Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: κιτρινη ενδειξη βλαβης κινητηρα e90 316i

  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-14
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή κιτρινη ενδειξη βλαβης κινητηρα e90 316i

    Παιδια καλησπερα σημερα το πρωι καθως εβαλα μπρος το αμαξι,εκανε εναν περιεργο ηχο ο κινητηρας και τρεμοπαιζε το αμαξι και παρα πολυ το κιβωτιο ταχυτητων και ταυτοχρονα ενιωθα οτι παει να μου σβησει...επειτα ξεκιναω κανονικα και το αμξι το ενιωθα περιεργα σαν να μην τραβουσε να ζοριζοτανε αρκετα καπως...μετα απο καμια 200μετρα εστρωσε ολα κυλουσαν φυσιολογικα....ομως τωρα το απογευμα με το που το βαζω μπρος κανει ακριβως το ιδιο πραγμα και επιπλεον αναβει μια κιτρινη ενδειξη η οποια αναβοσβησε καμια 3-4 φορες και εξαφανιστηκε...το αμαξι παλι συμπεριφεροταν οπως και το πρωι και μετα απο καποια μετρα στην πορεια ηρθε στα φυσιολογικα του...τι ειναι αν μπορειτε να μου πειτε γιατι εχω φρικαρει απο το αγχος??

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πολλαπλάσιαστης μου φέρνει.........Μπορεί και μπεκ!!!!

  3. The Following User Says Thank You to scania124 For This Useful Post:

    Ptboul (01-10-14)

  4. #3
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μου είχε κάνει το ίδιο, με τρύπα στο σωλήνα του αέρα πριν το MAF. Με έναν οπτικό έλεγχο μπορείς να δεις αν είναι αυτό.

  5. #4
    Εγγραφή
    19-07-14
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    403
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δημητρη μην φρικαρεις ετσι. για πες μας τι μοντελο εχεις; με τον αμεσο ή τον εμμεσο;
    αν ειναι με τον αμεσο τοτε ισως εχεις θεμα με πολλαπλασιαστη ή μπεκ γτ ειναι μια συχνη βλαβη που βγαινει στους αμεσου ψεκασμου κινητηρες σε ολες τις εταιρειες δυστυχως. βεβαια δεν μπορω να καταλαβω το πως εστρωσε μετα απο 200μ που λες. ισως ακομα να μην εχει παραδοσει πνευμα ο πολλαπλασιαστης; επισης ποσα χλμ εχεις; μπουζι εχεις αλλαξει; ή ειναι καινουριο το αμαξι;
    παντως αν ειναι προβλημα-αστοχια καυσης κινητηρα ακομα κ ενα απλο elm μεσω bluetooth θα στο πει, αλλιως το πας σε συνεργειο κ βλεπεις τι θα βγαλει το κομπιουτερ.
    E90 N46B20 montego blue

  6. #5
    Εγγραφή
    19-09-14
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    2010 αμεσου ψεκασμου ειναι με 62.000 χλμ..οχι δν εχω αλλαξει μπουζι..ετσι μου ειπαν και απο την αντιπροσωπεια που πηρα τηλ και μου ειπαν αν το ξανακανει να παω απο εκει για την διαγνωση και την επιλυση του....κατι μου ειπαν και για την βενζινη ομως αλλα δν θυμαμαι για να σας το εξηγησω...

  7. #6
    Εγγραφή
    19-09-14
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ακυρο,μπουζι αλλαξα πριν καμια 13.000 χλμ....

  8. #7
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπεκ είναι αν δεν τα είχες αλλάξει στην ανάκληση πρέπει να τα αλλάξεις, έτσι ξεκινάει και μετά χειροτερεύει το ίδιο πρόβλημα είχε ο ξάδερφος μου με το ίδιο αμάξι. 3 μπεκ άλλαξε και τα μπουζί ήτανε λιωμένα.

    Δες το πρωί αν μυρίζει άκαυτη βενζίνη πίσω.
    Μη σε ξεγελάει ότι μετά στρώνει και καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 30-09-14 στις 23:28

  9. #8
    Εγγραφή
    19-09-14
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το πηγα σημερα στην αντιπροσωπεια(απο κει το αγορασα)...αλλαγη 4 μπεκ και 1 βαλβιδα(δν θυμαμαι τι ακριβως)...συνολο κανα 1.000 ευρω περιπου ομως τα μπεκ ειναι μεσα στην εγγυηση και θα κοστισει λιγοτερα...Μιχαλη τι ανακληση ποτε εγινε??α και κατι για μια αντλια μου ανεφεραν αν χρειαστει αλλα δν καταλαβα και πολλα για να σας τα εξηγησω..

  10. #9
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πότε βγήκε ανάκληση για μπεκ Μιχάλη? για Πολ/στες έχω ακούσει..
    Πωλούνται : Ζάντες 16 Μ Styling 220

    Αγοράζονται : BMW Performance parts

  11. #10
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εφόσον στα περνάνε στην εγγύηση είσαι κωλόφαρδος, αν είναι και κάτι άλλο άλλαξε το τώρα γιατί αν βγάλει κάτι μετά από καιρό θα πρέπει να το πληρώσεις.
    Εχουνε πολύ καιρό αλλά όχι για τα δίλιτρα Αντρέα.

  12. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    Andri (01-10-14)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP