Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Επισκευή Χρώματος τριμ

  1. #21
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πολυ καλη δουλεια φιλε θα κοιταξω να βρω 3Μ μεμβρανη, εαν εχει καποιος υποψιν καποιο καταστημα ας μου πει

  2. #22
    Εγγραφή
    21-11-11
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    295
    Thanked
    282
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lambros46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και τα τριμ μου ήταν σε αρκετά κακή κατάσταση(θολωμένα,σημαδεμ ένα),αποφάσισα να τα φρεσκάρω.Τα τριμ είχαν αυτό το χρώμα

    Έψαχνα να βρώ ποιό χρώμα θα ήταν πιο κοντά σε αυτό.Μετά από ψάξιμο,κατέληξα σε αυτό εδώ που είναι της dupli-color ."Σπρέι Εφέ Ανοξείδωτο Ατσάλι(ΙΝΟΧ) το ονομάζει.

    Στην αρχή έβγαλα όλα τα τριμ από πόρτες και ταμπλό.Θέλει προσοχή στο βγάλσιμο γιατί εγώ τα έβγαλα λίγο ατσούμπαλα και έσπασα 3-4 κλιπς .

    Αφού τα έβγαλα,πήρα ενα σφουγγαράκι πράσινο-κίτρινο,και σύμφωνα με τις οδηγίες του detailer από την Πάτρα( Alexm) έτριψα όλα τα τριμ απαλά με την πράσινη πλευρά για να "αγριέψουν" λίγο και να κάτσει καλά το χρώμα.Τα άφησα να στεγνώσουν από τα νερά που έμειναν από το σφουγγαράκι και βουρ!!

    Τα πέρασα συνολικά 4 απαλά χέρια χρώμα το καθένα και το αποτέλεσμα είναι το εξής


    Το χρώμα τους "έδεσε" πολύ καλά με το εσωτερικό του αμαξιού.

    Κόστος Επισκευής : 11,50 ευρώ το σπρέι και 2-3 ευρώ που θα χαλάσω για τα κλιψάκια που έσπασα.

    ΥΓ:1-Το μόνο τριμ που δεν έβαψα είναι αυτό που είναι στον διακόπτη των φωτών.Δεν μπορούσα να καταλάβω από ποια μεριά βγαίνει και φοβήθηκα μην το ξακάνω.Κάποιος να μου πεί πώς βγαίνει plz!!
    2-Έχει κάποιος τον κωδικό από τα κλιψάκια ή πώς μπορώ να τα ψάξω στο ebay??
    Lampros46 αυτο το σπρευ ειναι μονο για εσωτερικο?Μπραβο,πολυ ωραια εγιναν...

  3. #23
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο Λαμπρο πολυ καλη δουλεια απο στεγνωμα τι εκανες???????? τα εβαλες κοντα σε καλοριφερ, στον ηλιο η δε χρειαζετε???????
    Απλά τα άφησα να στεγνώσουν.Τα άφησα για καμιά ώρα συνολικά.Δεν είχε ήλιο το μέρος που τα άφησα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είπαμε Λάμπρο, αν ακολουθήσεις τις οδηγίες και ψεκάσεις απαλά στο επόμενο λεπτό αφού περάσεις το σπρέυ βαφής, ΔΕΝ θα γυαλίσει.

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΕ - ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ (θυμήσου το, ξέρω τι σου λέω και ναι, η βαφή σε σπρέυ γρατζουνίζεται όταν δεν έχει καθόλου βερνίκι)
    Χρόνια πείρα σε βαψίματα με σπρέυ....


    Θα το δοκιμάσω αύριο που θα βγάλω για φτιάξιμο το μικρό τριμ και θα σου πώ εντυπώσεις!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NS-conv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lampros46 αυτο το σπρευ ειναι μονο για εσωτερικο?Μπραβο,πολυ ωραια εγιναν...
    Δεν νομίζω να είναι μόνο για εσωτερικό.

  4. The Following User Says Thank You to Lambros46 For This Useful Post:

    120ie87 (24-05-12)

  5. #24
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο το υλικό είναι που ντύνουμε τα αυτοκίνητα για αλλαγή χρώματος το λεγόμενο ''car wrapping''. . .
    Εγώ χρησημοποίησα της 3Μ το μαύρο γυαλιστερό μεταλλικό. . .
    Δεν χρειάστηκα πολύ νομίζω αγόρασα 1m x 1.5m και το πλήρωσα γύρω στα 50 ευρώ και μου έμεινε κιόλας. . .
    Έντυσα όλα τα εσωτερικά τριμ, ακόμη και τα χερούλια της πόρτας εμπρός-πίσω αλλά και το diffuser. . .

    Eδώ το diffuser:


    Κοίτα πως γυαλίζει δεν ξεχωρίζεις διαφορά....

    φανταστική δουλειά Βασίλη!


    1. αυτό είναι απλό μαύρο γυαλιστερό αυτοκόλλητο της 3Μ?

    2. τις καμπύλες σε εκείνο το σημείο πως τις εφάρμοσες? με θερμοπίστολο? η εφαρμογή έγινε όταν το κολλούσες ή πιο πριν όπως κάνουμε στις αντιηλιακές μεμβράνες αυτοκινήτου?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 24-05-12 στις 16:08

  6. #25
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.289
    Thanked
    4210
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανταστική δουλειά Βασίλη!


    1. αυτό είναι απλό μαύρο γυαλιστερό αυτοκόλλητο της 3Μ?

    2. τις καμπύλες σε εκείνο το σημείο πως τις εφάρμοσες? με θερμοπίστολο? η εφαρμογή έγινε όταν το κολλούσες ή πιο πριν όπως κάνουμε στις αντιηλιακές μεμβράνες αυτοκινήτου?
    1. Ναι δεν θυμάμαι κωδικό να σου πω...Πάρε τηλ. σε κάποιο κατάστημα να σου πουν...

    2. Με θερμοπίστολο έγινε όλη η δουλειά...Ζεστένεις και μετά τεντώνεις και κολλάς....

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    120ie87 (24-05-12), BILL007 (24-05-12)

  8. #26
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αυτά δεν κάνουν για Ε46!Aυτά είναι για άσσους,Ε60,Ε90 και Χ5.
    Λάμπρο πήγαινε στην αντιπροσωπεία να τα πάρεις δεν αξίζει ο κόπος από το ebay,δεν είναι ακριβά!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (24-05-12), Lambros46 (24-05-12)

  10. #27
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αυτά δεν κάνουν για Ε46!Aυτά είναι για άσσους,Ε60,Ε90 και Χ5.
    Λάμπρο πήγαινε στην αντιπροσωπεία να τα πάρεις δεν αξίζει ο κόπος από το ebay,δεν είναι ακριβά!
    Θα πεταχτώ αύριο να πάρω!

  11. #28
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.289
    Thanked
    4210
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εσωτερικά τριμ με μεμβράνη της 3Μ σε μαύρο μεταλλκό γυαλιστερό....
    Δεν θυμάμαι κωδικό μεμβράνης λογικά θα το ξέρουν τα καταστήμα με υλικά της 3Μ....

    Έχω ντύσει τα τριμ στο ταμπλό,τα χερούλια εμπρός-πίσω,το τριμ στο λεβιέ ταχυτήτων και το diffuser....




  12. The Following 2 Users Say Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    BILL007 (30-05-12), Lambros46 (30-05-12)

  13. #29
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το σκεφτόμουν και εγώ για κάτι τέτοιο αλλά,να σου πώ την αλήθεια μου,ήθελα να κάνει και λίγο αντίθεση το χρώμα.Δεν μπορώ τόση μαυρίλα.

    ΥΓ:Μόνος σου τα έντυσες?

  14. #30
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.289
    Thanked
    4210
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lambros46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκεφτόμουν και εγώ για κάτι τέτοιο αλλά,να σου πώ την αλήθεια μου,ήθελα να κάνει και λίγο αντίθεση το χρώμα.Δεν μπορώ τόση μαυρίλα.

    ΥΓ:Μόνος σου τα έντυσες?
    Βγαίνει σε πολλά χρώματα αυτή η μεμβράνη Λάμπρο σε όλο σχεδόν το χρωματολόγιο.....
    Ναι μόνος μου το έντυσα...Δανείστηκα βέβαια το θερμοπίστολο απο φίλο μου...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP