PDA

Επιστροφή στο Forum : E46 coupe ή compact



giannis_compact
07-08-11, 23:00
Η μάνα μου έχει ξεμείνει από αυτοκίνητο!
Μου λέει να της δώσω το κόμπακτ και να πάρω άλλο εγώ!
Αυτό που θα ήθελα όσο τίποτα άλλο είναι ένα Ε46 κουπέ!
Το αυτοκίνητο είναι μαύρο Μ Pack και δεν έχει κάτι άλλο από εξοπλισμό πέρα από το Μ πακέτο και είναι αυτό:

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1577136/

Αλλά !

Έχω βάλει πολλά πράγματα στο κόμπακτ, τα οποία δεν θα έχει το κουπέ που σκέφτομαι προς αγορά!Έχω σπαταλήσει επίσης πολύ χρόνο για να το φέρω στη σημερινή του κατάσταση!
Αυτός ,λοιπόν, είναι ο λόγος για τον οποίo λυπάμαι να αφήσω το αυτοκίνητο μου,διότι ακόμη δεν το έχω χαρεί όπως είναι!
Να μπώ στη διαδικασία να κάνω ότι έκανα στο κόμπακτ και στο κουπέ αποκλείεται,διότι αυτά μία φορά γίνονται!
Οπότε:
1)Κρατάω το κόμπακτ όπως είναι με όλα τα πράγματα που έχω βάλει πάνω,
ή
2)παίρνω το κουπέ και το αφήνω όπως είναι?

Σκέφτομαι από τη μία ότι το κουπέ ήταν το αυτοκίνητο που πάντα ήθελα αλλά δεν είχα τότε την δυνατότητα να αποκτήσω διότι είχαν μία αξιόλογη διαφορά τιμής!

Stunt Mike
07-08-11, 23:10
316 δεν ειναι και το κομπακτ σου?Απ'οτι ειδα στο γκαραζ σου η διαφορα των 2 αυτοκινητων ειναι οτι εσυ εχεις βαλει αμορτισερ ελατηρια στο δικο σου.Βαλτα και στο κουπε τοτε,νομιζω μπαινουν.Κατα τ'αλλα δεν ειδα σημαντικες διαφορες στο θεμα εξοπλισμου....

giannis_compact
07-08-11, 23:14
316 δεν ειναι και το κομπακτ σου?Απ'οτι ειδα στο γκαραζ σου η διαφορα των 2 αυτοκινητων ειναι οτι εσυ εχεις βαλει αμορτισερ ελατηρια στο δικο σου.Βαλτα και στο κουπε τοτε,νομιζω μπαινουν.Κατα τ'αλλα δεν ειδα σημαντικες διαφορες στο θεμα εξοπλισμου....
Έχω ηλεκτρικά δερμάτινα θερμαινόμενα με μνήμες,εργοστασιακά ξένον,εργοστασιακό συναγερμό,pdc, και πόσα άλλα που δε θυμάμαι τα οποί τα έβαλα εγώ και για τα οποία έδωσα χρήματα!Από αυτά τα περισσότερα για κάποιους είναι ασήμαντα αλλά εγώ για να τα βάλω τα ήθελα!
Θα μου πείτε το κουπέ είναι Μ πακ τί συγκρίνεις?Εγώ όμως δε θα ήθελα το επόμενό μου αυτοκίνητο να μην έχει αυτά που έβαλα στο προηγούμενο!

Stunt Mike
07-08-11, 23:35
Οχι το καταλαβαινω...παρε το κουπε για τη μητερα σου τοτε ;)

dimtz
07-08-11, 23:36
coupe με κλειστα τα ματια, το πιο ομορφο 46αρι thumb.........................καμια σχεση με το compact μερα με την νυχτα

giannis_compact
07-08-11, 23:37
Οχι το καταλαβαινω...παρε το κουπε για τη μητερα σου τοτε ;)

Χαχα για να το παίρνω όποτε θέλω έ?
Δεν είναι άσχημη ιδέα...

panos90
07-08-11, 23:37
παρε αλλο ενα κομπακτ σε αλλο χρωμα :p

// το κουπε θα επαιρνα .. ειναι κουκλα.

//ειδικα το τελευταιο με αυτα τα φαναρια που εχει η αγγελια.. η αδυναμια μου!

BILL007
07-08-11, 23:44
Γιάννη δεν ξέρω πόσα θες να διαθέσεις,αλλά αυτή τη στιγμή σιγουρα βρίσκεις full extra κουπέ -ΑΛΛΑ-Αυτό όμως εκτός τα χρήματα προυποθέτει ψάξιμο και γερά νεύρα,γιατί οι ιδιοκτήτες που έχουν αυτά τα αμάξια ξέρουν την αξία τους στην αγορά και δεν τα δίνουν εύκολα (είναι και αυτοί δεμένοι μαζί τους).Επίσης μην ξεχνάς ότι πιο εύκολα βρίσκεις FULL EXTRA 330 Ε46 παρά 316-318 ;)

Συμερίζομαι τον κόπο σου,γιατί και εγώ κάτι ανάλογο έχω κάνει με το sedan και γι'αυτό δεν το δίνω ούτε στον αδερφό μου που μου το ζητάει,για να πάρω κάποιο coupe ή cabrio που θα υπαγόρευε η λογική. :shok:

Για εμένα κράτα το compact και βρες άλλο για την μάνα σου. thumb

giannis_compact
07-08-11, 23:50
Γιάννη δεν ξέρω πόσα θες να διαθέσεις,αλλά αυτή τη στιγμή σιγουρα βρίσκεις full extra κουπέ -ΑΛΛΑ-Αυτό όμως εκτός τα χρήματα προυποθέτει ψάξιμο και γερά νεύρα,γιατί οι ιδιοκτήτες που έχουν αυτά τα αμάξια ξέρουν την αξία τους στην αγορά και δεν τα δίνουν εύκολα (είναι και αυτοί δεμένοι μαζί τους).Επίσης μην ξεχνάς ότι πιο εύκολα βρίσκεις FULL EXTRA 330 Ε46 παρά 316-318 ;)

Συμερίζομαι τον κόπο σου,γιατί και εγώ κάτι ανάλογο έχω κάνει με το sedan και γι'αυτό δεν το δίνω ούτε στον αδερφό μου που μου το ζητάει,για να πάρω κάποιο coupe ή cabrio που θα υπαγόρευε η λογική. :shok:

Για εμένα κράτα το compact και βρες άλλο για την μάνα σου. thumb

Και γώ αυτό λέω Βασίλη!Ότι δεν το δίνω αλλά πάλι τριγυρνά το κουπέ στο μυαλό μου γιατί αυτό ήταν που πάντα ήθελα αλλά δεν είχα τη δυβατότητα απόκτησής του!
Όσον αφορά το κουπέ θέλω να είναι 316 διότι δε θέλω να έχω ένα αυτοκίνητο που στη συντήρησή του θα βοηθά και ο πατέρας μου (έτσι όπως μας έκαναν).Μέχρι 1600 με παίρνει!

