Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 61

Θέμα: Compact by fanisk (μπαξιματα & συζητηση για βιολογικο καθαρισμο)

  1. #41
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ το ίδιο είπα Στέφανε.
    Είδες ποτέ όμως κάποιος που ποστάρει την δουλειά του και φαίνεται το πριν και το μετά, να μας πει πόσο περίπου κόστιζε;
    Για την συγκεκριμένη δουλειά. Όχι για το αμάξι μου ή το δικό σου που δεν το έχει δει από κοντά για να κάνει προσφορά.

    Όχι...γιατί δεν το κάνουν;
    Αν αυτός που καθαρίζει σαλόνια, κάθεται να βγάλει φωτό πρίν, μετά, να τις ανεβάσει, να βάλει τιμές, μετά θα λες ότι ασχολείται με τη διαφήμηση , το παίζει μάνατζερ, και καθαρίζει ο πακιστανός.

    Αφού το έγραψες πιο πάνω :

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέφανε ξέρω τι περιλαμβάνει ένας βιολογικός.
    Απλά θεωρώ ότι κάποιοι που παλιά ''παρακαλάγανε'' για δουλειές στα φόρουμ αυτοκινήτων, τώρα έχουν έχουν γίνει ''detailers'' και βαράνε στο κεφάλι, ενώ δεν άλλαξαν οι υπηρεσίες κατά πολύ ως προς την ποιότητα.

    Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που κάνουν εξίσου καλή δουλειά χωρίς να έχουν βάλει το premium tax που άλλοι έχουν υιοθετήσει.

    Υ.Γ: Και στο κάτω κάτω της γραφής οι περισσότεροι είχαν και έχουν μάστορες πακιστανούς και αλλοδαπούς με χαμηλούς μισθούς και ασχολούνται κυρίως με το πως θα διαφημίσουν την δουλειά τους στα φόρα και λιγότερη στην πράξη με το αμάξι μέσα στο μαγαζί τους. Manager έχουν γίνει πιστεύω.

  2. #42
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ψάξε όλο το DW με δουλειές από όλη την Ευρώπη και βρες μου ποιος το αναφέρει. (με εξαίρεση κάποιες πανάκριβες δουλειές του Paul Dalton)
    H κάθε δουλειά φίλε μου είναι δουλειά custom και διαφορετική (εγώ θέλω κερί Zymol αξίας 30.000 δολλαρίων ενώ εσύ θες κεράκι των 50 ευρώ)
    Είναι δυνατόν λοιπόν να κοστολογείται η ίδια δουλειά ίδια τιμή?
    Επίσης υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι ΑΠΑΙΤΟΥΝ να περαστεί το αμάξι τους 7-8-9 ακόμι και 10 χέρια από το Χ υλικό
    Είναι δυνατόν αυτή η δουλειά να αναφερθεί?
    Μετά θα βγεις και θα λες "φαρμακείο ο Α", "κλέφτης ο Β" κλπ κλπ
    Detailing Madness

  3. The Following 2 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    Bitz (25-11-14), Χρίστος (18-02-15)

  4. #43
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου είχε καθαρίσει όλο το σαλόνι-μοκέτες-ουρανό με προσοχή, λούκια υδροροών γιατί είχε φρακάρει το ένα και έτσι βρώμισε ο ουρανός σε ένα σημείο, πορτ μπαγκάζ μοκέτες-κάτω από ρεζέρβα, μπανιέρα φίλτρου καμπίνας κτλπ.
    Λογικά χρησιμοποίησε σκούπα υγρών(δεν ξέρω πως λέγεται), βουρτάκια, γεννήτρια οζοντος σίγουρα και θερμάστρα στο εσωτερικό για να στεγνώσει τυχόν υγρασία.
    Πόση ώρα του πήρε?
    Detailing Madness

  5. #44
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ίσως σας καλυψω… X3 κόστος 150 ευρώ

    IMAG1292.jpg

    IMAG1306.jpg

    IMAG1300.jpg

    IMAG1303.jpg

  6. The Following 9 Users Say Thank You to Bitz For This Useful Post:

    A8hnaios (25-11-14), Bazil Van Sinner (18-02-15), gant (25-11-14), katsaraios (25-11-14), Ptboul (25-11-14), scania124 (25-11-14), Vassilis ///M (25-11-14), wheelman (25-11-14), zaharias (25-11-14)

  7. #45
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτός που καθαρίζει σαλόνια, κάθεται να βγάλει φωτό πρίν, μετά, να τις ανεβάσει, να βάλει τιμές, μετά θα λες ότι ασχολείται με τη διαφήμηση , το παίζει μάνατζερ, και καθαρίζει ο πακιστανός.

    Αφού το έγραψες πιο πάνω :
    Συγνώμη...αλλά αυτά που περιγράφω γίνονται ή γινόντουσαν σε φόρουμ...έμπαινε έβαζε το κάθε μαγαζί 15-20 φωτογραφίες το πριν, το μετά, μετρήσεις σε πάχος βαφής, τι υλικά χρησιμοποίησε και πάει λέγοντας.
    Εγώ και άλλοι ρωτήσαμε δημόσια ή σε pm ενδεικτικά πόσο κόστισε η συγκεκριμένη εργασία, αφού με τόσες φωτογραφίες μπορείς να βγάλει συμπέρασματα για την κατάσταση που ήταν το αυτοκίνητο και ποτέ δεν πήραμε απάντηση.
    Για ποιο λόγο δηλαδή μπαίνει αναλύσει τα πάντα, τα υλικά, πόσα χέρια περάστηκαν, τις δυσκολίες, τις ώρες και στο τέλος δεν δίνει μια ιδέα για το κόστος;

    Μάλλον είμαι παράλογος...


    Στέφανε το πήγα το ένα πρωί και το πήρα το επόμενο.

    Μπράβο ρε Μιχάλη. Δηλαδή είναι παράλογο να κάτσεις να γράψεις το κόστος; Δεν ρωτάμε ως εφορία απλά να δούμε τι παίζει ανάλογα με τη δουλειά που θέλει το κάθε αμάξι. Αρκετά βρώμικο το Χ3 και με δύσκολο χρώμα στα δέρματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Harisp : 24-11-14 στις 22:41

  8. #46
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψαξε καλα, και σκεψου ακομα καλυτερα.
    Εγω λεω οτι ΔΕΝ στο πηρε αυτος στο mx5
    Ντινο μου ειμαι 100% σιγουρος. Αυτος ο μπασταρδος το πηρε.
    "Δεν κατεβαζεις λιγο το παραθυρο να σπρωξω?" του ειπα μια χαρα ειναι, αλλα και παλι χωρεσε ο γαμημενος. "Αμα θες τιποτα παμε στο βενζιναδικο διπλα με ξερουν" @@ ξεραν

  9. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    ntinos (25-11-14)

  10. #47
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτός που καθαρίζει σαλόνια, κάθεται να βγάλει φωτό πρίν, μετά, να τις ανεβάσει, να βάλει τιμές, μετά θα λες ότι ασχολείται με τη διαφήμηση , το παίζει μάνατζερ, και καθαρίζει ο πακιστανός.

    Αφού το έγραψες πιο πάνω :
    Το θεμα ειναι οτι αρκετοι απο αυτους τρωνε ψωμι απο τα φορουμ. Και μαγικα, κανεις δεν ανεβαζει τιμες.

  11. #48
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη...αλλά αυτά που περιγράφω γίνονται ή γινόντουσαν σε φόρουμ...έμπαινε έβαζε το κάθε μαγαζί 15-20 φωτογραφίες το πριν, το μετά, μετρήσεις σε πάχος βαφής, τι υλικά χρησιμοποίησε και πάει λέγοντας.
    Εγώ και άλλοι ρωτήσαμε δημόσια ή σε pm ενδεικτικά πόσο κόστισε η συγκεκριμένη εργασία, αφού με τόσες φωτογραφίες μπορείς να βγάλει συμπέρασματα για την κατάσταση που ήταν το αυτοκίνητο και ποτέ δεν πήραμε απάντηση.
    Για ποιο λόγο δηλαδή μπαίνει αναλύσει τα πάντα, τα υλικά, πόσα χέρια περάστηκαν, τις δυσκολίες, τις ώρες και στο τέλος δεν δίνει μια ιδέα για το κόστος;

    Μάλλον είμαι παράλογος...


    Στέφανε το πήγα το ένα πρωί και το πήρα το επόμενο.

    Μπράβο ρε Μιχάλη. Δηλαδή είναι παράλογο να κάτσεις να γράψεις το κόστος; Δεν ρωτάμε ως εφορία απλά να δούμε τι παίζει ανάλογα με τη δουλειά που θέλει το κάθε αμάξι. Αρκετά βρώμικο το Χ3 και με δύσκολο χρώμα στα δέρματα.
    Παραλογο δεν ειναι.....παραπλανητικο ειναι ειτε προς τα απανω ειτε προς τα κατω και μπορει ενας απο τους δυο εχωντας κανει λαθος εκτιμηση να την πατησει.
    Βλεπεις το αυτοκινητο ακους τι θελει ο πελατης και λες τιμη.....ετσι γινονται αυτες οι δουλειες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bitz : 25-11-14 στις 08:16

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Bitz For This Useful Post:

    A8hnaios (25-11-14), doctore (25-11-14), gant (25-11-14), wheelman (25-11-14)

  13. #49
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή είναι παράλογο να κάτσεις να γράψεις το κόστος; Δεν ρωτάμε ως εφορία απλά να δούμε τι παίζει
    Και που το ξερω γω? Η εφορια παρακολουθει τα παντα πλεον....

    Και τα φορουμ.....



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  14. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.117
    Thanked
    11973
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοείς έρευνα αγοράς?
    Αφού είπαμε...
    Πεύκη;

    Με το που πάρω πίσω τις πινακίδες ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποιους καλλωπισμούς.

    Κυρίως θέλω να αλλάξω το αριστερό πλαϊνό (φουσκωτό) κομμάτι στο κάθισμα του οδηγού το οποίο έχει τριφτεί. Αναρωτιέμαι αν θα μου κάνει διχρωμία ή θα είναι ίδιο με το υπόλοιπο σαλόνι.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP