PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανησυχιες...



Thomelef
17-10-12, 15:37
Το σκεφτομαι σοβαρα για μια ανταλλαγη με ενα κακο φυσητηρι, απλα δεν ειμαι σιγουρος.

Θα δειξει τις επομενες μερες. Το μονο σιγουρο ειναι, πως αμα κανω την αλλαγη, αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς.

Δηλωση γυναικας ηταν αυτη μολις της εδειξα τι ζαχαρωνω.

Τι να κανω γμτ. Πεντε χρονια βαρεθηκα, και αρχιζω να βαραω πυρακια με το ιδιο αμαξι...

EVERGET
17-10-12, 15:47
Το σκεφτομαι σοβαρα για μια ανταλλαγη με ενα κακο φυσητηρι, απλα δεν ειμαι σιγουρος.

...


Nτροπή σου Θωμά! Αφού εμείς τα "φυσητήρια" δεν τα θεωρούμε αληθινές bmw...:whistle:

Thomelef
17-10-12, 15:48
Δεν μιλαω για φυσητηρι με σημα το προπελερ...

EVERGET
17-10-12, 15:49
Δεν μιλαω για φυσητηρι με σημα το προπελερ...

Mαζί σου τότε...thumb

alexk
17-10-12, 15:51
Το σκεφτομαι σοβαρα για μια ανταλλαγη με ενα κακο φυσητηρι, απλα δεν ειμαι σιγουρος.

Θα δειξει τις επομενες μερες. Το μονο σιγουρο ειναι, πως αμα κανω την αλλαγη, αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς.

Δηλωση γυναικας ηταν αυτη μολις της εδειξα τι ζαχαρωνω.

Τι να κανω γμτ. Πεντε χρονια βαρεθηκα, και αρχιζω να βαραω πυρακια με το ιδιο αμαξι...

Πάρ'το φίλε να γελάμε μετά !
Εγώ στα είπα, εσύ θες να φας το κεφάλι σου με την τετρακίνητη λαλακία.
:th_Laie_67-1:

Καλά έτσι και το πάρεις πριν τις Σέρρες, θα έρθω με το Ζ3 να σε βιάσω, ούτε καν με το CSL !!!

gnx
17-10-12, 15:51
Για να λέει "αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς" για κάνα άουντι τονεβλέπω...:ranting2:

nikos1400
17-10-12, 15:55
Για να λέει "αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς" για κάνα άουντι τονεβλέπω...:ranting2:

για μιτσουμπισι Εβο λεει (που το χε ξαναπει και παλιοτερα)...
:ban:

:D

τουλαχιστον δε θα σκουριαζει εσωτερικα το αυτοκινητο !

Thomelef
17-10-12, 16:00
Για να λέει "αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς" για κάνα άουντι τονεβλέπω...:ranting2:

Δυστηχως γιωρικα αν μιλουσαμε για αουντι, θα το εκαιγα το εργαλειο. Της αρεσουν πολυ της ελινας.

Ελβετοστ...σε ραβω και με το ιμπιζακι αμα λαχει ναουμ ρε. :th_Laie_67-1:

mark e92
17-10-12, 16:05
Το σκεφτομαι σοβαρα για μια ανταλλαγη με ενα κακο φυσητηρι, απλα δεν ειμαι σιγουρος.

Θα δειξει τις επομενες μερες. Το μονο σιγουρο ειναι, πως αμα κανω την αλλαγη, αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς.

Δηλωση γυναικας ηταν αυτη μολις της εδειξα τι ζαχαρωνω.

Τι να κανω γμτ. Πεντε χρονια βαρεθηκα, και αρχιζω να βαραω πυρακια με το ιδιο αμαξι...

Πολυ καλα τα λες Τομ 5 χρονια ειναι πολλα Ελπιζω να βρηκες κανενα κακο γκαζι ε???

EVERGET
17-10-12, 16:08
Πολυ καλα τα λες Τομ 5 χρονια ειναι πολλα Ελπιζω να βρηκες κανενα κακο γκαζι ε???

Μάρκο δεν είχες ποτέ Μ3 Ε46 γι αυτό το λες....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

mark e92
17-10-12, 16:09
Μάρκο δεν είχες ποτέ Μ3 Ε46 γι αυτό το λες....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Οποιο και ναναι 5 χρονια ειναι πολλααααααα!!!!

DaywalkeR
17-10-12, 16:10
Και αυτό με φυσητήρι είναι πάντως :whistle:

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1896161/

Thomelef
17-10-12, 16:14
Τες πα, μιλαω για αυτο. Μιλησα με τον ιδιοκτητη, απλα κολλαει στα κυβικα. Τον ειπα οτι και εγω δεν ειμαι σιγουρος, και για να'μαι ειλικρινης αγχωθηκα που το σκεφτεται.
Θα https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2565324/...

Thomelef
17-10-12, 16:16
Λιγα πραγματα 400-420 αλογακια, μποξεριλα τρελη με σκαστρα γεια σας, και τελος.

STREETRACING
17-10-12, 16:19
Τα boxer δεν έχουν την αξιοπιστία των evo.
Το ξέρεις φυσικά.

Thomelef
17-10-12, 16:20
Δυστηχως ναι.

StratosZ4
17-10-12, 16:27
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2565324/...

https://forum.kakapaidia.gr/images/smilies/wanker2xb8.gif https://forum.kakapaidia.gr/images/smilies/wanker2xb8.gif

Και σε κανα εξαμηνο θα ψαχνεις μετατροπη Μ3?????

Κρατας το Μ3 κι οταν ανεβει η δουλεια παιρνεις κι ενα καρρερακι.

alexk
17-10-12, 16:33
Ρε πάρε εσύ το σουμπαρού και εγώ θα σου κάνω πλάκα κάθε μια ώρα.

Πιτσιρικά ε πιτσιρικά !!!
:hystericalbs1: :hystericalbs1:

Τι έγιναν οι λυσασμένοι κόφτες του Μ3 ?
Που δεν μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ.

Πάει φλώρεψες !
Θέλεις 4 επι 4 να μην φύγει κανένας κώλος.

Thomelef
17-10-12, 16:38
Παραλυσαξανε οι κοφτες ρε. Βραχνιασαν μετα απο 5 χρονια.
Μη κοιτας εσυ που το δικο σου το εχεις για τανα πολυτελειας μια φορα στο διμηνο...εδω μιλαμε για καθημερινη σεξουαλικη επαφη πενταετιας.μησιγα ρουτινας ειναι πλεον...

Χαχαχαχαχα.
Θα σε ραβω ασυστολα με το μπρικι σου με τα καρβουνιαρικα παρτς

StratosZ4
17-10-12, 16:39
Παραλυσαξανε οι κοφτες ρε. Βραχνιασαν μετα απο 5 χρονια.
Μη κοιτας εσυ που το δικο σου το εχεις για τανα πολυτελειας μια φορα στο διμηνο...εδω μιλαμε για καθημερινη σεξουαλικη επαφη πενταετιας.μησιγα ρουτινας ειναι πλεον...

Χαχαχαχαχα.
Θα σε ραβω ασυστολα με το μπρικι σου με τα καρβουνιαρικα παρτς

Διαφορα θελει??

Christos 330
17-10-12, 16:46
Θωμα αν θες αν . . .

Ειναι κολητου μου ριχτου μια ματια . . .

H τιμη παιζεται . . .

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2540628/

S8N
17-10-12, 16:48
Θα δειξει τις επομενες μερες. Το μονο σιγουρο ειναι, πως αμα κανω την αλλαγη, αιμ γκονα γκετ λειντ αφτερ φορ μανθς.

Είσαι παντρεμένος και κάνεις χάνκυ πάνκυ πιο συχνά από μια φορά στους 4 μήνες? Μωρέ μπράβο!


Τι να κανω γμτ. Πεντε χρονια βαρεθηκα, και αρχιζω να βαραω πυρακια με το ιδιο αμαξι...

Εγώ έχω αρχίσει να βαράω πυράκια με την ίδια γυναίκα...


https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2565324/...

thumb

STREETRACING
17-10-12, 17:09
Εγώ έχω αρχίσει να βαράω πυράκια με την ίδια γυναίκα.


S8N



:-)
Όποτε θες

Thomelef
17-10-12, 17:27
Πεντε χρονια παντρεμενος, δωδεκα με την ιδια γυναικα, και το προμπλεμ της ειναι ενα.
Ποτε δεν θα κανει κουκου...ειδικα απο τοτε που εγινε μαμα, εχω παθει κατι παραπανω με την παρτη της.

mark e92
17-10-12, 17:28
Tι μοντελο ειναι Τομ το Μ3 σου??? Γιατι δεν κοιτας ενα evo αν και το λευκο φαινεται καλο!

pilot
17-10-12, 17:29
σκέψου το καλά Θωμά...θα το μετανιώσεις...

Thomelef
17-10-12, 17:30
Θωμα αν θες αν . . .

Ειναι κολητου μου ριχτου μια ματια . . .

H τιμη παιζεται . . .

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2540628/

Ωραιο, απλα εγω δεν δινω φραγκο παραπανω. Ξερη ανταλλαγη.

Σιγα μην δωσω και διαφορα για να παρω κατωτερο αμαξι. Το ιδιο και με το σκουμπυ βεβαια.

Ασχετα με τις τιμες που παιζουν, και τα δυο ειναι κατωτερα αμαξια, και εγω θελω να κανω την κ...α μου, μεχρι να στρωσουν τα πραγματα.

Απλα εχω ψιλοβαρεθει με το ιδιο αμαξι, και ειναι πρωτη φορα που κραταω τοσο ενα αυτοκινητο.

pilot
17-10-12, 17:34
Ωραιο, απλα εγω δεν δινω φραγκο παραπανω. Ξερη ανταλλαγη.

Σιγα μην δωσω και διαφορα για να παρω κατωτερο αμαξι. Το ιδιο και με το σκουμπυ βεβαια.

Ασχετα με τις τιμες που παιζουν, και τα δυο ειναι κατωτερα αμαξια, και εγω θελω να κανω την κ...α μου, μεχρι να στρωσουν τα πραγματα.

Απλα εχω ψιλοβαρεθει με το ιδιο αμαξι, και ειναι πρωτη φορα που κραταω τοσο ενα αυτοκινητο.

αν το βλέπεις έτσι τότε συμφωνώ..

Thomelef
17-10-12, 17:34
Το αμαξι ειναι 03, με 190κ χιλιομετρα και περαν της φθορας του σαλονιου, ραβει κανονικοτατα αμαξια με πολυ λιγοτερα χιλιομετρα.
Ειναι ολο λουκ σι ες ελ, φοραει εξαπιστονα τετραπιστονα, αναρτηση τειν ρυθμιζομενη, διαφορικο 3.91, προγραμμα σκανδαλια για το σαζμαν, μεσαιο τελικο σουπερσπριντ.

Γιωρικα, δεν ξερω ακομα τι θα κανω, παντως το σκεφτομαι σοβαρα να το αλλαξω γενικως.

Thomelef
17-10-12, 17:35
Του 02 σορυ.

pilot
17-10-12, 17:38
Να σΕ πω την γνώμη μου..το αμάξι σου είναι πάρα πολύ καλό για την ηλικία/χλμ που έχει..το ξέρεις και σε ξέρει..μη νομίζεις οτι το Σουμπι είναι ''φθηνότερο'' στα έξοδα του.
Θεωρώ πως, ειδικά στους καιρούς αυτούς, κάνεις μόκο και όταν έρθει η ώρα παίρνεις αυτό που πραγματικά γουστάρεις(και δεν θα το βαρεθείς σε 5 χρόνια) και έκλεισες!

gnx
17-10-12, 17:39
Πιό ωραιο το λευκο σουμπαρού απο το εβο...

mark e92
17-10-12, 17:40
Του 02 σορυ.

Περα απο την πλακα Τομ ειναι 10!!!! χρονων και οπως πανε τα νεα μετρα αν δεν φυγει τωρα δεν θα φυγει ποτε. Κανε την ανταλλαγη και με ενα πιο καινουργιο αν σε παιρνει . Μετα το βλεπω για ΦΙΛΠΑ.

mark e92
17-10-12, 17:44
Ασχετα με τις τιμες που παιζουν, και τα δυο ειναι κατωτερα αμαξια, και εγω θελω να κανω την κ...α μου, μεχρι να στρωσουν τα πραγματα.

Απλα εχω ψιλοβαρεθει με το ιδιο αμαξι, και ειναι πρωτη φορα που κραταω τοσο ενα αυτοκινητο.

Το εκανα και εγω αυτο καποτε Τομ απο Saab 93 S/S aero(με Hirch) πηγα σε CLK γιατι δεν το επαιρνε κανεις!!!!

chief
17-10-12, 18:11
Τες πα, μιλαω για αυτο. Μιλησα με τον ιδιοκτητη, απλα κολλαει στα κυβικα. Τον ειπα οτι και εγω δεν ειμαι σιγουρος, και για να'μαι ειλικρινης αγχωθηκα που το σκεφτεται.
Θα https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2565324/...
Συμπε,
Τα Σουμπαρου ειναι κάσες. Δεν πανε, και ειδικα τα 2500cc ειναι πολυ πιο κασες απο τα διλιτρα.
Απλα εχουν καλυτερη πιοτητα εσωτερικου απ τα Εβο και τιποτε αλλο. Εβο δεν ειναι και ουτε θα γινουν ποτε!
Αλογα δεν βγαζουν ευκολα, οι τουρπινες ειναι μικρες και απο βελτειωση τα πραγματα δεν ειναι και τοσο ευκολα οσο νομιζεις.
Απο συμπεριφορά ξενερωμα και ειναι απλα λιγοτερο υποστροφικά απο τα Αουντι S3. Αυτα με τα ποσοστα διαφορικου ειναι παραμυθια και ειδικα για τα νεα μοντελα. Και 30-70 να το εχεις παλι μουτρα πετάει το αμαξι.

Εμεις εδω στην Κυπρο που ειχαμε την πολυτελεια πριν χρονια (μεσω εισαγωγης απ ευθειας απ την Ιαπωνια) να εχουμε καθε μοντελο Σουμπαρου (sti, Type R, Type RA, spec C, 555, Mcrae series, Type RA-R κλπ). Και παλι δεν τα εχουμε σε εκτιμηση. Aκομη και Limided Edition μοντελα στα αζητητα ειναι με τιμες ξεφτιλα.

Προσωπικα αν θα επερνα ποτε Subaru, μονο το 22Β θα ηθελα να αγορασω γιατι ειναι κουκλα και υπάρχουν πολυ λίγα. Αλλωστε πριν παρω το CSL εψαξα για 22B αλλα βρηκα μονο ενα και ηταν πανακριβο.

Να ακους τον Συμπεθερουλη σου και να μαθαινεις σ΄αυτα.
Τρελές κασες με πολλα προβληματα χωρις να προσφερουν οτιδηποτε αλλο εκτος απο ξενερωμα.

EVERGET
17-10-12, 18:30
Θωμά από του χρόνου μάλλον δεν θα υπάρχουν τεκμήρια (γι αυτό και πολλοί έμποροι ανεβάσαν τις τιμές στα Μ3), επίσης τα τέλη Μ3 με Impreza διαφέρουν 220 ευρώ...

Προσωπικά δεν θα αντάλλαζα ένα αμάξι με το οποίο κάποτε ήμουν πορωμένος με ένα που μου αρέσει αλλα δεν τρελαίνομαι κιόλας, το οποίο γνωρίζω πως είναι κατώτερο...απλά και μόνο επειδή βαρέθηκα...Εάν βαρέθηκες το Μ3 με το subaru θα ξενερώσεις όχι στα 5 χρόνια αλλά στις 5 μέρες....

Και γω στη θέση σου θα σκεφτόμουν αλλαγή επειδή το αμάξι έχει κάνει χλμ προκειμένου να πάρω κάτι πιο φρέσκο...αλλά εάν δεν θέλεις να διαθέσεις λ7 για κάτι που σου αρέσει πραγματικά δώσε μία παράταση στο Μ3, και παίρνεις σε 1-2 χρόνια πραγματικό αυτοκίνητο (Μ3 92άρι δηλαδή)...

Thomelef
17-10-12, 18:39
Μ3 92αρι δεναιρνω με την καμμια. Δεν μου θυμιζει Μ, και εκει σταματαω.
Θα προτιμουσα να παρω ενα σι ες ελ και να το κρατησω για παντα, παρα να παρω το 92αρι.
Οπως και να'χει, στα μελοντικα μου σχεδια που δεν ξερω ποτε θα γινει, εχω κατα νου δυο αμαξια με τη μια.
Ενα 318 τετραθυρο για οικογενειακο, και ενα γκε τε 3 για την παρτη μου. Αυτο ομως μπορει να παρει αλλα 7-8 χρονια για να γινει. Οπως καταλαβαινεις, λιγο δυσκολο νανπεριμενω τοσο.
Παντως αν καταργηθουν τα τεκμηρια, ειναι ενας καλος λογος για να περιμενω να πουλησω, μιας και θα ερθουν στα ισια τους οι τιμες.
Βεβαια τοτε δεν ξερω ποιος θα μπορει να αγοραζει πλεον αμαξια.

Kostas_1
17-10-12, 19:00
Μη βιαζεσαι Τομυ. Περιμενε για κανενα πορσακι

mark e92
17-10-12, 19:02
Θωμά από του χρόνου μάλλον δεν θα υπάρχουν τεκμήρια (γι αυτό και πολλοί έμποροι ανεβάσαν τις τιμές στα Μ3), επίσης τα τέλη Μ3 με Impreza διαφέρουν 220 ευρώ...

Προσωπικά δεν θα αντάλλαζα ένα αμάξι με το οποίο κάποτε ήμουν πορωμένος με ένα που μου αρέσει αλλα δεν τρελαίνομαι κιόλας, το οποίο γνωρίζω πως είναι κατώτερο...απλά και μόνο επειδή βαρέθηκα...Εάν βαρέθηκες το Μ3 με το subaru θα ξενερώσεις όχι στα 5 χρόνια αλλά στις 5 μέρες....

Και γω στη θέση σου θα σκεφτόμουν αλλαγή επειδή το αμάξι έχει κάνει χλμ προκειμένου να πάρω κάτι πιο φρέσκο...αλλά εάν δεν θέλεις να διαθέσεις λ7 για κάτι που σου αρέσει πραγματικά δώσε μία παράταση στο Μ3, και παίρνεις σε 1-2 χρόνια πραγματικό αυτοκίνητο (Μ3 92άρι δηλαδή)...

Nασο αυτο με τα τεκμηρια που το ακουσες? Γιατι φίλος (Προι. ΔΟΥ) μου ειπε οτι μιλανε για αυξηση 10-15%

Thomelef
17-10-12, 19:04
Μακρυς ο δρομος. Αν δεν ειχαμε κριση εδω και τρια χρονια, σιγουρα θα ειχα ενα.
Μονο και μονο απο τα πιστολια που φαγαμε, θα επαιρνε και ο αδερφος μου, και θα ειχαμε περρισευμα να παρουμε και ενα 92αρι Μ-τριο.
Ολα απο αντιπροσωπεια, με τ κερια και τος ζελατινες.

Kostas_1
17-10-12, 19:09
Μη μιλας για πιστολια ρε Τομυ, και γω καμμενος ειμαι και μαλιστα χοντρα. Γμσε τα φιλε

Kostas_1
17-10-12, 19:12
Nασο αυτο με τα τεκμηρια που το ακουσες? Γιατι φίλος (Προι. ΔΟΥ) μου ειπε οτι μιλανε για αυξηση 10-15%

Για μισθωτους πανε για καταργηση. Για ελ. επαγγελματιες κλπ -->αυξηση

nikos1400
17-10-12, 19:16
Για μισθωτους πανε για καταργηση. Για ελ. επαγγελματιες κλπ -->αυξηση

για πόσο ?
αντε με τους #&^%@.
:ranting2:

STREETRACING
17-10-12, 19:18
Τουφέκι θέλουν ολοι

Thomelef
17-10-12, 19:19
Κλασικα πραγματα ρε φιλε...εισαι ελευθερος επαγγελματιας? Εισαι εγκληματιας. Τελος...ελα να σε φερμαρουμε λιγο ακομα.
Αει στο διαλο πια.

saulm3
17-10-12, 20:13
α ρε θωμα κ εγω την ιδια σκεψη κανω κ καθε μερα αλλαζω γνωμη.τη golf gti 6 dsg ti evo σκεφτομαι ..αλλα μετα απο λιγο ολα αλλαζουν .κ τωρα που ειδα το εvo το μπλε.......

EVERGET
17-10-12, 20:39
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27686&subid=2&pubid=112932546

StratosZ4
17-10-12, 20:43
Αντε και παιρνεις το σκουμπυ...
Κατι θα θελεις να του αλλαξεις, μιλαμε για ευρωπουλα εδω...
Σε 1-2 χρονια max θα το βαρεθεις(οχι επειδη δεν ειναι καλο αυτοκινητο).
Τι θα το κανεις? Κοτετσι?

ΑΣΕ ΤΙΣ ΜΑΜΑΚΙΕΣ...

vagmag
17-10-12, 20:53
Ωραίο το σκούμπυ....
Ωραίος ήχος. Ωραίο ξέσπασμα, καλή δύναμη πάνω από 3500-4000...
Έχει πολύ καλό ξεκίνημα, πολύ καλό κράτημα στους δρόμους μας, έχει και σχετικό παιχνίδι.
Στα χρήματα αυτά πωλούνται τα πιο νέα μοντέλα 2008. Αυτό βέβαια στην αγγελία είναι πολύ όμορφο.

Δεν κρατάνε τιμή στο Ελλάντα πλέον. Ξεφτιλίζονται...

Προσωπικά μου αρέσει να αλλάζω συχνά αυτοκίνητα και να δοκιμάζω και άλλες οδηγικές εμπειρίες. Κάπως έτσι φαντάζομαι το σκέφτεσαι... Δεν έχεις άδικο. Έχεις οδηγήσει σκούμπυ ;;;

StratosZ4
17-10-12, 20:56
Ωραίο το σκούμπυ....
Ωραίος ήχος. Ωραίο ξέσπασμα, καλή δύναμη πάνω από 3500-4000...
Έχει πολύ καλό ξεκίνημα, πολύ καλό κράτημα στους δρόμους μας, έχει και σχετικό παιχνίδι.
Στα χρήματα αυτά πωλούνται τα πιο νέα μοντέλα 2008. Αυτό βέβαια στην αγγελία είναι πολύ όμορφο.

Δεν κρατάνε τιμή στο Ελλάντα πλέον. Ξεφτιλίζονται...

Προσωπικά μου αρέσει να αλλάζω συχνά αυτοκίνητα και να δοκιμάζω και άλλες οδηγικές εμπειρίες. Κάπως έτσι φαντάζομαι το σκέφτεσαι... Δεν έχεις άδικο. Έχεις οδηγήσει σκούμπυ ;;;


Ασε ησυχο το φιλαρακι μου!!!

Ασε και το λογια γιατι και σενα σε βλεπω για "γαμο" νο.2....:whistle::whistle:

Thomelef
17-10-12, 21:05
Ναι βαγγελη, εχω οδηγησει, αλλα οχι σε σημειο να ξερω τι ακριβως παιζει.

Ειχε ενα τσογλανι απο την λαρισα που τυχαινε να ηταν πελατης μου με προγραμμα εξατμιση στα 370 αλογα περιπου.

Οκ, απο μια καλη βολτα που μου εκανε,.εδειχνε να στριβει καλα, το ψιλοδιπλωσε και σε μια φαση, και αυτο.

Μετα το πειρα εγω λιγο, και ειχα μεινει παγωτο απο τον θορυβο. Πραγματικη ανατριχιλα...

vagmag
17-10-12, 21:06
Ασε ησυχο το φιλαρακι μου!!!

Ασε και το λογια γιατι και σενα σε βλεπω για "γαμο" νο.2....:whistle::whistle:

Μην πυροβολείς!!! Τι εννοείς για "γάμο νο2" ?

Εσύ πότε θα πάρεις bmw γλήγορο;;;;

Μακάρι να μπορούσα πάντως να δοκιμάζω Μ3, Μ5, evo, 996 τούρμπο, 997 τούρμπο, GT3, 360, 430, corvette, c63 amg, gallardo και πολλά πολλά άλλα...

vagmag
17-10-12, 21:09
Ναι βαγγελη, εχω οδηγησει, αλλα οχι σε σημειο να ξερω τι ακριβως παιζει.

Ειχε ενα τσογλανι απο την λαρισα που τυχαινε να ηταν πελατης μου με προγραμμα εξατμιση στα 370 αλογα περιπου.

Οκ, απο μια καλη βολτα που μου εκανε,.εδειχνε να στριβει καλα, το ψιλοδιπλωσε και σε μια φαση, και αυτο.

Μετα το πειρα εγω λιγο, και ειχα μεινει παγωτο απο τον θορυβο. Πραγματικη ανατριχιλα...

από ήχο είναι πόρωση... καμία σχέση με evo...

από οδήγηση, είναι πολύ διαφορετικό από Μ3. Έχει πρόσφυση, δεν έχει τιμόνι, θέλει στίψιμο για να βγάλει γούστα, αλλά μαζεύει χιλιόμετρα πολλά και το παιχνίδι γίνεται με χιλιόμετρα στο κοντέρ.

StratosZ4
17-10-12, 21:20
Μην πυροβολείς!!! Τι εννοείς για "γάμο νο2" ?

Εσύ πότε θα πάρεις bmw γλήγορο;;;;

Μακάρι να μπορούσα πάντως να δοκιμάζω Μ3, Μ5, evo, 996 τούρμπο, 997 τούρμπο, GT3, 360, 430, corvette, c63 amg, gallardo και πολλά πολλά άλλα...

θα παντρευτεις και το μ3thumb
τι καλυτερο να παρεις?


Εγω φιλε τελειωσα με τα πεμβε....
Οδηγησα σημερα για καμια 30αρια χλμ ενα 997 απλο και ειδα τι σημαινει αυτοκινητο:whistle::whistle:

vagmag
17-10-12, 21:29
θα παντρευτεις και το μ3thumb
τι καλυτερο να παρεις?