dimtz
08-08-11, 00:03
Τζονη σχεδον ολοι θα θελαμε να ειχαμε ενα coupe σε σχεση με το sedan η compact αυτην ειναι η αληθεια για τον α-β λογο ομως δεν εχουμε...............και ενα mpack coupe δε χρειαζετε να το φορτωσεις οπως εκανες στο compact, το μονο που χρειαζετε ειναι μια οθονη (οθονη χρειαζονται ολα τα 46αρια) και ειναι κουκλα και μεσα και εξω, προσωπικη μου αποψη αφου εχεις αυτην την δυνατοτητα παρε coupe mpack facelift (εννοειτε συντηρημενο) και δε θα το μετανιωσεις

giannis_compact
08-08-11, 00:07
Τζονη σχεδον ολοι θα θελαμε να ειχαμε ενα coupe σε σχεση με το sedan η compact αυτην ειναι η αληθεια για τον α-β λογο ομως δεν εχουμε...............και ενα mpack coupe δε χρειαζετε να το φορτωσεις οπως εκανες στο compact, το μονο που χρειαζετε ειναι μια οθονη (οθονη χρειαζονται ολα τα 46αρια) και ειναι κουκλα και μεσα και εξω, προσωπικη μου αποψη αφου εχεις αυτην την δυνατοτητα παρε coupe mpack facelift (εννοειτε συντηρημενο) και δε θα το μετανιωσεις

Έτσι είναι!
Το κουπέ όποτε το βλέπω μου αρέσει τόσο πολύ και ιδίως άν είναι face lift και m pack!

asteris777
08-08-11, 01:29
γιαννη παρε το κουπε μην το σκεφτεσαι και εγω οποτε βλεπω κανενα περιποιημενο μ πακ βριζω την ωρα και την στιγμη που πειρα το κομπακτ....
βεβαια τοτε ειχαν αξιολογη διαφορα στην τιμη....

savvas bmwdakias
08-08-11, 01:41
Γιαννη χτυπα το κουπεδακι πολυ ωραιο ειναι και το compact παλι στην οικογενεια θα μεινει οποτε θες θα το παιρνεις.thumb

giannis_compact
08-08-11, 02:32
γιαννη παρε το κουπε μην το σκεφτεσαι και εγω οποτε βλεπω κανενα περιποιημενο μ πακ βριζω την ωρα και την στιγμη που πειρα το κομπακτ....
βεβαια τοτε ειχαν αξιολογη διαφορα στην τιμη....

Όταν πήρα εγώ το κόμπακτ φίλε μου το φθηνότερπο κουπέ ήταν στα 19 χιλιάρικα ενώ το κόμπακτ το πήρα 11!Με 8 χιλιάρικα παίρνεις κι άλλο αυτοκίνητο!
Τώρα όμως άλλαξαν τα πράγματα!

ziaba
08-08-11, 07:17
η γνώμη μου άμα έχεις τ δυνατότητα πάρε κούπε είναι όλα τα λεφτά + όσα χρονια κ άν περάσουν θα το χεις στ μυαλό σου να το αποκτήσεις κ θα τα γλυκοκοιτάς συνέχεια

gant
08-08-11, 08:32
Γιάννηηηηηηηηηηηηηη τα λέμε σχεδόν καθημερινά.
1. Η επιθυμία σου είναι μεγάλη και δεδομένη για το κουπέ. Επομένως αφού υπάρχει η δυνατότητα απόκτησης του, προχώρα.
2. Το κόμπακτ με αυτά που έχεις μπάξει και πιό πολύ ο χρόνος που του έχεις αφιερώσει, δεν πάνε χαμένα, αφού μένει στην οικογένεια, θα είναι σαν δικό σου, άσε που θα το χαρεί και η μητέρα σου, αφού της αρέσει τόσο.
3. Μπορείς να βγάλεις ορισμένα πράγματα που ταιριάζουν, απ το κόμπακτπ και να τα μπάξεις στο μελλοντικό.
4. Είσαι μπαξιματίας, αυτό είναι χούι που δύσκολα κόβεται, και θα νοιώθεις μεγάλη ικανοποίηση χτίζοντας το νέο που σου αρέσει και τόσο πολύ. Σιγά σιγά όμως και με μέτρο.

nikos1400
08-08-11, 09:21
Χαχα για να το παίρνω όποτε θέλω έ?
Δεν είναι άσχημη ιδέα...

αυτο!
thumb

και οταν του κανεις το Long term test drive, μετα αποφασιζεις !

gyiama
08-08-11, 10:42
Γιαννη επειδη σε καταλαβαινω κρατα το κομπακτ και παρε οτι αλλο θες για την μαμα σου.αν παρεις το κουπε δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπεις στην διαδικασια να μην ριξεις λεφτα επανω και να το κανεις παλι οπως το κομπακτ σε εξοπλισμο.το αμαξι ειναι φουλ απλο και θα ριξεις παρα πολλα λεφτα για να φτασει στην κατασταση και τον εξοπλισμο που θες.αυτες οι σκεψεις περασανε και απ το δικο μου το μυαλο και για αυτο και δεν αλλαξα αμαξι.

Tsakirakos
08-08-11, 11:02
πηγαινε παρε κανενα New holland T7070 blue power να γουσταρεις Γιαννακο!
https://www.farmphoto.com/image.aspx?n=3f2e534d-187a-4273-8c73-d3891c88885a.jpg&s=original
https://www.farmphoto.com/image.aspx?n=0a70c212-1ebd-40c8-b745-49051ac99daa.jpg&s=original

giannis_compact
08-08-11, 12:54
Γιαννη επειδη σε καταλαβαινω κρατα το κομπακτ και παρε οτι αλλο θες για την μαμα σου.αν παρεις το κουπε δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπεις στην διαδικασια να μην ριξεις λεφτα επανω και να το κανεις παλι οπως το κομπακτ σε εξοπλισμο.το αμαξι ειναι φουλ απλο και θα ριξεις παρα πολλα λεφτα για να φτασει στην κατασταση και τον εξοπλισμο που θες.αυτες οι σκεψεις περασανε και απ το δικο μου το μυαλο και για αυτο και δεν αλλαξα αμαξι.

Ναι αυτό έχει μονο το Μ pack ενώ από το δικό μου το μόνο που λείπει είναι το M pack!
Από τη μία ξαναλέω πάντα γλυκοκοίταζα τα κουπέ και τώρα που έχω την ευκαιρία διστάζω!

giannis_compact
08-08-11, 12:59
Γιάννηηηηηηηηηηηηηη τα λέμε σχεδόν καθημερινά.
1. Η επιθυμία σου είναι μεγάλη και δεδομένη για το κουπέ. Επομένως αφού υπάρχει η δυνατότητα απόκτησης του, προχώρα.
2. Το κόμπακτ με αυτά που έχεις μπάξει και πιό πολύ ο χρόνος που του έχεις αφιερώσει, δεν πάνε χαμένα, αφού μένει στην οικογένεια, θα είναι σαν δικό σου, άσε που θα το χαρεί και η μητέρα σου, αφού της αρέσει τόσο.
3. Μπορείς να βγάλεις ορισμένα πράγματα που ταιριάζουν, απ το κόμπακτπ και να τα μπάξεις στο μελλοντικό.
4. Είσαι μπαξιματίας, αυτό είναι χούι που δύσκολα κόβεται, και θα νοιώθεις μεγάλη ικανοποίηση χτίζοντας το νέο που σου αρέσει και τόσο πολύ. Σιγά σιγά όμως και με μέτρο.

Σε όσα κι αν αναφέρεται έχετε δίκιο κύριε Γιώργο!
Αλλά το σίγουρο είναι πως δε θα είμαι ικανοποιημένος έχοντας ένα αμάξι, το οποίο θα έχει λιγότερα από αυτό που έχω!Δεν ξέρω επίσης κατά πόσο θα έχω όρεξη να ασχοληθώ να μπάξω τόσο τρανταχτά πράγματα όπως στο κόμπακτ!
Ας πούμε για παράδειγμα τα φώτα ξένον!Ψάχβω εδώ και καιρό για το Σπύρο και κάτι αξιόλογο δεν έχω βρεί!

giannis_compact
08-08-11, 13:00
πηγαινε παρε κανενα New holland T7070 blue power να γουσταρεις Γιαννακο!
https://www.farmphoto.com/image.aspx?n=3f2e534d-187a-4273-8c73-d3891c88885a.jpg&s=original
https://www.farmphoto.com/image.aspx?n=0a70c212-1ebd-40c8-b745-49051ac99daa.jpg&s=original

Πω ρε σύ το καινούριο είναι αυτό?Τί ωραίο σκούρο χρωματάκι!!
Θα λυπάμαι δεν θα το βάζω στο χωράφι! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

zaharias
08-08-11, 13:16
Παρε το κουπε Γιαννη.. Το κομπακτ θα μεινει στην οικογενεια.. Και παλι θα μπορεις να το παιρνεις οποτε θελεις..
Η εκδοση Μ πακ ειναι η πιο ομορφη και η πιο ολοκληρωμενη για αυτα που πληρωνεις.. και τοτε δεν ηταν και φθηνη εκδοση να σκεφτεις.. Μπορει να μην εχει αυτα που εβαλες στο κομπακτ, αλλα επειδη ειναι κατι το διαφορετικο, θα το αγαπησεις και παλι οπως ειναι.. Το Ε46 facelift coupe ειναι το πιο ομορφο 2 πορτο 3αρι που εχει βγαλει η BMW κατα τη γνωμη μου..

Επισης συμφωνω με τον Πανο που λεει οτι το μπαξιμο ειναι χουι.. :D Ολο και κατι θα μπαξεις.. Δεν αλλαζει αυτο.. Ειναι αρρωστια φιλε.. Κι εγω ολο λεω οτι δεν θα βαλω τιποτα αλλο.. κι ολο κατι βρισκω..:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

giannis_compact
08-08-11, 13:21
Παρε το κουπε Γιαννη.. Το κομπακτ θα μεινει στην οικογενεια.. Και παλι θα μπορεις να το παιρνεις οποτε θελεις..
Η εκδοση Μ πακ ειναι η πιο ομορφη και η πιο ολοκληρωμενη για αυτα που πληρωνεις.. και τοτε δεν ηταν και φθηνη εκδοση να σκεφτεις.. Μπορει να μην εχει αυτα που εβαλες στο κομπακτ, αλλα επειδη ειναι κατι το διαφορετικο, θα το αγαπησεις και παλι οπως ειναι.. Το Ε46 facelift coupe ειναι το πιο ομορφο 2 πορτο 3αρι που εχει βγαλει η BMW κατα τη γνωμη μου..

Επισης συμφωνω με τον Πανο που λεει οτι το μπαξιμο ειναι χουι.. :D Ολο και κατι θα μπαξεις.. Δεν αλλαζει αυτο.. Ειναι αρρωστια φιλε.. Κι εγω ολο λεω οτι δεν θα βαλω τιποτα αλλο.. κι ολο κατι βρισκω..:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Ναι αλλά εγώ το κόμπακτ το έκανα άλλο αυτοκίνητο και ξέρω ότι κάποια από αυτά δε θα μπορέσω να τα βάλω στο κουπέ :thumbsdown:

panos90
08-08-11, 13:31
θα διπλωνει πιο ευκολα παντως...

giannis_compact
08-08-11, 13:37
θα διπλωνει πιο ευκολα παντως...
Το κουπέ?

panos90
08-08-11, 13:39
ναι εχει μεγαλυτερο κ!λο... και τι κ!λο...

BILL007
08-08-11, 13:44
:sm-angry05: :sm-angry05: :sm-angry05:

panos90
08-08-11, 13:53
:sm-angry05: :sm-angry05: :sm-angry05:

δεν βρισκω αλλο επιχειρημα..

το κουπε τα σπαει και ακομα και σημερα με μια καλη ζαντουλα, ενα καλο πλυσηματακι-γυαλισμα γυρναει κεφαλια...

Leonidas_E39
08-08-11, 14:23
Λοιπον Γιανναρα τα ειπαμε και στο τηλέφωνο αλλα αφου τα θες και γραμμενα παρτα :

1) Παρτο για να μην ακους οτι ''BMW ειναι αυτο ?ααα γιατι εμενα μου μοιαζει με Opel Astra'' :hystericalbs1::hystericalbs1:
2) Πολλά απο τα πραγματα που εχεις στο Compact μπαινουν στο Coupe.
3) Το μπάξιμο αγορι μου ειναι μικρόβιο και δεν φευγει οσα χρονια και αν περασουν, μπορουν να το επιβεβαιωσουν και οι ποιο μεγαλυτεροι σε ηλικια απο το forum.
4) Το μικροβιο αυτο σε εσενα προσωπικα εχει καταστρεψει και το τελευταιο κυτταρο σου.:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
5) Απο την στιγμη που το coupe ειναι το απωθημενο που δεν μπορεσες να παρεις και κατεληξες στο Compact πανε παρτο.
6) Το Compact θα παει στην μαμα ΑΡΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ μιας και ξερουμε τις αδυναμιες που τρεφουν οι μαμαδες στους γιους.
7) Πες και την αληθεια στο forum οτι στο παταρι του σπιτιου σου υπαρχει ενα ακομα 46αρι σε ανταλλακτικα .:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Δεν μου ερχεται κατι αλλο αυτη τη στιγμη αν μου ερθει θα το ποσταρω.


























Α ξεχασα ΠΑΝΕ ΠΑΡΤΟ γιατι θα το συζηταμε για κανενα 3μηνο Χ 7 φορες την ημερα και βλέπω να μας χωριζει η γυναικα στο τελος.:thumbsup::thumbsup:

Christos 330
08-08-11, 15:02
Γιαννη αν σκεφτεις λιγο πρακτικα και παρεις για την μαμα σου ενα πετρελαιακι

βλεπε corsa,yaris, κτλ και κρατησεις το compact μιας και δεν θελει τιποτα . . .

Πρεπει να ειναι Bmw δλδ ; ; ;

nikos ///M
08-08-11, 17:43
γιαννη και γω ειμαι της γνωμης του να παρεις το κουπε
τωρα με λιγο ψαξιμο δες μηπως βρεις κανενα πιο φωρτομενο
και στην τελικη μπορεις οπως ειπαν πολλοι μπορεις να βαλλεις πραγματα
απο το compact στο coupe πχ σαλονι

nikos ///M
08-08-11, 18:04
για δες εδω!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1603652/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1577655/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1065306/

kplc16
08-08-11, 21:23
Ε46 κουπεδακι και τελος.

αρχισε να σηκωνεις αγγελιες να σε βοηθησουμε στη επιλογη σου. :thumbsup:

gyiama
08-08-11, 21:34
διαφωνω για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κουπε μιας και οπως ειπα ξερω τι εχει βαλει ο Γιαννης στο κομπακτ και τι κοπο τι χρονο και τι χρημα θελει για να μπουν και να βρεθουν καποια πραγματα.το να ξηλωσει απ το κομπακτ το θεωρω απιθανο οπως και οτι αντε και ξηλωσε το σαλονι. για να μπει στο κουπ θελει της παναγιας τα ματια σε καλωδια συνδεσεις ξηλωματα κλπ. γα να αφησει το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κουπε οπως εχει(ουτε τεμπελη δεν εχει)το θεωρω ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΙΘΑΝΟ για τον Γιαννη οποτε φτου κι απ την αρχη. η βρες ενα πιο φοτωμενο αμαξι Γιαννη η αστο οπως εχει και μην παρεις τπτ.

bill_m3
08-08-11, 21:40
+10000000 για cabrio!! :D:D:D:D:D:D

Για κουπέ λέω και εγώ!

Δώσε το οκ να αρχίσουμε να ψάχνουμε!! :thumbsup: :thumbsup:

giannis_compact
08-08-11, 21:53
διαφωνω για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κουπε μιας και οπως ειπα ξερω τι εχει βαλει ο Γιαννης στο κομπακτ και τι κοπο τι χρονο και τι χρημα θελει για να μπουν και να βρεθουν καποια πραγματα.το να ξηλωσει απ το κομπακτ το θεωρω απιθανο οπως και οτι αντε και ξηλωσε το σαλονι. για να μπει στο κουπ θελει της παναγιας τα ματια σε καλωδια συνδεσεις ξηλωματα κλπ. γα να αφησει το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κουπε οπως εχει(ουτε τεμπελη δεν εχει)το θεωρω ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΙΘΑΝΟ για τον Γιαννη οποτε φτου κι απ την αρχη. η βρες ενα πιο φοτωμενο αμαξι Γιαννη η αστο οπως εχει και μην παρεις τπτ.

Η σκέψη είναι ακριβώς,όπως του Παναγιώτη!
Άν δε μου είχε κάνει η μάνα μου την πρόταση δε θα σκεφτόμουν με τίποτα να το αλλάξω!
Το να κάνω το κουπέ όπως το κόμπακτ είναι απίθανο και ούτε θέλω να ξήλωσω το κόμπακτ και δεν πρόκειται να το κάνω αυτό!
Άν τυχών πάρω άλλο Ε46 και τα δύο θα μείνουν όπως έχουν!
Ούτε στο καινούριο θα βάλω κάτι από το κόμπακτ θα ξηλώσω κάτι!
Βαρέθηκα τη διαδικάσια να την ξαναξενίσω!
Ψάξε-(με πολύ κόπο)βρές-βάλε πάνω-άγχος για το άν θα δουλέψουν όλα και πάει λέγοντας!
Να βάλω κάτι στο κόμπακτ δεν το αποκλείω αλλά άν πάρω άλλο αμάξι θα μείνει ώς έχει!

Leonidas_E39
08-08-11, 22:18
Η σκέψη είναι ακριβώς,όπως του Παναγιώτη!
Άν δε μου είχε κάνει η μάνα μου την πρόταση δε θα σκεφτόμουν με τίποτα να το αλλάξω!
Το να κάνω το κουπέ όπως το κόμπακτ είναι απίθανο και ούτε θέλω να ξήλωσω το κόμπακτ και δεν πρόκειται να το κάνω αυτό!
Άν τυχών πάρω άλλο Ε46 και τα δύο θα μείνουν όπως έχουν!
Ούτε στο καινούριο θα βάλω κάτι από το κόμπακτ θα ξηλώσω κάτι!
Βαρέθηκα τη διαδικάσια να την ξαναξενίσω!
Ψάξε-(με πολύ κόπο)βρές-βάλε πάνω-άγχος για το άν θα δουλέψουν όλα και πάει λέγοντας!
Να βάλω κάτι στο κόμπακτ δεν το αποκλείω αλλά άν πάρω άλλο αμάξι θα μείνει ώς έχει!


Ψευδεσαι.......

giannis_compact
08-08-11, 22:41
Ψευδεσαι.......

Είπα και γώ δε θα σχολιάσει αυτός πού είναι...:th_Laie_67-1:

gant
08-08-11, 23:25
Γιάννη η ουσία είναι μία και ο μπακλαβάς γωνία.
Ηθελες εξ αρχής το κουπέ, δεν μπορούσες όμως και έτσι πήρες το κόμπακτ, το αγαπάς, το πονάς γιατί επένδυσες πάνω του χαρτσιλίκια, χρόνο και κόπο.
Πιστεύω όμως πως στα σώψυχα σου γράφει κουπέ facelift.
Αφού λοιπόν σου δίνεται ευκαιρία, ψάξε και χτύπα.

Υ.Γ. Ο Λεωνίδας έχει δίκιο.

giannis_compact
08-08-11, 23:32
Πιστεύω όμως πως στα σώψυχα σου γράφει κουπέ facelift.

Έτσι είναι κύριε Γιώργο εξάλλου τότε ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά ενός κουπέ facelift αλλά δεν τα βρήκαμε στα χρήματα και έτσι ναυάγησε η αγορά του και πήρα το κόμπακτ!

gyiama
08-08-11, 23:36
το θεμα ειναι οτι για να μεινει ως εχει καποιο αλλο αμαξι θα πρεπει αν εχει αυτα που εχει το κομπακτ και ισως καποια πραγματα παραπανω.το να βρεθει ενα τετοιο αυτοκινητο με λογικα χλμ και με τετοιο εξοπλισμο και 316 το θεωρω απο δυσκολο εως απιθανο.το θεμα ειναι να συμβιβαστεις Γιαννη με το αλλο αμμαξι που θα παρεις.κατσε βαλτα κατω και σκεψου το και αποφασισε.για μενα?κρατα το κομπακτ παρτε ενα αλλο αμαξι για την μαμα σου οχι bmw ωστε να μην εισαι συνεχεια στον πειρασμο για το αν εκανες βλακεια η οχι και αν θες τοσο πολυ ριξε κι αλλα φραγκα σε αυτο κανε το 25αρι 30αρι Μ5 Μ3 Μ6 οτι θες.(αν και νομιζω οτι φτανει πια οσα εδωσες αρκουν)

giannis_compact
08-08-11, 23:44
το θεμα ειναι οτι για να μεινει ως εχει καποιο αλλο αμαξι θα πρεπει αν εχει αυτα που εχει το κομπακτ και ισως καποια πραγματα παραπανω.το να βρεθει ενα τετοιο αυτοκινητο με λογικα χλμ και με τετοιο εξοπλισμο και 316 το θεωρω απο δυσκολο εως απιθανο.το θεμα ειναι να συμβιβαστεις Γιαννη με το αλλο αμμαξι που θα παρεις.κατσε βαλτα κατω και σκεψου το και αποφασισε.για μενα?κρατα το κομπακτ παρτε ενα αλλο αμαξι για την μαμα σου οχι bmw ωστε να μην εισαι συνεχεια στον πειρασμο για το αν εκανες βλακεια η οχι και αν θες τοσο πολυ ριξε κι αλλα φραγκα σε αυτο κανε το 25αρι 30αρι Μ5 Μ3 Μ6 οτι θες.(αν και νομιζω οτι φτανει πια οσα εδωσες αρκουν)

Ναι Παναγιώτη αυτό λέω!
Ότι και να πάρω θα γυρίζει στο μυαλό μου ''το κόμπακτ είχε ξένον αυτό δεν έχει,το κόμπακτ είχε δέρμα με ηλεκτρικά θερμαινόμενα,αυτό δεν έχει'' και άλλα τέτοια!
Να συμβιβαστώ αποκλείεται γιατί όλο θα γυρίζει στο μυαλό μου ότι το κόμπακτ είχε τα πάντα κι αυτό είναι απλώς ένα απλό κουπέ με μηδέν έξτρα!
316 με τόσα έξτρα δε βρίσκεις!
Για άλλους,όπως είπα,είναι ασήμαντα διότι το άλλο είναι κουπέ και αυτό κόμπακτ εγώ όμως τα έβαλα επειδή τα γούσταρα και σίγουρα δε θα ήθελα το επόμενό μου αμάξι να μην τα έχει και να σκέφτομαι το παλιό που τα είχε!
Γιαυτό μάλλον θα καταλήξω στο να κρατήσω αυτό και να το κάνω μετέπειτα ίσως Μ Pack άν έχω όρεξη!
Αλλά να κάνω στο κουπέ που θα είναι άδειο από εξοπλισμό όλα αυτά αποκλείεται!
Επίσης αποκλείεται να συμβιβαστώ!
Αρά οδηγούμαι στο συμπέρασμα ότι πρέπει να μείνω με το κόμπακτ όσο και να με τρελαίνει το κουπέ!

gyiama
09-08-11, 00:27
ρε στα λεω αου τα εχω φιλοσοφισει εγω για μενα.δεν γινεται να παω αλλο αμαξι οι και να ειναι οποια μαρκα και να ειναι που να εχει κατι λιγοτερο απο αυτα που εχει το δικο μου.

giannis_compact
09-08-11, 01:17
ρε στα λεω αου τα εχω φιλοσοφισει εγω για μενα.δεν γινεται να παω αλλο αμαξι οι και να ειναι οποια μαρκα και να ειναι που να εχει κατι λιγοτερο απο αυτα που εχει το δικο μου.
Έτσι είναι Παναγιώτη έτσι όπως έχουμε κάνει τα αυτοκίνητα μας!!

GEORGE316
09-08-11, 09:21
γιαννη γιατι τρωγεσαι?
αφου το κομπακτ θα μειενι στην οικογενεια θα ειναι δικο σου παλι!!
χωρια που αφου εχεις τη δυνατοτητα να παρεις και το κουπε και ειναι και το μερακι σου...
γιατι να μη το κανεις?
το Μπακ απο μονο του ειναι πληρες απο εμφανηση.
τωρα απο εξοπλισμο,σιγα σιγα κατι θα μπαξεις...κατι θα βρεις σε ευκαιρια,κατι θα σου κατσει στο δρομο κατι θα θελεις να βαλεις.αυτο το συνηθειο δεν κοβεται.οπως εφτασες το κομπακτ εκει το εφτασες θα κανεις και το κουπε το ιδιο.
βρες ενα σωστο και καλο κουπεδακι και καθαρισες.
και το κυριοτερο...δε θα το μετανοιωσεις μετα...ακου που σου λεω..

gyiama
09-08-11, 11:20
ρε στα λεω αου τα εχω φιλοσοφισει εγω για μενα.δεν γινεται να παω αλλο αμαξι οι και να ειναι οποια μαρκα και να ειναι που να εχει κατι λιγοτερο απο αυτα που εχει το δικο μου.

ρε σεις τι εχω γραψει εδω ο ανθρωπας???????:hystericalbs1:πωωωωω ουτε εγω δεν καταλαβαινω τι λεει.και να πω οτι ημουν σουρωμενος οταν το εγραφα....αρχισα να μην την παλευω μου φαινεται:shok:

διορθωση

ρε στα λεω αφου το εχω φιλοσοφισει εγω για μενα.δεν γινεται να παρω αλλο αμαξι οποια μαρκα και να ειναι και να εχει κατι λιγοτερο απο αυτα που εχει το δικο μου σε εξοπλισμο!!

υγ υποθετω δλδ οτι το μετεφρασα σωστα δεν ειμαι σιγουρος:hystericalbs1:

giannis_compact
09-08-11, 14:25
ρε σεις τι εχω γραψει εδω ο ανθρωπας???????:hystericalbs1:πωωωωω ουτε εγω δεν καταλαβαινω τι λεει.και να πω οτι ημουν σουρωμενος οταν το εγραφα....αρχισα να μην την παλευω μου φαινεται:shok:

διορθωση

ρε στα λεω αφου το εχω φιλοσοφισει εγω για μενα.δεν γινεται να παρω αλλο αμαξι οποια μαρκα και να ειναι και να εχει κατι λιγοτερο απο αυτα που εχει το δικο μου σε εξοπλισμο!!

υγ υποθετω δλδ οτι το μετεφρασα σωστα δεν ειμαι σιγουρος:hystericalbs1:
Να φανταστείς ότι είμαι και φιλόλογος και δεν κατάλαβα από τη βιασύνη μου ότι έκανες λάθος.. Φαντάσου να διορθώνω γραπτά μαθητών σε όλους άριστα θα βάζω..

BILL007
09-08-11, 15:09
Να φανταστείς ότι είμαι και φιλόλογος και δεν κατάλαβα από τη βιασύνη μου ότι έκανες λάθος.. Φαντάσου να διορθώνω γραπτά μαθητών σε όλους άριστα θα βάζω..

:shok::shok::shok::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::thumbsup::thumbsup:

Christos 330
09-08-11, 15:27
ρε σεις τι εχω γραψει εδω ο ανθρωπας???????:hystericalbs1:πωωωωω ουτε εγω δεν καταλαβαινω τι λεει.και να πω οτι ημουν σουρωμενος οταν το εγραφα....αρχισα να μην την παλευω μου φαινεται:shok:

διορθωση

ρε στα λεω αφου το εχω φιλοσοφισει εγω για μενα.δεν γινεται να παρω αλλο αμαξι οποια μαρκα και να ειναι και να εχει κατι λιγοτερο απο αυτα που εχει το δικο μου σε εξοπλισμο!!

υγ υποθετω δλδ οτι το μετεφρασα σωστα δεν ειμαι σιγουρος:hystericalbs1:

Αντε καλα !!!!

savvas bmwdakias
10-08-11, 19:35
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1678908/

Γιαννη πανε χτυπα το εχει και καλο εξοπλισμο.Μετα απο αυτο αν ακομα δεν μπορεις να το παρεις αποφαση εεεεε τι να σου πω!!!:th_Laie_67-1:

giannis_compact
10-08-11, 21:08
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1678908/

Γιαννη πανε χτυπα το εχει και καλο εξοπλισμο.Μετα απο αυτο αν ακομα δεν μπορεις να το παρεις αποφαση εεεεε τι να σου πω!!!:th_Laie_67-1:

Έχω καταμπερδευτεί...
Το κουπέ είναι έρωτας...
Αλλά έχω βάλει τόσα πράγματα στο κόμπακτ που λυπάμαι να το αφήσω...
Σάββα το συγκεκριμένο δείχνει υπέροχο!!

gant
10-08-11, 22:31
Γιάννη ρίξε ένα τηλέφωνο αν θες για το παρακάτω :
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1466642/

gyiama
10-08-11, 23:49
ισα που το ζηταει κανεα 18αρι αν ειναι πραγματι αυτα τα χλμ

Christos 330
11-08-11, 09:35
Το μαυρο χμμμμ ( ????? )

Το κοκκινο ερωτας πριν 4 μηνες ελεγε 18 τωρα δεν ξερω (το αμαξι ειναι οτι γραφει). . .

nikos ///M
11-08-11, 10:26
το κοκκινο φενεται κουκλα
παρε ενα τηλ ρε γιαννη δεν χανεις τιποτα!

nikos ///M
11-08-11, 11:11
αυτος μηπως ειναι λιγο υπερβολικος?
το χρωμα ομως γ@μ@ει!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1005085/

giannis_compact
11-08-11, 11:13
Ε'ιναι λίγο ναι!
Το κόκκινο στο Ηράκλειο άν λέει όντως
αλήθεια για τα χιλιόμετρα αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω!Είναι υπέροχο!

gyiama
11-08-11, 11:30
Το μαυρο χμμμμ ( ????? )

Το κοκκινο ερωτας πριν 4 μηνες ελεγε 18 τωρα δεν ξερω (το αμαξι ειναι οτι γραφει). . .

επεσα μεσα εε???thumb

Tsakirakos
11-08-11, 11:54
πανουλη....χασομερας και δε με αρεσει!!!! χαχαχα

savvas bmwdakias
11-08-11, 13:00
αυτος μηπως ειναι λιγο υπερβολικος?
το χρωμα ομως γ@μ@ει!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1005085/

Καγκουρικο και πανακριβο!!!

savvas bmwdakias
11-08-11, 13:02
Γιάννη ρίξε ένα τηλέφωνο αν θες για το παρακάτω :
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1466642/

Τελευταια τιμη πρεπει να ταν στα 16000 αν θυμαμαι καλα.Ωραια και τα 2 αλλα το μαυρο εχει οροφη ειναι και m pack.

Christos 330
12-08-11, 08:05
Δειτε εδω εναν νοικοκυρη . . .

Γνωστος μου το παιδι . . .

Το πηρε καινουργιο πρωτο χερι αυτος και ειναι οτι γραφει . . .

Βεβαια η τιμη ειναι λες και δεν εχουμε κριση λες και δεν εχουμε εκτακτη . . .

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1591803/

savvas bmwdakias
12-08-11, 13:10
Δειτε εδω εναν νοικοκυρη . . .

Γνωστος μου το παιδι . . .

Το πηρε καινουργιο πρωτο χερι αυτος και ειναι οτι γραφει . . .

Βεβαια η τιμη ειναι λες και δεν εχουμε κριση λες και δεν εχουμε εκτακτη . . .

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1591803/

Αν ειναι να παει σε διλιτρο παιρνει αυτο που ειναι σχεδον το ιδιο και του μενουν και 9000χιλιαρικα!!!Φιλικα παντα ουτε τον ξερω ουτε εχω συμφερον, απλα το ειχα δει οταν εψαχνα εγω.

Christos 330
12-08-11, 13:37
Αν ειναι να παει σε διλιτρο παιρνει αυτο που ειναι σχεδον το ιδιο και του μενουν και 9000χιλιαρικα!!!Φιλικα παντα ουτε τον ξερω ουτε εχω συμφερον, απλα το ειχα δει οταν εψαχνα εγω.

Α δεν ειδα οτι ειναι διλιτρο απλα αναφεραν διαφορες τρελες τιμες σε ε46

και το ανεβασα απλα . . .



3 αλλαξα και παλι εκει κολαω ξου ξου ξου " ιουδα βγες απο μενα"

χαχαχαχαχα !!!

nikos valvetronic
20-08-11, 00:20
Γιανναρα που εισαι ρε παιδαρε! Εγω λεω με 1000 να παρεις τον μαυρο τον αλητη τον κουπεδιαρη,ασε τα εξτρα και τις π@π@ριες.Θα το βλεπεις παρκαρισμενο με τους καθρεφτες αναποδα και θα παθαινεις πριαπισμο(Λεω, κλεμμενο).Μην εισαι απολυτος οτι δεν προκειται να βαλεις τιποτα γιατι μαλλον δεν θα ισχυσει!.Αν και οι εποχες δυσκολες για μπαξιματα παντα βρισκουμε τροπο να κανουμε το κατιτις μας.Τετοιες ευκαιριες δεν θα εχεις παντα..Μικρος εισαι, γερος να εισαι και σιγουρα σιγα σιγα θα το φερεις στα μετρα σου.Δες το αλλιως..Πες οτι τα εφτιαξες με την γκομενα που δεν φανταζοσουν οτι θα σε κοιτουσε ποτε.Ε, δεν θελει και καποιες θυσιες να την κρατησεις??

kplc16
28-08-11, 21:32
Γιαννη καποια εξελιξη;

Leonidas_E39
28-08-11, 21:36
Ναι πηρε 18αρες για το compact ειναι που κουραστηκε απο το να κανει μπαξιματα στο αμαξι. :hystericalbs1::hystericalbs1:

giannis_compact
28-08-11, 22:49
Ναι πηρε 18αρες για το compact ειναι που κουραστηκε απο το να κανει μπαξιματα στο αμαξι. :hystericalbs1::hystericalbs1:
Εσυ τα προλαβες ολα :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:
Οι 18αρες ομως μπαινουν και στο κουπε :whistle:

stef
29-08-11, 00:08
Τσίμπα μερικά....

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/180155/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1662463/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1411911/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1603652/

giannis_compact
29-08-11, 00:14
Τσίμπα μερικά....

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/180155/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1662463/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1411911/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1603652/

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!
Αλλα εχω κομπακτ και ελεγα μηπως επαιρνα κουπε! thumb
:thnx::thnx:

stef
29-08-11, 01:03
Μήπως να έπερνες ένα ακόμη compact M pack και να του έβαζες τα xenon από το δικό σου και ότι άλλο καλούδι έχεις?

giannis_compact
29-08-11, 01:40
Μήπως να έπερνες ένα ακόμη compact M pack και να του έβαζες τα xenon από το δικό σου και ότι άλλο καλούδι έχεις?

Αυτο κι αν το χω σκεφτει!
Αλλα οικονομικοτερο δε θα βγει να κανω Μ Pack το δικο μου?

stef
29-08-11, 08:38
Δεν νομίζω να πας να αλλάξεις ουρανό σε γκρι πχ στο δικό σου...

gyiama
29-08-11, 08:44
γιατι να μην αλλαξει ουρανο ?σιγα το δυσκολο δεν ειναι κατι το φοβερο αλλαζει αρκετα ευκολα θα ελεγα

stef
29-08-11, 09:10
Εγώ δεν μίλησα ότι είναι δύσκολο!

gyiama
29-08-11, 10:17
απλα οπως το ειπες φανηκε σαν να ειναικατι δυσκολο οποτε δεν θα μπει στην διαδικασια να τον αλλαξει (αν θελει φυσικα εγω πχ στο δικο μου δεν τον αλλαξα γιατι δεν θελω να γινει πολυ σκοτεινο μεσα)

stef
29-08-11, 10:32
Όχι δεν αναφέρθηκα σε θέμα δυσκολίας..
Το σχόλιό μου είχε να κάνει πιο πολύ με θέμα γνησιότητας..

DK
29-08-11, 17:04
απλα οπως το ειπες φανηκε σαν να ειναικατι δυσκολο οποτε δεν θα μπει στην διαδικασια να τον αλλαξει (αν θελει φυσικα εγω πχ στο δικο μου δεν τον αλλαξα γιατι δεν θελω να γινει πολυ σκοτεινο μεσα)

Αγαπητέ φίλε gyiama μήπως θα μπορούσες να μου πείς πως βγαίνουν τα πίσω κολωνάκια, τα μεσαία των ζωνών όπως και ο ουρανος γιατί θέλει να τα ντύσω με mpack ύφασμα?Είναι εύκολο?

giannis_compact
28-08-12, 04:02
Ενα χρονο μετα, λοιπον, πηγα σημερα και ειδα αυτο... Γιατι να εχω βαλει τοσα πολλα στο compact και να λυπαμαι να το σκουντηξω γι'αυτο? 5.900, με 5.000 μου λεει το παιρνω. Ξερω αυτον που το ειχε και ειναι ατρακαριστο και αβαφο.

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2714519/

katsaraios
28-08-12, 05:25
Ενα χρονο μετα, λοιπον, πηγα σημερα και ειδα αυτο... Γιατι να εχω βαλει τοσα πολλα στο compact και να λυπαμαι να το σκουντηξω γι'αυτο? 5.900, με 5.000 μου λεει το παιρνω. Ξερω αυτον που το ειχε και ειναι ατρακαριστο και αβαφο.

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2714519/
καλο σαν βαση να ριξεις οπως ολοι εμεις οι "αρρωστοι" μπαξιμο!!
5 χιλιαρικα ειναι η νορμαλ τιμη του απλου μικρου σε κυβικα Ε46 ..

giannis_compact
28-08-12, 06:08
Το αυτοκινητο χρειαζεται καποια πραγματα (περαν του μπαξιματος), οπως τακακια, καποιες διαρροες απο το σασμαν και το δεικτη λαδιου και εναν αισθητηρα καταληψης στη θεση του συνοδηγου. Το θεμα ειναι οτι το σασι ειναι καθαρο και το αμαξι αβαφο.

StratosZ4
28-08-12, 07:25
Ενα χρονο μετα, λοιπον, πηγα σημερα και ειδα αυτο... Γιατι να εχω βαλει τοσα πολλα στο compact και να λυπαμαι να το σκουντηξω γι'αυτο? 5.900, με 5.000 μου λεει το παιρνω. Ξερω αυτον που το ειχε και ειναι ατρακαριστο και αβαφο.

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2714519/

Για 16αρι κοιτας?
Ρε Γιαννη, ατρακαριστο οπως λες αλλα αδειο.
Το δικο σου ειναι σε κατασταση απιστευτη για την ηλικια και τα χιλιομετρα του.
Στα χρονια που το εχεις, το εχεις φερει στα μετρα σου. Για μενα προχωρα σε αλλαγη μονο για μεγαλυτερο μοτερ.

giannis_compact
28-08-12, 10:26
Ναι Στρατο δεν υπαρχει περιπτωση να το αλλαξω, απλα οταν το ειδα σε αυτην την τιμη το λυμπιστηκα.
Υ.γ. ποτε θα πιουμε καφε ρε;

gyiama
28-08-12, 10:46
Ρε είναι απλό ξηλώσει ότι έχεις βάλει στο κόμπακτ και βάλτε σε αυτο ολα ταιριάζουν και κανε κοτετσι το κόμπακτ μετα....... Σε δέρνει μεγάλη βλακεία τέλος!

StratosZ4
28-08-12, 11:01
Ναι Στρατο δεν υπαρχει περιπτωση να το αλλαξω, απλα οταν το ειδα σε αυτην την τιμη το λυμπιστηκα.
Υ.γ. ποτε θα πιουμε καφε ρε;

πιστευω οτι αρκετα εμεινες με 16αρι. ασε που το κουπε θα ειναι κι ελαφρως πιο αργο απο το κομπακτ σου. τζαμπα ειναι αυτο που ποσταρες αλλα αδειο... αντε τρεχα μαζευε παλι πραγματα. που θα βρεις καινουριο μπακετ φουλ ηλεκτρικο σαλονι???
Για καφεδακι παμε οποτε θελειςthumb

giannis_compact
28-08-12, 11:11
Ρε είναι απλό ξηλώσει ότι έχεις βάλει στο κόμπακτ και βάλτε σε αυτο ολα ταιριάζουν και κανε κοτετσι το κόμπακτ μετα....... Σε δέρνει μεγάλη βλακεία τέλος!

Δεν υπαρχει περιπτωση ρε κουβεντα κανουμε.

harris
28-08-12, 11:18
Απο οτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης εχεις ενα compact το οποιο εχεις ριξει καποια λεφτα πανω του. Το περιποιησε και δεν σου εχει βγαλει κατι. Γιατι να το δωσεις και να μην παρεις κατι ποιο μικρο? Δεν ειναι απαραιτητα να ειναι bmw. Οποτε θες περνεις εσυ το μικρο και η μητερα σου το compact ή το αντιθετο.

giannis_compact
28-08-12, 11:30
Δεν προκειται να το δωσω οτι και να λεω, απλα το κουπε το facelift μ'αρεσει πολυ και οταν βλεπω καποιο αμεσως μου γυαλιζει και κολλαω για λιγο. Περυσι το σκεφτομουν να το αλλαξω, αλλα τα εβαλα κατω και δε συμφερει με τιποτα ετσι οπως εχω κανει το κομπακτ. Αν ποτε παρουμε αλλο αυτοκινητο θα ειναι καποιο μικρο ντιζελ. Δεν ειναι εποχες για ηρωισμους.

bill_m3
28-08-12, 11:32
Έτσι ακριβώς Γιάννη , το κουπε είναι άδειο για να το φέρεις στα επίπεδα το κομπακτ θες τουλάχιστον ένα 5αρι !!

Δεν αξίζει !!!!!

mark e92
28-08-12, 12:03
Γιαννη χτυπα ενα coupe εχει αλλο πατημα , ειχα κομπακτ και οταν πηρα το Ε46 ci επαθα πλακα!
Τα μπασιματα σε ολα τα αμαξια τα κανουμε για τον εαυτο μας λεφτα πισω δεν παιρνεις.

giannis_compact
28-08-12, 12:08
Εμενα το κομπακτ μου φαινεται οτι εχει καλυτερο πατημα, λογω 50-50 κατανομης βαρους. Το κουπε (εχω οδηγησει αρκετα) μου φαινεται λιγο πιο δυσκινητο στις αντιδρασεις του. Προσωπικη μου, παντα, αποψη.

Leonidas_E39
28-08-12, 12:29
Ασε τις βλακείες θα πάς να πάρεις το καινουριο το A class αφου εισαι κρυφομερσεντεζακιας :D :D :D :D :D :D :D :D :D

spar@
28-08-12, 12:33
Γιαννη εχεις πμ, κανονονισε αυτο που σου ειπα και σου εχω ενα ωραιοτατο audi α3 1.6 fsi 2005

giannis_compact
28-08-12, 12:45
Τι audi ρε λαφρυς εισαι; παρε με στο γουατς απ η κανε αναπαντητη να σε παρω, ειμαι απο κινητο και μου βγαινουν τα ματια στο γραψιμο.

Christos 330
28-08-12, 13:18
Γιαννη τα πρωτα 2 μου Ε46 ετσι ηταν απλουρα μεχρι αηδιας !!!

Με τον καιρο τα εφερα στα μετρα μου οπως γουσταρα εγω !!!

Τωρα . . .

Απο σαλονι εχεις απο τιμονι εχεις παμε χτυπαμε απο μισο το 330 και το κανεις αρμα !!!

gyiama
28-08-12, 13:29
Ναι ρε το 30αρι το μοτέρ έλειπε απ του γιάννη μη σου πω κανένα Μ3

Christos 330
28-08-12, 13:33
Ναι ρε το 30αρι το μοτέρ έλειπε απ του γιάννη μη σου πω κανένα Μ3

Παρτο χαμπαρι με Μ54 θα χαμογελασεις ξανα !!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: !!!

Christos 330
28-08-12, 13:39
Γιαννη τα πρωτα 2 μου Ε46 ετσι ηταν απλουρα μεχρι αηδιας !!!

Με τον καιρο τα εφερα στα μετρα μου οπως γουσταρα εγω !!!

Τωρα . . .

Απο σαλονι εχεις απο τιμονι εχεις παμε χτυπαμε απο μισο το 330 και το κανεις αρμα !!!

Μεχρι και μαυρο ουρανο εχει κωλονακια ολα γνησιο m pack . . .

gyiama
28-08-12, 13:39
Μπάαα χαμογελαω με τα 275ε ............μου αρκει

giannis_compact
28-08-12, 14:04
330? Ποσα θα τρωω το χρονο σε βενζινες, οταν κανω πανω απο 30.000 χιλιομετρα το χρονο περιπου? Ασ'το καλυτερα... Για dieselακι με βλεπω...

gyiama
28-08-12, 14:16
Έλα ρε χαζε θα το κανεις αέριο σιγα. Και θα πηγαίνει και καλύτερα

giannis_compact
28-08-12, 14:18
Μη σου πω και υδρογονο thumb

gyiama
28-08-12, 14:20
Βρε και ηλικιακο βάλε και φωτοβολταϊκά βάλε

Leonidas_E39
28-08-12, 14:21
Εδω εισαι βάζεις pellet και καθάρισες :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1:

https://www.sungazette.com/photos/news/lg/555087_1.jpg


Υπολόγισε κοντα 300 Ευρώ τον τονο. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

BabisStinson
28-08-12, 14:22
Γιάννη η προσωπική μου άποψη είναι να πας σε Coupe, όχι πάλι σε Compact. (Εκτός αν βρεις κάποια 325ti με full εξοπλισμό. Xenon, Ηλιοροφή, M-Pack κυρίως. :whistle: )
Λογικά όμως κρίνοντας από αυτά που κοιτάς πας για 1600cc πάλι. Οπότε καλύτερα Coupe, η Compact σου είναι άψογη γιατί να πάρεις πάλι Compact 1600cc?

Συν ότι με την Coupe θα έχεις και πολύ περισσότερες επιλογές για μοντάρισμα απ' ότι με την Compact. Θα το ξέρεις ήδη άλλωστε αφού ασχολείσαι. :original:

Τώρα αν δεν είναι απαραίτητο το σήμα BMW στο καπώ οι επιλογές αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο..!

gyiama
28-08-12, 14:27
Και γιατι να είναι Ε46 πάλι ρε παιδιά;

pilot
28-08-12, 14:29
έλα ντε?? πάρε ένα audi να δεις το φως το αληθινό!! :D:D

savvas bmwdakias
28-08-12, 14:34
Γιάννη τα μπαξιματα που έχεις στο κοκπακτ δεν μπορείς να τα βάλεις στο κουπε?

StratosZ4
28-08-12, 14:42
έλα ντε?? πάρε ένα audi να δεις το φως το αληθινό!! :D:D

+1000thumb
Παρε ενα ωραιο ΤΤ:original:

Αυτα δεν ειναι που αρεσουν και σε σενα Γιωργο??

Christos 330
28-08-12, 14:43
Μπάαα χαμογελαω με τα 275ε ............μου αρκει

Kαι εγω μαζι σου !!!

thumb !!!

gyiama
28-08-12, 14:50
έλα ντε?? πάρε ένα audi να δεις το φως το αληθινό!! :D:D

Ρεεε εννοώ γιατι να μην είναι ένα Ε8χ Ε9χ κλπ κάτι πιο καινουριο

pilot
28-08-12, 15:19
+1000thumb
Παρε ενα ωραιο ΤΤ:original:

Αυτα δεν ειναι που αρεσουν και σε σενα Γιωργο??

ναι ρε.. τόσο που μου σηκώνεται η τρίχα όταν τα βλέπω! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

pilot
28-08-12, 15:20
Ρεεε εννοώ γιατι να μην είναι ένα Ε8χ Ε9χ κλπ κάτι πιο καινουριο

λες να μην το κατάλαβα? :whistle:

mark e92
28-08-12, 18:29
έλα ντε?? πάρε ένα audi να δεις το φως το αληθινό!! :D:D

ελα ντε 1,6 με 95, 105, 115 hp τρομερη επιλογη!
Αν δεν ειναι turbo ξεχασε το .

mark e92
28-08-12, 18:35
Ο Γιαννης λογικα δεν θελει να περασει τα 1,6 lt οποτε εχει λιγες επιλογες σε BMW αν παει σε VW μπορει να παιξει στα 1,4

giannis_compact
28-08-12, 20:02
Ο Γιαννης λογικα δεν θελει να περασει τα 1,6 lt οποτε εχει λιγες επιλογες σε BMW αν παει σε VW μπορει να παιξει στα 1,4

Δε θελω να αλλαξω αυτοκινητο. Αν αλλαζα θα επαιρνα Ε46 κουπε. Μονο και μονο επειδη το εχω απωθημενο απο μικρο παιδι. Αλλα δεν προκειται να γινει αυτο, σε καμια περιπτωση γιατι εχω ριξει πολλα στο κομπακτ.

Leonidas_E39
29-08-12, 00:04
Τωρα εισαι μεγάλος και σε πήραν τα χρόνια ε? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

davids
29-08-12, 00:11
Audi?? Vw?? Γιατι? Εχες ορεξη να σου καβαλάνε καδένες? BMW και πάλι BMW...!!!

giannis_compact
29-08-12, 00:16
Τωρα εισαι μεγάλος και σε πήραν τα χρόνια ε? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Εννοω απο τοτε που βγηκε και ημουν 9 χρονων ρε κολλητε. thumb

mark e92
29-08-12, 09:31
Audi?? Vw?? Γιατι? Εχες ορεξη να σου καβαλάνε καδένες? BMW και πάλι BMW...!!!

ποιος τα λεει αυτα???? Απολυτο μηχανημα με 115hp δε νομιζω.

compact
02-09-12, 20:08
Γιαννη κρατα το compact...!