PDA

Επιστροφή στο Forum : Αριστερο Ψαλιδι Ε46



billakos
19-06-11, 19:21
λοιπον παιδια τα ιδια κ εγω πανω κατω.δλδ.
1 το βελλουδινο καομματι απο την μερια του συνοδηγου.κολληθηκε με κολλα της Wurth.
2 παγουρι νερου και μια πλαστικη βαλβιδα που ειναι επανω στον σωληνα κατι σαν εξαερωτηρας(αυτο απλα εσπασε το κεφαλι απο μονο του και αρχισε να πεταει νερο απο εκει).
3 ψαλιδι κτλ. λογω των αεροδρομιων του κυκλοφορουμε..
4 σμρ ειδαμε λαδια απο κατω.με ειπε ο μηχανικος οτι ειναι μια τσιμουχα (ο ρινγκ) και πολλα 46αρια ψιλοχανουν απο εκει. και οταν θα παω να την αλλαξω μ λεει να αλλαξουμε και τεντωτηρα καδενας. γτ αλλιως λεει μπορει!!! να σε πηδηξει κανα δοντακι.
και 5 μιας και λεω για προβληματα. θελω να αλλαξω το αριστερο ψαλιδι. λοιπον εδω μου το ειπαν 160ευρο το καλο,και 120 το ιμιτασιον λενε..
εγω ομως βρηκα απο Γερμανια αυτο:.https://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200614524752&ssPageName=ADME:X:RTQ:DE:1123. για πειτε και σεις γνωμες.. αξιζει αυτο???

καμια γνωμη ρε παιδια??? κανεις????:sm-scared5:

fanisk
19-06-11, 19:22
καμια γνωμη ρε παιδια??? κανεις????:sm-scared5:

Μονο για MEYLE ψαξε thumb

billakos
19-06-11, 19:50
Μονο για MEYLE ψαξε thumb

φανη.. αν εχεις κανενα λινκ θα μ βοηθουσες πολυ...
:thanks: μ π.μ φυσικα

bill_m3
19-06-11, 20:13
φανη.. αν εχεις κανενα λινκ θα μ βοηθουσες πολυ...
:thanks: μ π.μ φυσικα

Δεν έχουν την ίδια τιμή με αυτά που έδειξες αλλά άλλη ποιότητα!!!

https://shop.ebay.de/i.html?_nkw=bmw+e46+%09+MEYLE+Querlenker+&_sacat=0&_dmpt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&_odkw=bmw+e46+meyle&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

billakos
19-06-11, 20:27
δλδ λετε καλυτερα αυτα παρα τα αλλα?? αν βαλω τ αλλα θα εχω καποιο προβλημα??ή απλα δεν θα κρατησουν πολυ??

fanisk
19-06-11, 21:05
δλδ λετε καλυτερα αυτα παρα τα αλλα?? αν βαλω τ αλλα θα εχω καποιο προβλημα??ή απλα δεν θα κρατησουν πολυ??

Δεν τα ξερουμε καν, πολλες φορες το φτηνο βγαινει πιο ακριβο.. για αυτο βαλε τα MEYLE που τα εχουμε δοκιμασει, τα ξερουμε, και ειναι ακριβως σαν τα BMW χωρις σφραγιδα BMW.

billakos
20-06-11, 11:31
Δεν τα ξερουμε καν, πολλες φορες το φτηνο βγαινει πιο ακριβο.. για αυτο βαλε τα MEYLE που τα εχουμε δοκιμασει, τα ξερουμε, και ειναι ακριβως σαν τα BMW χωρις σφραγιδα BMW.


σωστος... ευχαριστω..

m-power_01
22-06-11, 16:22
Δεν τα ξερουμε καν, πολλες φορες το φτηνο βγαινει πιο ακριβο.. για αυτο βαλε τα MEYLE που τα εχουμε δοκιμασει, τα ξερουμε, και ειναι ακριβως σαν τα BMW χωρις σφραγιδα BMW.

Φανη ακριβώς σαν τα bmw ειναι τα lemforder. Λείπει μόνο η σφαγίδα, για την ακρίβεια την εχουν τροχίσει να μην φαίνεται. Τα meyle απλώς όσοι τα έχουν φορέσει δεν είχαν πρόβλημα. Συν του ότι αν τα αγοράσεις απο Ελλάδα έχεις μεγαλύτερη εγγύηση από τα lemforder

Lambros46
21-07-11, 16:27
Φανη ακριβώς σαν τα bmw ειναι τα lemforder. Λείπει μόνο η σφαγίδα, για την ακρίβεια την εχουν τροχίσει να μην φαίνεται. Τα meyle απλώς όσοι τα έχουν φορέσει δεν είχαν πρόβλημα. Συν του ότι αν τα αγοράσεις απο Ελλάδα έχεις μεγαλύτερη εγγύηση από τα lemforder

Τα lemforder έχουν εγγύηση Σπύρο(σωστά το είπα?) ??Κάτι έτριζε εδώ και καιρό στο αμάξι μπροστά δεξιά.Πήγα σήμερα στο μηχανικό και μου είπε ότι θέλει άλλαγμα το δεξί μπροστά ψαλίδι το οποίο το είχα αλλάξει πέρσυ το Μάιο και έχω κάνει μονο 8000χιλιόμετρα ρε γ@μώτο...

kplc16
21-07-11, 16:54
Δεν έχουν την ίδια τιμή με αυτά που έδειξες αλλά άλλη ποιότητα!!!

https://shop.ebay.de/i.html?_nkw=bmw+e46+%09+MEYLE+Querlenker+&_sacat=0&_dmpt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&_odkw=bmw+e46+meyle&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Μπιλαρα ειναι και τα σινεμπλοκ μεσα στη τιμη η μονο τα ψαλιδια με τα μπαλακια;

τα μπαλακια ειναι fix η αντικαθιστανται;

m-power_01
23-07-11, 12:35
Τα lemforder έχουν εγγύηση Σπύρο(σωστά το είπα?) ??Κάτι έτριζε εδώ και καιρό στο αμάξι μπροστά δεξιά.Πήγα σήμερα στο μηχανικό και μου είπε ότι θέλει άλλαγμα το δεξί μπροστά ψαλίδι το οποίο το είχα αλλάξει πέρσυ το Μάιο και έχω κάνει μονο 8000χιλιόμετρα ρε γ@μώτο...

Φυσικά και έχουν. Ένα χρόνο, αλλά αφού όπως λες έχεις κάνει 8000χλμ μόνο, ο μηχανικός σου μπορεί να το δει από το βιβλιαράκι σου και να σε καλύψει περνώντας το εγγύηση. Όλα εξαρτώνται από αυτόν ,από το πόσο θέλει να σε βοηθήσει και από το τι σόι προμηθευτές έχει.