PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ ΚΑΝΤΡΑΝ



oasisa
30-03-11, 16:05
Αγαπητοί συνφορήτες την βοηθεία σας.Είχα ξαναγράψει για το πρόβλημα του καντραν αλλά τώρα μου προέκυψε άλλο!Πίστευα πως θα πήγαινα σε κάποιο κατάστημα με μεταχειρισμένα θα έπαιρνα ένα καντράν θα το έβαζα πάνω μια κωδικοποίηση στο συνεργείο που πάω και όλα καλά.σήμερα έμαθα πως δεν είναι έτσι. πρέπει να βρω καντράν μου είπαν που να είναι απο παρόμοιο αυτοκίνητο με το δικό μου 2λιτρο αυτοματο κτλ. Πρέπει να αφήσω το αμάξι στο συνεργείο κθώς πρέπει να αλλάξουν την πλακέτα του δικού μου καντράν να την βάλουν στο μετ αχειρισμένο μετά κωδικοποίηση κόστος γύρω στα 400 ευρώ!!!!!!καλά το καινούργιο 867 ευρώ!!!!!!!!Ε Ρ Ω Τ Η Σ Η Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κανένα συνεργείο που να επιδιορθώνει καντραν.

katsaraios
30-03-11, 18:51
Αγαπητοί συνφορήτες την βοηθεία σας.Είχα ξαναγράψει για το πρόβλημα του καντραν αλλά τώρα μου προέκυψε άλλο!Πίστευα πως θα πήγαινα σε κάποιο κατάστημα με μεταχειρισμένα θα έπαιρνα ένα καντράν θα το έβαζα πάνω μια κωδικοποίηση στο συνεργείο που πάω και όλα καλά.σήμερα έμαθα πως δεν είναι έτσι. πρέπει να βρω καντράν μου είπαν που να είναι απο παρόμοιο αυτοκίνητο με το δικό μου 2λιτρο αυτοματο κτλ. Πρέπει να αφήσω το αμάξι στο συνεργείο κθώς πρέπει να αλλάξουν την πλακέτα του δικού μου καντράν να την βάλουν στο μετ αχειρισμένο μετά κωδικοποίηση κόστος γύρω στα 400 ευρώ!!!!!!καλά το καινούργιο 867 ευρώ!!!!!!!!Ε Ρ Ω Τ Η Σ Η Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κανένα συνεργείο που να επιδιορθώνει καντραν.

περιοχη?????

ΔημήτρηςΜ3
30-03-11, 19:09
Αγαπητοί συνφορήτες την βοηθεία σας.Είχα ξαναγράψει για το πρόβλημα του καντραν αλλά τώρα μου προέκυψε άλλο!Πίστευα πως θα πήγαινα σε κάποιο κατάστημα με μεταχειρισμένα θα έπαιρνα ένα καντράν θα το έβαζα πάνω μια κωδικοποίηση στο συνεργείο που πάω και όλα καλά.σήμερα έμαθα πως δεν είναι έτσι. πρέπει να βρω καντράν μου είπαν που να είναι απο παρόμοιο αυτοκίνητο με το δικό μου 2λιτρο αυτοματο κτλ. Πρέπει να αφήσω το αμάξι στο συνεργείο κθώς πρέπει να αλλάξουν την πλακέτα του δικού μου καντράν να την βάλουν στο μετ αχειρισμένο μετά κωδικοποίηση κόστος γύρω στα 400 ευρώ!!!!!!καλά το καινούργιο 867 ευρώ!!!!!!!!Ε Ρ Ω Τ Η Σ Η Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κανένα συνεργείο που να επιδιορθώνει καντραν.

τι !!!!!!!!!!!!!!!!!!! πλακα κανεις ετσι?? :hystericalbs1:τι 400 ευρω τι νομιζουν μερικοι
τα αυγα τα αλωνίζουν οι τα τηγανίζουν ψαξε εχει και αλλα μαστορια!!!
απο που εισαι ?

HULK
30-03-11, 19:13
Εαν ειναι αυτοματο το αμαξι σου σιγουρα θες καντραν απο αυτοματο γιατι εχει αλλες ενδειξεις αλλα δε νομιζω να θελει 400 ευρω η ολη διαδικασια.

oasisa
30-03-11, 20:12
Παίδες είμαι Αττική συγκεκριμένα Ν. Πέραμο.Το συγκεκριμένο συνεργείο BMW είναι στην Καλλιθέα γνωστό στο φορουμ.Αυτό που μου την δίνει είναι πως ΈΧΕΙ 51.000 χιλ/τρα όπου και να πάω μου λένε πως το όχημα είναι πραγματικά αδουλευτο ( ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ).το πιο καλό είναι οτι το πήρα τον 12/2010 και μου δώσαν κια εγγύηση γραπτή καιτώρα μου λένεν οτι καλύπτει εγκέφαλο και μηχανή

ΔημήτρηςΜ3
30-03-11, 20:15
αδερφε αγορασε ενα μεταχει. καντραν απο αυτοματο πανε σε ενα
αλλο συνεργιο να σου το προγραμματισουν και αυτο ειναι ολο... ακου εκει 400 ευρω...

YiorgosXania
30-03-11, 20:33
αφού είσαι Ν.Πέραμο όπως πάς για Μέγαρα 50μ. μετά την διασταύρωση για το φέρρυ της Σαλαμίνας είναι μια μάντρα που φέρνει και πολλά ανταλακτικά BMW. Κάνε μια ερώτηση ποτέ δεν ξέρεις.

Ptboul
31-03-11, 08:59
Για κάνε εδώ ένα τηλ.

Πισιμίσης ΑΕΒΕ
Λιοσίων 145, Αθήνα
τηλ. 8250420,

Τους είχαμε προμηθευτές στην παλιά μου δουλειά, τους έχω χρησιμοποιήσει κ σαν ιδιώτης. Αποτελεσματικοί κ γρήγοροι στην δουλειά τους.

andreas110080
31-03-11, 09:17
Φιλε μου ειχα και εγω προβλημα και βρηκα το φως μου σε αυτον το τυπο, αν σε βγαλει ο δρομος σου πηγαινε να τον δεις!
Επιτροπακης
Πλαπουτα 104, Π. Ηρακλειο
Τηλ. 2102821139

oasisa
31-03-11, 09:23
Φίλε Ανδρέα τον βρήκα μέσω ιντερνετ και τον έχω πάρει τηλ. και μου είπε να πάω απο εκεί να το δει, αλλά μου είπε και κάτι παράξενα οτι μπορεί να φταάιει το αμάξι.ΕΊναο καλός ή θα τ΄ρχω μετά

gregE36
31-03-11, 13:50
μιλα και με αυτον
https://www.bmwpanagiotidis.gr/greek/

ttjohn
31-03-11, 14:14
ΓΙΑ ΔΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ : https://www.tachopix.de/
Εχουν φτιαξει μερικοι απο το audi φορουμ σε αυτον και ειναι απαιχτος.

oasisa
01-04-11, 13:34
Παίδες επειδή όταν ανοίγεται ένα θέμα πιστεύω πως γίνεται για να ανταλλασουμε απόψεις και να βρίσκουμε λύσεις για τα προβληματά μας και να μην μας κοροιδεύουν και μας αρπάζουν τα λεφτά μας οι λεγόμενες αξιόπιστες αντιπροσωπείες αλλά και οι λεγόμενοι εξειδικευμένοι συνεργάτες με τα τεράστια κτίρια καταθέτω το εξής: Πήγα στον ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ, που είναι και ωραίος τύπος, που είπε και ο φίλος ο andreas110080 παραπάνω( ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ) και μου άλλαξε το όργανο της βενζίνης το οποίο οι ανωτέρω μου έλεγαν ότι θέλει ολόκληρη διαδικασία και ζητάγαν το μικρό ποσό των 350-400 ευρώ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!!!!!! Η διαδικασία δεν κράτησε πάνω απο 30 λεπτά ΚΟΣΤΟΣ 40 ευρώ!!!!!! Προς το παρον ο δείκτης λειτουργεί κανονικά. Επειδή δεν λέω και με μεγάλα λόγια θα ενημερώσω για την πορεία του προκειμένου να διαφωτιστεί και κανένας άλλος που θα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα ώστε να μην ταλαπωρηθεί όπως εγώ.

andreas110080
01-04-11, 13:56
Παίδες επειδή όταν ανοίγεται ένα θέμα πιστεύω πως γίνεται για να ανταλλασουμε απόψεις και να βρίσκουμε λύσεις για τα προβληματά μας και να μην μας κοροιδεύουν και μας αρπάζουν τα λεφτά μας οι λεγόμενες αξιόπιστες αντιπροσωπείες αλλά και οι λεγόμενοι εξειδικευμένοι συνεργάτες με τα τεράστια κτίρια καταθέτω το εξής: Πήγα στον ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ, που είναι και ωραίος τύπος, που είπε και ο φίλος ο andreas110080 παραπάνω( ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ) και μου άλλαξε το όργανο της βενζίνης το οποίο οι ανωτέρω μου έλεγαν ότι θέλει ολόκληρη διαδικασία και ζητάγαν το μικρό ποσό των 350-400 ευρώ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!!!!!! Η διαδικασία δεν κράτησε πάνω απο 30 λεπτά ΚΟΣΤΟΣ 40 ευρώ!!!!!! Προς το παρον ο δείκτης λειτουργεί κανονικά. Επειδή δεν λέω και με μεγάλα λόγια θα ενημερώσω για την πορεία του προκειμένου να διαφωτιστεί και κανένας άλλος που θα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα ώστε να μην ταλαπωρηθεί όπως εγώ.

Φιλε μου χαιρομαι που βρηκες λυση στο προβλημα σου χωρις να σου πιασουν τον κ@λ@!
Ο μαστροΝικος ειναι ολα τα λεφτα! thumb