PDA

Επιστροφή στο Forum : Υψηλά καυσαέρια 316 e92



lefterishatzi
29-11-12, 19:17
Σήμερα πέρασα ΚΤΕΟ. Όλα καλά εκτός από τα σχετικά υψηλά καυσαέρια μου είπε :ranting2::ranting2: .
Μπορεί να φταίει η βενζίνη η να θέλει ξεμπουκωμα;
Έχω 52κ χλμ
Στα 20κ άλλαξα Νοχ.
Στα 33κ άλλαξα πακέτο μπεκ, πολλαπλασιαστες, μπουζι.
Στα 45κ άλλαξα από ανάκληση τους πολλαπλασιαστες ξανά

lefterishatzi
29-11-12, 19:32
Να πω ότι δεν έχω παρατηρήσει υψηλή κατανάλωση ή μειωμένη απόδοση.

lefterishatzi
29-11-12, 22:30
Κάποιο καλό συνεργείο αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει με πμ θα ήμουν ευγνώμων. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο λ που έχει τιμή 1.01, θεωρητικά καλή δηλαδή.

dimtz
29-11-12, 23:48
για τα καυσαερια ισως να εχεις θεμα με το maf, δινει λαθος μετρησεις , πολλες φορες εκει ειναι το προβλημα, ισως να θελει καθαρισμα ισως και αλλαγη

lefterishatzi
29-11-12, 23:53
για τα καυσαερια ισως να εχεις θεμα με το maf, δινει λαθος μετρησεις , πολλες φορες εκει ειναι το προβλημα, ισως να θελει καθαρισμα ισως και αλλαγη

Πολλαπλή εισαγωγής με λίγα χλμ παίζει παίζει να είναι; Λάδια, φίλτρα, ξύδια αλλάχτηκαν πρόσφατα. Και κάποιο καλό συνεργείο παιδιά να το ελέγξω παιδιά παρακαλώ γιατί με πιέζει λίγο ο χρόνος :thanks:.

dimtz
29-11-12, 23:59
Πολλαπλή εισαγωγής με λίγα χλμ παίζει παίζει να είναι; Λάδια, φίλτρα, ξύδια αλλάχτηκαν πρόσφατα. Και κάποιο καλό συνεργείο παιδιά να το ελέγξω παιδιά παρακαλώ γιατί με πιέζει λίγο ο χρόνος :thanks:.

κοιτα κατα προσωπικη μου αποψη κατα 80% ειναι λαθος μετρησεις αερα,εκτος απο το maf που ανεφερα ισως να εχει και καπου κανα σωληνακι κομμενο και να τραβα απο εκει,οσο για πολλαπλη λιγα χιλιομετρα εχεις φιλε, τι να πω

spar@
30-11-12, 00:16
κτεο δεν περασες???
γιατι δεν βαζεις 100αρα και ενα καθαριστικο βενζινης να το βγαλεις λιγο Εθνικη το Σ,Κ με σταθερα υψηλα χιλιομετρα
και απο Δευτερα να το πας για μια μετρηση καυσαεριων???
μην αγχωνεσαι χωρις λογο!

lefterishatzi
30-11-12, 06:04
κτεο δεν περασες???
γιατι δεν βαζεις 100αρα και ενα καθαριστικο βενζινης να το βγαλεις λιγο Εθνικη το Σ,Κ με σταθερα υψηλα χιλιομετρα
και απο Δευτερα να το πας για μια μετρηση καυσαεριων???
μην αγχωνεσαι χωρις λογο!

Καλημέρα. Πέρασα κανονικά, αλλα το θέμα είναι ότι από εβδομάδα δε θα έχω χρόνο να το κοιτάξω και μετά θα κανω ταξίδι εξωτερικό όπου θα γράψω χλμ και δε θα ήθελα να το αφήσω έτσι. Δηλαδή σήμερα είναι επειγον να το ελέγξω.

fanisk
30-11-12, 06:16
Λευτερη πηγαινε μια βολτα απο το Φλασκη στη Θησεως και μιλα με το Χρηστο ή τον Κωστα τον ηλεκτρολογο.

lefterishatzi
30-11-12, 15:51
Λευτερη πηγαινε μια βολτα απο το Φλασκη στη Θησεως και μιλα με το Χρηστο ή τον Κωστα τον ηλεκτρολογο.

Λοιπόν, πήγα και το πόρισμα ήταν ότι θέλει ξεμπούκωμα και ήταν κρύο κατά
την μέτρηση.

Οπότε την άλλη εβδομάδα που θα πάω ταξίδι :rally:

fanisk
30-11-12, 16:34
Δωστου να καταλαβει thumb

Z4 DCT
30-11-12, 19:39
Λοιπόν, πήγα και το πόρισμα ήταν ότι θέλει ξεμπούκωμα και ήταν κρύο κατά
την μέτρηση.

Οπότε την άλλη εβδομάδα που θα πάω ταξίδι :rally:

έχουμε ενα φιλο εδω στο φόρουμ....τον valvetronic, ειναι απο μακεδονια....να του το δώσεις κανα σκ......:thumbsup::thumbsup:

ξέρει απο μπουκώματα...

lefterishatzi
30-11-12, 19:44
έχουμε ενα φιλο εδω στο φόρουμ....τον valvetronic, ειναι απο μακεδονια....να του το δώσεις κανα σκ......:thumbsup::thumbsup:

ξέρει απο μπουκώματα...

Χαχα...θα κάνω διαγωνισμό μικρότερης κατανάλωσης σε n43b16 :shok:
Μάλλον έπρεπε να είχα έρθει Σέρρες τώρα που το σκέφτομαι :whistle: