PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξιζει Ε46 318Ci Cabrio?



Shadowjump
29-06-14, 02:26
Καλημερα σε ολους τους τρελους BMWδακηδες!

Καινουριος στο forum, αλλα το χαζευω ηδη 4-5 ωρες! Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις και θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσατε να μου τις απαντησετε.

Αρχικα να πω, η μονη εμπειρια που εχω με BMW ειναι η Ε90 320i του παππου μου, η οποια δεν του εχει βγαλει το παραμικρο εκτος απο δισκο λογω ηλικιας (του παππου...)

Προσφατα, μια οικογενειακη φιλη, μου προτεινε να μου πουλησει μια 318Ci Cabrio που εχει, με 89.000km (τελευταιο σερβις στα 85.000) για 3.500¤. Ειναι μοντελο 12/2002, οποτε εχει το μοτερ Ν42B20 (απ οσο εψαξα).

Το αυτοκινητο το οδηγησα αρκετα και μπορω να πω οτι με αφησε αρκετα ικανοποιημενο (εκτος απο το γεγονος οτι του φοραει 225 λαστιχο). Ανετο πορτ-μπαγκαζ και με κουκουλα κατω, cruise control, θερμαινομενα δερματινα καθισματα, κτλ. Το μονο που θα ηθελα να του βαλω ειναι τον λεβιε με το BC, το οποιο ειδα ειναι αρκετα φθηνη η τοποθετηση του.

Οσον αφορα φορους, κτλ κτλ, το αυτοκινητο θα γραφτει στον πατερα μου που ειναι κατοικος εξωτερικου, οποτε το μονο που θα πληρωνω ειναι τα τελη κυκλοφοριας. Ουτε τεκμηρια, ουτε τιποτα.

Αυτο που με προβληματιζει και θα ηθελα να σας ρωτησω, ειναι, αν γενικα η σειρα εχει προβληματα (ακριβα). Σιγουρα ειναι και θεμα τυχης, αλλα ρωταω γενικως. Δεν ειμαι ατομο που θα το ξεσκιζω το αυτοκινητο, ουτε θα το πηγαινω ταπα συνεχεια. Το θελω πιο πολυ για το χαβαλε του καμπριο και γιατι εχω μια πολυυυυυυ μεγαλη αγαπη στις BMW. Επισης, πιστευετε ειναι καλα λεφτα τα 3.500¤; Υπαρχουν καποια πραγματα που πρεπει να προσεξω;


Υ.Γ. 1 Το αυτοκινητο θα ειναι μεσα σε γκαραζ εννοειται, δεν θα μενει εξω στον δρομο.
Υ.Γ. 2 Εχω ενα στρογγυλοφαναρο Corolla τωρα, το οποιο βεβαια δεν προκειται να αποχωρηστω ποτε και για κανενα λογο. Made in Japan :worthy:

Επισυναπτω και μια φωτογραφια του αυτοκινητου.
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/20140619185618_zpsb70ca1e3-1.jpg

Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας!

deepBLUE
29-06-14, 03:10
Καλώς ήρθες στη παρέα μας !!!
Καλορίζικο .
Αν το αμαξι είναι καθαρό τότε ναι αξίζει το κόπο :)

aristent
29-06-14, 08:25
κατ'αρχην:

Καλως ηρθες!!!

:viannen_01: :viannen_01: :viannen_01:

Ευχομαι να ειναι καθαρο και να το παρεις το αμαξι!!!
...η τιμη ειναι πολυ καλη!!!!

και απ'οτι φαινεται, απο την μια και μοναδικη φωτο,εχει πολυ ομορφο συνδιασμο εσωτερικου και εξωτερικου χρωματος.thumb







αλλα επειδη χρειαστηκε να μεγαλωσω τη φωτο,ειδα στο φωτομπαγκετ σου,αυτο:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/IMG_2434-1.jpg
:shok: φουλ εξτρα ψυξη!!!!!!!
:notworthy:





αν θελεις,ανοιξε ενα θεμα να μας πεις δυο λογια για σενα:
https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

εκει μπορεις να μας πεις και γι'αυτο σου το χομπι!!!thumb





ΥΣ 1: αυτο με το οχημα στο ονομα του μπαμπα,που ειναι στο εξωτερικο,αναλυσε το μας λιγο......αμα ειναι να στειλουμε κανεναν μεταναστη!!!!:thumbsup: (πλακιτσα...):cheers:

ΥΣ 2:Κορολλα????......μην την δινεις,εδω αλλος εχει Μ5 Ε60 και δεν την αποχωριζεται με τιποτα!!!!:thumbsup: (επισης πλακιτσα,εσωτερικων υποθεσεων...):cheers:

ΥΣ 3:βλεπω εμπειρια στο γραψιμο,γραφεις γενικα και σε αλλα φορουμ???
(οχι απαραιτητα αυτοκινητιστικα....)
:thnx:

savvas bmwdakias
29-06-14, 10:11
Καταρχην καλως ηρθες, η τιμη ειναι τζαμπα φιλε μου αν ειναι οντως οπως τα λες παρτο και δεν θα το μετανοιωσεις. Αν μου ελεγες για Ε36 θα σου ελεγα παρε καλυτερα κουπε. Σε αυτα τα λεφτα παιζει ενα καλο Ε36. Απλο φαινεται εξωτερικα αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο. Απο κει και περα τα χιλιομετρα ειναι λιγα αν ειναι πραγματικα ,αλλα το αυτοκινητο ειναι 12 χρονων, οπως και να χει ολο και καποιο θεματακι θα σου παρουσιασει. Ο συγκεκριμενος κινητηρας εχει θεματακια οσον αφορα τις διαροες κτλ. Ειναι προβληματα που δεν θα σε αφησουν καπου, αλλα αν εχεις την τρελα οτι τα θελεις ολα στην εντελεια μπορει να σε τρελανουν. Αυτα τα λιγα απο μενα σιγορα εδω θα βρεις απαντηση για την καθε απορια σου αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

DIMITr|S
29-06-14, 10:24
τα λεφτα ειναι πολυ λιγα αν ειναι οκ το αμαξι

trifonas
29-06-14, 11:40
Αν εχεις αλλες επιλογες να παρεις καποιο αλλο μοντελο bmw ψαξου να βρεις κατι που θα σου ΑΡΕΣΕΙ.
αν μιλας απόλυτα για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ειναι αψογη τιμη.
Εμενα δεν μου αρέσει ο χρωματικος συνδιασμος αλλα αυτο ειναι υποκειμενικό.

Bazil Van Sinner
29-06-14, 12:40
Hit it καλό φαίνεται.Άμα γνωρίζεις την ιδιοκτήτρια και δεν ειναι τρακαρισμένο παρτο,λιγα χλμ έχει!

I_MNL
29-06-14, 12:48
Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή thumb και τα χιλιόμετρα λίγα. Έχει πλήρες service?
Και το σκούρο μπλε με το μπεζ δέρμα όμορφος συνδυασμός, αλλά λερώνει εύκολα, προσωπικά μου αρέσει. Οι ζάντες φαίνονται σε καλη κατάσταση

Υπ'οψην ο κινητήρας δεν βάζει φωτιά στο δρόμο, να ξέρεις θα αισθανθείς την έλλειψη δύναμης αν το πιέσεις.

Αυτά, α και :viannen_01::viannen_01::viannen_01:

BILL007
29-06-14, 13:29
:viannen_01::viannen_01::viannen_01::viannen_01:

και απο εμένα στην παρέα μας!!! :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Tο αυτοκίνητο όπως το περιγράφεις και για τα λεφτά του είναι τίμιο και προχώρησε το άφοβα για εμένα! :original:

Το Ε46 είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο. Μπορεί να έχει αρκετά κλασσικά κουσούρια https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=8583 που όλοι τα έχουμε δει, αλλά στα ίδια χρόνια άλλα αυτοκίνητα είναι παρτάλια και ούτε που το σκέφτεται κανείς να τα αγοράσει.


ΒΟΥΡ!!!!:warriorsmiley: :warriorsmiley: :warriorsmiley: :rockz: :rockz: :rockz:

Shadowjump
29-06-14, 13:57
Πω πω. Μπραβο ρε παιδια. Ειστε απιθανοι! Πρωτη φορα βλεπω τετοια υποδοχη σε φορουμ! Νιωθω ηδη σαν να ειμαι χρονια εδω! Τι να πρωτο απαντησω!

Γενικα εγραφα σε πολλα φορουμ, αν και τωρα τελευταια, πιο ηρεμα πραγματα. Δεν κανω 100 ποστ την μερα :Ρ

aristent, αυτος ειναι παλιος υπολογιστης. Πλεον περασε σε νερακι και στις καρτες :Ρ

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/th_20140411032458_zps004d817a-1.jpg (https://s248.photobucket.com/user/shadowjump/media/2014-04-11032458_zps004d817a.jpg.html)


Τι διαρροες εχει ο κινητηρας? Αν ειναι μικροπροβληματακια, δεν με πειραζουν. Ακομα και το Corolla εχει :innocent:

Πληρη ειναι ολα τα service, οποτε απο εκει ειμαστε ενταξει. Τρακαρισματα δεν εχει τιποτα, εκτος απο κατι γρατζουνιτσες, τις οποιες καποια στιγμη θα τις παω για φτιαξιμο.

Το χρωμα μου αρεσει και εμενα. Το μονο που εχει "χαλασει" στο εσωτερικο ειναι ο λεβιες που καταφερε και εβγαλε την ταπα που εχει πανω τους αριθμους με τις ταχυτητες. Μικρο προβλημα και αυτο ομως.

Τα χιλιομετρα ειναι πραγματικα, οι ζαντες δεν εχουν ουτε μια γρατζουνιτσα και το μονο που παρατηρησα στην μηχανη, ειναι λιγο λαδι (πολυκαιρισμενο) διπλα απο το φιλτρο λαδιου. Οσο για το γκαζι, μετα απο Corolla, μια χαρα μου φαινεται. Σιγουρα δεν βαζει φωτιες στον δρομο, αλλα σε σχεση και με την E90 320i που εχω οδηγησει, πανω κατω ιδια μου φαινονται. Στις 3700 που βγαζει την ροπη του παντως, το καταλαβαινω :Ρ Αν βαλω και 205 λαστιχο, πιστευω θα ειναι λιγο πιο tail happy :P :P :P

Το αυτοκινητο το ειχε στην ακρη αυτη περιπου 2 χρονια χωρις να το οδηγει, λογω προβληματων υγειας, και επειδη πλεον δεν μπορει να οδηγησει, γι αυτο μου το προτεινε.


trifonas, μου αρεσει πολυ το αυτοκινητο, αλλα οχι οσο μια M5 E60 (ο καλυτερος ηχος σε αυτοκινητο για μενα), M3 E46, M3 E91 (με αυτη τη σειρα). Βεβαια, παμε σε αλλες τιμες :Ρ



Να κανω και 2-3 ερωτησουλες τωρα.

Το μοτερ της κουκουλας γενικα παρουσιαζει προβληματα? Μην το παρω και σε 2 μηνες γινει μπανιερα το αυτοκινητο :Ρ

Παρατηρησα, οτι το κουμπι που ειναι για ολα τα παραθυρα, τα κατεβαζει αυτοματα, αλλα για να τα ανεβασει, πρεπει να το κραταω πατημενο. Ετσι ειναι οντως?

Διαβασα στο manual αλλα ξερω και απο την Ε90, οτι αν κρατας πατημενο το BMW στο κλειδι, κλειδωνει το αυτοκινητο και κλεινουν και τα παραθυρα. Αντιστοιχα οταν το ανοιγω και το κραταω πατημενο, ανοιγουν τα παραθυρα και κατεβαινει η κουκουλα. Αυτο το αυτοκινητο δεν το κανει αυτο. Μηπως απλα ειναι καποια ρυθμιση τον εγκεφαλο? Αν ναι, μπορω να την περασω οταν περασω και τις λειτουργιες του BC (trip computer)?

Τελος, οσον αφορα την καταναλωση. Ειδα στο sprintmonitor.de μια μεση καταναλωση της ταξης του 8.5l/100km. Συγκριτικα στο Corolla μου, εχει 7l/100km, που οντως καπου εκει ειμαι και εγω. Ισχυει;


Ευχαριστω για την υποδοχη, ειστε οι καλυτεροι!
:notworthy:

Shadowjump
29-06-14, 14:04
Γραφω και 2ο post για να μην μπερδευτει με το πρωτο. Για του αλλοδαπους.


Από 1.1.2011 και μετά, σύμφωνα με την περ. ηΆ του άρθρου 18 του Κ.Φ.Ε., όπως αυτή προστέθηκε με το άρθρο 21 § 3 του ν. 3943/2011, τα τεκμήρια δαπανών διαβίωσης (άρθρο 16 Κ.Φ.Ε.) και δαπανών απόκτησης περιουσιακών στοιχείων (άρθρο 17 Κ.Φ.Ε.) δεν εφαρμόζονται "προκειμένου για φυσικό πρόσωπο που έχει τη φορολογική του κα­τοικία (κατοικία ή συνήθη διαμονή) στην αλλοδαπή, εφόσον δεν αποκτά εισόδημα στην Ελλάδα.


Έτσι, για παράδειγμα, για κάτοικο εξωτερικού που έχει στην κατοχή του ένα Ι.Χ. αυτοκίνητο και δεν έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εισοδήματα στην Ελλάδα, δε θα υπολογιστεί τεκμαρτό εισόδημα βάσει των διατάξεων του άρθρου 16 του Κ.Φ.Ε.

Για τα φυσικά πρόσωπα που έχουν την κατοικία ή τη συνήθη διαμονή τους στην αλλοδαπή , εφόσον δεν αποκτούν εισόδημα στην Ελλάδα, δεν λαμβάνονται υπόψη οι αντικειμενικές δαπάνες διαβίωσης και επομένως δεν επιβάλλεται φόρος πολυτελούς διαβίωσης.

mark e92
29-06-14, 14:10
Καλως ήρθες !!!
Καλορίζικο ! Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα !!!

:viannen_01::viannen_01::viannen_01:





Για τα 318 ελέγαν για λαδάκια ... δεν ξέρω αν ισχύει .

Shadowjump
29-06-14, 14:13
Καλως ήρθες !!!
Για τα 318 ελέγαν για λαδάκια ... δεν ξέρω αν ισχύει .


Ευχαριστω!

Αν τωρα θελει συμπληρωμα 0.5L καθε 2000km, μικρο το κακο!

Dermatis
29-06-14, 14:14
:viannen_01::viannen_01::viannen_01:
Ωραιο τιμιο και ερωτευσιμο αμαξι......Προχωρα!
Στα ειπαν τα παιδια απο επανω ολα!

Οσο για τα προβληματακια που αναφερεις:
Το λαδακι που βλεπεις ειναι απο την φλαντζα βασης φιλτρου λαδιου του Ν42 και ειναι κλασσικο προβλημα του κινητηρα αυτου. Αν δεν εχει αλλαχτει το κοστος ειναι κατω των 10 ευρω μην σε ανυσηχει!
Οσο για τα παραθυρα και το κλειδι 99% ειναι θεμα προγραμματισμου ( Παρε το αμαξι και θα σου πουμε πως γινεται) παντα βεβαια υπαρχει το ενδεχομενο βλαβης αλλα ειναι τραβηγμενο!

Δες επισης τι εχει αλλαχτει στο μοτερ μεχρι τωρα! Το συγκεκριμενο ενημερωτικα ποναει σε φλαντζα ψευτοκαπακου, αντλια κενου, πολλαπλασιαστες, μοτερ βαλβετρονικ, αντλια υδραυλικου τιμονιου! Καποιες απο τις βλαβες αυτες τζουζουν οικονομικα thumb

BILL007
29-06-14, 14:15
-Το μονο που εχει "χαλασει" στο εσωτερικο ειναι ο λεβιες που καταφερε και εβγαλε την ταπα που εχει πανω τους αριθμους με τις ταχυτητες. Μικρο προβλημα και αυτο ομως.

-Τα χιλιομετρα ειναι πραγματικα, οι ζαντες δεν εχουν ουτε μια γρατζουνιτσα και το μονο που παρατηρησα στην μηχανη, ειναι λιγο λαδι (πολυκαιρισμενο) διπλα απο το φιλτρο λαδιου.

-Αν βαλω και 205 λαστιχο, πιστευω θα ειναι λιγο πιο tail happy :P :P :P

-Αυτο το αυτοκινητο δεν το κανει αυτο. Μηπως απλα ειναι καποια ρυθμιση τον εγκεφαλο? Αν ναι, μπορω να την περασω οταν περασω και τις λειτουργιες του BC (trip computer)?

-Τελος, οσον αφορα την καταναλωση. Ειδα στο sprintmonitor.de μια μεση καταναλωση της ταξης του 8.5l/100km. Συγκριτικα στο Corolla μου, εχει 7l/100km, που οντως καπου εκει ειμαι και εγω. Ισχυει;


-Για το αυτοκόλλητο μην ανησυχείς. Υπάρχουν ευτυχώς πολλά part number απο πλευράς ΒΜW
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/T2eC16FHJGE9nm3pwQLBQmg9igJg60_35JPG-1.jpg :thumbsup::thumbsup::thumbsup: Aμα ο λεβιές είναι σε καλή κατάσταση απλά το αλλάζεις. Αν δεν είναι πάλι κανένα πρόβλημα, με 50-60 ευρώ παίρνεις καινούργιο του κουτιού :original:

- To λάδι μην σε ανησυχεί, μάλλον είναι ξεραμένο το oil ring της βάσης και ψιλοστάζει, είναι κλασσικό προβληματάκι στα Ε46 που δεν κοστίζει πολύ :original:

- Με το 205 θα είσαι κομπλέ και φτηνή διάσταση και καλή...Εδώ το 316 μου "ξέφευγε" που είχε και 20+ άλογα λιγότερα απο το 2λιτρό thumb

- Δεν έχω κάμπριο και δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά κατα μεγάλο ποσοστό είναι θέμα προγραμματισμού. Δεν κοστίζει κάτι το τραγικο και γίνεται σχετικά απλά :original:

- Για την κατανάλωση εξαρτάται που το κινείς. Μέσα στην πόλη το 8.κάτι απλά το ξεχνάς. Θα είσαι θεωρητικά γύρω στο 10 χοντρικά. Μην το συγκρίνεις με την κορόλα, είναι σίγουρα πιο ενεργοβόρο και καταναλώνει το κάτι παραπάνω thumb Σε ανοιχτό δρόμο, εθνικές και επαρχία θα είσαι στο 8 άνετος :original:

Dermatis
29-06-14, 14:16
Βill μαζι τα γραφαμε :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

BILL007
29-06-14, 14:18
Βill μαζι τα γραφαμε :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: :thumbsup:

Shadowjump
29-06-14, 14:20
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!


Δες επισης τι εχει αλλαχτει στο μοτερ μεχρι τωρα! Το συγκεκριμενο ενημερωτικα ποναει σε φλαντζα ψευτοκαπακου, αντλια κενου, πολλαπλασιαστες, μοτερ βαλβετρονικ, αντλια υδραυλικου τιμονιου! Καποιες απο τις βλαβες αυτες τζουζουν οικονομικα

Πως το βλεπω αυτο? :Ρ

Dermatis
29-06-14, 14:27
Εφοσον εχεις ιστορικο σερβις .....οτι εχει αλλαχτει λογικα εχει γραφτει!
Αντλια και φλαντζα ψευτοκαπακου ειναι συνηθως απο τα σιγουρακια μετα το περας των 100000 Κμ!
Τα αλλα ειναι να μην σου τυχουν ......οποτε θελουνε βαρανε!

BILL007
29-06-14, 14:27
Πως το βλεπω αυτο? :Ρ

Είτε απο τις αποδείξεις των συνεργείων που μπορεί να υπάρχουν φυλαγμένες, είτε να στο πει ο ιδιοκτήτης αν είναι ψαγμένος και φυσικά τον εμπιστεύεσαι :original:

edit: plus ότι έγραψε ο Πάρης απο πάνω :original:

Shadowjump
29-06-14, 14:29
Αποδείξεις? Μπααααα. Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Όσο για το ψαγμένος δεν θα το έλεγα. 70 χρονών είναι και γυναίκα :-P

Το πολυ πολυ παιρνω το VIN και παω σε μια BMW και ρωταω.

mark e92
29-06-14, 14:35
Το πολυ πολυ παιρνω το VIN και παω σε μια BMW και ρωταω.

Οτι έχει γινεί εκει οκ αν όμως έχει γίνει αλλού δεν μπορείς να βρείς κάτι ...

Shadowjump
29-06-14, 14:40
Απ οτι ξερω και μου ειπε, στην ΒΜW πηγαινε παντα. Ακομη και για αλλαγη λαδιων.

Σε οποιαδηποτε BMW και να παω, μπορουν να δουν το ιστορικο, σωστα;

BILL007
29-06-14, 14:55
Απ οτι ξερω και μου ειπε, στην ΒΜW πηγαινε παντα. Ακομη και για αλλαγη λαδιων.

Σε οποιαδηποτε BMW και να παω, μπορουν να δουν το ιστορικο, σωστα;

Σωστά thumb

I_MNL
29-06-14, 21:06
Γραφω και 2ο post για να μην μπερδευτει με το πρωτο. Για του αλλοδαπους.




Έτσι, για παράδειγμα, για κάτοικο εξωτερικού που έχει στην κατοχή του ένα Ι.Χ. αυτοκίνητο και δεν έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εισοδήματα στην Ελλάδα, δε θα υπολογιστεί τεκμαρτό εισόδημα βάσει των διατάξεων του άρθρου 16 του Κ.Φ.Ε.

Για τα φυσικά πρόσωπα που έχουν την κατοικία ή τη συνήθη διαμονή τους στην αλλοδαπή , εφόσον δεν αποκτούν εισόδημα στην Ελλάδα, δεν λαμβάνονται υπόψη οι αντικειμενικές δαπάνες διαβίωσης και επομένως δεν επιβάλλεται φόρος πολυτελούς διαβίωσης.


Τι γίνεται με το πόθεν έσχες όμως της αγοράς?

mark e92
29-06-14, 21:09
Τι γίνεται με το πόθεν έσχες όμως της αγοράς?

Θα έχεις τα ροζ χαρτάκια ...

I_MNL
29-06-14, 21:11
Τα οποία είναι...?:whistle:

mark e92
29-06-14, 21:13
Τα οποία είναι...?:whistle:

Οταν φέρνεις συνάλλαγμα .
Δες πμ

I_MNL
29-06-14, 21:50
Α, μάλιστα. Καλώς :thnx:

Shadowjump
30-06-14, 01:40
Δεν μου στελνεις και εμενα ενα pm? Ποια ροζ χαρτακια; Τι ειναι αυτα; Τι συναλλαγμα? Ευρωπαϊκη Ενωση ειναι ο πατερας μου. Δεν φερνει συναλλαγμα.

I_MNL
30-06-14, 02:34
Οταν φέρνεις συνάλλαγμα .
Δες πμ

Στο είπα Μάρκο!!! Ενημέρωσε μας για καλό και για κακό! :original:

andreas_R
30-06-14, 09:25
Μια χαρα φαινεται το αυτοκινητο και η τιμη ειναι για γελια.
Τοσο και πιο πολυ πουλανε τα Ε36.



Και η φιλη συμπαθητικη !!! Χαχαχα!

Καλοταξιδο

bill_m3
30-06-14, 10:06
Καλώς μας ήρθες φίλε μου!

Αν σου αρέσει οπτικά το αυτοκίνητο, να το πάρεις!!!!

Αν όμως έχεις σκοπό να αρχίσεις να σπρώχνεις λεφτά ( να το κάνεις μ-πακ, καθρέφτες - ζάντες - φανάρια κτλ) να μην το πάρεις και να κοιτάξεις να βρεις κάτι έτοιμο!!
Το είχα πριν καιρό και ξέρω!!

Vassilis ///M
30-06-14, 10:29
:viannen_01::viannen_01::viannen_01:

A8hnaios
30-06-14, 15:20
ΥΣ 3:βλεπω εμπειρια στο γραψιμο,γραφεις γενικα και σε αλλα φορουμ???
(οχι απαραιτητα αυτοκινητιστικα....)
:thnx:
Αρη ειπε ο ανθρωπος οτι ηταν Mod στο pc world...


Δεν μου στελνεις και εμενα ενα pm? Ποια ροζ χαρτακια; Τι ειναι αυτα; Τι συναλλαγμα? Ευρωπαϊκη Ενωση ειναι ο πατερας μου. Δεν φερνει συναλλαγμα.
Το Ευρω δεν ειναι συναλλαμα στην Ελλαδα...!


Στο είπα Μάρκο!!! Ενημέρωσε μας για καλό και για κακό! :original:

Ενω οι βρετανικες Λιρες ειναι. thumb

aristent
30-06-14, 15:57
Αρη ειπε ο ανθρωπος οτι ηταν Mod στο pc world...
....

το ξερω οτι το ειπε στο αλλο θρεντ:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=493325#post493325
αυτο ομως ηταν ποστ μετα τη δικη μου ερωτηση.thumb

Shadowjump
30-06-14, 16:06
Μα καλα, οταν ειστε τοσο active εδω στο forum, ποτε προλαβαινετε και να απολαυσετε τα αυτοκινητα σας? :Ρ


Απο Δανια που θα φερει λεφτα ο πατερας μου, ειναι Δανεζικες Κορονες. Εκτος και αν τις μετατρεψει σε ευρω εκει και τα φερει κατευθειαν ευρω εδω. Αν και δεν νομιζω να ρωτησουν για ποθεν εσχες για τετοιες τιμες.

trifonas
30-06-14, 19:08
Μα καλα, οταν ειστε τοσο active εδω στο forum, ποτε προλαβαινετε και να απολαυσετε τα αυτοκινητα σας? :Ρ


Απο Δανια που θα φερει λεφτα ο πατερας μου, ειναι Δανεζικες Κορονες. Εκτος και αν τις μετατρεψει σε ευρω εκει και τα φερει κατευθειαν ευρω εδω. Αν και δεν νομιζω να ρωτησουν για ποθεν εσχες για τετοιες τιμες.

Μα δεν καταλαβες μου φαινεται.τα παληκαρια εδω οδηγουν σερφαρουν και ντριφταρουν ταυτοχρονα. Γι αυτο κανουμε και κανενα λαθακι στην ωρθωγραφεια!!!:th_Laie_67-1::thumbsup:

I_MNL
30-06-14, 19:23
Μα καλα, οταν ειστε τοσο active εδω στο forum, ποτε προλαβαινετε και να απολαυσετε τα αυτοκινητα σας? :Ρ



Εγώ κοιμάμαι και οδηγώ...οπότε πάντα έχω χρόνο και για άλλα πράγματα, όπως να ποστάρω εδώ!!! :th_Laie_67-1::whistle:

mark e92
30-06-14, 20:58
Δεν μου στελνεις και εμενα ενα pm? Ποια ροζ χαρτακια; Τι ειναι αυτα; Τι συναλλαγμα? Ευρωπαϊκη Ενωση ειναι ο πατερας μου. Δεν φερνει συναλλαγμα.

Οταν μπείς Ελλάδα δεν θα δηλώσεις τα χρήματα που βάζεις πως θα κάνεις την αγορά ????

Shadowjump
30-06-14, 23:15
χαχαχαχα, τωρα εξηγουνται ολα :Ρ

Τι χρηματα να δηλωσει? Ευρωπαικη ενωση ειναι. Κουβαλαει τα λεφτα που θα χρησιμοποιηση μεσα στους 2-3 μηνες πχ που θα κατσει εδω. Γι αυτο μου φαινεται παραξενο!

mark e92
01-07-14, 12:53
χαχαχαχα, τωρα εξηγουνται ολα :Ρ

Τι χρηματα να δηλωσει? Ευρωπαικη ενωση ειναι. Κουβαλαει τα λεφτα που θα χρησιμοποιηση μεσα στους 2-3 μηνες πχ που θα κατσει εδω. Γι αυτο μου φαινεται παραξενο!

Καλά τα λές αλλά άλλα τα χρήματα για να πάρεις πχ σουβλάκια και άλλα για να αγοράσεις αυτοκίνητο ή κατοικία.

I_MNL
01-07-14, 21:32
Ακριβώς αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα...

GEORGE BMW 316ci
02-07-14, 02:21
Αξιζει ,η τιμη ειναι τσαμπα για ε46 απλα δυστυχως υπαρχουν ανταλλακτικα της bmw που ειναι πανακριβα αυτο να το εχεις υποψην σου.