PDA

Επιστροφή στο Forum : Υποψηφιος αγοραστης 116i............ΑΛΛΑ !!!!!



tarirs
18-02-18, 20:38
Καλησπερα παιδια,υποψηφιος αγοραστης 116i (Ασσου) αλλα κολλαω σε καποια πραγματα.....
Ειμαι ερωτευμενος παραγματικα,εχω αλλαξει 10 αυτοκινητα συνολο...αλλα με λιγα εχω κολλησει ετσι...
Αυτο που σκεφτομαι ειναι η ενδειξη θερμοκρασιας,στο καντραν,δεν ξερω αν εχει θεματα θερμοκρασιας το αμαξι,αλλα καλο δεν ειναι να το παρακολουθεις...???
Το αλλο ειναι διαφορες ασθενειες,που μερικες φορες τις πληρωνεις...(κολωνα τιμονιου,πολλαπλασιαστες... ) Δεν παω με τιποτα σε group vag,αλλα μην τα γευτω στην BMW.......

mark e92
18-02-18, 20:44
Καταρχήν τι χρονολογία 116 θέλεις να αγοράσεις;

tarirs
18-02-18, 20:47
Καταρχήν τι χρονολογία 116 θέλεις να αγοράσεις;

Ευχαριστω για την ανταποκριση,ειναι Ε87 2006-2007

mark e92
18-02-18, 20:52
Πολλαπλασιαστες αν θυμάμαι καλά είχαν αλλάξει σε ανάκληση. Αλλά καλύτερα να σου τα πει κάποιος κάτοχος.


Αν βρεις κάτι στο car βάλε link μήπως το γνωρίζει κανείς.

tarirs
18-02-18, 20:54
Θα το φέρω από Βουλγαρία.... Το έχω ψάξει και με συμφερει

franki13
19-02-18, 15:42
Καλησπερα εχω το Ε-87 2005 και ειμαι πολλη ευχαριστημενος,Για θερμοκρασια να ανεβαζει στα 13 χρονια δεν ειχα κανενα προβλημα το μονο που εχω αλλαξη ειναι ο αισθητηρας λαμδα και 2 πολλαπλασιαστες τιποτα αλλο και εχω κανει 230000 χιλιομετρα!!!

tarirs
19-02-18, 16:11
Την θερμοκρασία την βλέπεις στο κρυφό μενού...? Στην πορεία σε είναι δύσκολο....?

savvas bmwdakias
19-02-18, 22:12
Γιατι σε προβληματιζει το θεμα θερμοκρασια; Πολλα αυτοκινητα πλεον δεν εχουν δεικτη θερμοκρασιας. Οταν θα εχεις προβλημα θα σου αναψει το αναλογο λαμπακι. Δεν νομιζω πως μπορεις να προλαβεις κατι παραπανω με τον δεικτη θερμοκρασιας.

tarirs
19-02-18, 22:19
Γιατι σε προβληματιζει το θεμα θερμοκρασια; Πολλα αυτοκινητα πλεον δεν εχουν δεικτη θερμοκρασιας. Οταν θα εχεις προβλημα θα σου αναψει το αναλογο λαμπακι. Δεν νομιζω πως μπορεις να προλαβεις κατι παραπανω με τον δεικτη θερμοκρασιας.

πιστευω οταν αναψει θα ειναι αργα,ενω αν δεις και ανεβαινει,σταματας επι τοπου....
Σε ποση θερμοκρασια αναβει...???

franki13
19-02-18, 22:53
Είτε εχει δεικτη είτε οχι αν αναψει κιτρινο λαμπακι σταματας!Ποσο το πηρες αν επιτρεπεται και ποσο πληρωσες τελωνειο?

tarirs
20-02-18, 07:45
Δεν το πήρα ακόμα, εντός ημερών ανεβαίνω Βουλγαρία...
Τελωνείο εγώ προσωπικά απαλλασομαι, για τους άλλους δεν το συνιστώ επειδή το έχω ψάξει αρκετά, λόγω μάρκας το βαράνε διότι στον εκτελωνισμό, το συγκαταλεγουν ως πολυτελή...

tarirs
20-02-18, 11:54
Αλλη ερωτηση που θελω να κανω εχω βρει 2 αυτοκινητα,

1. bmw 116i 120.000 km fuel extra

2. bmw 116i 165.000 fuel extra + navi

Στην ιδια τιμη σχετικα και τα 2 αυτοκινητα,αυτο που εχει navi ποιο ακριβο κατα 200 ευρω ... (αμελητεο)

Ποιο θα διαλεγατε.....??

Βρισκω δυσκολια στην διαφορα χλμ,και στο navi.....

Ptboul
20-02-18, 12:53
Βρισκω δυσκολια στην διαφορα χλμ,και στο navi.....

Σε 2 χρόνια θα την έχεις καλύψει τη διαφορά :laughing:

Τσίμπα αυτό με το navi εφόσον είναι στην ίδια καλή κατάσταση με το άλλο.

tarirs
20-02-18, 13:08
Σε 2 χρόνια θα την έχεις καλύψει τη διαφορά :laughing:

Τσίμπα αυτό με το navi εφόσον είναι στην ίδια καλή κατάσταση με το άλλο.

Για αυτο το μοτερ τα 165.000 χλμ,δεν ειναι αρκετα...???

Ptboul
20-02-18, 13:11
Για αυτο το μοτερ τα 165.000 χλμ,δεν ειναι αρκετα...???

Όλα εξαρτώνται από το ιστορικό του αυτοκινήτου! Αν είναι όπως πρέπει συντηρημένο, ούτε στη μέση δεν έχει φτάσει!

tarirs
20-02-18, 13:15
Και τα 2 έχουν βιβλίο service από την αρχή μέχρι τα τωρινά χλμ, επίσημο βιβλίο της bmw

Ptboul
20-02-18, 14:02
(Εφόσον είχα καταλήξει σε αυτά τα δύο) θα τα πήγαινα και σε δικό μου συνεργείο, θα έκανα ενδελεχή έλεγχο και θα επέλεγα αυτό που μου κάνει ''κλικ'' σε επιμέρους θέματα (χρώμα, κλπ).

Προσωπικά θα επέλεγα μάλλον το navi (έχει και xenon; ) .

tarirs
20-02-18, 15:38
(Εφόσον είχα καταλήξει σε αυτά τα δύο) θα τα πήγαινα και σε δικό μου συνεργείο, θα έκανα ενδελεχή έλεγχο και θα επέλεγα αυτό που μου κάνει ''κλικ'' σε επιμέρους θέματα (χρώμα, κλπ).

Προσωπικά θα επέλεγα μάλλον το navi (έχει και xenon; ) .

και τα 2 εχουν xenon,cc,πολυλειτουργικο τιμονι,αισθητηρες φωτων,αισθητηρες βροχης...η διαφορα τους στο navi,και στα 40.000χλμ....
Το χρωμα δεν με απσχολουσε οσα μτχ πηρα αυτοκινητα,οτι εβρισκα,ηταν το τελευταιο κριτηριο....
Αν παρω αυτο που δεν εχει navi και idrive ,μπορω να βαλω dynavin....??? ποσο περιπου κοστιζει αυτο....???

Ptboul
21-02-18, 08:27
και τα 2 εχουν xenon,cc,πολυλειτουργικο τιμονι,αισθητηρες φωτων,αισθητηρες βροχης...η διαφορα τους στο navi,και στα 40.000χλμ....
Το χρωμα δεν με απσχολουσε οσα μτχ πηρα αυτοκινητα,οτι εβρισκα,ηταν το τελευταιο κριτηριο....
Αν παρω αυτο που δεν εχει navi και idrive ,μπορω να βαλω dynavin....??? ποσο περιπου κοστιζει αυτο....???

Φυσικά μπορείς, έχουν βάλει αρκετά παιδιά εδώ στο αμάξι τους. Εικάζω πως είσαι από 700 και πάνω.

tarirs
21-02-18, 09:10
Ωραία, θα κοιτάξω πρώτα, ιστορικό booking.com service, πραγματικά χλμ, και τελευταίο το dynavin, εξάλλου βάζω δόσεις....

mark e92
21-02-18, 13:56
Πόσο κοστίζουν εκεί αυτά; Στο περίπου πες μας αν θέλεις

tarirs
21-02-18, 18:17
Πόσο κοστίζουν εκεί αυτά; Στο περίπου πες μας αν θέλεις

Οταν παω για την αγορα του αυτοκινητου,(τον αλλον μηνα να πουλησω το δικο μου πρωτα) θα ρωτησω ποσο κοστιει το dynavin εκει,αν με συμφερει θα κατσω μια μερα παραπανω να το βαλω....(αν δεν εχει αυτο που θα παρω,διοτι ενα απο αυτα που εχω δει το εχει απο το εργοστασιο.)

mark e92
21-02-18, 22:10
Οταν παω για την αγορα του αυτοκινητου,(τον αλλον μηνα να πουλησω το δικο μου πρωτα) θα ρωτησω ποσο κοστιει το dynavin εκει,αν με συμφερει θα κατσω μια μερα παραπανω να το βαλω....(αν δεν εχει αυτο που θα παρω,διοτι ενα απο αυτα που εχω δει το εχει απο το εργοστασιο.)
Για τον άσσο ρωτάω όχι το dyna.

tarirs
21-02-18, 22:33
αναλογα τα χλμ,χρονολογια,και εξοπλισμο.....εχει πολυ πραγμα....
Εμενα με συμφερει να παρω απο εκει....και να το φερω Ελλαδα...