PDA

Επιστροφή στο Forum : ψυγειο και υγρα



e 36
28-10-10, 01:51
παρατηρω εδω και καιρο το ψυγειο του τουτου μου και βλεπω οταν ανοιγω την ταπα του οτι δεν υπαρχει ιχνος υγρου μεσα και μολις ανοιξω την μικρη ταπουλα του εξαερισμου τα νερα ανεβαινουν μεχρι την σταθμη που πρεπει να εχω μπορει καποιος να μου πει γιατι γινετε αυτο?? μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα με θερμικρασια και ολα τα αλλα :confused:

bill_m3
29-10-10, 08:35
Αν δεν έχεις διαρροή σε κάποιο σημείο, τότε

ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το νισσανακι μου, μετά από λίγο καιρό βρήκα λαδάκια μέσα στο δοχείο νερού, μετά ξέρεις ....

Φλάντζα κεφαλής ή ραγισμένο καπάκι...
Είμαι σε αναζήτηση μεταχειρισμένου κινητήρα......

Ptboul
29-10-10, 08:37
Επειδή ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το νισσανακι μου, μετά από λίγο καιρό βρήκα λαδάκια μέσα στο δοχείο νερού, μετά ξέρεις ....

Φλάντζα κεφαλής ή ραγισμένο καπάκι...
Είμαι σε αναζήτηση μεταχειρισμένου κινητήρα......

Πως το κατάφερες αυτό σε Νισσάν?? :ranting2::shok::sm-angry05:

bill_m3
29-10-10, 08:45
Πως το κατάφερες αυτό σε Νισσάν?? :ranting2::shok::sm-angry05:

Αν και είμαστε εκτός θέματος, είναι το σημείο που πονάνε τα μαμημένα :ranting2:

Και το παλιό του πατέρα μου τα ίδια έκανε....

ziaba
29-10-10, 09:02
Άμα έχεις 16αρι δεν αξίζει να το φτιάξεις για σωστή δουλειά θα σου πάρουν 600 ευρώ και κάπου βρες ένα aλλo μοτέρακι m43 18αρι τα πουλάνε σε τιμή ξεφτιλα κ βάλτο πάνω θες μόνο μοτέρ εγκέφαλο(μπορεί κ όχι) κ μαφ ηλεκτρολόγο δε θα χρειαστείς καθόλου έχουν ίδια πλεξουδα

e 36
29-10-10, 13:08
δεν εχω σκοπο να ριξω λεφτα σε 16 μοτερ που φοραει το αμαξι εχω επιλογεσ για αλλαγη η το is η το μ43 ενος φιλου μου που το εχει παρατημενο στην αποθηκη και καθετε απλα αναρωτιομουν γιατι γινετε κατι τετιο χωρις κανενα προβλημα

ziaba
01-11-10, 13:29
Εξαεροση έχεις κάνει?Μήπως τα νερά έχουν κάποιο ίχνος λαδιού η στάθμη του λαδιού στο μοτέρ είναι ok?