PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμορτισέρ e90i 320.



christos77
08-01-20, 11:50
Καλησπέρα κ καλή χρονιά σε όλους,επειδή έχει έρθει η ώρα για αλλαγή αμορτισέρ θα ήθελα τη βοήθεια των ειδικών.Δεν θέλω να αλλάξω τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου(χαμήλωμα),ευχα ιστώ προκαταβολικά.

Στάλθηκε από το ASUS_Z01HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tasos.kamv
08-01-20, 17:59
Καλησπέρα. Είσαι τυχερός... μόλις έμπαξα SACHS SPORT M-TECHNIK σε ίδιο ακριβώς όχημα, χαμηλωμένο... Το αποτέλεσμα για τα γούστα μου.. τέλειο!
Συνημμένα photos.

maris7
08-01-20, 21:06
απο τον ρελλα τα πηρες?
γιατι επελεξες sachs και οχι bilstein η monroe
ετσι πληροφοριακα ρωταω

christos77
09-01-20, 07:10
Καλησπέρα. Είσαι τυχερός... μόλις έμπαξα SACHS SPORT M-TECHNIK σε ίδιο ακριβώς όχημα, χαμηλωμένο... Το αποτέλεσμα για τα γούστα μου.. τέλειο!
Συνημμένα photos.Δηλαδή τα προτείνεις κ ποιο το κόστος;;

Στάλθηκε από το ASUS_Z01HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tasos.kamv
09-01-20, 08:23
Καλημέρα. Ναι από Ρέλλα έπαιξα, νομίζω σε τιμή είναι από τους πιο δυνατούς. Τα ελατήρια που φοράει είναι eibach 3-2.5cm και με το αμορτισέρ αυτά έγινε σφιχτό & μαλακό, χωρίς να κοπανάει και να τρίζει. Για το "set up" της ανάρτησης εμπιστεύτηκα τυφλά τον πολύ καλό μου φίλο και πρώην ιδιοκτήτη (μέλος του forum) όπου το είχε σχεδόν από καινούριο και είχε πειραματιστεί στο παρελθόν, οπότε γνώριζε πολύ καλά τη συμπεριφορά του.
Χρήστο, για στριψίματα - μπασίματα κτλ δεν είναι το αμορτισέρ αυτό. Αν θες sport οδήγηση θα σου πρότεινα κάτι σε πιο "σφιχτό". Στο 46 που είχα με κούρασαν απίστευτα τα B8 (bilstein), οπότε προτίμησα κάτι πιο "συντηρητικό" για το 90. Βέβαια η σύγκριση που έχω στο μυαλό μου μεταξύ 46 & 90 δεν είναι ορθή μιας και τα πλαίσια τους έχουν έτη φωτός διαφορά.

christos77
09-01-20, 10:20
Καλημέρα. Ναι από Ρέλλα έπαιξα, νομίζω σε τιμή είναι από τους πιο δυνατούς. Τα ελατήρια που φοράει είναι eibach 3-2.5cm και με το αμορτισέρ αυτά έγινε σφιχτό & μαλακό, χωρίς να κοπανάει και να τρίζει. Για το "set up" της ανάρτησης εμπιστεύτηκα τυφλά τον πολύ καλό μου φίλο και πρώην ιδιοκτήτη (μέλος του forum) όπου το είχε σχεδόν από καινούριο και είχε πειραματιστεί στο παρελθόν, οπότε γνώριζε πολύ καλά τη συμπεριφορά του.
Χρήστο, για στριψίματα - μπασίματα κτλ δεν είναι το αμορτισέρ αυτό. Αν θες sport οδήγηση θα σου πρότεινα κάτι σε πιο "σφιχτό". Στο 46 που είχα με κούρασαν απίστευτα τα B8 (bilstein), οπότε προτίμησα κάτι πιο "συντηρητικό" για το 90. Βέβαια η σύγκριση που έχω στο μυαλό μου μεταξύ 46 & 90 δεν είναι ορθή μιας και τα πλαίσια τους έχουν έτη φωτός διαφορά.Μίλησα πριν απο λίγο με Ρέλλα κ μου πρότεινε τα bilstein B4 τα οποία είναι στην ίδια φιλοσοφία με αυτά που φοράει απο μαμά.Επίσης μου έχουν πει κ για Sachs πάλι σε μαμά κ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο αν κ τείνω πιο πολύ σε blistein[emoji848][emoji848][emoji848][emoji848]

Στάλθηκε από το ASUS_Z01HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk