PDA

Επιστροφή στο Forum : Formula 1 στην ελλαδα



steliose36
28-04-14, 13:56
Ειμαι 23 χρονων και τοσα χρονια ακουω για Formula 1 στην ελλαδα αλλα ισως να ειμαστε πιο κοντα απο ποτε πλεον.... για να δουμε λετε να ξυπνησαν επιτελους ??? :fountwtis:
https://www.sport24.gr/Sports/Motorsport/Formula1/formoyla_1_sth_drapetswna_to_2017.2760660.html

ntinos
28-04-14, 14:03
Μικρος εισαι ακομη.

Υπομονη !

tokiko
28-04-14, 15:03
Μακάρι, αλλά αυτοί ούτε λακκούβα δεν ξέρουν να κλείσουν και θα φτιάξουν πίστα F1? Πάλι λεφτά θα φάνε, και θα βάλουνε και ταμπέλα να τη βλέπουμε
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/04/DSC01279-1.jpg

Thomelef
28-04-14, 16:33
Αν γίνει, θα γίνει σωστά. Σιγά μην δώσει έγκριση η φια να γίνει αγώνας, αν δεν έχουν πρώτα τσεκάρει τα πάντα. Για πίστα που θα φιλοξενεί αγώνες φόρμουλα ένα μιλάμε. Όχι για τα Μέγαρα.

Σιγά μην πάει ο κουραδομαγκας του υπουργείου μαζί με τα τσιπλακια του, για να βγάλουν διαγωνισμό που θα πάρει ο κυρ μητσος με τον οδοστρωτηρα.

Το θέμα είναι να γίνει. Τα υπόλοιπα θα γίνουν όπως πρέπει.

Όσων αφορά στο θέμα του γιατί να μην υπάρχει εταιρεία που να μπορεί να αναλάβει να κάνει τέτοιο έργο εντός Ελλάδος, την γνωρίζετε την απαντηση.

fotis
28-04-14, 21:06
Να ευχόμαστε να μην γίνει... Θα είναι σε μέρος που δεν θα μπορούμε να μπούμε με τα αυτοκίνητά μας, μετά από μια με δύο το πολύ χρονιές θα το αποσύρουν από το καλαντάρι και θα μας μείνει το curb στη Δραπετσώνα να στρίβουν με γόνατο τα παπιά. Όσο για τα ιδιωτικά κονδύλια που θα το πληρώσουν, πολύ αμφιβάλω αν τα μισά δεν θα τα πληρώσουμε έμμεσα εμείς.

atha
28-04-14, 22:21
asprisan ta malia mas kai akoma perimenoume

Nikos!
28-04-14, 23:38
Να ευχόμαστε να μην γίνει... Θα είναι σε μέρος που δεν θα μπορούμε να μπούμε με τα αυτοκίνητά μας, μετά από μια με δύο το πολύ χρονιές θα το αποσύρουν από το καλαντάρι και θα μας μείνει το curb στη Δραπετσώνα να στρίβουν με γόνατο τα παπιά. Όσο για τα ιδιωτικά κονδύλια που θα το πληρώσουν, πολύ αμφιβάλω αν τα μισά δεν θα τα πληρώσουμε έμμεσα εμείς.

Κι έλεγα δε θα το γράψει κάποιος?

Έτσι ακριβώς.

Έτσι, με αυτόν τον τρόπο, σε αυτό το σημείο ΔΕΝ θέλω να γίνει.

Και δεν θέλω να γίνει για πολλούς λόγους. Ένας είναι το γεγονός ότι δε θα μας μείνει καμία πίστα για φεστιβάλ και μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, αγώνες WTCC, MotoGP κλπ ή έστω να μπαίνουμε με τα αυτοκίνητά μας.

Ένας άλλος είναι ότι δε θέλω να γίνει τίποτε πρόχειρο γιατί κάποιος έχει...συμφέροντα στον συγκεκριμένο χώρο. :thumbsdown:

HLIAS - E36
29-04-14, 01:39
asprisan ta malia mas kai akoma perimenoume

Θα ασπρίσουν και τα δικά μας και ακόμα πίστα δεν θα δούμε...:whistle:

Samaro
29-04-14, 08:42
Γιατί βρε παίδες να μην γίνει σχεδιασμός της πίστας στην Δραπετσώνα ;

Δηλαδή, αυτοί που μιά φορά τον χρόνο κλείνουν τους δρόμους της πόλης τους,
για να δούμε εμείς τους αγώνες στην Αυστραλία, στο Μονακό,στο Abu Dhabi κλπ είναι τόσο βλάκες ;;

Κάθε άλλο ! Διαφημίζουν τουριστικά της πόλεις τους, μια και τις βλέπουν εκατομμύρια τηλεθεατές χωρίς να χρειάζεται να επενδύσουν τα εκατομμύρια
σε πίστες υψηλών προδιαγραφών όπως αυτές της F1.

Δεν λέω καλό θα ήταν να έχουμε και στην Ελλάδα μια πίστα αγωνων F1 αλλά πείτε μου μετά εσείς πως θα συντηρηθεί αυτη μετά.
Εδώ έκλεισε η πίστα των Μεγάρων και υπολειτουργεί αυτή των Σερρών.

Καλά τα όνειρα αλλά δεν λέω αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές !!

Alex_
29-04-14, 11:17
Τα παιδια θέλουν να γίνει άλλωστε ποιος δεν θα ήθελε αλλα αυτο που εννοούν ειναι να ειναι μόνιμη ώστε να χρησιμοποιείται σε "καθημερινή" βάση ακομα κ απο κάποιον σαν εμένα κ εσένα, αυτο που πρόκειται να κανουν ειναι να την στήνουν στους οδικούς δρόμους με κάποιος μόνιμα κομμάτια πίστας (μπροστα στα pit stop κτλ)
, αν κανεις κατι δηλαδή καντο να ειναι μόνιμο !!! Με κάποιες μερες τον μήνα όπου θα μπορει να μπαίνει οποίος θέλει (με το ανάλογο χρηματικό ποσο -είσοδος)
εαν υπαρχει πίστα προδιαγραφών εξωτερικού θα υπαρχουν κ ανάλογα events απο έξω όπου θα ειναι αρκετα για την συντήρηση, απο δοκιμές της F1 μια που εχουμε πολυ καλο καιρο σε σεχεςη με τα υπόλοιπα κράτη κτλ, σε αυτές που εχουμε ειναι για πανελλήνιους αγώνες με το ζόρι!!



Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

dark knight
29-04-14, 11:32
πιστευω για την τωρινη οικονομικη της Ελλαδος είναι απαγορευτικη. σιγουρα θα ειχε καποια πλεονεκτήματα αν γινοταν πριν το 2008 αλλα τωρα με υψηλη ανεργια,υφεση κτλ κτλ τα οποια πλεονεκτήματα εξαφανίζονται. οσο για την προβολη της χωρας αυτή γινεται με αλλα μεσα και στοιχιζει φτηνοτερα. δεν πιστευω ότι θα υπαρξει ιδιώτης επενδυτης που θα επενδυσει ολο το ποσο που απαιτείται για την κατασκευη της σε αυτή την χρονικη στιγμη που διανυει η χωρα. σιγουρα ένα μεγαλο μερος θα προελεθει εμμεσα από τον κρατικο προυπολογισμο και θα στερησει κονδυλια που είναι πιο απαραίτητα σε αλλους τομεις. και τελευταιο , η πιστα δεν θα βγαζει τα εξοδα της. δεν μπορει να συντηρηθεί από ένα γραν πρι το χρονο. και δεν νομιζω να πιστευει κανεις ότι η οργανωση τρακ ντει σε μια πιστα προδιαγραφων F1 θα κοστιζει λιγοτερο από ότι στις σερρες. ο εγχώριος μηχανοκίνητος αθλητισμος(επαγγελματιες) εχει συρικνωθει και αναμενεται να συρικνωθει ακομα περισσοτερο τα επομενα χρονια λογω υφεσης. οι ερασιτεχνες μεσω κλαμπ , δεν υπαρχουν σχεδον καθολου. καθως λογω οικονομικης δυσφοριας τα events τα αντικατεστησε ο υπολογιστης(ενας καφες-μια εκδρομη το χρονο και καλα ειμαστε).συνεπως ουτε τα εξοδα δεν θα εβγαιναν και θα ειχε γινει αλλη μια επενδυση που θα ειχε την τυχη των ολυμπιακων εγκαταστασεων.ολοι οι Ελληνες θα ηθελαν μια πιστα F1, οι περισσοτεροι για θεμα γοήτρου και λιγοτερο για ελλειψη πιστας οπου θα τρεχουν με τα αυτοκίνητα τους

nikos1400
29-04-14, 17:34
Ειδατε;
Βλεπουμε θεμα "πιστα Φ1 στην Ελλαδα" και δε μαπινουμε καν να διαβασουμε...

Αν δεν το δω με τα ματια μου...



Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2