PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντηλιακες-Μεμβράνες



dblade
18-07-11, 15:30
Πηγα να ρωτησω σημερα σε ενα καταστημα 3μ για μεμβρανες μου τα ειπε ολα ο ανθρωπος οτι κανονικα μπροστα βαση νομου βαζεις την πιο ανοιχτη αλλα σε κανενα πελατη ως τωρα δεν εχω βαλει μου λεει ολοι διαλεγουν την μετρια σκουροτητα.
Μου δινει εγγυηση εφ ορου ζωης χαρτι για κτεο αστυνομια κ.τ.λ
Και μου λεει εκτος απο την 3μ εχω φερει και την σαντεκ λιγο ποιο οικονομικη.
Του λεω σε ποιοτητα τι παιζει ειναι μουφα μου λεει οτι δεν θα καταλαβω εγω την διαφορα στην ποιοτητα την μια με την αλλη διοτι ειναι στις λεπτομεριες και οτι μου δινει και εκει εγγυηση εφ ορου ζωης και τα υπολοιπα χαρτια .
Ποια λετε να βαλω η 3μ εχει 200 ευρα και η σαντεκ 160.

Christos 330
18-07-11, 15:39
Εδω και κοντα 6 χρονια εχω εναν φιλο ο οποιος τοποθετει μεβρανες κοντα 15 χρονια

σε καταστηματα λεωφορεια ξενοδοχεια και αυτοκινητα μια αμερικανικη μαρκα . . .

Εχει βαλει σε πολλα παιδια απο εδω μεσα και σε στα δικα μου αυτοκινητα συνολικα (7) . . .

Και δεν ειχα προβλημα πουθενα . . .

Τα τοποθετει 120 με 140 ευρω με εγγυηση εφ'ορου ζωης και χαρτι για κτεο κτλ . . .

Monsta
18-07-11, 15:45
Αν σου δίνει την εγγυησούλα όπως λες και με τη προυπόθεση ότι δε θα γίνει μωβ μετά από 1-2 καλοκαίρια στον ήλιο, χτύπα την οικονομική !!!

panos90
18-07-11, 17:06
μια σημείωση μόνο..

εγώ που έβαλα σε όλα τα τζάμια.. άμα αφήσω το αμάξι στο ήλιο ΠΑΛΙ βράζει.

διαφορές θα δείτε οταν σας χτυπάει ο ήλιος μέσα απο το τζάμι και όταν έχετε air condition (ζορίζεται λιγότερο)

μάρκα Madico που θεωρείται καλή - 1ο στάδιο - νόμιμο...

Monsta
18-07-11, 21:15
μια σημείωση μόνο..

εγώ που έβαλα σε όλα τα τζάμια.. άμα αφήσω το αμάξι στο ήλιο ΠΑΛΙ βράζει.

διαφορές θα δείτε οταν σας χτυπάει ο ήλιος μέσα απο το τζάμι και όταν έχετε air condition (ζορίζεται λιγότερο)

μάρκα Madico που θεωρείται καλή - 1ο στάδιο - νόμιμο...


Εννοείται ότι θα βράζει αν κάθεται στον ήλιο, έστω και 1/2 ώρα.

Η διαφορά είναι πρώτον σε αυτό που έγραψες και δεύτερον μετά από 10'-15' οδήγησης με ανοιχτό το a/c, όπου πλέον νιώθεις το κρύο αέρα να 'μένει' μέσα στο αυτοκίνητο. Επίσης αν έχει τοποθετηθεί 'ειδική' μεμβράνη για το παρπρίζ, τότε πλέον κατεβάζεις σκάλα στον ανεμιστήρα διότι αρχίζεις και ....κρυώνεις. thumb

nikos ///M
18-07-11, 22:03
πριν κανενα μηνα ρωτησα σε ενα καταστημα lumar
που εινι στην περιοχη μου και μου ειπε 180 με μεταλλο
και 150 την απλη

leo328
18-07-11, 22:13
Πηγα να ρωτησω σημερα σε ενα καταστημα 3μ για μεμβρανες μου τα ειπε ολα ο ανθρωπος οτι κανονικα μπροστα βαση νομου βαζεις την πιο ανοιχτη αλλα σε κανενα πελατη ως τωρα δεν εχω βαλει μου λεει ολοι διαλεγουν την μετρια σκουροτητα.
Μου δινει εγγυηση εφ ορου ζωης χαρτι για κτεο αστυνομια κ.τ.λ
Και μου λεει εκτος απο την 3μ εχω φερει και την σαντεκ λιγο ποιο οικονομικη.
Του λεω σε ποιοτητα τι παιζει ειναι μουφα μου λεει οτι δεν θα καταλαβω εγω την διαφορα στην ποιοτητα την μια με την αλλη διοτι ειναι στις λεπτομεριες και οτι μου δινει και εκει εγγυηση εφ ορου ζωης και τα υπολοιπα χαρτια .
Ποια λετε να βαλω η 3μ εχει 200 ευρα και η σαντεκ 160.

βαλε 3μ την μετρια σκουροτητα και μπροστα βαλε μονο μια φασα για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου με στρουμφ και κτεο.την αλλη δεν την ξερω πρωτη φορα την ακουω.κανονικα βασει νομου μαμιουνται.(συγνωμη κιολας).τα παιρνουν χοντρα αυτοι και μετα γραφουν εσενα.τα μαγαζια που τα πουλανε γιατι δεν τα γραφουν?γιατι .......θα ελεγα τωρα.η βαλε μετρια σκουροτητα η' καθολου.η ανοιχτη δωρον αδωρο ειναι.ουτε ζεστη κραταει και στο ματι ειναι ιδια.οποτε κανε αυτο που σου πα και τα συνδιαζεις ολα.εμφανιση,ζεστη και νομοταγης και καλα.

dblade
20-07-11, 09:31
Τελικα θα βαλω λουμαρ με 150 ευρα μετρια μπρος -πισω .
Εχει βαλει φιλος εδω και 4 χρονια και ειναι τζαμι και ουδεποτε τον εκοψαν στο κτεο η τον σταματησαν οι μπλε.

Z4 DCT
20-07-11, 12:17
Τελικα θα βαλω λουμαρ με 150 ευρα μετρια μπρος -πισω .
Εχει βαλει φιλος εδω και 4 χρονια και ειναι τζαμι και ουδεποτε τον εκοψαν στο κτεο η τον σταματησαν οι μπλε.

Και γω lummar εχω στον ασσο και ποτε δεν ειχα θεμα....thumb

leo328
20-07-11, 13:00
Τελικα θα βαλω λουμαρ με 150 ευρα μετρια μπρος -πισω .
Εχει βαλει φιλος εδω και 4 χρονια και ειναι τζαμι και ουδεποτε τον εκοψαν στο κτεο η τον σταματησαν οι μπλε.

ετσι μπραβο.να μην ειναι κατραμι και βαραει στα στρουμφ.πρεπει να πεσεις στην περιπτωση για να σε γραψει με την μετρια.1 στα 5 χρονια και αν...

dblade
22-07-11, 20:52
Eμπαχθηκαν οι μετριες 140 ευρα τελικα μου εδωσε χαρτι για κτεο και εγγυηση εφ ορου ζωης.
Ειναι οτι πρεπει δεν ηθελα ουτε ποιο σκουρες ουτε ποιο ανοιχτο thumb και ουτε μια φουσκαλιτσα πουθενα και στο πισω το τζαμι εχει κατσει πολυ ωραια!

spyrosK
22-07-11, 20:59
thumb με γειες ! πολυ καλή επιλογή

dblade
23-07-11, 16:18
thumb με γειες ! πολυ καλή επιλογή
Nα σε καλα .
Μηπως ξερει κανεις ποτε κατεβαζω τα παραθυρα γιατι μου ειπε μετα απο 24 ωρες να το αφησω παραπανω?

fanisk
23-07-11, 19:08
Nα σε καλα .
Μηπως ξερει κανεις ποτε κατεβαζω τα παραθυρα γιατι μου ειπε μετα απο 24 ωρες να το αφησω παραπανω?

Οχι με τοση ζεστη μια χαρα εισαι, μετα τις 24 κανε οτι θες.

Nino
23-07-11, 20:24
Nα σε καλα .
Μηπως ξερει κανεις ποτε κατεβαζω τα παραθυρα γιατι μου ειπε μετα απο 24 ωρες να το αφησω παραπανω?

και δυο 24ωρα να τα αφησεις καλο θα κανεις, να μην τα πλυνεις για μερικες ημερες και καθε φορα που θα πηγαινεις σε πλυντηριο να τους λες οτι εχει μεμβρανες...

dblade
23-07-11, 20:29
και δυο 24ωρα να τα αφησεις καλο θα κανεις, να μην τα πλυνεις για μερικες ημερες και καθε φορα που θα πηγαινεις σε πλυντηριο να τους λες οτι εχει μεμβρανες...
Δεν με προλαβες τα κατεβασα στις 32 ωρες εσκαγα δεν μπορουσα αλλο.
Το τουτου πλενεται στο δικο μου το χερι οποτε να μην το πλυνω εσωτερικα για καμια βδομαδα λες?
Γιατι εχουν κατι δαχτυλιες οι μεμβρανες εσωτερικα και μου την δινουν θελω να τα καθαρισω.

Nino
23-07-11, 20:32
4-5 μερες τουλαχιστον μη το πλυνεις. εγω το κρατησα καμια εβδομαδα.

dblade
23-07-11, 20:41
4-5 μερες τουλαχιστον μη το πλυνεις. εγω το κρατησα καμια εβδομαδα.

OK thumb
Kαλα δεν ηξερα οτι η llumar δινει εγγυηση εφ ορου ζωης??
Το ιδιο και η 3μ αλλα τοσο καλυτερη ειναι που ζηταγαν 60 ευρω παραπανω?

Monsta
23-07-11, 22:03
Όλοι δίνουν εγγύηση εφ όρου ζωής πλέον.

Να τα καθαρίζεις μόνο με πανί μικροινών και νερό. Όχι ΑΖΑΧ.

fast-enough
02-04-12, 11:27
Έλα όσοι δεν έχουν βάλει ακόμα μεμβράνες ΝΑ η ευκαιρία
https://www.lidl.gr/cps/rde/xchg//lidl_gr/hs.xsl/index_17415.htm?offerdate=&ar2=
:th_Laie_67-1::sm-angry05::electrician2::ban:

bill_m3
02-04-12, 17:45
https://www.goldendeals.gr/deals/athens/all-categories/89euros-3m-ssl-color-stable

Αυτή είναι ευκαιρία!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

edit:
Τώρα κοίταξα τον τιμοκατάλογο και είδα ότι στο 90% των αυτοκινήτων η διαφορά που θα πληρώσετε είναι από 30 έως 90¤ !!!
ΠΡΟΣΟΧΗ διαβάστε καλά την προσφορά!!!

nautikos32
03-04-12, 23:01
https://www.goldendeals.gr/deals/athe...l-color-stable
Πρίν λίγο το έκλεισα.Αντε να δούμε τι λένε και τα 3Μ.Στα αλλα μου αυτοκίνητα είχα lummar και είμαι πολύ ευχαριστημένος

BILL007
03-04-12, 23:07
σε καταστηματα λεωφορεια ξενοδοχεια και αυτοκινητα μια αμερικανικη μαρκα . . .

Madico?:original: