Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: F20 Πρόβλημα σε μονάδα ABS (Υδραυλική μονάδα DSC)

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    26-08-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή F20 Πρόβλημα σε μονάδα ABS (Υδραυλική μονάδα DSC)

    Καλημέρα σε όλους, είμαι κάτοχος ενός 2012 F20 116i, 136 HP τετρακύλινδρο (n13b16), στο οποίο σταμάτησε να λειτουργεί η μπροστά αριστερή δαγκάνα του δισκόφρενου. Μετά από ψάξιμο καταλήγουμε σε πρόβλημα στη μονάδα ABS (Υδραυλική μονάδα DSC / Hydro unit DSC). Η αντιπροσωπεία μιλάει μόνο για αντικατάσταση με κόστος το 1/3 της σημερινής αξίας του αυτοκινήτου. Αναμένω έλεγχο και κοστολόγηση και από γνωστό εξειδικευμένο συνεργείο που έχω βρει μέσα από το forum, από το οποίο τηλεφωνικά μου είπαν ότι αν όντως είναι η μονάδα ABS, ότι πάει για αντικατάσταση και ότι δεν μπορεί να επισκευαστεί. Επίσης υπάρχει εταιρία στην Αγγλία που υπόσχεται αποκατάσταση του προβλήματος με πολύ μικρότερο κόστος και μάλιστα χωρίς να απαιτηθεί επαναπρογραμματισμός της μονάδας. Όμως η μονάδα πρέπει να βγει από κάποιο εξειδικευμένο συνεργείο (αν συμφωνήσει να το κάνει), να πάει με courrier Αγγλία και να επιστρέψει για να επανατοποθετηθεί. Έχει κάποιος από το forum ή κάποιος γνωστός του αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα!!?? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια, καθώς είμαι σε απόγνωση!

  2. #2
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.919
    Thanked
    3235
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κάνε ένα τηλέφωνο στην NIKOLAKOPOULOS ECU REVIVAL στο 2610642033. Είναι εξειδικευμένος ηλεκτρονικός, ασχολείται με επισκευές εγκεφάλων και πλακετών αυτοκινήτων. Ότι μπορεί να κάνει ο Αγγλος, κάνει και ο Κώστας.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-08-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία, θα επικοινωνήσω άμεσα! Και πάλι ευχαριστώ

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP