Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 60

Θέμα: Ανάρτηση για Μ3 Ε46

  1. #51
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καμία πρόταση βρε παιδιά για τα ελατήρια και αντιστρεπτικές που προανέφερα?
    Για πείτε γιατί πρέπει να γίνει η αγορά.....

    Τελικά παίχτηκε χαλασμένο τηλέφωνο και έπεσα θύμα παραπληροφόρησης. Είχε 2 Μ3, ένα CSL και ένα "απλό". Το CSL πωλήθηκε όπως ήταν και το απλό γίνεται ντριφτάδικο. Sorry

  2. #52
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία πρόταση βρε παιδιά για τα ελατήρια και αντιστρεπτικές που προανέφερα?
    Για πείτε γιατί πρέπει να γίνει η αγορά.....

    Τελικά παίχτηκε χαλασμένο τηλέφωνο και έπεσα θύμα παραπληροφόρησης. Είχε 2 Μ3, ένα CSL και ένα "απλό". Το CSL πωλήθηκε όπως ήταν και το απλό γίνεται ντριφτάδικο. Sorry
    Οι Eibach δεν εχουν ρυθμισεις βλεπω.. ο κωδικος της HR εχει ή οχι? Αν εχει, HR παρε αφου στα ιδια χρηματα θα εχεις να παιξεις και με xxx% σκληροτητα.

    Απο 9.5 σε 13 κιλα ελατηριο θα ξεκολλαει πιο ευκολα, αλλα ειναι και θεμα οδηγου, αλλος θα βολευτει με 10, αλλος με 12 και αλλος με 20. Τι να σου πουμε αν δεν δοκιμασει μονος του?

  3. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    kloukakis (01-07-11)

  4. #53
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ Φάνη, καλά τα λες. Απλά μπορεί πχ το 13κιλο για να μου το πρότεινε να βολεύει το 90% τον οδηγών...

    Όπως και να χει δεν χρειάζεται να συζητάμε άλλο, μίλησα σήμερα με τον μηχανικό μας και ο τύπος δεν σκέφτεται καθόλου μάλλον, κάνει τυχαίες τύχες. Ο μηχανικός μας προσπάθησε να του βάλει μυαλό, αλλά δεν. Αντί να πάρει με 800Ε φουλ ρυθμιζόμενη D2, ενώ τελικά το Μ3 είχε ανάρτηση που έπαιρνε κανα-δυό ρυθμίσεις πήγε και έστειλε να του φτιάξουν στη Θεσσαλονίκη χειροποίητες για ντριφτ και μάλιστα σε κάποιον που προφανώς δεν έχει ξαναφτιάξει ντριφτάδικο Μ3. Και θα δώσει και ένα 1300άρι. Οτι να ναι, έλεος! Για να μην αναφέρω οτι το μοτερ έχει 34.000χλμ και θα το ανοίξει για να αλλάξει μέταλλα-μπιέλες και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Είμαι σίγουρος πως αφου πετάξει τα λεφτά του εδω κι εκεί στο τέλος σε καμιά D2 θα καταλήξει.

    Όπως και να χει σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους που βοηθήσατε να βγάλω μια άκρη, ασχέτως που ήρθαν έτσι τα πράγματα!!

    Λέω να συνεχίσουμε πάντως το θρεντ για το Μ3 του Νικ, ε Νικ τι λες ρε??

  5. #54

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ Φάνη, καλά τα λες. Απλά μπορεί πχ το 13κιλο για να μου το πρότεινε να βολεύει το 90% τον οδηγών...

    Όπως και να χει δεν χρειάζεται να συζητάμε άλλο, μίλησα σήμερα με τον μηχανικό μας και ο τύπος δεν σκέφτεται καθόλου μάλλον, κάνει τυχαίες τύχες. Ο μηχανικός μας προσπάθησε να του βάλει μυαλό, αλλά δεν. Αντί να πάρει με 800Ε φουλ ρυθμιζόμενη D2, ενώ τελικά το Μ3 είχε ανάρτηση που έπαιρνε κανα-δυό ρυθμίσεις πήγε και έστειλε να του φτιάξουν στη Θεσσαλονίκη χειροποίητες για ντριφτ και μάλιστα σε κάποιον που προφανώς δεν έχει ξαναφτιάξει ντριφτάδικο Μ3. Και θα δώσει και ένα 1300άρι. Οτι να ναι, έλεος! Για να μην αναφέρω οτι το μοτερ έχει 34.000χλμ και θα το ανοίξει για να αλλάξει μέταλλα-μπιέλες και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Είμαι σίγουρος πως αφου πετάξει τα λεφτά του εδω κι εκεί στο τέλος σε καμιά D2 θα καταλήξει.

    Όπως και να χει σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους που βοηθήσατε να βγάλω μια άκρη, ασχέτως που ήρθαν έτσι τα πράγματα!!

    Λέω να συνεχίσουμε πάντως το θρεντ για το Μ3 του Νικ, ε Νικ τι λες ρε??
    ρωτα τον τι εκανε το σαλόνι του...μηπως θελει να τον αδειάσω ο
    αθρωπος?

    edit και κανα ναβι ΜΚ4 παιρνω αμα θελει

  6. #55
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρωτα τον τι εκανε το σαλόνι του...μηπως θελει να τον αδειάσω ο
    αθρωπος?

    edit και κανα ναβι ΜΚ4 παιρνω αμα θελει
    Ρώτα τον άμα θέλει να βγάλει και τα φανάρια του ρε...

    edit: Λάθος,από Μ3 δε μπαίνουνε ο δικός σου ο χάρος είναι facelift..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis_compact : 01-07-11 στις 21:22

  7. #56
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρωτα τον τι εκανε το σαλόνι του...μηπως θελει να τον αδειάσω ο
    αθρωπος?

    edit και κανα ναβι ΜΚ4 παιρνω αμα θελει
    Ρε μανία να τον ξεβρακώσεις τον άνθρωπο.
    Αντι να παρεις το δικό του, δεν βγάζεις το δικό σου?
    Θα ρωτήσω ρε, αλλά όπως σου είπα όταν το είδα ήταν γδυμένο και μάλλον το έχει δώσει το σαλόνι...

  8. #57
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ Φάνη, καλά τα λες. Απλά μπορεί πχ το 13κιλο για να μου το πρότεινε να βολεύει το 90% τον οδηγών...

    Όπως και να χει δεν χρειάζεται να συζητάμε άλλο, μίλησα σήμερα με τον μηχανικό μας και ο τύπος δεν σκέφτεται καθόλου μάλλον, κάνει τυχαίες τύχες. Ο μηχανικός μας προσπάθησε να του βάλει μυαλό, αλλά δεν. Αντί να πάρει με 800Ε φουλ ρυθμιζόμενη D2, ενώ τελικά το Μ3 είχε ανάρτηση που έπαιρνε κανα-δυό ρυθμίσεις πήγε και έστειλε να του φτιάξουν στη Θεσσαλονίκη χειροποίητες για ντριφτ και μάλιστα σε κάποιον που προφανώς δεν έχει ξαναφτιάξει ντριφτάδικο Μ3. Και θα δώσει και ένα 1300άρι. Οτι να ναι, έλεος! Για να μην αναφέρω οτι το μοτερ έχει 34.000χλμ και θα το ανοίξει για να αλλάξει μέταλλα-μπιέλες και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Είμαι σίγουρος πως αφου πετάξει τα λεφτά του εδω κι εκεί στο τέλος σε καμιά D2 θα καταλήξει.

    Όπως και να χει σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους που βοηθήσατε να βγάλω μια άκρη, ασχέτως που ήρθαν έτσι τα πράγματα!!

    Λέω να συνεχίσουμε πάντως το θρεντ για το Μ3 του Νικ, ε Νικ τι λες ρε??
    αν έχει έρθει θεσσαλονίκη, μάλον τις έχει στείλει στον κυρλαγκίτση. αν τις έχει στείλει
    σε αυτόν, θα κάνει σοβαρή δουλειά...ο συγκεκριμένος έχει κάνει πολά ντριφτάδικα,
    συμπεριλαμβανομένου και του φίλου μας του σαράφη...είναι επιστήμονας ο τύπος.
    τώρα για μεταλα κτλ κτλ, οκ...αν και τα χιλ του είναι λίγα πάλι, το θέμα γενικότερα
    είναι αν θα αντέξει το συγκεκριμένο μοτέρ για τέτοια χρήση. εγώ πιστεύω πως το
    μοτεράκι θα τιναχτεί στον αέρα, και μάλιστα γρήγορα...δεν είναι και το καταλληλότερο
    μοτέρ να δουλεύει κοφτιασμένο για ώρα όπως επιβάλει το ντρίφτ σε πολά σημεία...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. #58
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν έχει έρθει θεσσαλονίκη, μάλον τις έχει στείλει στον κυρλαγκίτση. αν τις έχει στείλει
    σε αυτόν, θα κάνει σοβαρή δουλειά...ο συγκεκριμένος έχει κάνει πολά ντριφτάδικα,
    συμπεριλαμβανομένου και του φίλου μας του σαράφη...είναι επιστήμονας ο τύπος.
    τώρα για μεταλα κτλ κτλ, οκ...αν και τα χιλ του είναι λίγα πάλι, το θέμα γενικότερα
    είναι αν θα αντέξει το συγκεκριμένο μοτέρ για τέτοια χρήση. εγώ πιστεύω πως το
    μοτεράκι θα τιναχτεί στον αέρα, και μάλιστα γρήγορα...δεν είναι και το καταλληλότερο
    μοτέρ να δουλεύει κοφτιασμένο για ώρα όπως επιβάλει το ντρίφτ σε πολά σημεία...

    Δεν ξέρω σε ποιόν τις έχει στείλει, ούτε τον συγκεκριμένο τον γνωρίζω. Αυτός που θα κάνει την δουλειά πάντως έχει φτιάξει το καλύτερο ντριφτάδικο Ε30(κατ εμε) στην Κρήτη και όχι μόνο. Του Ζιλιμπινάκη που είναι 600-700 άλογα σε χαμηλή πίεση και σε μεγάλη περνάει τα 1000. Βέβαια ένα τέτοιο όπλο σε καλά χέρια ότι ανάρτηση και να του βάλεις θα ράβει.

    Νομίζω πως έχει στείλει τις ΟΕΜ του Μ3 για φτιάξιμο. Πάντως και πάλι ρε συ, όσο καλή δουλειά και να κάνει ο συντοπίτης σου, θα φτιαχτεί μια ανάρτηση με σχεδόν τα διπλά λεφτά η οποία δεν θα ρυθμίζεται όπως πρέπει αν χρειαστεί και είναι απόλυτα λογικό να χρειαστεί αλλαγές γιατί ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο οδήγησης. Οπότε είναι δώρο άδωρο, άσε που δεν έχει φτιάξει ξανά ανάρτηση για Μ3 Ε46. Τόσο καλός πια που να φτιάξει ανάρτηση για ντριφτάδικο Μ3 και να την πετύχει με την πρώτη για όλα τα χέρια?? Δύσκολο...

    Το μοτερ και εγώ πιστεύω πως δεν είναι το καταλληλότερο, αλλά πρώτον έχει σκοπό να το αλλάξει μετά απο κάποιο διάστημα και να βάλει απο Ε34 Μ5 τουρμπισμένο και δεύτερον για να πηγαίνεις συνέχεια στον κόφτη πάει να πει οτι δεν τρως πουθενά σβούρα, δεν χάνεις γραμμή και γενικά το έχεις πολύ στο σπορ που αμφιβάλω αλλά μακάρι να του βγει του ανθρώπου. Να πω εδώ οτι κυκλοφορεί στην περιοχή αρκετό καιρό Ε30 με S54 το οποίο τρέχει και σε ντριφτ και φτου φτου όλα καλά.

  10. #59
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω σε ποιόν τις έχει στείλει, ούτε τον συγκεκριμένο τον γνωρίζω. Αυτός που θα κάνει την δουλειά πάντως έχει φτιάξει το καλύτερο ντριφτάδικο Ε30(κατ εμε) στην Κρήτη και όχι μόνο. Του Ζιλιμπινάκη που είναι 600-700 άλογα σε χαμηλή πίεση και σε μεγάλη περνάει τα 1000. Βέβαια ένα τέτοιο όπλο σε καλά χέρια ότι ανάρτηση και να του βάλεις θα ράβει.

    Νομίζω πως έχει στείλει τις ΟΕΜ του Μ3 για φτιάξιμο. Πάντως και πάλι ρε συ, όσο καλή δουλειά και να κάνει ο συντοπίτης σου, θα φτιαχτεί μια ανάρτηση με σχεδόν τα διπλά λεφτά η οποία δεν θα ρυθμίζεται όπως πρέπει αν χρειαστεί και είναι απόλυτα λογικό να χρειαστεί αλλαγές γιατί ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο οδήγησης. Οπότε είναι δώρο άδωρο, άσε που δεν έχει φτιάξει ξανά ανάρτηση για Μ3 Ε46. Τόσο καλός πια που να φτιάξει ανάρτηση για ντριφτάδικο Μ3 και να την πετύχει με την πρώτη για όλα τα χέρια?? Δύσκολο...

    Το μοτερ και εγώ πιστεύω πως δεν είναι το καταλληλότερο, αλλά πρώτον έχει σκοπό να το αλλάξει μετά απο κάποιο διάστημα και να βάλει απο Ε34 Μ5 τουρμπισμένο και δεύτερον για να πηγαίνεις συνέχεια στον κόφτη πάει να πει οτι δεν τρως πουθενά σβούρα, δεν χάνεις γραμμή και γενικά το έχεις πολύ στο σπορ που αμφιβάλω αλλά μακάρι να του βγει του ανθρώπου. Να πω εδώ οτι κυκλοφορεί στην περιοχή αρκετό καιρό Ε30 με S54 το οποίο τρέχει και σε ντριφτ και φτου φτου όλα καλά.
    Μια χαρα μοτερ ειναι το Μ3 για ντριφτ!!Αμα ηταν να'χει προβλημα να δουλευει στους κοφτες,θα το'χαν βαλει στη 7series για cruising....Ασε που με 340hp και ελαφρωμενο,στημενο σασι,σπανια θα πηγαινει full throttle.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  11. #60
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα μοτερ ειναι το Μ3 για ντριφτ!!Αμα ηταν να'χει προβλημα να δουλευει στους κοφτες,θα το'χαν βαλει στη 7series για cruising....Ασε που με 340hp και ελαφρωμενο,στημενο σασι,σπανια θα πηγαινει full throttle.....
    σιγά μην βάζανε στην 7άρα, μοτέρ που στριγγλίζει το οποίο είναι αμάξι πλοίο για cruise.
    ο s54 είναι τελείως σπορ!!!
    όσο για το αν θα δουλεύει κόφτες, απο προσωπική εμπειρία στις σέρρες το αυτοκίνητο
    στις ανοιχτές στροφές, όπως κ1 - κ2 - κ3 - κ4 - κ11 - κ12, η τρίτη σκάει και μάλιστα πολύ.
    σε σημείο που το λυπάσαι κιόλα...
    γενικώς, το συγκεκριμένο μοτέρ, δεν είναι και το καταλληλότερο για συνεχόμενο σκίσιμο
    τύπου ντριφτ.
    ο σαράφης ο γιώργος που είναι και φίλος, το πρώτο του αμάξι ήταν ένα μπλέ 46άρι.
    το συμπέρασμα του ήταν πως το συγκεκριμένο, δεν κάνει καλή δουλειά για ντριφτάδικο,
    ειδικά με το συγκεκριμένο μοτέρ.
    όσο να'ναι, κάτι παραπάνω ξέρει πέρα απο αυτό που βλέπω και εγώ με τα μάτια μου
    σχετικά με το που πονάει το συγκεκριμένο μοτέρ...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP