PDA

Επιστροφή στο Forum : Ευθυγραμμιση Ζ



Z4 DCT
15-01-15, 08:45
Πριν λιγο καιρο (εκανε ζεστη ακομη), πηγα το Ζ για ευθυγραμμιση, παρακατω επισυναπτω τις μετρησεις πριν και μετα...

Harisp
15-01-15, 11:21
Στον Διονυσόπουλο είναι;
Σου έκανε με βάση τα εργοστασιακά όρια ή του είπες εσύ τι θες να αλλάξει στο αμάξι;

Z4 DCT
15-01-15, 15:39
Στον Διονυσόπουλο είναι;
Σου έκανε με βάση τα εργοστασιακά όρια ή του είπες εσύ τι θες να αλλάξει στο αμάξι;

Χαρη στο Ιλιο ειναι ....δεν θυμαμαι το ονομα του...

Με βαση τις εργοστασιακες το εκανα....

jannisa
15-01-15, 16:57
Έχω πάρει τις τιμές από το Γερμανό αν θες κάτι πιο ειδικό, απλώς βγάζεις πύρο και ανοίγεις τις τρύπες στα πιατέλα γύρω στα 7 χιλιοστά. Bye bye υποστροφή.

Θεοδόσης (Τσάκαλος team) ο ευθυγραμμισάς στο Ίλιον, ευγενέστατος, συμπαθέστατος, εξυπηρετικότατος, προσεκτικός και γνώστης.

Z4 DCT
15-01-15, 17:01
Έχω πάρει τις τιμές από το Γερμανό αν θες κάτι πιο ειδικό, απλώς βγάζεις πύρο και ανοίγεις τις τρύπες στα πιατέλα γύρω στα 7 χιλιοστά. Bye bye υποστροφή.

Θεοδόσης (Τσάκαλος team) ο ευθυγραμμισάς στο Ίλιον, ευγενέστατος, συμπαθέστατος, εξυπηρετικότατος, προσεκτικός και γνώστης.

:notworthy:

Dermatis
16-01-15, 08:10
Καλημερα απο ευβοια!
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα ποσταρω εδω ;)
Σημερα εκανα ενα σχετικα μη κανονισμενο ταξιδι στην ευβοια και ετσι δεν προλαβα να κανω ζυγοσταθμιση ευθυγραμμιση που ηθελα στο αμαξι!
Ακρως ενοχλητικο στο ταξιδι μετα τα 140 ετρεμε το πατωμα!
Για πειτε γνωμες για ευθυγραμμιση Αγιο Δημητριο κοντα!
Ο διονυσοππυλος ειναι αγιο ιωαννη ... τον εχω ακουσει και εγω! Ειναι καλος; Ξερουμε ποσο παιρνει;

Z4 DCT
16-01-15, 08:12
Καλημερα απο ευβοια!
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα ποσταρω εδω ;)
Σημερα εκανα ενα σχετικα μη κανονισμενο ταξιδι στην ευβοια και ετσι δεν προλαβα να κανω ζυγοσταθμιση ευθυγραμμιση που ηθελα στο αμαξι!
Ακρως ενοχλητικο στο ταξιδι μετα τα 140 ετρεμε το πατωμα!
Για πειτε γνωμες για ευθυγραμμιση Αγιο Δημητριο κοντα!
Ο διονυσοππυλος ειναι αγιο ιωαννη ... τον εχω ακουσει και εγω! Ειναι καλος; Ξερουμε ποσο παιρνει;

Κατ αρχην.....γεια σου συντοπιτη :thumbsup:

Σε αυτον που αναφερεις δεν εχω παει....αλλα νομιζω οτι για μια ευθυγραμμιση 40ε ειναι το ταβανι thumb

Dermatis
16-01-15, 08:18
Δεν ειμαι απο ευβοια ;)
αλλα ειναι δευτερο χωριο μου γτ παω συνεχεια!
Ναι και εγω πιστευω 30-40 θα παιρνει και αυτος!
Ερωτηση:
Ευθυγραμμιση σιγουρα θελω αλλα και ζυγοσταθμιση γτ μου εφυγε ενα βαριδακι απο τον ενα τροχο! Ωστωσο δικαιολογειται εκτος απο τρεμουλο στο τιμονι να μου τρεμει το πατωμα; Λετε να εχω καμια στραβια ζαντα;

Z4 DCT
16-01-15, 08:20
Δεν ειμαι απο ευβοια ;)
αλλα ειναι δευτερο χωριο μου γτ παω συνεχεια!
Ναι και εγω πιστευω 30-40 θα παιρνει και αυτος!
Ερωτηση:
Ευθυγραμμιση σιγουρα θελω αλλα και ζυγοσταθμιση γτ μου εφυγε ενα βαριδακι απο τον ενα τροχο! Ωστωσο δικαιολογειται εκτος απο τρεμουλο στο τιμονι να μου τρεμει το πατωμα; Λετε να εχω καμια στραβια ζαντα;

Αν σου εχει φυγει βαριδι....ο τροχος θα ειναι σαν λατερνα στο δρομο thumb νομιζω οτι δικαιολογει αρκετο τρεμουλο στο αμαξι....ειδικα αν ηταν και πολλα γραμμαρια βαριδι

Αμα δεν εισαι απο Ευβοια....τελος....:original::original:

Dermatis
16-01-15, 08:22
Χαχαχα εγινε !
Θα παω να τα φτιαξω αυριο!

ntinos
16-01-15, 15:48
Στον Διονυσόπουλο είναι;
Σου έκανε με βάση τα εργοστασιακά όρια ή του είπες εσύ τι θες να αλλάξει στο αμάξι;

Ασχετο:

Ξερεις τον Δυονυσόπουλο? (τον Δήμο)

Harisp
16-01-15, 17:02
Τους ξέρω πολλά χρόνια και ο πατέρας μου άλλα τόσα.
Το πατρικό μου ήταν στο Μετς και πάντα εκεί πηγαίνουμε για τέτοιες δουλειές.

Stunt Mike
16-01-15, 18:53
Χαρη στο Ιλιο ειναι ....δεν θυμαμαι το ονομα του...

Με βαση τις εργοστασιακες το εκανα....

Δοκιμασε περα απο καμπερ παραπανω μπροστα,να κανεις τα αντιστοιχα νουμερα που εχεις,αλλα σε αποκλιση μπροστα.....θα γλυτωσεις πολυ υποστροφη και θα'χεις μακραν καλυτερο turn in....

Dermatis
17-01-15, 19:18
Λοιπον πηγα σημερα να δω την φραπεδιερα μου ( το βεβε) !
Αρχικα πηγα στον Διονυσοπουλο ο οποιος θελει 75 ευρω για ευθυγραμμιση-ζυγοσταθμιση μπρος-πισω αλλα φαινεται σωστος!
Δεν το εκανα εκει γιατι δεν υπολογιζα να δωσω τοσα και εκτος αυτου δεν ειμουν σιγουρος οτι αυτο ειναι το προβλημα οποτε και να παω ετσι να κανω ευθυγραμμιση ζυγοσταθμιση!
Τελοσπαντων πηγα στο Φωκα με τα ελαστικα στην Καλαμακιου!
Μπηκα για ζυγοσταθμιση και:
-οι εμπρος τροχοι ηταν πολυ καλα με αποκλισεις ελαχιστες απο το κεντρο βαρους!
-οι πισω τροχοι :drive::drive::shok::shok:
Αν και εγω τοτε ειχα βαλει 4 μεταχειρισμενα λαστιχα dot13 το ενα λαστιχο το πισω δεξι βρεθηκε dot11:ranting2: και διαφορετικα προφανως φαγωμενο σε σχεση με το αριστερο! ( Εγω οταν πηγα να τα βαλω τα ειδα και ηταν ολα dot13 αλλα δεν καθισα εκει ο μακακας :ranting2: Αντε τωρα να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ! :hystericalbs1:
Επισης το ο πισω αριστερος τροχος αν και με καλο ελαστικο εχει στραβη ζαντα! Ελαχιστα στραβη αλλα και παλι συνεισφερει στον φραπε!
Οποτε παω για ενα σετακι πισω λαστιχα και ισιωμα ζαντας!

Που να παω για ισιωμα? Ποσο παιρνουν ? ( ειναι ελαχιστα στραβη ....πρεπει να την παρατηρησεις καλα οταν γυρνα πανω στο μηχανημα ζυγοσταθμισης)

:thanks::thanks: