PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] δεν παιρνει μπροστα



asteris777
25-05-13, 09:45
καλημερα παιδια
εδω και μια εβδομαδα το αυτοκινητο επερνε μπροστα οταν ηταν κρυο
και μετα ρεταριζε με λιγες στροφες μεχρι που εσβηνε
εκτος και αν πατουσα γκαζι οπου και δουλευε μετα κανονικα
σημερα δεν περνει μπροστα καθολου ενω μιζαρει κανονικα
το αυτοκινητο ειναι 316 compact n45 2004 μοντελο με 95000 χιλιομετρα

οποιαδειποτε βοηθεια ευπροσδεκτη

Bazil Van Sinner
25-05-13, 11:21
Βενζινη εχεις?

Αν ναι,ακους την αντλια οταν γυρνας τον διακοπτη?

tasos.kamv
25-05-13, 12:41
Μου "μυρίζει" αισθητήρας στροφάλου....

E461800
25-05-13, 12:41
Κατά πάσα πιθανότητα είναι τρόμπα βεζίνης , όπως είπε και ο φιλος παραπάνω ,[πρέπει να βάλεις διαγνωστικό κανονικά ] . Η τρόμπα όμως μπόρεί να μην είναι καμένη , αλλά να έχει κολλήσει [ προσωπική εμπειρια η δικά μου ήτανε κολημένη ] θα κάνεις το εξής , η τρόμπα είναι πίσω δεξια πίσω απο τον συνοδηγό κάτω απο το κάθισμα τον πίσω επιβατών ,για να βγάλεις το κάθισμα το συκονεις απο μπροστά ,αφου το βγάλεις θα δείς ένα ψιλό σάν αφρολέξ το κόβεις έκει που είναι χαραγμένο ,από κάτω θα δείς ένα στρογγυλό με τέσσερις 10 βίδες ,το ξεβιδώνεις [ μήν φοβάσαι δέν θα βρείς βενζίνη ] αφού το έχεις βγάλει θα δείς την ντρόμπα η οποια ποιάνεται με μιά μεγάλη βίδα , τώρα θα είναι ένας μπροστά στην μίζα θα μιζάρει και ταυτοχρονα ο άλλος πίσω θα χτυπήσει την μετταλική βίδα 5 με 6 φόρες όχι πολύ δυνατα με μαι πενα απο τη μετταλική πλευρα....ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΧΤΥΠΉΣΕΙς ΤΟ ΦΙΣ Η ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΆ ΕΊΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΆ !!!!!!!!!! Εάν είναι κολλημένη θα ξεκολήσει ,ο ένας θα μιζάρει και ο άλλος θα χτυπήάει την αντλία ......Εγω το έπαθα στα Γιάννενα ήρθα αθήνα και την άλλαξα !!! ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ .......

asteris777
25-05-13, 13:15
ευχαριστω για τις απαντησεις σας
οταν γυρναω το κλειδι μεχρι να σβησουν τα λαμπακια ακουγετε η αντλια που δουλευει
τωρα θα δοκιμασω να την χτυπισω λιγο μηπως ειναι οντως κολημενη φιλε μου

Bazil Van Sinner
25-05-13, 13:43
τσεκαρε το και αυτο και αν οχι μαλλον εισαι για αισθητηρα.

GIANNHS M
25-05-13, 13:46
επειδη ημουν παθων απο τρομπα....πιστευω οτι αν με το αναμα της μιζας την ακους να πρεσαρει σημαινει οτι εισαι κομπλε απο τρομπα.συνηθως οτν κολλαει η τα φτυνει μια τρομπα δεν ακους τιποτα.μακαρι βεβαια να ειναι κατι τετοιο.

BILL007
25-05-13, 14:00
Mήπως έχει σωθεί και η μπαταρία? Λέω εγω τώρα ένα σενάριο...

GIANNHS M
25-05-13, 14:09
Mήπως έχει σωθεί και η μπαταρία? Λέω εγω τώρα ένα σενάριο...

δεν θα ειχε δει τα συμπτωματα?!?!?!?!το κυριοτερο δεν θα γυρναγε η μιζα ζωηρα ως κ καθολου!

dark knight
25-05-13, 14:13
και εγω την μπαταρια σκεφτηκα μηπως ειναι στα τελευταια της. ειχε τυχει σε φιλο με σταρλετ παρομοιο περιστατικο και τελικα ακουγοταν η μιζα και ηταν η μπαταρια

asteris777
25-05-13, 14:26
οχι παιδια δεν ειναι η μπαταρια δεν εχει δειξει τα σημαδια της και συνηθως οταν με αφηνει μπαταρια δεν γυρναει μιζα τωρα οση ωρα και να την κρατησω γυρναει
το ξεβρακοσα χτυπισα την αντλια μπας και ξεκολησει και τπτ
σε μια φαση πηγε να παρει και παλι εσβησε

GIANNHS M
25-05-13, 14:41
ρευμα σκαει στα μπουζι???

asteris777
25-05-13, 14:46
πως θα το καταλαβω αυτο Γιαννη??

Bazil Van Sinner
25-05-13, 15:10
αστο μην το ζοριζεις αλλο!

και να μην δινει ρευμα στα μπουζι,λεμε τωρα,δεν θα μπορεσει να κανει κατι αλλο!

φορτωσε το και σε συνεργειο για διαγνωση!και την μπαταρια ξοδευεις και την μιζα χαλας.

μακαρι να ειναι κανα σκουπιδι στη βενζινη και να βγει τζαμπα.

μια τελευταια ερωτηση,συνηθιζεις να αναβει το λαμπακι της βενζινης?

asteris777
25-05-13, 15:13
Παιδια χτυπισα το τεποζιτο απο κατω και πειρε με την μια
ναι φιλε μου το δουλευω σχεδον παντα με λαμπακι δλδ το φτανω 30-40 χιλιομετρα αυτονομια σχεδον παντα

Bazil Van Sinner
25-05-13, 15:17
α'ι'ντε ζητω!!!!!!!

εχεις φυγει για φουλαρισμα !!!!! φουλαρισμα ομως ε!!!!

φαντασου να βγαινε ζημια........

100αρα + καθαριστικο και καλες βολτες!!!!!

και κοιτα να αλλαξεις το φιλτρο βενζινης ΑΜΜΕΣΑ και να μην το αφηνεις στεγνο,

γιατι εκτος απ την μανουρα που σου κανε τωρα δεν ψυχετε και η αντλια,η οποια ειναι

τοποθετημενη σκοπιμα στο ρεζερβουαρ μεσα για να ψυχεται απο το

καυσιμο(παθων)thumb

asteris777
25-05-13, 15:28
πιο πολυ με συμφερει να αλλαξω αντλια παρα να το φουλαρω :th_Laie_67-1: χαχαχαχαχα
το φιλτρο βενζινης το εχω 5000 χιλιομετρα!
ποπο παντως εφυγε ενα βαρος απο πανω μου κοντεβα να σκασω απο το πρωι :thumbsup:

ghost-rider
25-05-13, 17:25
φουλαρε μια φορα κ μετα κρατα το με τη σταθμη ψηλα.
αντι να βαζεις καυσιμο οταν πατωνει βαζε του οταν φτανει η σταθμη στη μεση!
Η αντλια ψυχεται απο το καυσιμο του ρεζερβουαρ.

BILL007
25-05-13, 20:19
Η αντλια ψυχεται απο το καυσιμο του ρεζερβουαρ.

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!Ποτέ να μην το αφήνεις να πάει ρεζέρβα!!!!!

asteris777
25-05-13, 21:24
σας ευχαριστω πολυ παιδια
θα προσπαθισω να ακολουθισω τις συμβουλες σας!

asteris777
26-05-13, 09:36
παλι τα ιδια σημερα παλι δεν περνει
θα το αφησω στην ακρη το αμαξι και θα φερω αντλια απο ebay γερμανιας επειδη εδω δεν ξερουν τι ζητανε για μεταχειρισμενη για καινουρια δεν το συζητω
μπορειτε να με βοηθησετε στο ποια κανει για το αυτοκινητο μου?
https://www.ebay.de/sch/i.html?LH_BIN=1&_sop=15&_from=R40&_sacat=0&_nkw=bmw+e46+benzinpumpe

στο bmwfans.info δινει ενα κωδικο για ολα τα ε46
ολα την ιδια φορανε?

tasos.kamv
26-05-13, 10:23
Λογικά από τα λεγόμενά σου είναι αντλία βενζίνης...
Και εδώ αν ρωτήσεις σε "σωστά" μαγαζιά ανταλλακτικών θα την βρεις σε τιμή, αντίστοιχη του e-bay... φοράει vdo το 46-άρι..

Bazil Van Sinner
26-05-13, 10:36
και εγω απο δω αγορασα asteris777 !!!

αλλα πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι η αντλια?χτες που πηρε μπροστα μετα λειτουργησε σωστα??

E461800
26-05-13, 10:46
παλι τα ιδια σημερα παλι δεν περνει
θα το αφησω στην ακρη το αμαξι και θα φερω αντλια απο ebay γερμανιας επειδη εδω δεν ξερουν τι ζητανε για μεταχειρισμενη για καινουρια δεν το συζητω
μπορειτε να με βοηθησετε στο ποια κανει για το αυτοκινητο μου?
https://www.ebay.de/sch/i.html?LH_BIN=1&_sop=15&_from=R40&_sacat=0&_nkw=bmw+e46+benzinpumpe

στο bmwfans.info δινει ενα κωδικο για ολα τα ε46
ολα την ιδια φορανε?

Τήν ντρόμπα πάρτην απο Ελλάδα , μαζι με το φλοτερ ,εάν θέλεις απο e-bay πάρε μονο την αντλία έχει από 40 έως 60€ και την τσιμούχα γυρω γυρω που ΄είναι απο λάστιχο της VDO ..Aλλα καλό θα ήτανε να το βάλεις σε διαγνωστικό μήν τυχόν και έχει γράψει βλάβη ....

asteris777
26-05-13, 11:08
και εγω απο δω αγορασα asteris777 !!!

αλλα πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι η αντλια?χτες που πηρε μπροστα μετα λειτουργησε σωστα??

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι αντλια γιατι χτες δεν ακουγοταν οταν εκλεισα πορτες και παραθειρα η αντλια να οπλιζει και μετα μολις το χτυπισα απο κατω το τεποζιτο ακουγοταν κανονικα και μετα πειρε με τι μια.
τι αλλο θα μπορουσε να ειναι?



Τήν ντρόμπα πάρτην απο Ελλάδα , μαζι με το φλοτερ ,εάν θέλεις απο e-bay πάρε μονο την αντλία έχει από 40 έως 60¤ και την τσιμούχα γυρω γυρω που ΄είναι απο λάστιχο της VDO ..Aλλα καλό θα ήτανε να το βάλεις σε διαγνωστικό μήν τυχόν και έχει γράψει βλάβη ....


η τρομπα με το φλοτερ δεν ειναι μαζι σαν ανταλακτικο?



Τασο που ειναι αυτα τα μαγαζια?
γιατι εδω απο το car.gr που εψαξα επαιζε στο 70αρι

E461800
26-05-13, 11:18
Στην Ελλάδα την πουλάνε μαζί αντλια και φλοτερ ,αλλά στο εξωτερικό μπορείς να πάρεις μονο την αντλία

https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3-Series-E36-E46-Convertible-Touring-Coupe-Electrical-Fuel-Pump-16141182842-/330789000829/item

Εδω είναι μονο η αντλία ,εδω Ελλάδα θα την βρείς κομπλε από 130€ έως 180€ , μόνο την αντλια δέν θα την βρείς .... θα αλλάξεις και το φίλτρο παρολο που το εχεις λίγο καιρο .......μπορεις να έχεις στο ντεποζιτο την Αρτα και τα Γιάννενα...Πρ'επει να το βάλεις σε διαγνωστικό εάν δεν σου εμφανισει καμία βλάβη τότε είσαι σίγουρος ....

tasos.kamv
26-05-13, 11:29
Με κάλυψε πλήρως ο φίλος Γιώργος (Ε461800)...
Νομίζω την βρίσκεις Ελλάδα κομπλέ όλη την αντλία 130-140¤...
Αφού χτύπησες την αντλία και ξεκόλλησε και μετά άκουγες το χαρακτηριστικό ήχο της, τότε 99% τα χει παίξει...
Πάντως πριν την πάρεις, βάλτο στο διαγνωστικό (dis) να δεις αν έχει καταγράψει καμιά βλάβη...

asteris777
26-05-13, 11:35
παιδια την αντλια σκοπευα να την αλλαξω μονος μου
τωρα να παω στο συνεργειο και να του πω αλλαξα αντλια βαλτο λιγο στο διαγνωστικο να δω αν βγαζει τπτ??
με καλυψε και εμενα ο φιλος Γιωργος!

E461800
26-05-13, 14:41
παιδια την αντλια σκοπευα να την αλλαξω μονος μου
τωρα να παω στο συνεργειο και να του πω αλλαξα αντλια βαλτο λιγο στο διαγνωστικο να δω αν βγαζει τπτ??
με καλυψε και εμενα ο φιλος Γιωργος!

Εάν ποιάνουν τα χέρια σου να την αλλάξεις μόνος σου [εγώ μόνος μου την άλλάξα 45 λεπτα με την ισυχεία μου έκανα] .Μήν πάρεις μεταχειρισμένη !!! Θα την πάρεις καινούργια απο Ελλάδα ρώτα πρώτα !! Η πάρε απ΄έξω το αντλιάκι καινόυργιω το λίνκ που σου έστειλα ,μαζι με τα μεταφορικά είναι στα 50€ , μεταχειρισμένη δέν συμφέρει ,άσε που μπορέι να είναι και αυτή κολημένη ,δίοτι ΄δέν ΄είναι και καλό που κάθεται τόσο καιρο ....

asteris777
26-05-13, 22:59
Στην Ελλάδα την πουλάνε μαζί αντλια και φλοτερ ,αλλά στο εξωτερικό μπορείς να πάρεις μονο την αντλία

https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3-Series-E36-E46-Convertible-Touring-Coupe-Electrical-Fuel-Pump-16141182842-/330789000829/item

Εδω είναι μονο η αντλία ,εδω Ελλάδα θα την βρείς κομπλε από 130¤ έως 180¤ , μόνο την αντλια δέν θα την βρείς .... θα αλλάξεις και το φίλτρο παρολο που το εχεις λίγο καιρο .......μπορεις να έχεις στο ντεποζιτο την Αρτα και τα Γιάννενα...Πρ'επει να το βάλεις σε διαγνωστικό εάν δεν σου εμφανισει καμία βλάβη τότε είσαι σίγουρος ....

αυτη που μου δειχνεις στο λινκ Γιωργο κανει για το δικο μου?
γιατι δεν δινει τον κωδικο μου
στο δικο μου δινει αυτους τους κωδικους:
16 14 6 752 499
16 14 6 766 942

E461800
27-05-13, 16:33
αυτη που μου δειχνεις στο λινκ Γιωργο κανει για το δικο μου?
γιατι δεν δινει τον κωδικο μου
στο δικο μου δινει αυτους τους κωδικους:
16 14 6 752 499
16 14 6 766 942

Ναι , δίοτι ο κωδικός που σου δίνει είναι για ολόκλύρη την ντρόμπα μαζι με το φλοτέρ ενω αφτη είναι μόνο η αντλία .....έαν θα την βγάλεις έξω θα δείς ότι είναι ίδια ,στείλτου και μυνημα θα δεις τη θα σου πει !!thumb

Bazil Van Sinner
27-05-13, 17:30
σημασια στην αντλια εχου οι διαστασεις της.
εγω εβαλα μια ιδια σε μεγεθος,λιγο πιο δυνατη ομως.

asteris777
27-05-13, 18:14
ε αμα δεν τις βαλω διπλα διπλα δεν μπορω να το ξερω αυτο ομως...

Bazil Van Sinner
27-05-13, 18:36
μπορεις να μετρησεις την δικια σου και να πας με τις διαστασεις να ψαξεις

grigoris_vari
27-05-13, 22:30
καλησπερα!!μιας και διαβασα το προβλημα που υπαρχει εδω και επαθα και εγω κατι παρομοιο δηλαδη δεν επερνε μπροστα...μεχρι που βρηκα τι ητανε και ησυχασα....καμια σχεση με τρομπα βεβαια...σε εμενα δεν επαιρνε ουτε που κοπαναγα την τρομπα ουτε τιποτα δηλαδη αμεσως στην τρομπα ειχε παει το μυαλο μου...αλλα δοκιμασα με το δευτερο κλειδι και πηρε μπρος κανονικα..την ειχε ακουσει το immobilizer στο κλειδι που ειχα για πρωτο απο τι καταλαβα...καντου μια δοκιμη δεν χανεις τιποτα..

asteris777
31-05-13, 15:11
καλησπερα!!μιας και διαβασα το προβλημα που υπαρχει εδω και επαθα και εγω κατι παρομοιο δηλαδη δεν επερνε μπροστα...μεχρι που βρηκα τι ητανε και ησυχασα....καμια σχεση με τρομπα βεβαια...σε εμενα δεν επαιρνε ουτε που κοπαναγα την τρομπα ουτε τιποτα δηλαδη αμεσως στην τρομπα ειχε παει το μυαλο μου...αλλα δοκιμασα με το δευτερο κλειδι και πηρε μπρος κανονικα..την ειχε ακουσει το immobilizer στο κλειδι που ειχα για πρωτο απο τι καταλαβα...καντου μια δοκιμη δεν χανεις τιποτα..

φιλε μου τωρα το ειδα το μηνυμα σου θα το δοκιμασω μολις παω στο πατρικο μου που εχω το κλειδι
ευχαριστω για το ενδιαφερον!

asteris777
31-05-13, 18:14
σημερα εβγαλα το αντλιακι πανω απο το φλοτερ για να μετρησω το μεγεθος του
και του συνδεσα επανω 12 volt και γυριζε μια χαρα
λετε να ειναι κατι αλλο?

το μεγεθος της ειναι 9x5cm

850CSI
31-05-13, 18:23
α'ι'ντε ζητω!!!!!!!

εχεις φυγει για φουλαρισμα !!!!! φουλαρισμα ομως ε!!!!

φαντασου να βγαινε ζημια........

100αρα + καθαριστικο και καλες βολτες!!!!!

και κοιτα να αλλαξεις το φιλτρο βενζινης ΑΜΜΕΣΑ και να μην το αφηνεις στεγνο,

γιατι εκτος απ την μανουρα που σου κανε τωρα δεν ψυχετε και η αντλια,η οποια ειναι

τοποθετημενη σκοπιμα στο ρεζερβουαρ μεσα για να ψυχεται απο το

καυσιμο(παθων)thumb
ΠΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕ ΣΚΟΠΙΜΑ μεσα σε ρεζερβουαααααρ????????:doh:
φαντασου για ενα μονο βραχυκυκλωμα στα καρβουνακια του μοτερ και μια διαροη στο καυσιμο,,,,,και καλο,,,,φουρνελο

Bazil Van Sinner
31-05-13, 19:36
ΠΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕ ΣΚΟΠΙΜΑ μεσα σε ρεζερβουαααααρ????????:doh:
φαντασου για ενα μονο βραχυκυκλωμα στα καρβουνακια του μοτερ και μια διαροη στο καυσιμο,,,,,και καλο,,,,φουρνελο

Γιωργη ακομη με Lego παιζεις?

Που βρισκεται η αντλια καυσιμου Γιωργη και για ποιο λογο?Για πες μας εσυ

πολυμηχανε μαστορι!

850CSI
31-05-13, 19:48
Γιωργη ακομη με Lego παιζεις?

Που βρισκεται η αντλια καυσιμου Γιωργη και για ποιο λογο?Για πες μας εσυ

πολυμηχανε μαστορι!

δε ξερω αλλα στο δικο μου αντλια - φιλτρα ειναι εξω,,, Μεσα στο Ρεζερβουαρ δεν υπαρχη ΤΙΠΟΤΑ τωρα :whistle:στα 3ρια i dont know

Bazil Van Sinner
31-05-13, 20:38
Μεσα στο Ρεζερβουαρ δεν υπαρχη ΤΙΠΟΤΑ τωρα :whistle:στα 3ρια i dont know

στο δικο μου ρεζερβουαρ υπαρχει ΣΙΓΟΥΡΑ βενζινη thumb

asteris777
31-05-13, 21:30
και απο που τραβαει βενζινη η μοτερακλα σου ρε Γιωργο?

850CSI
03-06-13, 17:53
και απο που τραβαει βενζινη η μοτερακλα σου ρε Γιωργο?

η Αντλια βρισκετε εξωτερικα και τα φιλτρα (η φιλτρο) ειναι κοντα

θανασης Φιλιππου
03-06-13, 19:29
ΠΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕ ΣΚΟΠΙΜΑ μεσα σε ρεζερβουαααααρ????????:doh:
φαντασου για ενα μονο βραχυκυκλωμα στα καρβουνακια του μοτερ και μια διαροη στο καυσιμο,,,,,και καλο,,,,φουρνελοΒλεπεις τι γραφεις ή μαλλον κοροιδευεις χωρις αερα δε γινεται τιποτα γιαυτο ειναι βυθισμενη στη βενζινη.

θανασης Φιλιππου
03-06-13, 19:32
σημερα εβγαλα το αντλιακι πανω απο το φλοτερ για να μετρησω το μεγεθος του
και του συνδεσα επανω 12 volt και γυριζε μια χαρα
λετε να ειναι κατι αλλο?

το μεγεθος της ειναι 9x5cmΕξω μπορει να γυριζει ομως μπορει να μην εχει δυναμη να πρεσαρει οταν ειναι μεσα,καλο θα ηταν παντως να πηγαινες καπου το εβλεπαν το αυτοκινητο σου φιλε.

850CSI
03-06-13, 19:34
Βλεπεις τι γραφεις ή μαλλον κοροιδευεις χωρις αερα δε γινεται τιποτα γιαυτο ειναι βυθισμενη στη βενζινη.
Δε ξερω παντως σε μενα ειναι εξω (εξωτερικη)

enatos
03-06-13, 20:06
Τελικά αυτό το δύσμοιρο αυτοκίνητο έχει από τις 25-5 που βογκάει και σε ένα διαγνωστικό δεν έχει μπει....Μήπως ήρθε η ώρα του???

asteris777
13-06-13, 12:46
καλησπερα σε ολους
το αυτοκινητο πηγε χτες στο μηχανικο
το διαγνωστικο δεν εδειχνε τιποτα απολυτος κανενα προβλημα
και το αυτοκινητο οσο και αν το αναψε και το εσβησε επερνε κανονικα
το αφησα εκει για να το εχει κρυο το πρωι και παλι επερνε
τωρα τι κανουμε που εχω να παω ταξιδι το σαββατο?

asteris777
11-07-13, 23:17
χρειαζομαι την βοηθεια σας ακομα μια φορα
σημερα αλλαξα αντλια βενζινης με φλοτερ καινουρια και τα δυο ιδια με αυτα που ειχε της vdo 170 ευρω με τα περαστικα
ολα καλα ολη μερα τωρα παλι δεν περνει μπροστα
να σημειωσω οτι στο διαγνωστικο το gt1 και τις 2 φορες δεν εβγαλε τπτ απο βλαβες

E461800
11-07-13, 23:27
Δηλαδή τη ακριβώς κάνει , γυρνάει η μίζα και δέν πέρνει ?? δέν γυρνάει η μίζα καθόλου ??Αυτά που μπορώ να σκεφτω σάν ζημιά την οποία δέν θα την έβγαζε το γνήσιο διαγνωστικό ε θά ήταν .. Η επαφές διακόπτη - Τρόμπα βενζ'ινης - Μίζα - φίλτρο βενζινής διότι έχει την βαλβίδα επάνω ......
Τώρα εάν έχω ξεχάσει κάτι ???:facepalm::facepalm:

E461800
11-07-13, 23:30
χρειαζομαι την βοηθεια σας ακομα μια φορα
σημερα αλλαξα αντλια βενζινης με φλοτερ καινουρια και τα δυο ιδια με αυτα που ειχε της vdo 170 ευρω με τα περαστικα
ολα καλα ολη μερα τωρα παλι δεν περνει μπροστα
να σημειωσω οτι στο διαγνωστικο το gt1 και τις 2 φορες δεν εβγαλε τπτ απο βλαβες

Καλά ο μάστορας που το πήγες δέν είδε΄δέν μέτρησε την πιέσει της παλιάς τρόμπα !! Ετσι την άλλάξε !! Αλλάζουμε και βλέπουμε !!!!!!!!????????
Να πάς στο μάστορά σου και να του πείς ότι πάλυ δέν πέρνει μπροστά!!!!
:ranting2::ranting2::ranting2:

asteris777
12-07-13, 00:05
μιζαρει αλλα δεν περνει
το θεμα ειναι οτι μια περνει μια δεν περνει
τι να σου πω ρε φιλε σε αυτο το μαστορα πηγαινε ο πατερας μου την ε36 20 χρονια
εγω παω το κομπακτ 6 χρονια και τωρα παμε και την ε92 και δεν ειχα θεμα ποτε

Βασιλης
12-07-13, 00:53
Κοιταχτε τον ρελε του ψεκασμου αν οπλιζει και αν στελνει ρευμα στα μπεκ.

E461800
12-07-13, 07:56
μιζαρει αλλα δεν περνει
το θεμα ειναι οτι μια περνει μια δεν περνει
τι να σου πω ρε φιλε σε αυτο το μαστορα πηγαινε ο πατερας μου την ε36 20 χρονια
εγω παω το κομπακτ 6 χρονια και τωρα παμε και την ε92 και δεν ειχα θεμα ποτε

Απο τη στιγμή που πλήρωσες και το αμάξι δέν φτιάχτηκε , πάς στο Μαστορα και του λές φτιάχτο !!!!!!!!!! Του το αφήνεις στο μαγαζί !!!! Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τον αισθητήρα στροφαλου αλλά συνήθος το βγάζη σάν βλάβη ....

asteris777
12-07-13, 09:24
εννοητε αυτο Γιωργο
απλα παλι τωρα εχω να φυγω για δουλεια χαλκιδικη σημερα και παλι θα φυγω με την σαβουρα
επαφες διακοπτη ποιες ειναι?
φιλε Βασιλη θα του πω να δει το ρελε που λες γιατι και εμενα κατι τετοιο μου φενετε να ειναι

E461800
12-07-13, 11:37
εννοητε αυτο Γιωργο
απλα παλι τωρα εχω να φυγω για δουλεια χαλκιδικη σημερα και παλι θα φυγω με την σαβουρα
επαφες διακοπτη ποιες ειναι?
φιλε Βασιλη θα του πω να δει το ρελε που λες γιατι και εμενα κατι τετοιο μου φενετε να ειναι

Eπαφες διακόπτη δεν είναι εάν είχαν θέμα, δέν θα έκανε τίποτα το αμάξι δέν θα γύρναγε κάν η μίζα..

E461800
12-07-13, 11:57
Εάν έιναι βλαβη απο κακή επάφη ,ρελλε - επαφές συνδεσεως στην αντλιά ,θα του το έβγαζε το διαγνωστικό σαν

Κωδικός βλάβης και την βλάβη και
Short circuit to possitive
Fault currently present
Fault would not cause a warning lamp tp light up

asteris777
12-07-13, 12:39
ε τοτε τι σκ@τ@ ειναι ρε συ Γιωργο??
δεν ειναι ρελε δεν ειναι διακοπτης δεν ειναι αντλια
θα σκασω ρε συ παει 1 μηνας σχεδον

E461800
12-07-13, 12:43
ε τοτε τι σκ@τ@ ειναι ρε συ Γιωργο??
δεν ειναι ρελε δεν ειναι διακοπτης δεν ειναι αντλια
θα σκασω ρε συ παει 1 μηνας σχεδον

Να σου πω την αλήθεια νομίζω ότι πάς για αισθητήρα στροφάλου αλλά μου κάνει εντυπωσει που δέν το βγάζει στο Διαγνωτικό ..

asteris777
12-07-13, 12:50
και ο μαστορας αυτο μου ειπε οτι αν ηταν αισθητηρας στροφαλου θα το εβγαζε στο διαγνωστικο

E461800
12-07-13, 12:56
και ο μαστορας αυτο μου ειπε οτι αν ηταν αισθητηρας στροφαλου θα το εβγαζε στο διαγνωστικο

Μπορεί να το βγάζει το διαγνωστικο αμά τα πέξει τελείος μέχρι τότε θα τα έχεις πέξει εσυ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Εγω πάντως πιστέυω ότι ειναι αισθητήρας στροφάλου ( ηλεκτρονική μαλακία είναι ) μέχρι που να σε αφήσει τελείως .Εδω που τα λέμε δέν υπάρχει και κάτι άλλο ??:think:

asteris777
12-07-13, 14:19
εχω νεα απο το μετοπο
το ξαναπηγα και παιζει να κοβει το ρευμα της αντλιας ο συναγερμος
θα το παει απο δευτερα στον ηλεκτρολογο
το καλο ειναι οτι εχει ακομα την παλια μου αντλια

E461800
12-07-13, 14:36
E ωραία βγάλε τον συναγερμό απο την φύσσα !!Η να τον βγάλη εκτός απο το SSS32 !!Χλωμό το βλέπω να είναι συναγερμός .........θα σου έλεγα μια ιστορία ,αλλα αυτό που θα σου πώ είναι ....!!! Καλό ξεμπέρδεμα !!!:original:

asteris777
19-07-13, 17:05
Μια ενημερωση
το προβλημα φενετε να λυθικε
και πρεπει να ηταν ενα ρελε στην ασφαλειοθηκη
2 μερες εχει που πειρα το αυτοκηνητο και ειναι οκ
τωρα αν το ξανακανει τι να πω
να σημειωσω οτι η την αντλια που μου βαλανε την καινουρια δεν την πειρανε πισω και θα αναγκαστω να βαλω παλι την παλια μου και να βγαλω την καινουρια μπας και την πουλησω να παρω εστο ενα μερος των αρκετων για εμενα χρηματων που δαπανησα για ενα τοσο μικρο και απλο προβλημα που ειχα

spyridon
19-07-13, 17:33
B B

Bazil Van Sinner
19-07-13, 18:35
^

troll???

θανασης Φιλιππου
20-07-13, 14:51
Μια ενημερωση
το προβλημα φενετε να λυθικε
και πρεπει να ηταν ενα ρελε στην ασφαλειοθηκη
2 μερες εχει που πειρα το αυτοκηνητο και ειναι οκ
τωρα αν το ξανακανει τι να πω
να σημειωσω οτι η την αντλια που μου βαλανε την καινουρια δεν την πειρανε πισω και θα αναγκαστω να βαλω παλι την παλια μου και να βγαλω την καινουρια μπας και την πουλησω να παρω εστο ενα μερος των αρκετων για εμενα χρηματων που δαπανησα για ενα τοσο μικρο και απλο προβλημα που ειχαΑς ευχηθουμε οτι ειναι το ρελε και να στρωσει το αυτοκινητο σου:original: