Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: vishnu 335i fine tuning

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7409
    Rides
    0

    Προεπιλογή vishnu 335i fine tuning

    Το κυπριακό 335 αφού είχε ήδη επάνω την εξάτμιση και τα φίλτρα ήθελε και πρόγραμμα.
    Ο φίλος και ιδιοκτήτης του αποφάσισε να προχωρήσει στην αγορά του παράλληλου ecu της vishnu και αφου ηρθε απο Αμερική προγραμματισμένος έγινε η σχετικά εύκολη τοποθέτηση.
    Τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά σε σύγκριση με πριν και το αμάξι είχε γίνει πολύ γρήγορο αφού δούλευε περίπου 15psi αλλά μετά τις 5500 στροφές η πίεση επεφτε στα 8-9psi. Όταν επικοινώνησα με τον αμερικανο μου είπε ότι έτσι στέλνουν το πρόγραμμα να δουλεύει και ότι το αμάξι δουλεύει μια χαρά.
    Ο φίλος δεν ήταν ικανοποιημένος από αυτό και η λύση σχετικά με το πρόγραμμα ήταν μόνο ο Στράτος.
    Σήμερα το πρωί ήρθε το παιδί στην Κύπρο για χάρη μου και αφιλοκερδός και τον ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτή την ενέργεια και μέσα σε μια ώρα αφού σύνδεσε το κομπιούτερ του το αμάξι έγινε τερατακι.
    Δεν ξέρω τι έκανε και τι άλλαζε την ώρα που μου έλεγε "πατα" και "ξαναπατα" αφού εγώ οδηγούσα και αυτός έπαιζε με το lap top αλλά το μπαρομετρο στο αμάξι έδειξε τελικα 1.3 οβερ και 1.1-1.2 σταθερό.
    Αυτή η ρύθμιση έχει μεταμορφώσει το αμάξι και δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα που έρχεται με τον vishnu.
    Τέλος, αντί να τον κεράσω, κέρασε αυτός το Μ3 μου σχεδόν μια κολώνα στο τετρακοσαρι απο σταση και έκανε τον ιδιοκτήτη να κανει τούμπες από την χαρά του.
    Στρατο είσαι καθηγητής τουλάχιστον σε ότι αφορά τον vishnu και σε ευχαριστώ.
    Κάτι ακόμη με ενοχλεί όταν κάθομαι και δεν μπορώ να ποστάρω άλλο...
    Τέλος

  2. The Following 7 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    aristent (26-02-11), BILL007 (06-06-10), deepBLUE (06-06-10), NickE60 (26-02-11), Stathis (05-06-10), stratos (06-06-10), Thomelef (07-06-10)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP