PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε36 Υπαρχει προβλημα?



TOMIS
19-11-10, 11:49
Καλησπερα σε ολους!Μετα απο μηνες τρεξιματος τελικα βρηκα χρονο να οδηγησω το αμαξι και διαπιστωσα οτι ακουγεται ενασ ηχος σαν σφυριγμα...Στην αρχη λεω ιμαντας ειναι την εκατσα..Τελικα ανοιγοντας το καπο ειδα οτι ο σωληνας που φευγει απο τον αεραγωγο μπροστα και καταληγει στο δυναμο εχει κοπει..Οποτε το εδεσα με ταιναια συσκευασιας ασπρη και διαφανης..Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι επικινδυνο για καμια φωτια απο τις θερμοκρασιες..Σημειωνω οτι δεν ακουμπαει πουθενα και απο α πανω ακριβως βρισκεται το πλαστικο προστατευτικο των κυλινδρων για να ακταλαβετε που εννοω..Τι λετε θα καω ζωντανος η δεν θα εχω προβλημα:shok:

NickE60
19-11-10, 11:58
το πολυ πολυ να λιωσει....

TOMIS
19-11-10, 12:13
Oκ το τε αυτο δεν με πειραζει γιατι διαλυμενος ειναι ηδη ο σωληνας...Μηπως γνωριζεις κοστος για μεταχειρισμενο?Ακουω κατι 30 και 50 ευρω και νομιζω πως ζω σε αλλο κοσμο εγω....Ευχαριστω για την αμεση απαντηση:original:

Nickolas_s2k
19-11-10, 12:18
Τι λετε θα καω ζωντανος η δεν θα εχω προβλημα:shok:

Question of the year! :thumbsup::thumbsup:

Κωνσταντίνος
19-11-10, 17:02
Καλησπερα σε ολους!Μετα απο μηνες τρεξιματος τελικα βρηκα χρονο να οδηγησω το αμαξι και διαπιστωσα οτι ακουγεται ενασ ηχος σαν σφυριγμα...

Μήπως το έκανες turbo και το έχεις ξεχάσει ; :thumbsup:

TOMIS
20-11-10, 12:54
Μήπως το έκανες turbo και το έχεις ξεχάσει ; :thumbsup:

Λες γι αυτο να καει τοσο πολυ τελευταια?..Μπορει να εχεις δικιο γιατι τις προαλλες ειχα 5000 ευρω για πεταμα και τωρα δεν τις βρισκω:th_Laie_67-1:

ziaba
20-11-10, 15:48
Μήπως το έκανες turbo και το έχεις ξεχάσει ; :thumbsup:

Ο ήχος που λέει μου θυμίζει πιο πολύ κομπρεσσορα κ όχι τουρμπο πιο πιθανόν κομπρεσσερατο το χει κάνει