PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλοπή Μ3 Ε46



deepBLUE
02-05-14, 17:22
Σας στέλνω τα στοιχεία του αυτοκινήτου και ελπίζουμε να γίνει κάτι.
*Ο κάτοχος δίνει σε όποιον το βρεί χρηματική αποζημίωση 2000Ε.*
*Στοιχεία οχήματος :*

Αριθμός Kυκλοφορίας : *ZMN-1911*
Tύπος οχήματος : *M3 Ε46 Coupe*
Xρώμα Οχήματος *ΜΑΥΡΟ*
Παραγωγή Οχήματος : *10/2003*
Aριθμός Πλαισίου : *WBSBL91050JP88019*
Αριθμός Κινητήρα : *326S4*
Χιλιόμετρα Αυτοκινήτου : *Περίπου 80,000 Km*.

Φιλικά,

Κωνσταντίνος

konstantinaM3
02-05-14, 18:34
να τα παλι....περιοχη κ ποτε εγινε ξερουμε??? που να μην σωσουν τα καθικια....ελπιζω να βρεθει γρηγορα κ να ειναι οπως το πηραν.....

friendgr
07-05-14, 09:25
Μακάρι να το βρει, δυστυχώς τα στατιστικά λένε άλλα....

Ελπίζω μόνο να το έχει ασφαλισμένο (με πρόσφατη εκτίμηση) και να περιμένει να περάσουν 90 μέρες.

Εχουμε φτάσει στο σημείο να κινδυνεύουν πιό πολύ τα παλιά παρά τα καινούργια!

m_power_lunatic
07-05-14, 10:15
Εινσι αυτο που ητανε σε συνεργειο των Β.Π παρκαρισμενο για μεγαλα διαστηματα???

NickM3CS
07-05-14, 10:47
περιοχη και πως εγινε ξερουμε ? σε λιγο θα φοβομαστε να παμε για καφε με τα αμαξια μας... τελικα υπαρχει τροπος εκτος απο την ασφαλιση του αυτοκινητου να προστατευσουμε τα αμαξια μας...??? GPS/συναγερμος .... κλειδωμα τιμονιου etc η δεν εχει νόημα...! ολα τελικα παραβιάζονται? :ranting2:

NickM3CS
07-05-14, 10:48
Μακάρι να το βρει, δυστυχώς τα στατιστικά λένε άλλα....

Ελπίζω μόνο να το έχει ασφαλισμένο (με πρόσφατη εκτίμηση) και να περιμένει να περάσουν 90 μέρες.

Εχουμε φτάσει στο σημείο να κινδυνεύουν πιό πολύ τα παλιά παρά τα καινούργια![/

+1000000

Loukas
07-05-14, 13:27
αν εγινε παλαιο φαληρο πες μου μηπως μπορω να βοηθησω.

friendgr
08-05-14, 20:14
περιοχη και πως εγινε ξερουμε ? σε λιγο θα φοβομαστε να παμε για καφε με τα αμαξια μας... τελικα υπαρχει τροπος εκτος απο την ασφαλιση του αυτοκινητου να προστατευσουμε τα αμαξια μας...??? GPS/συναγερμος .... κλειδωμα τιμονιου etc η δεν εχει νόημα...! ολα τελικα παραβιάζονται? :ranting2:

Παρκάρισμα σε παρκιν. Άλλο ενα έξοδο βέβαια, αλλά τα βλέπετε....
Και θεωρώ δεδομενο οτι σπίτι υπάρχει γκαράζ (κλειστό). Η πυλωτη δεν μου λέει τίποτα.

Koyotte
08-05-14, 21:53
Το έγκλημα είναι πάντα ένα βήμα μπροστά, αν σε βάλουν στόχο τη μαμησες ο, τι κι αν κάνεις!

dionisisM3
08-05-14, 22:11
Αμφίδρομο συναγερμό , το αμάξι σε θέση που να μπορείς να το δεις άμεσα , Remington και far west ;-)

friendgr
09-05-14, 15:55
......το αμάξι σε θέση που να μπορείς να το δεις άμεσα ....

εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό πάντα. Πας κάπου, μια επίσκεψη τι θα κάνεις; θα πεις βγάλτε τ' αμάξια σας να βάλω το δικό μου να το βλέπω;
κάπου θ' αρχίσεις να γίνεσαι και δούλος της λαμαρίνας....

Προσωπικά θεωρώ ότι με μια καλή ασφάλεια είσαι ΟΚ. Μπορεί να περιμένεις, να τρέξεις κ.ο.κ. αλλά θα έχεις από κάπου λαμβάνειν.

Ενας χρυσός κανόνας για να μην γινόμαστε δούλοι του αυτοκινήτου και για να μην χάνουμε τον ύπνο μας τα βράδυα:
Δεν αγοράζουμε ποτέ κάτι παραπάνω από αυτό που αντέχουμε να χάσουμε.


υ.γ. κανόνας ο οποίος καταπατήθηκε κατά κόρον στις εποχές της φούσκας που έπαιρναν δάνεια για ν' αγοράζουν αυτοκίνητα για να πουλάνε μούρη στον γείτονα και στα σκυλάδικα.

fanisk
09-05-14, 16:00
Αμα το αμαξι ειναι ασφαλισμενο για κλοπη και ΟΕΜ σκασιλα σας. Ας το παρουν παρα να σας κατεβασουν ενοπλοι απο αυτο. Αμα εχει εξτρα και δεν ειναι ασφαλισμενα, θα κλαιτε μονο αυτα.

konstantinaM3
09-05-14, 16:19
sorry για το offtopic υπαρχει κ κατι αλλο πιο χειροτερο κατεμε με τις ασφαλειες οτι αμαξι του 98 δεν το ασφαλιζουν για κλοπη γιατι λενε οτι ειναι παλιο....εγω προσωπικα δεν συμφωνω με αυτο ενα αμαξι του 98 μπορει να στοιχιζει 5000 γιατι να μην στα δωσει αμα στο παρουν δεν ειπα να το ασφαλισεις παραπανω απο την αξια του...

dionisisM3
09-05-14, 17:43
εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό πάντα. Πας κάπου, μια επίσκεψη τι θα κάνεις; θα πεις βγάλτε τ' αμάξια σας να βάλω το δικό μου να το βλέπω;
κάπου θ' αρχίσεις να γίνεσαι και δούλος της λαμαρίνας....

Προσωπικά θεωρώ ότι με μια καλή ασφάλεια είσαι ΟΚ. Μπορεί να περιμένεις, να τρέξεις κ.ο.κ. αλλά θα έχεις από κάπου λαμβάνειν.

Ενας χρυσός κανόνας για να μην γινόμαστε δούλοι του αυτοκινήτου και για να μην χάνουμε τον ύπνο μας τα βράδυα:
Δεν αγοράζουμε ποτέ κάτι παραπάνω από αυτό που αντέχουμε να χάσουμε.


υ.γ. κανόνας ο οποίος καταπατήθηκε κατά κόρον στις εποχές της φούσκας που έπαιρναν δάνεια για ν' αγοράζουν αυτοκίνητα για να πουλάνε μούρη στον γείτονα και στα σκυλάδικα.
Δουλος του αυτοκινητου δεν πιστευω οτι γινεσαι εαν το προφυλασεις οσο περισσοτερο μπορεις .
Τωρα με το "αγοραζουμε αυτο μπορουμε να χασουμε " λυπαμαι αλλα δεν μπορω να το καταλαβω . Δηλαδη εγω λεμε , το αμαξι μου το πηρα την χρυση εποχη που λες και εσυ με μετρητα , πρεπει να αντεχω οικονομικα να παρω και δευτερο για να το κατεχω το πρωτο ? Και εαν μογ φανε και το δευτερο ? Θα επρεπε να αντεχω να παρω και τριτο ;-)

friendgr
09-05-14, 18:31
Εννοώ οτι ν αντεχεις την χασουρα του. Αν π.χ. στο κλέψουν την αλλη μερα να συνεχισει η ζώη σου κανονικά ακόμα και να το χρωστάς. Να μην σε "ταράξει" οικονομικά. Πως να στο πω....

Ένας φίλος ασφαλιστής που έχει δει και δεν έχει δει περιπτωσεις στην δουλειά του, μου έλεγε και πολυ σωστα κατα την γνώμη μου: ξέρεις πότε είσαι ανετος με αμάξι; αν ακόμα και την ωρα που βγεις απο την αντιπροσωπεια στο ισοπεδώσει νταλίκα και την αλλη μέρα μπορείς να το ξαναγορασεις.

Αν το σκεφτεις ψύχραιμα εχει δίκιο. Αυτά τα υστερικά που βλέπουμε στον δρόμο αν γίνει ζημία κατα 90% οφείλονται στην αφραγκία και οτι έδωσαν ενα σκασμο λεφτά χωρίς να το αντέχουν.
Αφήνω 10% για περιπτωσεις πλατωνικού ερωτα με το αμάξι τους....

Υπαρχουν πολυ σοβαρότερα πραγματα στην ζώη μας απο το αν τσαλακωθηκε η λαμαρίνα. Εγώ το αφήνω αυτό να είναι πρόβλημα της ασφαλιστικής και του φαναρτζη και όχι δικο μου.

ΔημήτρηςΜ3
09-05-14, 21:06
Κρίμα !!
Εντάξει ξέρουμε δε θα βρεθεί ποτε ..
Τι έμεινε ;; Να κυνηγήσει την ασφάλεια να πληρωθεί. ! Για να παρει ενα πιο και καινούργιο !

freddys
09-05-14, 23:36
sorry για το offtopic υπαρχει κ κατι αλλο πιο χειροτερο κατεμε με τις ασφαλειες οτι αμαξι του 98 δεν το ασφαλιζουν για κλοπη γιατι λενε οτι ειναι παλιο....εγω προσωπικα δεν συμφωνω με αυτο ενα αμαξι του 98 μπορει να στοιχιζει 5000 γιατι να μην στα δωσει αμα στο παρουν δεν ειπα να το ασφαλισεις παραπανω απο την αξια του...

Αυτο ειναι χειροτερο!Τα αμαξια που φτιαχτηκαν χρονιες απο 99 εως 2003-2004 δεν ξαναβγαινουν.Ηταν αλλη κατηγορια,αλλες εποχες.Τωρα το οτι δεν τα ασφαλιζουν παιζει προβλημα με την κατηγορια αγορας.Γιατι μπορει να κανει 5000 μεταχειρισμενο αλλα στους καταλογους δεν εμφανιζεται!Οποτε μενεις στο χερι!

fanisk+1
friendgr+1