PDA

Επιστροφή στο Forum : PDC FAILURE!!!!



mixalis
23-03-15, 18:50
Γνωρίζει κανείς πως γίνεται reset στο μήνυμα αυτό ή πως μπορεί να φύγει?

nikos bob
23-03-15, 21:26
Δεν γινεται ρεσετ στο PDC .
Αν εχει βγαλει τετοιο μυνημα στην οθονη, ανοιξε πισω το πορτ μπαγκαζ και βγαλε κατω από την ρεζερβα (αν εχει) 'η στο πλαι δεξια (αναλογα με το μοντελο) την μοναδα του PDC ένα μαυρο ορθογωνιο κουτι είναι εχι παρει νερα...θα βρεις και ψαρια εκει μεσα .
Για πιο συγκεκριμενα πες μου το μοντελο που εχεις

mixalis
24-03-15, 06:33
Δεν γινεται ρεσετ στο PDC .
Αν εχει βγαλει τετοιο μυνημα στην οθονη, ανοιξε πισω το πορτ μπαγκαζ και βγαλε κατω από την ρεζερβα (αν εχει) 'η στο πλαι δεξια (αναλογα με το μοντελο) την μοναδα του PDC ένα μαυρο ορθογωνιο κουτι είναι εχι παρει νερα...θα βρεις και ψαρια εκει μεσα .
Για πιο συγκεκριμενα πες μου το μοντελο που εχεις

Καλημέρα, είναι Ε60 530i του 2004 :thanks:

nikos bob
24-03-15, 07:35
Καλημερα είναι σιγουρα αυτό που σου ειπα και είναι μεσα σε ένα μαυρο αφρωδες στην θεση της ρεζέρβας.
Ξεκουμπωσε το και βγαλτο γιατι εχεις θεμα και με αλλα αν το αφησεις ετσι.
Μετα καθαρισμα και στέγνωμα και εάν δουλεψει το'σωσες.
Ενημερωσε μας.

mixalis
24-03-15, 09:59
Καλημερα είναι σιγουρα αυτό που σου ειπα και είναι μεσα σε ένα μαυρο αφρωδες στην θεση της ρεζέρβας.
Ξεκουμπωσε το και βγαλτο γιατι εχεις θεμα και με αλλα αν το αφησεις ετσι.
Μετα καθαρισμα και στέγνωμα και εάν δουλεψει το'σωσες.
Ενημερωσε μας.

Το κοιτάω προς το μεσημέρι και θα επανέλθω και με φωτογραφίες :thanks:

mixalis
24-03-15, 10:25
Το παρακάτω είναι?

Konstantinos E60
24-03-15, 14:30
Ναι αυτό ειναι.

mixalis
24-03-15, 15:16
Τελικά βγάζοντας το δεν διαπίστωσα κάποιο ίχνος υγρασίας αλλά το έβαλα σε ζεστό αέρα για τουλάχιστον 30' λεπτά αλλά δεν θέλει να δουλέψει το PDC :thumbsdown:

Konstantinos E60
24-03-15, 15:55
Μήπως ειναι κάποιος αισθητηρας ?

Kostase46
24-03-15, 17:22
Βάλε το αυτί σου σε κάθε αισθητήρα με το pdc ενεργοποιημένο θα πρέπει ν'ακούς ένα τσιτ τσιτ τότε είσαι ένταξη όπου δεν ακούγετε σημάνει ότι εχει πρόβλημα.
Η μονάδα του pdc σου φαινεται αλλαγμένη σε 2004 πρέπει να ήταν άσπρη.

A8hnaios
24-03-15, 17:31
Αν οπως λεει ο Κωστας δουλευει ο αισθητηρας,το επομενο που θα τσεκαρεις ειναι η καλωδιωση...Μπορει να ειναι καποιο φθαρμενο καλωδιο...

mixalis
24-03-15, 21:42
Βάλε το αυτί σου σε κάθε αισθητήρα με το pdc ενεργοποιημένο θα πρέπει ν'ακούς ένα τσιτ τσιτ τότε είσαι ένταξη όπου δεν ακούγετε σημάνει ότι εχει πρόβλημα.
Η μονάδα του pdc σου φαινεται αλλαγμένη σε 2004 πρέπει να ήταν άσπρη.

Καλησπέρα, τελικά το πρόβλημα το έχει ο ένας εκ των τεσσάρων πίσω, τον χτύπησα ελαφρώς και τώρα δουλεύει, οπότε πάμε για αλλαγή ή να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός?

aristent
24-03-15, 22:32
Καλησπέρα, τελικά το πρόβλημα το έχει ο ένας εκ των τεσσάρων πίσω, τον χτύπησα ελαφρώς και τώρα δουλεύει, οπότε πάμε για αλλαγή ή να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός?

αυτο που χτυπας το τηλεκοντρολ και ξαναδουλευει...τελικα πιανει και με το PDC!!!:thumbsup:








ΥΣ...Μιχαλη,το πιο πιθανο ειναι ο συγκεκριμενος αισθητηρας να εχει υγρασια στο κουμπωμα της φισας πισω του...με πρωτη ευκαιρια δες αυτο πρωτα.thumb

A8hnaios
24-03-15, 22:38
αυτο που χτυπας το τηλεκοντρολ και ξαναδουλευει...τελικα πιανει και με το PDC!!!:thumbsup:

Πιανει παντου μαστορα!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Kostase46
24-03-15, 23:07
Καλησπέρα, τελικά το πρόβλημα το έχει ο ένας εκ των τεσσάρων πίσω, τον χτύπησα ελαφρώς και τώρα δουλεύει, οπότε πάμε για αλλαγή ή να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός?

Κοίταξε πρώτα τα τρεις καλώδια στη φισα, πολλές φορές μου έτυχε οξυδωμενα καλώδια να σπάνε στη φισα.

mixalis
25-03-15, 10:15
Κοίταξε πρώτα τα τρεις καλώδια στη φισα, πολλές φορές μου έτυχε οξυδωμενα καλώδια να σπάνε στη φισα.

Πρέπει να βγει ο αισθητήρας έξω ή μπορώ να έχω επαφή από κάτω?

mixalis
25-03-15, 10:17
αυτο που χτυπας το τηλεκοντρολ και ξαναδουλευει...τελικα πιανει και με το PDC!!!:thumbsup:








ΥΣ...Μιχαλη,το πιο πιθανο ειναι ο συγκεκριμενος αισθητηρας να εχει υγρασια στο κουμπωμα της φισας πισω του...με πρωτη ευκαιρια δες αυτο πρωτα.thumb

Είναι τραγικό ρε φίλε πάντως ότι χτυπάς να ισιώνει....άραγε μπορεί να πιάσει και στη πεθερά αυτό?????

Kostase46
25-03-15, 10:59
Πρέπει να βγει ο αισθητήρας έξω ή μπορώ να έχω επαφή από κάτω?

Πρέπει να βγει ο προφυλακτήρας.