα.
    Δικιο εχεις . Οταν βλεπω στραβα γυρω μου .... Βρισκομαι !!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις γραψει ολο αυτο το κατεβατο για να απαντησεις σε μια αποψη 10 λεξεων;
    Δυστυχως ή ευτυχως ετσι ξερω να γραφω , ετσι γραφω . Σου ζητώ συγνώμη αν σε ενοχλεί η αδυναμια μου να απαντησω με 10 λεξεις στις 10 λεξεις σου .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοι οι ταξιτζηδες που εσυ αποκαλεις ταριφες(κοινως τους απαξιωνεις με τον οποιο τροπο) εργαζονται στην Αθηνα;
    Δεν μιλαω για τους υπολοιπους γιατι
    α) δεν ξερω πολλους απο την επαρχεια και
    β) στην Αθηνα μενω για την Αθήνα ξερω να μιλαω . Θα μπορουσα να σου φερω σε αντιπαραθεση τους ορους λειτουργιας των ταξι της Γερμανιας που εχει τυχει πολλες φορες να χρησιμοποιήσω αλλα θεωρω πως ειναι ΑΔΙΚΗ η συγκριση .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξισωνεις τα μεροκαματα του 2005 με τα μεροκαματα του 2011;
    Κομιστρα ταξι 2005

    Σημαία 1 ευρώ
    Μονή 0,34 ευρώ (από 0,32) αύξηση 6,3%
    Διπλή 0,64 ευρώ (από 0,60) αύξηση 6,7%
    Χρονομέτρηση 9,10 ευρώ (από 8,50) αύξηση 7,1%
    Νυχτερινό 0,64 ευρώ (από 0,60) αύξηση 6,7%
    Ελάχιστη διαδρομή (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) 2,65 ευρώ (από 2,50) αύξηση 6%
    Ελάχιστη διαδρομή (λοιπή Ελλάδα) 2,85 ευρώ (από 2,70) αύξηση 5,6%
    Απλή κλήση 1,60 ευρώ (από 1,50) αύξηση 6,7%
    Ραντεβού 2,65 ευρώ (από 2,50) αύξηση 6%
    Από αεροδρόμιο-Αθήνα 3,20 ευρώ (από 3) αύξηση 6,7%
    Από αεροδρόμιο-Θεσσαλονίκη 2,65 ευρώ (από 2,50) αύξηση 6%
    Από λοιπά αεροδρόμια 2,15 ευρώ (από 2) αύξηση 7,5%
    Από ΚΤΕΛ, σιδηροδρομικούς σταθμούς, λιμάνια 0,86 ευρώ (από 0,80) αύξηση 7,5%
    Αποσκευές 0,32 ευρώ (από 0,30) αύξηση 6,7%

    -------------------------------------------------------------------

    Κόμιστρα ταξί 2011

    Εκκίνηση - Πτώση σημαίας ¤1,05

    Τιμολόγιο εντός περιμετρικής ζώνης ¤0,60

    Τιμολόγιο εκτός περιμετρικής ζώνης ¤1,05

    Ράδιο Ταξί - απλή κλήση ¤1,70

    Ράδιο Ταξί - ραντεβού ¤3 έως5

    Νυχτερινό Τιμολόγιο (24:00 - 05:00) ¤1,05

    Ελάχιστη αποζημίωση ¤2,80

    Από και προς το αεροδρόμιο ¤3,40

    Από λιμάνια - σιδ. σταθμούς και σταθμούς υπερ. λεωφορείων ¤0,95

    Χρονοχρέωση ανά ώρα ¤9,60

    Για κάθε αποσκευή άνω των 10 κιλών ¤0,35

    Για αναμονή πέραν των 20' κοινή συμφωνία οδηγού & επιβάτη

    Διόδιο & ναύλοι πλοίων βαρύνουν τον επιβάτη

    Οντως δεν γινεται να εξισωσω τα μεροκαματα των ταξιτζηδως του 2005 με το 2011 γιατι η αυξηση οπως θα δεις ειναι μεγαλύτερη του 45% ενω η δικη μου τσεπη εχει μειωση τουλαχιστον 25%

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναλογηστηκες οτι μια αδεια στη Καστορια ολοκληρη ειχε πιασει 350000 προ πενταετιας μονο και μονο για την ανεργεια της πολης.
    Και αυτο βοηθησε την ανεργια ή υπηρξαν πολλοι ανεργοι που αγορασαν με 350000 αδεια ταξι στην Καστοριά ????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε ενα καφε-μπαρ διακινουνται ναρκωτικα αυτοματως βγαζουμε το συμπερασμα οτι ολοι οι πελατες του ειναι ναρκομανεις;
    Φυσικα και όχι αλλα οταν σε ρωτησω " ρε φιλε τι λεει αυτο το μπαρακι ??? Θες να παμε το βραδυ ??? " θα μου απαντησεις .... Μπαααααα εκει πουλανε ναρκωτικα και εχει πρεζονια οποτε δεν θα παμε και εσυ θα τους χαρακτηρισεις καπως και ας διακινει ναρκωτικα ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ εκει μεσα .... Σωστα ????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα θα κανεις να μιλας και λιγο ποιο ομορφα.Συγκρινε το υφος σου με το υφος μου.
    Δεν μπαινω σε τετοιες διαδικασιες ποτε φιλε μου ευτυχως ή δυστυχως γιατι μετα μπορει να μου ζητησεις να συγκρινουμ ε και τα παπουτσια μας και τα σπιτια μας και ....Ειλικρινα σου μιλαω βαριεμαι με τετοια ζεστη να κανω συγκρισεις .... Αμα θες παμε να συγκρινουμε κανενα μαγιο με το περιεχομενο του σε καμμια παραλια ... Καλύτερα θα ειναι .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις δεν ειναι υποχρεομενος να συμφωνει μαζι μου.Και εγω δεν ειμαι υποχρεομενος να συμφωνωνω μαζι σου.
    Ειλικρινα χαιρομαι που δεν το κανεις γιατι αλλιως δεν θα ειε νοημα η κουβεντα .... Αμα συμφωνουσαμε ολοι θα εβγαινε πρωτος ο Φανης που ξεκινησε το θεμα , θα το εγραφε και μετα απλα εμεις αποκατω θα γραφαμε " Συμφωνω "

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντι να σηκωνεις τους τονους σηκωσε το επιπεδο σου.




    Τα @@@@@@ δε δειχνουν επιπεδο.
    Αστο το επιπεδο μου αδελφε και τους τόνους μου και μην τα αναφερεις γιατι σου ξαναγραφω την τελευταια μου προταση στο παραπανω post μου ....
    Υ.Γ Φιλε kplc16 προς θεου και σε καμμια περιπτωση δεν τα εχω με σενα και ουτε στην λεω , μην το παρεις ετσι και στραβα . Απλα πιαστηκα απο την φραση σου ωστε να βγαλω καπως τα εσωψυχα μου

    Αλλο εσώψυχα και αλλο επίπεδο . Δεν νομιζω αλλωστε να σε εθιξα καπου προσωπικα σε αντιθεση με σενα και τα γραφόμενα σου που παρακάτω θα διαπιστωσεις απο τα γραφομενα σου πως μου
    επιτιθεσαι και οχι φιλικα απαντωντας στην επιθεση μου.
    Αν θεωρεις , ξαναλέω , πως σου επιτιθομαι ....Συγνωμη αλλα ΔΕΝ ειναι ετσι .... Ειπα αυτα που ηθελα να πω και απλα καταπιαστηκα απο μια κουβεντα σου . Συγνωμη ξανα αν θεωρεις πως αυτο σε προσεβαλε . Σου υποσχομαι στο μελλον να μην ξαναχρησιμοποιησω πουθενα κουβεντα σου .

    Ευτυχως ομως , εγω εχω τους λόγους μου και μιλησα , οπως απαξιοτηκα ειδες εσυ , για τους ταξιτζηδες . Θελεις να μου πεις και εσυ τους δικους σου που υπεραμυνεσαι γιάυτους γιατι μετα απο καποιο σημειο βλέπω μονο υπεραμυνα και δεν βλεπω καν να βρισκεις κατι μεμπτο στην σταση τους. Μηπως εισαι αυτοκινητιστης ( οχι ταριφας , ζητω συγνωμη που το εγραψα ετσι παραπάνω γιατι και μενα μου την βαραει να με φωναζουν μπακαλη και φορτηγατζάουα ) και σου χαλασε η κυβερνηση την δουλεια ???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E39COMP : 21-07-11 στις 11:47
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  4. #94
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον σβήστηκαν οι χαρακτηρισμοι (ελπιζω να μην μου ξεφυγε κανενας) και παρακαλω εις το εξης να προσεχουμε πως γραφουμε


    https://www.youtube.com/watch?v=OiSRJ0mHMps






    Αιντε να το χαλαρωσουμε λιγακι......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  5. #95
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή



    Uploaded with ImageShack.us
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  6. The Following 3 Users Say Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (21-07-11), Stathis (21-07-11), Thomelef (21-07-11)

  7. #96
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ΑΙΣΧΟΣ!!!!

  8. #97
    Εγγραφή
    20-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    446
    Thanked
    432
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΙΣΧΟΣ!!!!
    ΞΕΦΤΙΛΑ !!!

  9. #98
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Uploaded with ImageShack.us
    Ξεφτιλες τουριστες.....αντι να σβησουν τη φωτια καθονται και την τραβανε φωτογραφιες....
    Που εισαι ρε Τσιπρα και εκπροσωπε της Ν.Δ να καταγγειλετε το γεγονος και να κανετε επερωτηση στη βουλη ?
    (σε καποια μελλοντικη συναντηση θα κανουμε και μια κουβεντουλα για τα κωλολαμογια ταριφες που δουλευουν πριβε........εκει να δειτε τι σημαινει φοροδιαφυγη και καταμαυρο χρημα το οποιο μετα μεταφραζεται σε σουπερ μουρη και λεζαντα.......εκει να μας πει καποιος πως δικαιολογουνται τα αδικαιολογητα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos : 21-07-11 στις 12:04

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Nikos For This Useful Post:

    bill_m3 (21-07-11), GM6 (21-07-11), Stathis (21-07-11), Thomelef (21-07-11)

  11. #99
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ΡΟΜΠΕΣ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΕΣ ΜΕ ΠΑΣΟΥΜΑΚΙΑ ΡΟΖ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  12. #100
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις να διαβασω τα προηγουμενα και χωρις να απανταω ειδικα στον κων/νο μενω στο παραπανω.

    οι αδειες τους, τυπικα, νομιμα, για το κρατος, δεν αξιζαν, δεν αξιζουν, ουτε θα αξιζουν μια.

    το οτι καποιος εδινε 200.000 ευρω ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, για μια αδεια που κανονικα με το νομο ήταν δωρεαν απο το κρατος, ηταν ρισκο και προβλημα του.

    δεν γινεται τωρα να ζηταει τα ρεστα. καποια στιγμη θα γινοταν ελευθερο το επαγγελμα οπως ολα.
    για ποιο λογο δηλαδη να ειναι κλειστο και μια κλικα να λυμαινεται ολη τη ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ???

    αυτο σε τι συμφερει τον κοσμο, τους επιβατες? βελτιωνει την υπηρεσια, μειωνει τις τιμες?

    για ποιο λογο δηλαδη αν εγω θελω να παρω ενα ταξι (αντι να ανοιξω ενα μαγαζι π.χ.) και εχω τα απαραιτητα δικαιολογητικα, να πρεπει να δωσω 200 χιλιαρικα μαυρα?

    αυτα γινονται στις μπανανιες.
    αν λοιπον ο καθενας θελει να κανει το επαγγελμα του με ορους μπανανιας και μονοπωλειου, ωστε να μη βελτιωνεται και να "κονομαει" ελευθερα και ανετα ας παει στην αφρικη.
    εδω περα δεν μας παιρνει πια για τετοιες μαλακιες.
    και πολυ καθυστερησαμε.

    σαν επιβατη, ουδολως με ενδιαφερει αν θα ερθουν εταιριες ή πολυεθνικες ή οτι αλλο, αν προσφερουν καλες τιμες, ευγενεια, καθαριοτητα μεσα στο ταξι.

    ολοι ξερουμε οτι το μεσο ταξι και ο οδηγος του -δυστυχως- κινηται σημερα σε τριτοκοσμικα πλαισια.
    και αυτο δεν προκειται να αλλαξει οσες απεργιες και να κανουν οι κλικες για να μη χασουν τα προνομια.

    η προταση μου ειναι να κυρηξει το κρατος ακυρες ολες τις υπαρχουσες αδειες και οποιος θελει να μπορει εντος 3μηνου να καταθεσει τα δικαιολογητικα του και να παρει νεα αδεια.

    πολλοι θα ηθελαν να εχουν μονοπωλειακα επαγγελματα και ετσι να εξασφαλιζουν το εισοδημα αυτων και των απογονων τους χωρις να ανησυχουν και να κουραζονται και εως τωρα με πολιτικες φιλιες και πελαταειακη σχεση με το πολιτικο συστημα το καταφεραν.
    δεν παει αλλο ομως, ευτυχως...
    εδω σταθη θα διαφωνησω μαζι σου.
    πριν απο μια δεκαετια,εγω που ηθελα να ανοιξω ενα μαγαζι και να πουλαω ρουχα,επρεπε να βρω πρωτα απο ολα μαγαζι.ομως στα εξοδα του μαγαζιου ηταν και ο αερας που ζητουσαν..
    1000 ευρω το μηνα ενοικιο και 5 εκατομμυρια αερα...μαυρα λευτα που δε φαινοντουσαν πουθενα.αυτο το κρατος δεν το γνωριζε??
    μια χαρα το γνωριζε,αλλα προτιμησε να κανει τα στραβα ματια.
    εγω που ηθελα να ανοιξω το μαγαζακι μου η συμβιβαζομουν,τα εσκαγα και το ανιγα η τους εβριζα και εμενα υπαλληλος.
    ακριβως το ιδιο και με τις αδειες.οντως για το κρατος η αποκτηση της αδειας ηταν σχεδον τζαμπα.ομως το παρεμποριο ηταν γνωστο,κανενας δεν εκανε κατι γιαυτο,ουτε οι εμπλεκομενοι,ουτε η πολιτεια.
    σε αυτο ομως δε φταινε οι εμπλεκομενοι και δη αυτοι πουτα εδωσαν τα χρηματα.
    το οτι σαν ελληνες αμαυρωνουμε οτιδηποτε πιανουμε στα χερια μας ειναι γνωστο στο κοσμο ολο.
    ομως να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη.
    μας εχουν εμποτισει με την ιδεα οτι φταιμε εμεις για τη κατασταση...
    οχι δεν φταιμε εμεις..
    γταιει ενα και μοναδικο κρατος που οταν μια αγανακτησμενη εκανε καταγγελια σε ενα ταριφα γιατι ηταν αξεστος γιατι την εβρισε γιατι δεν εκανε καλα τη δουλεια του,επενεβαινε το συνδικατο των οδηγων και το θεμα απλα ξεχνιοταν.και ο τυπος συνεχιζε να δουλευει.
    αν ομως σε μια καταγγελια γινονταν οτι επρεπε να γινει,αυτα τα φαινομενα θα ηταν οι εξαιρεσεις και οχι ο κανονας.
    αν τα προστιμα επιβαλλονταν για παραδειγματισμο προς τους επιτηδευματιες και οχι σαν νταβατζιλικι του κρατους,τοτε θα μιλουσαμε για ευθυνη του ταριφα η του ανθρωπου που ηθελε να γινει ταριφας.
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

Σελίδα 10 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP