PDA

Επιστροφή στο Forum : Λάστιχο σε F20



freddys
18-06-15, 09:21
Πρωί πρωί 05:30 ξυπνητήρι,6 παρά περιφερειακό!5:55 Μπεμπα πάνω στο πεζοδρόμιο!Αριστερο λάστιχο μπροστά,στο πεζοδρόμιο.Αριστερο λάστιχο πισω στο πεζοδρόμιο...Δεξι μπρος πισω στην άσφαλτο!Ολα αυτά στην είσοδο του 424!
Τηλέφωνο στην ασφαλιστική,λάστιχο δεν εχω για αλλαγή,οποτε μεταφορά!Θα σας πάρουμε σε λιγο!Τηλεφωνο απο bmw,ανάλυση του περιστατικού.Που να σας μεταφέρουμε κλπ.Απο Κοζανη καταλήξαμε στον τρικαλιωτη,γιατι η μεταφορά σε νομό θα έπαιρνε μέρες!Θελει αυτοκίνητο άμαξα για να μεταφερθεί!https://imageshack.com/i/id6BegD1j
https://imageshack.com/i/idIIPNKyj
https://imageshack.com/i/idQucnl8j

Blacktan
18-06-15, 09:44
Ομολογω πως ζαλιστικα οπως τα διαβασα ... loool

Run flat tyres δεν εχεις ?

ntinos
18-06-15, 12:58
Οδηγουσες με runflat .... (?)

freddys
18-06-15, 13:14
Ναι με runflat!!

ntinos
18-06-15, 13:16
την πατησες δλδ

Την εχω πατησει και εγω. Ειναι η παγιδα οτι νομιζεις οτι σε παει. Σε παει μεν, καταστρεφεται δε.
btw τα runflat επισκευαζονται μια χαρα (εφοσον εχουν τρυπησει στο πελμα)

Ptboul
18-06-15, 14:14
Άρα είχα δίκιο περί μη τοποθέτησης ραν φλατ (σε άλλο θρεντ αν θυμάστε).

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2015/06/successtrollsmileyemoticon-1.png

:hystericalbs1:

mark e92
18-06-15, 17:13
Πόσα χλμ σου έβγαλε;
Την έχω πατήσει και εγώ αλλά επειδή είχα 19' άντεξε μόνο 50 χλμ.
Φυσικά ρεζερβες και τέτοια ΔΕΝ είχε.

eru657
18-06-15, 17:50
Δεν βγήκε ένδειξη στην οθόνη ότι έχεις σκασμένο λάστιχο / μειωμένη πίεση ?

dreamer
18-06-15, 18:45
φανταζομαι γνωριζεις την διαδικασια οτι πρεπει ανα καποια χιλιομετρα να γεμιζεις αερα σε βενζιναδικα για να αντεξουν υποτιθεται πιο πολυ.

τελικα τα ρανφλατ δεν ειναι πανακεια.αλλες φορες ειναι,αλλες οχι.αποτι καταλαβα ο μονος λογος για να τα βαλεις ειναι αν παθεις λαστιχο στα πολλα χιλιομετρα και ειδικα σε στροφη.

freddys
20-06-15, 02:00
Απο χλμ ήταν στα 20000...
Καμμια ένδειξη για σκασμενο λάστιχο η οτι χάνει πίεση.
Το γνωρίζω αλλα τελικά δεν έπαιξε μεγάλο ρόλο.
Ψαλίδια και κρεμαργιερα μου ειπαν για αρχη...

dreamer
25-06-15, 20:41
Απο χλμ ήταν στα 20000...
Καμμια ένδειξη για σκασμενο λάστιχο η οτι χάνει πίεση.
Το γνωρίζω αλλα τελικά δεν έπαιξε μεγάλο ρόλο.
Ψαλίδια και κρεμαργιερα μου ειπαν για αρχη...

αουτς!!! αυτο ειναι σκληρο χτυπημα.

Ptboul
26-06-15, 09:08
Απο χλμ ήταν στα 20000...
Καμμια ένδειξη για σκασμενο λάστιχο η οτι χάνει πίεση.
Το γνωρίζω αλλα τελικά δεν έπαιξε μεγάλο ρόλο.
Ψαλίδια και κρεμαργιερα μου ειπαν για αρχη...

Τι παίχτηκε;; Πως το κατάφερες αυτό; :shok:

freddys
02-07-15, 14:18
Τι παίχτηκε;; Πως το κατάφερες αυτό; :shok:

Ποίο απο ολα αγαπητε;Τα λαστιχα δεν τα ειχα προσεγμενα,γλιστρησε το αμαξι,ειχα παραπανω χλμ στην συγκεκριμενη στροφη και το αποτελεσμα ηρθε!

Moufas E46
02-07-15, 18:03
ασχετο αλλα αν βλεπω καλα εχεις σπαρτιατικες πινακιδες? thumb

freddys
02-07-15, 19:23
ασχετο αλλα αν βλεπω καλα εχεις σπαρτιατικες πινακιδες? thumb

:shok::shok::thumbsup::thumbsup:

Moufas E46
03-07-15, 10:16
:shok::shok::thumbsup::thumbsup:

εισαι απο κατω η απλα ετυχε?

Alex_
03-07-15, 11:13
Δεν έχεις τα run flat? Πήγαινε σε ένα βουλκανιζατερ και πάρε μεταχείρισμενα για να μπορέσεις να πας εκεί που σε βολευει και όχι εκεί που σε πάνε. ..ελπίζω να μην εχεις άλλες ζημιές! !


Edit...
Για κάποιο λόγο δεν μου έβγαζε όλα τα μηνύματα στο tapatalk και έβλεπα μόνο το πρώτο όπου δεν πρόσεξα καν ημερομηνία. .. οπότε το ποστ μου είναι άκυρο χεχε χε

freddys
04-07-15, 15:08
εισαι απο κατω η απλα ετυχε?

Ετυχε....Απο το βορρα ειμαι thumb

stavros116
10-11-19, 21:23
Μια ερωτηση γιατι κι εγω run flat εχω και θελω να παρω μια στενη ζαντα για ρεζερβα. Σε τι διαμετρο ειναι οι τρυπες για τα μπουλωνια? 116i f20...

mark e92
15-11-19, 16:20
Μια ερωτηση γιατι κι εγω run flat εχω και θελω να παρω μια στενη ζαντα για ρεζερβα. Σε τι διαμετρο ειναι οι τρυπες για τα μπουλωνια? 116i f20...


https://www.wheel-size.com/


Μπες εδώ και θα τα βρεις όλα

Shrm
09-12-19, 14:41
αστειο ειναι οτι τα εχετε χρυσωσει τα RFT λες και ειχατε και ποιο παλια τετιου τυπου λαστιχα. απορω τοσο καιρο με τη κεφαλι οδηγουσατε πριν τα μαθετε..............

dreamer
09-12-19, 18:28
οταν δεν εχεις ,δεν το σκεφτεσαι.ετσι δεν ειναι το λογικο? σαυτο ειναι που διαφερει ο ανθρωπος απο τα αλλα ζωα,οτι εχει την λογικη..οποτε οταν το ρανφλατ μπηκε στην ζωη μας χωρις την επιλογη μας ,με την αγορα του αυτοκινητου,το κεφαλι οπως λες αρχισε να δουλευει και να προσπαθει να κατανοησει τι ειναι σωστο,ασφαλες,χρησιμο,ανετ κ.λ.π. το τι επικρατησε το εχουμε αναλυσει χιλιες φορες στο αναλογο τοπικ..πολλες οι αποψεις..οπως και να το κανουμε ειναι μια καινοτομια.ναι δεν δουλευει στην ελλαδα αλλα δεν φταιει αυτο ,φταιει η σκατοασφαλτος που εχουμε..σε μια στρωμενη λαδι ασφαλτο ειναι το ιδιος ανετο με ενα συμβατικο..
εγω προσωπικα δεν ειμαι φαν του...γιαυτο τον λογο,γιατι ζω στην ελλαδα με τους οργωμενους δρομους και αυτο το ελαστικο δεν βολευει..ομως απο την αλλη με εχει ξελασπωσει πολλες φορες..σε πλαινα πεζοδρομιων οπου αλλοι τα ξεσκισαν,σε λακουβες -ανωμαλιες οπου αλλοι στραβωσαν τις ζαντες και εγω εφυγα καινουριος και φυσικα οταν μεσα στην πολη επαθα λαστιχο,τρυπησε στο πελμα και πηγα βαζοντας αερα μια φορα μονο σε ενα συνεργειο για να με παει,μπαλωσα -εφυγα.εσυ θα αλλαζες ρεζερβα μεσα στην μεση του δρομου η' θα περιμενες την οδικη να σε παρει.και αν αυτο ειναι λιγο για εσενα σκεψου να εισαι με 170 και σκαει το πισω με την μια...δες την εικονα..μετα θα λες πως οδηγουσα με τετοιο κεφαλι..πολιτισμος!