Εγω φιλε τελειωσα με τα πεμβε....
Οδηγησα σημερα για καμια 30αρια χλμ ενα 997 απλο και ειδα τι σημαινει αυτοκινητο:whistle::whistle:

Δεν παντρεύομαι αυτοκίνητο....
Το Μ3 θα αλλαχτεί σύντομα...όπως όλα.

Το 997 πολύ καλή επιλογή !!!! Αν πάρεις, πάρε τουλάχιστο s....
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

spar@
17-10-12, 21:30
Θωμα κατεβα Αθηνα να παρεις μια βολτα ενα ιδιο να μας πεις αν σαρεσει...
1ο σταδιο εισαγωγη εξαγωγη προγραμμα μπεκ και τρομπα βγαζει ευκολα αβιαστα και αβασανιστα 350!
ενα καλο δισκοπλατο οργανικο με δικο του τρομπακι και ξεκινας παντου αεροπορια....
οσο για στριψιμο δεν εχω εμπειρια να σας πω αλλα εμενα μαρεσει...
επισης μαρεσουν οι μπαντες που κανει...
και τελος το σασμαν ειναι για σεμιναρια...

Christos 330
17-10-12, 22:06
α ρε θωμα κ εγω την ιδια σκεψη κανω κ καθε μερα αλλαζω γνωμη.τη golf gti 6 dsg ti evo σκεφτομαι ..αλλα μετα απο λιγο ολα αλλαζουν .κ τωρα που ειδα το εvo το μπλε.......

Για εναν χρονο γουσταρα ενα evo . . .

Πολυ δυναμη πολυ στριψιμο παιζεις οπου θες . . .

Και αν το μαθεις λιγο ; ; ; αστο μπαινεις οπου θες οπως θες . . .

Ο φιλος μου αν και χρονια με πισωκινητα με αυτο επαθε πλακα . . .

Αγορα πριν 1,5 χρονο 32κ + 11κ σε εξτρα . . .

fotis
17-10-12, 23:08
Θωμά δεν γνωριζόμαστε αλλά τυχαίνει πριν το Μ3 92 να είχα Evo 8 το οποίο είχε περάσει από όλα τα στάδια. Το subaru ξέχασε το, ωραίος ο ήχος αλλά και Evo με wastegate και 2 bar να ακούσεις, πιστεύω ευχαριστημένος θα είσαι. Το μπλέ evo είναι πολύ ακριβό.. αλλά δεν λέω άλλα γιατί μπορεί να είναι γνωστός. Μπορώ να σου μιλάω με τις ώρες για το τι είναι το ένα και τι το άλλο αλλά νομίζω πως εδώ μόνο χώρο θα γεμίσω. Αν αποφασίσεις να πάρεις Evo μπορώ να σου πω πολλά αν σε ενδιαφέρει. Για εμένα πάντως προσωπικά αν θες πολύ γκάζι ότι ώρα και ότι στιγμή και σε ότι δρόμο το evo είναι πολύ έξυπνη κίνηση.

Thomelef
18-10-12, 08:00
δεν θέλω πολύ γκάζι, γιατί το θεωρώ τελείως ανούσιο.
αυτό που θέλω, είναι μια αλλαγή, με κάτι που μπορεί να σταθεί δίπλα στο Μ3, και δεν μιλάω ποιοτικά κτλ κτλ...
θεωρώ πως ένα τέτοιο αμάξι με 400 άλογα, μπορεί να διαχειριστεί την δύναμη σωστά, και αυτό είναι που με ενδιαφέρει περισσότερο. δεν με εξιτάρουν κάτι κατασκευές με 800 και 700 άλογα που βλέπω, γιατί πολύ απλά γνωρίζω ότι είναι μόνο για την ευθεία.
δυστηχώς αν θές να αλλάξεις ένα Μ3 χωρίς να πληρώνεις καπέλο, πρέπει να το δώσεις για υποδιαίστερο αυτοκίνητο.
ακόμα και να το πουλήσεις που λέει ο λόγος, πρέπει να βάλεις το χέρι στην τσέπη, γι'αυτό και σκέφτομαι την ξερή ανταλλαγή.
βέβαια αν όλα τα αμάξια είχαν την ίδια κατρακύλα όπως το Μ3, δεν θα το συζητούσα καν, θα έδινα το δικό μου και ένα τάληρο, και τώρα θα είχα ένα 997 του 06, έστω και με βασικό εξοπλισμό, χωρίς ναβι, κτλ κτλ...
δεν παίζει όμως.
τες πα, ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω, αν και με πείρε τηλ χθές το παληκάρι αλλά δεν το σήκωσα.
φαίνεται τον ξεσήκωσα για τα καλά και αυτόν, ειδικά όταν του έστειλα μαιλ με κάποιες φώτο απο το αμάξι.
θα δούμε...

Ptboul
18-10-12, 09:18
Προσωπικα αν θα επερνα ποτε Subaru, μονο το 22Β θα ηθελα να αγορασω γιατι ειναι κουκλα και υπάρχουν πολυ λίγα. Αλλωστε πριν παρω το CSL εψαξα για 22B αλλα βρηκα μονο ενα και ηταν πανακριβο.


Έχουν τρέλα με αυτά οι Άγγλοι! Όσα έβλεπα να κυκλοφορούν ήταν πένα.

https://www.zhpmafia.com/forums/images/smilies/offtopic.gif

chief
18-10-12, 09:44
Ισως το ομορφοτερο Rally Car.

Stathis
18-10-12, 09:49
ισως...

mark e92
18-10-12, 10:22
δεν θέλω πολύ γκάζι, γιατί το θεωρώ τελείως ανούσιο.
αυτό που θέλω, είναι μια αλλαγή, με κάτι που μπορεί να σταθεί δίπλα στο Μ3, και δεν μιλάω ποιοτικά κτλ κτλ...
θεωρώ πως ένα τέτοιο αμάξι με 400 άλογα, μπορεί να διαχειριστεί την δύναμη σωστά, και αυτό είναι που με ενδιαφέρει περισσότερο. δεν με εξιτάρουν κάτι κατασκευές με 800 και 700 άλογα που βλέπω, γιατί πολύ απλά γνωρίζω ότι είναι μόνο για την ευθεία.
δυστηχώς αν θές να αλλάξεις ένα Μ3 χωρίς να πληρώνεις καπέλο, πρέπει να το δώσεις για υποδιαίστερο αυτοκίνητο.
ακόμα και να το πουλήσεις που λέει ο λόγος, πρέπει να βάλεις το χέρι στην τσέπη, γι'αυτό και σκέφτομαι την ξερή ανταλλαγή.
βέβαια αν όλα τα αμάξια είχαν την ίδια κατρακύλα όπως το Μ3, δεν θα το συζητούσα καν, θα έδινα το δικό μου και ένα τάληρο, και τώρα θα είχα ένα 997 του 06, έστω και με βασικό εξοπλισμό, χωρίς ναβι, κτλ κτλ...
δεν παίζει όμως.
τες πα, ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω, αν και με πείρε τηλ χθές το παληκάρι αλλά δεν το σήκωσα.
φαίνεται τον ξεσήκωσα για τα καλά και αυτόν, ειδικά όταν του έστειλα μαιλ με κάποιες φώτο απο το αμάξι.
θα δούμε...

Καλημερα Τομ. Εγω λεω να το δωσεις γιατι του χρονου δεν βλεπω να φευγει. Πιο ευκολα θα φυγει ενα 2000 κεκ παρα ενα 3200!

Z4 DCT
18-10-12, 11:41
Ο Θωμάς θέλει να αλλάξει το Μ3ο με τουρμπατο......ΑΑΑΑαΑαΑχχχχχ χαααααααααα:th_Laie_67-1:

Ατμόσφαιρα......στριγκλισματ α.....τσιριγματα.... Εκεί ψηλά στις 8αρες;;; Τα ξεχασες;;;


Είμαι απο το τηλ τώρα...... Μόλις πάω Σπιτι δε σε ξεπλενει ούτε ο Δουναβης.......ΠΑΠΑΡΑ

vagmag
18-10-12, 11:41
Πάντως πουλήθηκε sti 04 με 6500 ευρώ, χωρίς προβλήματα και σε σχετικά καλή κατάσταση.
Μπορεί σήμερα να κάνεις απλά ανταλλαγή αλλά στην πραγματικότητα η αξία του σουμπαρού είναι πιο κάτω. Όταν θα έρθει η ώρα να το πουλήσεις...δε θα φεύγει εύκολα.... είναι και 2500 κυβικά νομίζω και αυτό. Αν το κάνεις εν γνώσει σου ... καλά κάνεις.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2801157/ του 2008 ...

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2846096/ του 2004...

και είναι τιμές που τα ζητάνε και όχι που τα δίνουμε τελικά...

Azurius
18-10-12, 11:53
Ψηλέ άσε τις μ@λ@κίες και κράτα το εργαλείο σου. Μην μπαίνεις στην διαδικασία αυτή γιατί απλά είναι ανούσια. ΟΚ δεν λέω καλός ο ήχος του αλλά ώς εκεί. Και να στο πω και αλλιώς (γιατί έτσι σίγουρα θα πιάσεις και το υπονοούμενο, αφού τα ζεις μαζί μου τα θέματα αυτά), ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ αδερφέ. Θα ξενερώσεις πολύ γρήγορα. Για να μην πω οτι έτσι οπως οδηγάς (και που πολύ καλά ξηγιέσαι και οδηγάς έτσι) το μόνο που θα κερδίσεις είναι να κλείσεις ελευθέρας στον κάθε τουρμπινά, μηχανικό κτλ και σίγουρα θα πάθεις τα ίδια ψυχολογικά με εμένα, αφού στο κάθε μπιπ που θα κάνουν τα οργανάκια, θα ψάχνεις να δεις αν η πίεση λαδιού, οι θερμοκρασίες σου, και ο Α/F είναι σωστός. Άσε ρε Θωμά. Έχεις ένα αμάξι που μ1 192Κ χιλιόμετρα γαζώνει, ένα αμάξι που δεν περνάει απαρατήρητο και το βασικότερο ένα ΑΜΑΞΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σε σημείο αηδίας, και εσύ μου συζητάς να το ανταλλάξεις με ένα βέβαιο τρύπιο κουμπαρά;; Πλάκα σπας;; Και μόνο που το συζητάς ρε ξάδερφε είσαι για χοντρές και όχι για ψιλές! Έλεος ρε μλκ... Και το λέω τρύπιο κουμπαρά γιατί μόνο και μόνο σε ξέρω πάάάάάάρα πολύ καλά πως οδηγάς όταν σε πιάνει η τρέλα σου. Δε θα αντέξεις όχι πέντε μέρες, ούτε πέντς δευτερόλεπτα. Απο την στιγμή που θα κλείσεις την πόρτα θα φρικάρεις. Κράτα το Μιτρίο και άσε τις μλκιες...

ΥΓ. Που καταντήσαμε ρε... Να υπερασπίζομαι ΒΜW... Ανατρίχιασα.....

Azurius
18-10-12, 11:54
Ο Θωμάς θέλει να αλλάξει το Μ3ο με τουρμπατο......ΑΑΑΑαΑαΑχχχχχ χαααααααααα:th_Laie_67-1:

Ατμόσφαιρα......στριγκλισματ α.....τσιριγματα.... Εκεί ψηλά στις 8αρες;;; Τα ξεχασες;;;


Είμαι απο το τηλ τώρα...... Μόλις πάω Σπιτι δε σε ξεπλενει ούτε ο Δουναβης.......ΠΑΠΑΡΑ

Πες του τα τον παπάρα ρε... Εγώ στέγνωσα απο σάλιο... Και να πω οτι δεν ξέρει;;; Βλέπει τι τραβάω με την @!#$$!@#$ την τουρμπίνα.

Panos 316T
18-10-12, 12:07
Ψηλέ άσε τις μ@λ@κίες και κράτα το εργαλείο σου. Μην μπαίνεις στην διαδικασία αυτή γιατί απλά είναι ανούσια. ΟΚ δεν λέω καλός ο ήχος του αλλά ώς εκεί. Και να στο πω και αλλιώς (γιατί έτσι σίγουρα θα πιάσεις και το υπονοούμενο, αφού τα ζεις μαζί μου τα θέματα αυτά), ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ αδερφέ. Θα ξενερώσεις πολύ γρήγορα. Για να μην πω οτι έτσι οπως οδηγάς (και που πολύ καλά ξηγιέσαι και οδηγάς έτσι) το μόνο που θα κερδίσεις είναι να κλείσεις ελευθέρας στον κάθε τουρμπινά, μηχανικό κτλ και σίγουρα θα πάθεις τα ίδια ψυχολογικά με εμένα, αφού στο κάθε μπιπ που θα κάνουν τα οργανάκια, θα ψάχνεις να δεις αν η πίεση λαδιού, οι θερμοκρασίες σου, και ο Α/F είναι σωστός. Άσε ρε Θωμά. Έχεις ένα αμάξι που μ1 192Κ χιλιόμετρα γαζώνει, ένα αμάξι που δεν περνάει απαρατήρητο και το βασικότερο ένα ΑΜΑΞΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σε σημείο αηδίας, και εσύ μου συζητάς να το ανταλλάξεις με ένα βέβαιο τρύπιο κουμπαρά;; Πλάκα σπας;;ΥΓ. Που καταντήσαμε ρε... Να υπερασπίζομαι ΒΜW... Ανατρίχιασα.....

Σωστός ο παίχτης !

Αλλά όχι και ότι τα Μ3 δεν θέλουν την ανάλογη φροντίδα , ζέσταμα , λαδάκια κλπ

Thomelef
18-10-12, 12:33
έχει και το Μ-τρίο τα δικά του, αλλά όχι στο σημείο των υπολοίπων. ένας μου προβληματισμός είναι, ότι εγώ θέλω όποτε μου την ανάψει, να το κάνω κουδούνιχωρίς να με απασχολεί τι και πως, όπως κάνω τώρα με το αμάξι.
με τα σκούμπυ και τα εβο, δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι στην ίδια διαδικασία, και αυτό είναι κάτι πολύ αποτρεπτικό. ίσως και το μοναδικό, μιας και τα περί σαλονιού και πλαστικών, τα έχω αφήσει σε τέταρτη - πέμπτη μοίρα.
δεν έχω σκοπό να το πάρω και να το παντρευτώ όπως μου περνάει απο το μυαλό για το Μ3, είναι μια κίνηση για να δώσω ένα αμάξι που καβαλάω καθημερινά τα τελευταία πέντε χρόνια.
ένα άλλο πρόβλημα που έχω, είναι ότι με όποιον τρόπο και να το δώσω το Μ3, θα αισθάνομαι πάντα αδικημένος, ενώ όταν θα φτάνει η ώρα για να πάρει δρόμο ένα σκούμπυ ή έβο, δε θα με νοιάξει καθόλου. είναι κατά πολύ υποδιαίστερα αμάξι, και το ξέρω.
δεν ξέρω, θα δούμε. άλλη μια κλήση είχα σήμερα, την οποία και πάλι δεν απάντησα, ο παίχτης πρέπει να έχει χάσει τον ύπνο του μάλον...

Azurius
18-10-12, 12:35
ένας μου προβληματισμός είναι, ότι εγώ θέλω όποτε μου την ανάψει, να το κάνω κουδούνι χωρίς να με απασχολεί τι και πως, όπως κάνω τώρα με το αμάξι.


Aκριβώς για αυτόν το λόγο ΔΕΝ δίνεις το Μ3 Θωμά.....

STREETRACING
18-10-12, 12:41
ολα τα αμαξια θελουν μια καποια προσοχη
κ το Μ θελει λιγο ζεσταμα,οπως κ τα τουρμπισια.
εγω 15 χρονια τουρμπο αμαξια ειχα κ μετα πηγα σε ατμο.
και αν ειχα και βαρυ ποδι.
τα ατμο ναι οσον αφορα το συνεχες πολυωρο σκισιμο ειναι πιο αντοχης.
αλλα κ τα τουρμπισια ειναι.
οχι στον ιδιο βαθμο βεβαια.

Z4 DCT
18-10-12, 12:42
Πάρε τρουμπο Θωμά....... Μόνο έτσι μπορει να μην κλαις στας Σερρας:original:

Δεν είσαι για τέτοια αμάξια εσύ αγόρι..... Θα το καψεις και θα κλαις στα πόδια μου

Thomelef
18-10-12, 12:47
ντάξει, μια τυπική διαδικασία την θέλουν ακόμα και αμάξια τύπου σειτσέντο που λέει ο λόγος.
αν μιλάμε για μαμά σκούμπυ και έβο, οκ, δεν έχουν και τρελή διαφορά στον τρόπο μεταχείρησης με ένα Μ3.
αλλά επειδή αν ποτέ έπαιρνα ένα τέτοιο αμάξι, το πρώτο που θα έκανα θ ήταν ένα φπε, απο εκεί και πέρα, θα χρειαζόταν λίγο ειδικότερη μεταχείρηση,

Panos 316T
18-10-12, 13:04
ολα τα αμαξια θελουν μια καποια προσοχη
κ το Μ θελει λιγο ζεσταμα,οπως κ τα τουρμπισια.
εγω 15 χρονια τουρμπο αμαξια ειχα κ μετα πηγα σε ατμο.
και αν ειχα και βαρυ ποδι.
τα ατμο ναι οσον αφορα το συνεχες πολυωρο σκισιμο ειναι πιο αντοχης.
αλλα κ τα τουρμπισια ειναι.
οχι στον ιδιο βαθμο βεβαια.

Θέλεις πολύ "μαρούλι" για να πετύχεις την αξιοπιστία για σκίσιμο διαρκείας.

STREETRACING
18-10-12, 13:07
αναλογα επιπεδο βελτιωσης κ τοπο σκισιματος.

Stathis
18-10-12, 13:16
καταλαβαινω πως αισθανεται ο λεας, πισω απο το ιδιο τιμονι 5 χρονια σκυλοβαρεθηκε, οσο καλο και αν ειναι το αυτοκινητο.
θελει μια αλλαγη και δικιο εχει.
προ κρισης θα επαιρνε ενα καρερα και θα ηταν ευτυχης, ετσι για ποικιλια, αλλα σημερα ειναι αλλιως τα πραγματα.
ειναι και μικρος ακομα για allroad, πραγματικα σπαζοκεφαλια οι επιλογες του.

DaywalkeR
18-10-12, 13:28
Θωμά θα το μετανιώσεις και πολύ πικρά μάλιστα όπως ξέρω ότι το μετάνιωσε πολύ άσχημα φίλος όταν σκότωσε το CSL γιατί έλεγε ότι τον κούρασε :ranting2:

Κράτα το Μ3 με όλα τα τερτίπια του, γιατί στο τέλος πάλι θα σε αποζημειώσει

Thomelef
18-10-12, 13:33
καταλαβαινω πως αισθανεται ο λεας, πισω απο το ιδιο τιμονι 5 χρονια σκυλοβαρεθηκε, οσο καλο και αν ειναι το αυτοκινητο.
θελει μια αλλαγη και δικιο εχει.
προ κρισης θα επαιρνε ενα καρερα και θα ηταν ευτυχης, ετσι για ποικιλια, αλλα σημερα ειναι αλλιως τα πραγματα.
ειναι και μικρος ακομα για allroad, πραγματικα σπαζοκεφαλια οι επιλογες του.

ακριβώς έτσι είναι.
επίσεις να σημειώσω ότι όταν το αμάξι αγοράστηκε, τα δέρματα του κτλ κτλ, ήταν δευτερεύον παράγοντας επιλογής, πιο πολύ για να ρίξω στάχτη στα μάτια πολλών κοντινών μου ανθρώπων, που ξέρουν ποια είναι τα κριτήρια επιλογής μου για αγορά αυτοκινήτου.
το μεγαλύτερο λάθος που έκανα τότε, που να σημειώσω ότι ίσως και να μου βγήκε σε καλό δεδομένης της κατάστασης, ήταν που τσιγγουνεύτηκα τα 15-16κ επιπλέον για να πάρω σι ες ελ.
το βίντεο του τοπ γκίαρ στο isle of man το έβλεπα επί μήνες ολόκληρους περίπου 10 φορές την μέρα. οπότε, τότε το απλό Μ3 ήταν ένας πολύ καλός συμβιβασμός για μένα, εφόσων ήδη είχα ξεφύγει κατά 10κ απο τον αρχικό μου προυπολογισμό, γιατί δεν ήθελα να πάρω αμάξι που δεν μπορούσα να ελέγξω εγώ όπως ήθελα, και αναγκάστηκα να πάρω απο εδώ και όχι απο γερμανία.
αν τότε τα έδινα τα λεφτά, σήμερα δεν θα μιλούσαμε για τέτοιους προβληματισμούς, αλλά μπορεί να μην μιλούσαμε και γενικότερα, γιατί σήμερα 15κ, είναι 15κ...

Thomelef
18-10-12, 13:36
επίσεις να σημειώσω ότι δεδομένης της σκατοκατάστασης με όλο αυτό το άγχος της καθημερινότητας, τουλάχιστο για μένα, μια αλλαγή αυτοκινήτου την βλέπω γενικότερα και σαν μια ανανέωση για κάτι καινούριο.
δεν ξέρω. η αλήθεια είναι ότι είναι όντως πολύ κατώτερης κατηγορίας αυτοκίνητα.
αν μπορούσα να το δώσω και να πάρω και κάνα τάληρο που για μένα το λογικό αυτό είναι, θα το έκανα με κλειστά τα μάτια.

STREETRACING
18-10-12, 13:41
ποσο το ειχες αγορασει θωμα το δικο σου?

Ptboul
18-10-12, 13:42
Να νοικιάσεις κανένα για να σου φύγει η κάψα για καμιά βδομάδα υπάρχει άραγε;

https://www.thctalk.com/cannabis-forum/images/smilies/mcown.gif

vagmag
18-10-12, 14:09
δεν ξέρω πόσοι έχετε οδηγήσει/ζήσει με subaru και evo.

Δεν είναι τόσο κατώτερα αυτοκίνητα. Στους ελληνικούς δρόμους μάλιστα είναι και πολύ αποτελεσματικά και πολύ ασφαλή !!!! Δεν είναι φυσικά μόνο για εκκινήσεις. Στρίβουν πολύ γρηγορότερα από πολλά αυτοκίνητα ακόμα και Μ λόγω της ολισθηρότητας των δρόμων μας. Δεν νομίζω ότι χρήζουν κάποιας ιδιαίτερης φροντίδας ή τέλος πάντων κάτι τόσο διαφορετικό από ότι τα Μ. Μάλιστα τόσο τα EVO όσο και τα sti, αν η βελτίωση είναι απλά ΦΠΕ δηλώνουν αλεξίσφαιρα!

Θα σου προσφέρει ευχαρίστηση άλλου είδους σε σχέση με τα Μ αλλά ευχαρίστηση. Κάθε σχολή έχει τα δικά της ....

Δεν σου λέω να πάρεις τετρακίνητο απλά ότι καταλαβαίνω το σκεπτικό της αλλαγής.

nikos1400
18-10-12, 14:38
επίσεις να σημειώσω ότι δεδομένης της σκατοκατάστασης με όλο αυτό το άγχος της καθημερινότητας, τουλάχιστο για μένα, μια αλλαγή αυτοκινήτου την βλέπω γενικότερα και σαν μια ανανέωση για κάτι καινούριο.
δεν ξέρω. η αλήθεια είναι ότι είναι όντως πολύ κατώτερης κατηγορίας αυτοκίνητα.
αν μπορούσα να το δώσω και να πάρω και κάνα τάληρο που για μένα το λογικό αυτό είναι, θα το έκανα με κλειστά τα μάτια.

φτιαξε το σαλονι Θωμα, ή βαλε κανα δυο μπακετ.
κανε κατι ετσι ψιλο να ανανεωσετε τη σχεση σας λιγο...

pilot
18-10-12, 14:49
Ψηλέ άσε τις μ@λ@κίες και κράτα το εργαλείο σου. Μην μπαίνεις στην διαδικασία αυτή γιατί απλά είναι ανούσια. ΟΚ δεν λέω καλός ο ήχος του αλλά ώς εκεί. Και να στο πω και αλλιώς (γιατί έτσι σίγουρα θα πιάσεις και το υπονοούμενο, αφού τα ζεις μαζί μου τα θέματα αυτά), ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ αδερφέ. Θα ξενερώσεις πολύ γρήγορα. Για να μην πω οτι έτσι οπως οδηγάς (και που πολύ καλά ξηγιέσαι και οδηγάς έτσι) το μόνο που θα κερδίσεις είναι να κλείσεις ελευθέρας στον κάθε τουρμπινά, μηχανικό κτλ και σίγουρα θα πάθεις τα ίδια ψυχολογικά με εμένα, αφού στο κάθε μπιπ που θα κάνουν τα οργανάκια, θα ψάχνεις να δεις αν η πίεση λαδιού, οι θερμοκρασίες σου, και ο Α/F είναι σωστός. Άσε ρε Θωμά. Έχεις ένα αμάξι που μ1 192Κ χιλιόμετρα γαζώνει, ένα αμάξι που δεν περνάει απαρατήρητο και το βασικότερο ένα ΑΜΑΞΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σε σημείο αηδίας, και εσύ μου συζητάς να το ανταλλάξεις με ένα βέβαιο τρύπιο κουμπαρά;; Πλάκα σπας;; Και μόνο που το συζητάς ρε ξάδερφε είσαι για χοντρές και όχι για ψιλές! Έλεος ρε μλκ... Και το λέω τρύπιο κουμπαρά γιατί μόνο και μόνο σε ξέρω πάάάάάάρα πολύ καλά πως οδηγάς όταν σε πιάνει η τρέλα σου. Δε θα αντέξεις όχι πέντε μέρες, ούτε πέντς δευτερόλεπτα. Απο την στιγμή που θα κλείσεις την πόρτα θα φρικάρεις. Κράτα το Μιτρίο και άσε τις μλκιες...

ΥΓ. Που καταντήσαμε ρε... Να υπερασπίζομαι ΒΜW... Ανατρίχιασα.....

μπράβο τ'αγόριμ!! χαχαχχα το ήξερα οτι είσαι κρυφομπεμβεδάκιας! :th_Laie_67-1:

pilot
18-10-12, 14:59
Πάντως είναι γεγονός πως σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ Θωμά! Εδώ εγώ ρε το έχω ούτε 3 χρόνια και όλο στο car.gr είμαι! χαχαχαχα... έτσι είναι ρε οι βενζινοαίματοι! Θέλουν να τα δοκιμάσουν όλα και τα βαριούνται σχετικά εύκολα, αλλά οι καιροί δεν είναι για ηρωισμούς φίλε... Αυτό που λέει ο Νίκος είναι το ποιο σωστό κατ εμέ..κανε κάτι που θα σε κάνει να ξανακ@υλώσεις με το αυτοκίνητο τόσο ώστε να κανείς αρκετή υπομονή για να πάρεις εντέλει το ρημάδι το GT3 που τόσο γουστάρεις και σίγουρα δεν θα το βαρεθείς σε 5 χρόνια!

Thomelef
18-10-12, 15:11
ποσο το ειχες αγορασει θωμα το δικο σου?

Σχεδον 49.000 48 και κατι μου ειχε βγει.
Καιντο 2007 ηταν σχετικα καλη τιμη, δεδλμενου οτι επαιζαν απο 52-53 και λιγο παραπανω.

doctore
18-10-12, 15:26
Μήπως θυμάσαι πόσο έδινε ο Κορφιάτης το CSL εκείνη τη χρονιά ?

Thomelef
18-10-12, 15:31
Δεν εχω ιδεα.
Θυμαμαι ο αλεξ που εδινε τονδικο του 63.000 εκεινη την εποχη ομως, και ηταν ενα απο τα αμαξια που σκεφτομουν, αλλα δεν τολμουσα να συμπληρωσω την διαφορα.
Το 15αρι που λεγαμε.

Thomelef
18-10-12, 15:32
Ααααα αυτο που λες, αν δεν κανω λαθος μεχρι πριν ενα χρονο και κατι στα 100κ δεν επαιζε?
Ενα που ελεγαν οτι ειχε 11κ χιλιομετρα αν δεν κανω λαθος.

pilot
18-10-12, 15:33
ο Κορφιάτης το έδινε πάνω απο 70Κ..

STREETRACING
18-10-12, 15:40
47x πουλαει ο μαντρας μου ενα csl τωρα
https://www.msauto.gr/ViewCar.aspx?CarId=31289
,αλλα δεν με βολευει σαν αμαξι κ γι αυτο δεν πηρα κ απο την αρχη το 2006.
τοτε καλο csl εφτανε τα 80-85 εισαγωγη τελικη τιμη.

gnx
18-10-12, 15:59
Μήπως θυμάσαι πόσο έδινε ο Κορφιάτης το CSL εκείνη τη χρονιά ?

Απο οτι θυμαμαι 90000

Thomelef
18-10-12, 16:04
47x πουλαει ο μαντρας μου ενα csl τωρα
https://www.msauto.gr/ViewCar.aspx?CarId=31289
,αλλα δεν με βολευει σαν αμαξι κ γι αυτο δεν πηρα κ απο την αρχη το 2006.
τοτε καλο csl εφτανε τα 80-85 εισαγωγη τελικη τιμη.

Και αν θυμαμαι καλα, το απλο τοτε επαιζε απο 60 και πανω.
Το θυμαμαι χαρακτηριστηκα, γιατι ειχα ευχαριστη εκπληξη τον επομενο χρονο, με τις τιμες να παιζουν 10κ κατω, πραγμα που το εφερνε το αμαξι πιο κοντα στα δεδομενα της τσεπης μου.

Vassilis ///M
18-10-12, 16:05
Μήπως θυμάσαι πόσο έδινε ο Κορφιάτης το CSL εκείνη τη χρονιά ?

https://i.imgur.com/gJrxS.jpg

:whistle::whistle::whistle:

hades7
18-10-12, 16:09
τωρα θελω λιγο σταθη να μπει να πει για τον προεδρα του πεμβε ελλας που το πηρε, μ αρεσουν αυτες οι ιστοριες γιατι σημασια δεν εχει ο προορισμος αλλα το ταξιδι ...
απο ενα χαλασμενο βανος σε πορκυ csl κλπ

gnx
18-10-12, 16:11
...και να προσθέσω Χαντέ μου οτι εγινε ανταλλαγή με Ε93Μ3 του 09 με 8000 νομιζω χλμ...

STREETRACING
18-10-12, 16:18
Και αν θυμαμαι καλα, το απλο τοτε επαιζε απο 60 και πανω.
Το θυμαμαι χαρακτηριστηκα, γιατι ειχα ευχαριστη εκπληξη τον επομενο χρονο, με τις τιμες να παιζουν 10κ κατω, πραγμα που το εφερνε το αμαξι πιο κοντα στα δεδομενα της τσεπης μου.
65 πηρε το 2005 χαρτι απο ελληνα μαντρα κ 67 εγω το 2006 απο βελγιο

Thomelef
18-10-12, 17:39
Απο τα πιο ακριβα για τη εποχη τους.
Μαλον μιλας.για αμαξι που τοτε ηταν στη χειροτερη διετιας. Δλδ η για 2005, η 2004. Οποτε δικαιολογημενη και η αυξημενη τιμη.
Επισεις ενα μεγαλο ατου της επομενης χρονιας, ηταν οτι παρουσιαστηκε το 92αρι, και κατεβασαν τιμες οι περισσοτεροι, για να πανε παραπερα, ενω το 2006, το.46αρι ηταν το τελευταιο Μ3 ακομανσε κυκλοφορια και παραγωγ.

STREETRACING
18-10-12, 18:43
Δεν έψαξα καθόλου Ελλάδα.
Ήθελα κατευθείαν απέξω με χλμ μέχρι 40000 .
Το αμάξι έκανε 100000 Ελλάδα με τον αντίστοιχο εξοπλισμό.
49000 κόστος συν εκτελωνισμο συν μεταφορικά συν αμοιβή πήγε 67χ.
Δεν με πείραξε η τιμή ούτε τις κυτταγα μέχρι πέρσι που κυτταγα για Μ5.
Τώρα έχει απαξιωθεί τόσο πολυ που δεν πρόκειται να το δώσω εκτός για καμμια ανταλλαγή σε 4 πορτο.

z3 2.2
18-10-12, 20:58
Τι να κανω γμτ. Πεντε χρονια βαρεθηκα, και αρχιζω να βαραω πυρακια με το ιδιο αμαξι...

σκαω σαλονικα σου αφηνω το astra και μου δινεις το μιτριο για ενα μηνα.
και τουρμπακι θα χαρεις και θα αλλαξεις αυτοκινητο για ενα μηνα!
βλεπεις?
απλα ειναι τα πραγματα

vagmag
18-10-12, 20:59
www.scooby.gr
www.evonet.gr

για περισσότερες πληροφορίες

Thomelef
18-10-12, 21:00
Μεσα μητσο...για σενα, και ενα εξαμηνο στο αφηνω.
Μονο στραβωμενο μη μου το στειλεις πισω, γιατι απο την πολυ την κ.....α που κουβαλας τοσο καιρο που εισαο χωρις τη ζετα, βλεπω το αμαξι να βρωμαει τεστοστερονη για κανα χρονο...

Thomelef
18-10-12, 21:01
Στο εβονετ εχω και λογαριασμο...χιχιχι

z3 2.2
18-10-12, 21:09
Μεσα μητσο...για σενα, και ενα εξαμηνο στο αφηνω.
Μονο στραβωμενο μη μου το στειλεις πισω, γιατι απο την πολυ την κ.....α που κουβαλας τοσο καιρο που εισαο χωρις τη ζετα, βλεπω το αμαξι να βρωμαει τεστοστερονη για κανα χρονο...

χαχαχαχα καλο ρε!
ασε μου χει ληψει η πισωκουνα ρε γαμωτο πολυ...

doctore
18-10-12, 21:24
Απο οτι θυμαμαι 90000

Kαι εγώ αυτό θυμάμαι...και τα καλύτερα απλά Μ3 τότε ελληνικά και και ... είχανε 60.

doctore
18-10-12, 21:27
https://i.imgur.com/gJrxS.jpg

:whistle::whistle::whistle:

Ούτε Ληξίαρχος δεν έχει τέτοιο αρχείο !!! :thumbsup:

aristent
18-10-12, 22:02
Ελα Τομ, δες μετα το 2:01 ....

https://www.youtube.com/watch?v=h6MYgVWV-UE&feature=relmfu"]https://www.youtube.com/watch?v=h6MYgVWV-UE&feature=relmfu

και βγαλε συμπερασματα!!!:thumbsup:

mark e92
19-10-12, 09:57
To 500αρακι ειναι γαματο ε?

Stathis
20-10-12, 17:01
σε βλεπω για αουντι κι εσενα αργα ή γρηγορα... χεχεχεχε

Z4 DCT
20-10-12, 17:05
σε βλεπω για αουντι κι εσενα αργα ή γρηγορα... χεχεχεχε


Νατος.... Πετάχτηκε, ο κυκλολαγνος.......με το επικαθουμενο:th_Laie_67-1:
Καλά που δεν ήρθες στην βόλτα γιατί δεν θα σε χωραγε να στριψει στις στροφές το φορτηγό

deepBLUE
20-10-12, 17:07
σε βλεπω για αουντι κι εσενα αργα ή γρηγορα... χεχεχεχε

Δείξτου το δρόμο thumb

Azurius
20-10-12, 18:05
σε βλεπω για αουντι κι εσενα αργα ή γρηγορα... χεχεχεχε

Παντού πάνε ποτέ δε χαλάνε!! Για να μην σου πω τι μου είπε στο αμάξι όταν πηγαίναμε για τον καφέ Στάθη.... Για παραπομπή είναι και μόνιμο Ban... Τέλος καλό όλα καλά! Αλμυρή βλάβη, αλλά θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα!

pilot
20-10-12, 19:59
Παντού πάνε ποτέ δε χαλάνε!! Για να μην σου πω τι μου είπε στο αμάξι όταν πηγαίναμε για τον καφέ Στάθη.... Για παραπομπή είναι και μόνιμο Ban... Τέλος καλό όλα καλά! Αλμυρή βλάβη, αλλά θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα!

σσσσσσσστ...μην τα λες παραέξω αυτά ξα! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

E60_Arkadia
20-10-12, 21:49
Πλακα πλακα εχω αρχισει να θαυμαζω στο δρομο καποια Αουδι,εγω που εβγαζα σπυρια ακουγοντας για αυτη την μαρκα! Αυτο που μου αρεσει πολυ ειναι το νεο Α6 στεισον με 18αρες και πανω πολυ ομορφο για στεισον.Ο,τι και να λεμε χτυπαει στα ισια την bmw και πρεπει να μας ταρακουνισει λιγο σαν εταιρεια.

S8N
20-10-12, 22:08
Εγω πάλι πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα από ένα εξουσιοδοτημένο της Αουντι και ένιωθα σαν τον μόνο υγιή σε αποικία λεπρών. Αν είχα Μ η θα εμένα με αυτό, η θα πήγαινα σε άλλο Μ. Καλές είναι και οι Carrera αλλα πολύ προκλητικές γι' αυτή τη χώρα και πέρα για πέρα αναξιοποιητες.

andreas72
20-10-12, 22:34
To επομενο σταδιο μετα απο bmw ειναι ΜΟΝΟ πορσε....
Το αουντι και τα γιαπωνεζικα ειναι υποβαθμιση.

aristent
20-10-12, 22:35
Τομι σιδηροφαγε!!!!:thumbsup:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15489&d=1350744541

....αντε, τυχερος ησουν,αλλο κακο μη σε βρει.thumb

EVERGET
21-10-12, 02:04
To επομενο σταδιο μετα απο bmw ειναι ΜΟΝΟ πορσε....
Το αουντι και τα γιαπωνεζικα ειναι υποβαθμιση.


Εγω πάλι πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα από ένα εξουσιοδοτημένο της Αουντι και ένιωθα σαν τον μόνο υγιή σε αποικία λεπρών. Αν είχα Μ η θα εμένα με αυτό, η θα πήγαινα σε άλλο Μ. Καλές είναι και οι Carrera αλλα πολύ προκλητικές γι' αυτή τη χώρα και πέρα για πέρα αναξιοποιητες.

Μετά από Μ...μόνο Μ...

και τα porsche είναι υποβάθμιση :whistle:

Είναι σαν να πηγαίνεις από αυτό:

https://www.imcdb.org/i100446.jpg

σε αυτό:

https://www.fr-online.de/image/view/2010/7/17/4564274,2653506,highRes,ra_mo_vw_kaefer_170810.jpg .jpg

My view, my tastes...thumb

Thomelef
21-10-12, 09:34
ε καλά...δεν είναι και έτσι, γιατί αν κρίνουμε το 997s με το κασόνι 92άρι, άστο νάσο...άστο σου λέω.
να δώ το καινούριο Μ-τρίο που αλλάζει κατηγορία με τα ντούρμπο, τι θα κάνει με την γκαρέρα ντούρμπο...
πολύ γέλιο σου λέω. μιλάμε για τρελό γέλιο...bmw's ///M division used to produce proper sport cars. not anymore.

Azurius
21-10-12, 10:28
σσσσσσσστ...μην τα λες παραέξω αυτά ξα! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Γιατί ρε Γιώργη; Χάλασε ποτέ; Τα μοτέρ που έσπασα, τα έσπασα επειδή τα τέντωνα κυριολεκτικά και έκανα ταρζανιές εις γνώση μου. Απο μόνο του και όσο ήταν μαμά δεν έβγαλε τπτ μην το ματιάξω...

ΥΓ. Εγώ όταν κάνω ζημιές κάνω! Δεν κοροιδεύω... Τι θα πει γρανάζι μεταβλητού και τρίχες; ΜΠΑΜ και το μοτέρ ρύζια με την μία σε σημείο που ούτε η ίδια η εταιρία να μην μπορεί να καταλάβει απο τι αμάξι είναι. Αν είναι να γίνει η δουλειά να γίνει σωστή!:whistle:

Azurius
21-10-12, 10:32
Μετά από Μ...μόνο Μ...

και τα porsche είναι υποβάθμιση :whistle:

Είναι σαν να πηγαίνεις από αυτό:

https://www.imcdb.org/i100446.jpg

σε αυτό:

https://www.fr-online.de/image/view/2010/7/17/4564274,2653506,highRes,ra_mo_vw_kaefer_170810.jpg .jpg

My view, my tastes...thumb

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά άμα σου δώσουν Πορσικό, εσύ μην το πάρεις επειδή κατάγεται απο τον Σκαραβαίο... thumb Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

aristent
21-10-12, 10:39
Αν και ειμαι φαν της Φερραρι,ΑΝ μου χαρισουν μια Πορσε θα πω ευχαριστω πολυ!!!:thumbsup:

pilot
21-10-12, 13:39
Εγω πάλι πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα από ένα εξουσιοδοτημένο της Αουντι και ένιωθα σαν τον μόνο υγιή σε αποικία λεπρών. Αν είχα Μ η θα εμένα με αυτό, η θα πήγαινα σε άλλο Μ. Καλές είναι και οι Carrera αλλα πολύ προκλητικές γι' αυτή τη χώρα και πέρα για πέρα αναξιοποιητες.

:shok:....ουουουφφφφ...δεν προσεξα καλα την τελευταια λεξη και την περασα για ''αναξιοπιστες''...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

pilot
21-10-12, 13:40
Μετά από Μ...μόνο Μ...

και τα porsche είναι υποβάθμιση :whistle:

Είναι σαν να πηγαίνεις από αυτό:

https://www.imcdb.org/i100446.jpg

σε αυτό:

https://www.fr-online.de/image/view/2010/7/17/4564274,2653506,highRes,ra_mo_vw_kaefer_170810.jpg .jpg

My view, my tastes...thumb

.......παρτο πισω ρε!! χαχαχαχαχαχαχα....σβηστε το ρε μη το δει το παλιοκουναβι ο Daywalker!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

pilot
21-10-12, 13:43
Γιατί ρε Γιώργη; Χάλασε ποτέ; Τα μοτέρ που έσπασα, τα έσπασα επειδή τα τέντωνα κυριολεκτικά και έκανα ταρζανιές εις γνώση μου. Απο μόνο του και όσο ήταν μαμά δεν έβγαλε τπτ μην το ματιάξω...

ΥΓ. Εγώ όταν κάνω ζημιές κάνω! Δεν κοροιδεύω... Τι θα πει γρανάζι μεταβλητού και τρίχες; ΜΠΑΜ και το μοτέρ ρύζια με την μία σε σημείο που ούτε η ίδια η εταιρία να μην μπορεί να καταλάβει απο τι αμάξι είναι. Αν είναι να γίνει η δουλειά να γίνει σωστή!:whistle:

δεν ειπα για το δικο σου ρε..αλλα ξερουμε και πολλα μαμα με απειρα προβληματα..σταματα να σπερνεις το ''σπορο του κακου'' αναμεσα μας! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

EVERGET
21-10-12, 13:51
Αν και ειμαι φαν της Φερραρι,ΑΝ μου χαρισουν μια Πορσε θα πω ευχαριστω πολυ!!!:thumbsup:


Χωρίς παρεξήγηση, αλλά άμα σου δώσουν Πορσικό, εσύ μην το πάρεις επειδή κατάγεται απο τον Σκαραβαίο... thumb Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

A...όχι! Εμένα αμα μου χαρίσουν Porsche θα παρεξηγηθώ...θα το θεωρήσω προσβολή της αυτοκινητικής μου κουλτόυρας..:hystericalbs1:

Τι λέμε βρε παιδιαααα!!!

Απλά είναι άλλη φιλοσοφία σπορ αυτοκινήτου το porsche άλλο το Μ...καμία σχέση...το ότι βγάζουν παραπλήσια άλογα ή έχουν παρόμοιες επιδόσεις δε σημαίνει πως το ένα αποτελεί ανταγωγνιστικό του άλλου στο μυαλό του συνειδητοποιημένου...

Και σε τόσο διαφορετικά αυτοκίνητα παίζει πολύ ρόλο ο παράγοντας γούστο, ή συνήθεια....ή πιο συγκεκριμένα τι έχει συνηθίσει ο καθένας μας να λέει "well engineered" σπορ αυτοκίνητο.

Για μένα ανέλιξη μετά από Μ3 Ε46 αποτελεί ένα V10 M ή ένα 8κύλινδρο ferrari...αυτοκίνητα της ίδιας κάστας...αλλιώς (στις εποχές που ζούμε...ας το δούμε ρεαλιστικά) αλλάζεις ρότα, παίρνεις ένα Χ3 (ή allroad:th_Laie_67-1: ή κάτι τέτοιο) και το παίζεις ότι σοβαρεύτηκες (μέχρι να ξανακυλίσεις:thumbsup:)

Azurius
21-10-12, 13:57
A...όχι! Εμένα αμα μου χαρίσουν Porsche θα παρεξηγηθώ...θα το θεωρήσω προσβολή της αυτοκινητικής μου κουλτόυρας..:hystericalbs1:

Τι λέμε βρε παιδιαααα!!!

Απλά είναι άλλη φιλοσοφία σπορ αυτοκινήτου το porsche άλλο το Μ...καμία σχέση...το ότι βγάζουν παραπλήσια άλογα ή έχουν παρόμοιες επιδόσεις δε σημαίνει πως το ένα αποτελεί ανταγωγνιστικό του άλλου στο μυαλό του συνειδητοποιημένου...

Και σε τόσο διαφορετικά αυτοκίνητα παίζει πολύ ρόλο ο παράγοντας γούστο, ή συνήθεια....ή πιο συγκεκριμένα τι έχει συνηθίσει ο καθένας μας να λέει "well engineered" σπορ αυτοκίνητο.

Για μένα ανέλιξη μετά από Μ3 Ε46 αποτελεί ένα V10 M ή ένα 8κύλινδρο ferrari...αυτοκίνητα της ίδιας κάστας...αλλιώς (στις εποχές που ζούμε...ας το δούμε ρεαλιστικά) αλλάζεις ρότα, παίρνεις ένα Χ3 (ή allroad:th_Laie_67-1: ή κάτι τέτοιο) και το παίζεις ότι σοβαρεύτηκες (μέχρι να ξανακυλίσεις:thumbsup:)

Tώρα μάλιστα! Συμφωνώ μαζί σου. :thanks:

STREETRACING
21-10-12, 15:29
:shok:....ουουουφφφφ...δεν προσεξα καλα την τελευταια λεξη και την περασα για ''αναξιοπιστες''...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Οι 996 οι απλές βγάζανε σοβαρότατα προβλήματα
Τα s μοτέρ Κ η Τurbo ήταν σκυλιά.

pilot
21-10-12, 18:08
κατι εχει παρει το αυτι μου..:whistle:

Panos 316T
21-10-12, 18:29
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά άμα σου δώσουν Πορσικό, εσύ μην το πάρεις επειδή κατάγεται απο τον Σκαραβαίο... thumb Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Ασχετο:

Πιστευω οτι θα ειχε πολυ ενδιαφερον να κανεις μια παρουσιαση του αυτοκινητου σου και τις αναβαθμισεις που εχει , αν θελεις βεβαια ;)

S8N
21-10-12, 19:17
Οι 996 οι απλές βγάζανε σοβαρότατα προβλήματα
Τα s μοτέρ Κ η Τurbo ήταν σκυλιά.

Κάτσε ρε Γιάννη, του αδερφού μου η 3.6 με powerpack δεν έχει βγάλει τίποτα τόσα χρονια. Μπορείς να πεις το ίδιο για το δικο σου;

S8N
21-10-12, 19:25
:shok:....ουουουφφφφ...δεν προσεξα καλα την τελευταια λεξη και την περασα για ''αναξιοπιστες''...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Αυτο που λέω είναι πως ελαχιστοι θα αξιοποιήσουν και θα τιμησουν το λογοτυπο Πόρσε. Οι περισσότεροι την έχουν για λεζάντα.

Thomelef
21-10-12, 19:28
Αυτο που λέω είναι πως ελαχιστοι θα αξιοποιήσουν και θα τιμησουν το λογοτυπο Πόρσε. Οι περισσότεροι την έχουν για λεζάντα.

αυτό είναι μια αλήθεια. όπως και τα ίδιο ισχύει για τα περισσότερα 92άρια Μ3.
το θέμα με τα πόρσε όμως, είναι σε άλλο επίπεδο.

STREETRACING
21-10-12, 19:32
Κάτσε ρε Γιάννη, του αδερφού μου η 3.6 με powerpack δεν έχει βγάλει τίποτα τόσα χρονια. Μπορείς να πεις το ίδιο για το δικο σου;

Δεν το λέω εγω
Κάτοχοι πορσε παγκοσμιως
Κ ο Νικος δεν είναι παράδειγμα χρησης

S8N
21-10-12, 19:48
Δεν το λέω εγω
Κάτοχοι πορσε παγκοσμιως
Κ ο Νικος δεν είναι παράδειγμα χρησης

Για τα μέταλλα των Μ δε λένε; Για τα πατώματα; Για τα vanos; Άσ' το Γιάννη, δεν υπάρχει σύγκριση.

STREETRACING
21-10-12, 20:27
Για τα μέταλλα των Μ δε λένε; Για τα πατώματα; Για τα vanos; Άσ' το Γιάννη, δεν υπάρχει σύγκριση.

Στις πορσε αλλάζεις μοτέρ.
Για ρωτά το Σταύρο.
Εγω δεν είπα για ζημιές μόνο.
Είπα ότι να σκάς 120+ χρήματα για απλά καρερα κ να σπάνε ,
Όταν το πρωτοακουσα κουφαθηκα
Άλλο 2,3 χιλιάδες
Και άλλο 15,20χ

stef
21-10-12, 20:45
Γιάννη δεν έχω ακούσει κανένα από carrera 996 & 997 απλό να σπάει

gnx
21-10-12, 20:48
Τα 996 και τα 986 είχαν αρκετά αλλαγμένα μοτερ ΚΑΙ διότι η αντιπροσωπεία δεν ανοίγει, άνοιγε την ακρίβεια, μοτέρ αλλά πήγαινε κατ'ευθείαν σε αλλαγή με reconditioned. 16000 ευρω το 3600 για το 996/2.

stef
21-10-12, 20:53
Έλα ρε!!!
Δεν το ήξερα καν, εκτός εαν οι ιδιοκτήτες τους δεν το λένε επειδή ντρέπονται λόγω μάρκας

chief
21-10-12, 21:01
Παντως πριν χρονια Boxter φιλου μου αυτοματο (το πρωτο μοντελο), με πολυ λιγα χιλιομετρα εκει που πηγαινε με 120 χιλιομετρα χαλαρα εσπασε μοτερ.

Του εφερε η αντιπροσωπεια καινουργιο.

vagmag
21-10-12, 21:03
986/987 boxster μέχρι και 2008
996/997 911 πάλι μέχρι 2008

μοτέρ. Φεύγει το ρουλεμάν του στροφάλου και σπάνε διάφορα.

Αλλαγή μοτέρ 16000 ευρώ. Αν βρεις μεταχειρισμένο 5500+ αλλά χωρίς κάποια εγγύηση. Του αδερφού η boxster 2005 είναι αυτή τη στιγμή στο συνεργείο...για το συγκεκριμένο θέμα, το οποίο είναι πολύ κοινό !!!!

Δεν έχουν πρόβλημα οι 911 τουρμπο...

Thomelef
21-10-12, 21:09
την παρασκευή 4s κάμπριο ασημί απο αθήνα ήταν στο συνεργείο που πήγα το δικό μου με σπασμένο μοτέρ.ξεκίνησε ο άνθρωπος για να πάει κωνσταντινούπολη, και στο δρόμο έσπασε.
ήταν έξω φρενών και μιλούσε με την αντιπροσωπεία των αθηνών...απο τα λίγα που άκουσα, έκανε καυγά γιατί είχε ακούσει κάτι πρίν 2 μήνες, το πήγε και το άφησε 2 μήνες μέσα, και του είπαν ότι δεν είχε τπτ το αμάξι, και ότι πέραν απο τα κλασικά λάδια φίλτρα ξύδια που αν άκουσα καλά του χρέωσαν 1000+ δεν βρήκαν τπτ, και του το παρέδωσαν.
δυο μήνες μέσα δλδ, και την πρώτη μέρα που βγήκε για ταξίδι κράου.
επίσεις στο ίδιο συνεργείο είχα δεί μπόξτερ ες σπασμένο απο ωστήριο.

gnx
21-10-12, 21:13
Αυτά είναι πόστ! ΧΑΧΑ!

Μη γράψει κανείς τίποτε για κάνα αούντι τώρα και μας ξενερώσει.

StratosZ4
21-10-12, 21:17
τελικα τι ΔΕΝ σπαει ρε παιδια?

hades7
21-10-12, 21:19
Δηλαδή συμπεράνουμε η 911 turbo είναι μονόδρομος για αγορά...

vagmag
21-10-12, 21:20
όλα σπάνε...:hystericalbs1:

πάρε γιαπωνέζο !!!! Αν και s2000, rx8, mr2, βάλθηκαν να χαλάσουν και το όνομα αυτών....

vagmag
21-10-12, 21:20
Δηλαδή συμπεράνουμε η 911 turbo είναι μονόδρομος για αγορά...

ναι ναι.... αν και τεταρκίνητη....:th_Laie_67-1:

vagmag
21-10-12, 21:21
τελικα τι ΔΕΝ σπαει ρε παιδια?

επίσης έχω ακούσει ότι τα Ζ4 2.0 έχουν βγει πολύ αξιόπιστα...:whistle:

StratosZ4
21-10-12, 21:22
επίσης έχω ακούσει ότι τα Ζ4 2.0 έχουν βγει πολύ αξιόπιστα...:whistle:

σκυλια ειναι αυτα ρε συ...

StratosZ4
21-10-12, 21:24
Παντως να παρεις κανα τετοιο πορσακι τωρα, ευκαιρια. και σε κανα διμηνο να ψαχνεις μοτερ.....:thumbsdown:

Δεν υπαρχει τροπος αντιμετωπισης αραγε?

vagmag
21-10-12, 21:28
Παντως να παρεις κανα τετοιο πορσακι τωρα, ευκαιρια. και σε κανα διμηνο να ψαχνεις μοτερ.....:thumbsdown:

Δεν υπαρχει τροπος αντιμετωπισης αραγε?

από όσο έψαχνα... τσουκ....
Πάρε τούρμπο για αξιοπιστία !

StratosZ4
21-10-12, 21:36
από όσο έψαχνα... τσουκ....
Πάρε τούρμπο για αξιοπιστία !

κατι πιο οικονομικο ισως?????

Thomelef
21-10-12, 21:42
δεν παίρνεις πόρσε.

STREETRACING
21-10-12, 21:47
Ποτε δεν έλεγα αερολογίες κ ποτε δεν ήμουν κολλημενος σε μια μάρκα.

hades7
21-10-12, 21:49
Έλα η τουρμπο του φτωχού για διαλεχτε για διαλεχτε https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2402771/

vagmag
21-10-12, 21:59
Έλα η τουρμπο του φτωχού για διαλεχτε για διαλεχτε https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2402771/

why not!!!

hades7
21-10-12, 22:05
Πάντως είμαστε χώρα μικρή κανένα αμάξι στην Ελλάδα δεν γράφει πάνω απο 100000 χιλιόμετρα για κανένα λόγο

vagmag
21-10-12, 22:09
κατι πιο οικονομικο ισως?????

αν έβρισκα... θα είχα καταλήξει και εγώ κάπου.
Προς στιγμήν μου φτάνει η Μ3, ελπίζω να αντέξει μηχανικα...και να περάσουμε όμορφα...Σήμερα πάλι την χάρηκα πολύ.... ήχος, μπάντες, στρίψιμο... όλο λέω μήπως την δώσω...αλλά δε βρίσκω κάτι άλλο να με ικανοποιεί και να με αναστατώνει στα χρήματα αυτά. Ίσως η Μ5, ίσως μία corvette, Maserati 4200, 911, ίσως ένα caterham.... όλα έχουν τις χάρες τους και τα τερτίπια τους..

Τώρα για το φίλο Θωμά...δεν ξέρω τι να προτείνω μιας και απλά θέλει κάποια άλλη εμπειρία από ότι καταλαβαίνω... ίσως sti, ίσως evo, ίσως Μ5... ντεν ξέρω.

S8N
21-10-12, 22:09
Το πρόβλημα στο ρουλεμάν του intermediate shaft συμβαίνει σε αυτοκινητα που δεν κυκλοφορούν πολύ, δε λειτουργούν συχνά ψηλά και δεν τυγχάνουν συχνών αλλαγών λαδιού. Η υγρασία φθείρει το ρουλεμαν εσωτερικά κι αυτό αστοχεί. Υπάρχει τρόπος να το προλάβεις, ελέγχοντας για ρινισματα τη βίδα του Κάρτερ (μαγνητική), όπως υπάρχει και μονιμη λύση από την LN engineering (κεραμικο ρουλεμάν). Όσοι την πάτησαν ήταν απλως αδιάφοροι, δεν προβληματίστηκαν από τον θόρυβο στο ξεκινημα ούτε και από τη διαρροη λαδιου (RMS). Όπως μια Μ, έτσι και η Carrera απαιτεί σχολαστική και ακριβη συντηρηση. Το κιτ αυτό στοιχιζει 620 δολάρια, δεν είναι και τόσο απαγορευτική η τιμή του:

https://www.lnengineering.com/ims.html

vagmag
21-10-12, 22:21
Το πρόβλημα στο ρουλεμάν του intermediate shaft συμβαίνει σε αυτοκινητα που δεν κυκλοφορούν πολύ, δε λειτουργούν συχνά ψηλά και δεν τυγχάνουν συχνών αλλαγών λαδιού. Η υγρασία φθείρει το ρουλεμαν εσωτερικά κι αυτό αστοχεί. Υπάρχει τρόπος να το προλάβεις, ελέγχοντας για ρινισματα τη βίδα του Κάρτερ (μαγνητική), όπως υπάρχει και μονιμη λύση από την LN engineering (κεραμικο ρουλεμάν). Όσοι την πάτησαν ήταν απλως αδιάφοροι, δεν προβληματίστηκαν από τον θόρυβο στο ξεκινημα ούτε και από τη διαρροη λαδιου (RMS). Όπως μια Μ, έτσι και η Carrera απαιτεί σχολαστική και ακριβη συντηρηση. Το κιτ αυτό στοιχιζει 620 δολάρια, δεν είναι και τόσο απαγορευτική η τιμή του:

https://www.lnengineering.com/ims.html

Θα μπορούσες να μην είσαι τόσο απόλυτος!!!!
Η συντήρηση που του κάναμε ήταν σχολαστική. Η χρήση περιλάμβανε τόσο βόλτες, όσο και αρκετό στροφάρισμα σε επιταχύνσεις, σε μπάντες, αλλά ανοίγματα απλά για να ακούμε το μοτερ/εξάτμιση. Ζέσταμα συστηματίκό, όπως και κρύωμα... χειρότερα και από τούρμπο.... και όμως έσπασε. Υπήρξε η φήμη ότι σπάνε αυτοκίνητα που δεν συντηρούνται, που δεν ζεστένονται, που δεν στροφάρουν αλλά βολτάρουν με μεγάλη σχέση στο κιβώτιο και χαμηλές στροφές...
Δεν είχαμε διαρροή λαδιού... είχαμε όμως αντλία νερού... ΄΄εσπασε και έφυγαν όλα τα νερά... μάλλον και αυτό αδιαφορία θα είναι. Είναι εύκολο να κρίνουμε αν δεν ξέρουμε....
Εμάς έσπασε σε φανάρι στο ρελαντί... έσβησε... και αυτό ήταν...
Ρινίσματα η βίδα του κάρτερ δεν είχε, πριν σπάσει, μιας και γινόταν έλεγχος από το συνεργείο υπό το φόβο των Ιουδαίων...
Το Κιτ δεν ξέρω αν φτιάχνει το πρόβλημα μιας και σε ξένα φόρουμ, άλλα λέγονται...
όσο για τα σπασίματα είναι καθαρά θέμα τύχης και όχι συντήρησης. Με τον ίδιο τρόπο συντηρήσαμε και χρησιμοποιπήσαμε και την 911 4s και δεν έσπασε, τουλάχιστο στα χέρια μας...δεν ξέρω στον επόμενο.

S8N
21-10-12, 22:41
Δεν είμαι απόλυτος, απλώς δε μου αρέσει η κινδυνολογία. Η πιθανότητα να εμφανιστεί ειναι 10%. Αυτό δεν αρκεί για να βγάλουμε όλα τα μοτερ πλην των τούρμπο και των gt3 σκαρτα.

vagmag
21-10-12, 22:47
Είχα διαβάσει διάφορα πριν πάρουμε τη boxster.... τα ίδια με εσένα έλεγα... και όμως έσπασε και σε εμάς. Δεν μπορώ να το παραβλέψω κιόλας. Κάποιος γνωστός σκέφτεται να το πάρει. Δεν πρέπει να ενημερωθεί;;;; Μπορεί εμείς να είμαστε γκαντέμηδες....
έπίσης από βγαίνει αυτό το ποσοστό ;;; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ υπάρχει τέτοιο θέμα... η πόρσε κάνει τον κινέζο....

STREETRACING
21-10-12, 23:13
Ελάτε ρε παιδιά
Ξεφτίλα είναι να σπάνε μοτέρ σε τέτοιας αξίας αμάξια.
Και να μην είναι κ ευρέως γνωστό έστω για το μικρο η μεγάλο ποσοσστο.

EVERGET
21-10-12, 23:40
Γι' αυτό ίσως θα έπρεπε να πάψουμε να αναμασάμε την ιστορία για τα αναξιόπιστα Ε46 Μ3....όλα τα πιεσμένα αυτοκίνητα αυτής της κατηγορίας έχουν σημεία που πονάνε...και απ ότι φαίνεται και μαθαίνουμε το κουσούρι των 911 είναι αρκετά σοβαρότερο.

vanos=στα 46 σπάνιο, στα 36 πολύ συχνό
μέταλλα=έγιναν από τη bmw όλες οι πρέπουσες ανακλήσεις, από τον 06/2003 τα μοτέρ έχουν νέα μέταλλα, το θέμα έχει λήξει.
πάτωμα=το μόνο πραγματικό κουσούρι των Ε46 Μ3 (αλλά και όλης της σειράς Ε46 και Ε36). το πρόβλημα λύνεται με ενίσχυση που το κόστος δεν είναι καθόλου απαγορευτικό.

Προχθές παρέλαβα το ΒΜWcar του Νοεμβρίου. Εκθείαζε την αξιοπιστία του Ε46 Μ3. Έλεγε για το πόσο αξιόπιστο και φρέσκο ήταν το αμάξι που δοκιμάζανε στα 272,000km (!!!!). Ξέρουμε γύρω μας πολλά Μ3 που είναι κοντά στα 200,000km και είναι αξιόπιστα και πολύ γρήγορα. Γνωρίζετε πολλά αυτοκίνητα της κατηγορίας αυτής και με μοτέρ πιεσμένα όσο ο S54, που να αντέχουν τόσα απροβλημάτιστα χλμ????

Thomelef
21-10-12, 23:54
εγώ πάντως το έχω ξαναπεί. το Μ3 Ε46, είναι μια χαρά σκυλί και δεν καταλαβαίνει τπτ. πέραν του βάνος που έπαθα, δεν είχα ποτέ σοβαρή ζημιά...και ΑΝ έχει φάει σκίσιμο.
βέβαια θα μου πείς δεν ήταν και λίγο, όπως επίσεις είμουν και πολύ τυχερός. αλλά τον μύθο με τα χιλ τουλάχιστον τον έσπασα ότι στα 100κ ανοίγουν σαν μαρούλια. έτσι λένε ΟΙ γνώστες, που δεν έχει τύχει ούτε να ακούσουν s54 μετά τις 3κ.
γενικότερα για προβλήματα κτλ κτλ, είναι η κρυφή νοοτροπία του πονηρού έλληνα να τα κρατάει όλα κρυφά, για να πουλήσει στο τέλος χαρτί αμάξι.
αντί να μοιραζόμαστε εμπειρίες, κρατάμε κρυφά τα πάντα στερόντας και απο τους υπόλοιπους λεπτομέρειες που θα μπορούσαν να τους σώσουν αρκετά ευρώ.

pilot
21-10-12, 23:54
986/987 boxster μέχρι και 2008
996/997 911 πάλι μέχρι 2008

μοτέρ. Φεύγει το ρουλεμάν του στροφάλου και σπάνε διάφορα.

Αλλαγή μοτέρ 16000 ευρώ. Αν βρεις μεταχειρισμένο 5500+ αλλά χωρίς κάποια εγγύηση. Του αδερφού η boxster 2005 είναι αυτή τη στιγμή στο συνεργείο...για το συγκεκριμένο θέμα, το οποίο είναι πολύ κοινό !!!!

Δεν έχουν πρόβλημα οι 911 τουρμπο...

Αυτό ξέρω και εγώ..

pilot
22-10-12, 00:05
εγώ πάντως το έχω ξαναπεί. το Μ3 Ε46, είναι μια χαρά σκυλί και δεν καταλαβαίνει τπτ. πέραν του βάνος που έπαθα, δεν είχα ποτέ σοβαρή ζημιά...και ΑΝ έχει φάει σκίσιμο.
βέβαια θα μου πείς δεν ήταν και λίγο, όπως επίσεις είμουν και πολύ τυχερός. αλλά τον μύθο με τα χιλ τουλάχιστον τον έσπασα ότι στα 100κ ανοίγουν σαν μαρούλια. έτσι λένε ΟΙ γνώστες, που δεν έχει τύχει ούτε να ακούσουν s54 μετά τις 3κ.
γενικότερα για προβλήματα κτλ κτλ, είναι η κρυφή νοοτροπία του πονηρού έλληνα να τα κρατάει όλα κρυφά, για να πουλήσει στο τέλος χαρτί αμάξι.
αντί να μοιραζόμαστε εμπειρίες, κρατάμε κρυφά τα πάντα στερόντας και απο τους υπόλοιπους λεπτομέρειες που θα μπορούσαν να τους σώσουν αρκετά ευρώ.

Πέρα για πέρα αληθινό! Και εγώ είμαι της άποψης πως το Μ3 είναι τρομερά αξιόπιστο, δεδομένου του χαρακτήρα του και του ειδικού κινητήρα.
Επίσης θεωρώ τις Πόρσε πολύ αξιόπιστες..οκ υπάρχει θέμα αλλά γενικά είναι πολύ αξιόπιστα αυτοκίνητα και δεν ''δυσανασχετούν'' καθόλου με την καθημερινή χρήση..

Υπάρχουν πολλά σπορ μοντέλα άλλων εταιριών που είναι πολύ πολύ ακριβότερα και πολύ αναξιόπιστα..

vagmag
22-10-12, 06:53
Πέρα για πέρα αληθινό! Και εγώ είμαι της άποψης πως το Μ3 είναι τρομερά αξιόπιστο, δεδομένου του χαρακτήρα του και του ειδικού κινητήρα.
Επίσης θεωρώ τις Πόρσε πολύ αξιόπιστες..οκ υπάρχει θέμα αλλά γενικά είναι πολύ αξιόπιστα αυτοκίνητα και δεν ''δυσανασχετούν'' καθόλου με την καθημερινή χρήση..

Υπάρχουν πολλά σπορ μοντέλα άλλων εταιριών που είναι πολύ πολύ ακριβότερα και πολύ αναξιόπιστα..

βλέπε ferrari, lambo κλπ

καθημερινά αυτοκίνητα και οι πόρσε... αλλά ενώ η Boxster 987 έχει και απτή ποιότητα και δεν τρίζει και καλή ποιότητα κύλισης, η 996 έτριζε ολόκληρη, ήταν πολύ σκληρή, είχε πολύ θόρυβο κύλισης, και εντάξει το καταλαβαίνω στην boxster σε πλυντήριο να πάρει νερά.... να πάρει όμως και η 911 ( Δεν ήταν κάμπριο) ???
Η ποιότητα ανέβηκε πολύ από τα 996/986 στα 987/997 και φαντάζομαι και στα επόμενα, αλλά μάλλον αυτά δε δυνάμεθα να τα δοκιμάσουμε....
Γενικά η αυτοκίνηση θα μείνει στο 2008-2009 στην Ελλάδα, οτιδήποτε νεότερο είναι απλά μικρό και οικονομικό.

Ίσως τα ονομάζουν καθημερινά και χρηστικά σε σχέση με τις ferrari.

φυσικά άλλο το look και το prestige της 911 4s και άλλο της Μ3.... για όποιον τα μετράει αυτά. Με την 911 και την boxster έχουμε ανέβει σε αυτοκίνητο οδικής βοήθειας...με την Λίζα ποτέ (τέρας αξιοπιστίας:hystericalbs1:)

Όπως είπε και ο Θωμάς, ας όψεται η κρίση, αν ήταν άλλες εποχές θα πηγαίναμε για άλλα... όλοι μας.

StratosZ4
22-10-12, 06:55
Υπάρχουν πολλά σπορ μοντέλα άλλων εταιριών που είναι πολύ πολύ ακριβότερα και πολύ αναξιόπιστα..

Μιλας για συγκεκριμενη μαρκα???:whistle:

StratosZ4
22-10-12, 06:56
Είχα διαβάσει διάφορα πριν πάρουμε τη boxster.... τα ίδια με εσένα έλεγα... και όμως έσπασε και σε εμάς. Δεν μπορώ να το παραβλέψω κιόλας. Κάποιος γνωστός σκέφτεται να το πάρει. Δεν πρέπει να ενημερωθεί;;;; Μπορεί εμείς να είμαστε γκαντέμηδες....
έπίσης από βγαίνει αυτό το ποσοστό ;;; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ υπάρχει τέτοιο θέμα... η πόρσε κάνει τον κινέζο....

Τελικα τι θα κανετε Βαγγελη??

StratosZ4
22-10-12, 06:58
Έλα η τουρμπο του φτωχού για διαλεχτε για διαλεχτε https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2402771/


why not!!!


Νομιζω ειναι λαθος να αγορασεις κατι φτηνο απο καποιον που συνηθως πουλαει ακριβαthumb

vagmag
22-10-12, 07:05
Τελικα τι θα κανετε Βαγγελη??

Καλημέρα !!! Πρωινός και εσύ.... Εγώ είμαι στο μαγαζί και δεν έχω δουλειά...

μάλλον επισκευή ρεκτιφιέ με εγγύηση ενός έτους, και θα αλλαχτούν και όλα από μέσα τα περιφερειακά που μπορεί να παρουσιάσουν στο μέλλον προβλήματα ... 6000-6500 σύνολο νομίζω...
η μεταχειρισμένη μηχανή μπορεί να βγάλει πάλι τα ίδια, το ανακατασκευασμένο μοτέρ από πόρσε 16000 ευρώ και πάλι η εγγύηση είναι ενός έτους...οπότε καταλήγουμε εκεί.
Εγώ του είπα να το βάψει μπλέ (σκούρο) και βουρ για Θερμαϊκό.:th_Laie_67-1:

StratosZ4
22-10-12, 07:14
το ανακατασκευασμένο μοτέρ από πόρσε 16000 ευρώ και πάλι η εγγύηση είναι ενός έτους...

Καλημερα Βαγγελη!



Δινουν παντως τρομερα κινητρα για να σκασεις 16χιλιαρικα!!!

vagmag
22-10-12, 07:23
Καλημερα Βαγγελη!



Δινουν παντως τρομερα κινητρα για να σκασεις 16χιλιαρικα!!!

αντί για μοτέρι παίρνεις ένα Μ3 Ε46 με αυτά τα χρήματα....

Η αλήθεια είναι ότι ένας από τους λόγους που δεν πήρα Μ3 Ε92 ήταν γιατί είδα το τιμολόγιο αλλαγής μοτερ από την BMW .... 32000 ευρώ με περαστικά ... και 2 χρόνια εγγύηση !!!! Οπότε σκέφτηκα... θα δώσω 30.000 για να το πάρω και αν κάτι σπάσει;;; θέλει άλλα τόσα ;;; Και βρέθηκε ο Κώστας....

vagmag
22-10-12, 07:35
Στο φίλο μας το Θωμά τι να προτείνουμε όμως;;;

Μ5 ;;
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2928399/

vette
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2791755/

maserati
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2917056/

evo
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2758590/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2876788/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2923696/ δεκάρι

porsche 911
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2881710/ 996
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2854458/ με αρκετή διαφορά...997

sti
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2801157/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2854294/
και παλιότερα με χαμηλότερες τιμές.

από εκεί και πέρα μία αλλαγή θα ήταν και ένα καλό προσθιοκίνητο όπου μάλλον θα βαρεθείς γρήγορα...

Thomelef
22-10-12, 08:27
ΜΠΡΟΣΤΟΚΙΝΗΤΟ?????????????????αυτ κίνητο είπαμε να πάρουμε ρε βάγγο!!!

vagmag
22-10-12, 08:29
ΜΠΡΟΣΤΟΚΙΝΗΤΟ?????????????????αυτ κίνητο είπαμε να πάρουμε ρε βάγγο!!!
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

EVERGET
22-10-12, 08:31
Θωμά την corvette να πάρεις ή καμία viper στην τελική...:th_Laie_67-1:

StratosZ4
22-10-12, 08:33
ΜΠΡΟΣΤΟΚΙΝΗΤΟ?????????????????αυτ κίνητο είπαμε να πάρουμε ρε βάγγο!!!

Τα ταπερ που εχουν την κινηση?:whistle::whistle:

StratosZ4
22-10-12, 08:36
καμία viper στην τελική...:th_Laie_67-1:

Viper και μια οχια τατου στο μπρατσο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Thomelef
22-10-12, 08:39
Τα ταπερ που εχουν την κινηση?:whistle::whistle:

πάσο.
τα ρέστα μου.
τα βλέπω.

StratosZ4
22-10-12, 08:42
https://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/201010/bmw-1m-coupe-reveale-3w.jpg

pilot
22-10-12, 08:42
Μιλας για συγκεκριμενη μαρκα???:whistle:

για αρκετες..

pilot
22-10-12, 08:47
https://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/201010/bmw-1m-coupe-reveale-3w.jpg

:th_Laie_67-1: τωρα τον σκοτωσες..

pilot
22-10-12, 08:49
ψηλουλη αραξε στα κυβικα σου και κανε υπομονη..θα ερθει η μερα που θα παμε να παρουμε τα ΓΚΕ ΤΕ και τελος μετα..:warriorsmiley::rally:

vagmag
22-10-12, 08:52
ψηλουλη αραξε στα κυβικα σου και κανε υπομονη..θα ερθει η μερα που θα παμε να παρουμε τα ΓΚΕ ΤΕ και τελος μετα..:warriorsmiley::rally:

πωλείται καμία ;;;

pilot
22-10-12, 08:53
μπααα..οταν θα ερθει η ωρα θα βρουμε ρε Βαγγο..:thumbsup:

StratosZ4
22-10-12, 08:56
τα ΓΚΕ ΤΕ και τελος μετα..:warriorsmiley::rally:

https://1.bp.blogspot.com/-lnstkYu8c-s/UE8OG4V3DJI/AAAAAAAAPPA/QnyVYaauZGA/s1600/xxx1.jpg

vagmag
22-10-12, 08:56
μπααα..οταν θα ερθει η ωρα θα βρουμε ρε Βαγγο..:thumbsup:
:whistle::whistle::whistle: μας βλέπω όπως πηγαίνουν τα πράγματα να το πάρουμε για ιστορικό....:hystericalbs1:

pilot
22-10-12, 08:59
κατι θα κανουμε ρε μη μασας..:whistle:

DaywalkeR
22-10-12, 09:00
Ο pilot μάλλον κάτι τέτοιο θα πάρει...


https://blogs.insideline.com/straightline/2010/10/2012-volkswagen-new-beetle-porsche-356-revival.html

https://blogs.insideline.com/straightline/porsche_beetle.jpg



:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Thomelef
22-10-12, 09:00
που θα πάει...που θα πάει...ελπίζω μέχρι τότε να μην μου έχει φύγει η κάψα.

EVERGET
22-10-12, 09:03
Πλάκα πλάκα το νέο beetle το είδα προχτές στην Αυτοκίνηση 2012 και είναι γαμάτο!!!!

καμία σχέση με το προηγούμενο...

pilot
22-10-12, 09:03
Ο pilot μάλλον κάτι τέτοιο θα πάρει...


https://blogs.insideline.com/straightline/2010/10/2012-volkswagen-new-beetle-porsche-356-revival.html

https://blogs.insideline.com/straightline/porsche_beetle.jpg



:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

κοιτα....επειδη ειμαι στην δουλεια τωρα θα προσπαθησω να κρατηθω ψυχραιμος....

pilot
22-10-12, 09:04
ρε σταματα σου λεω επιβαρυνεις την θεση σου..:th_Laie_67-1:

DaywalkeR
22-10-12, 09:24
κοιτα....επειδη ειμαι στην δουλεια τωρα θα προσπαθησω να κρατηθω ψυχραιμος....

Να μην κρατηθείς ψύχραιμος, απλά να παραδεχτείς επιτέλους αυτό που σου λέω τόσο καιρό...

pilot
22-10-12, 09:50
ΠΟΤΕ!! ουστ παλιονυφιτσα..:ranting2:

alexk
22-10-12, 09:53
Γιατί τόση τρέλα με τα GT3 ?
:whistle:

pilot
22-10-12, 09:56
ρωτα τον Τομι..εγω GT2 θελω! :th_Laie_67-1:

StratosZ4
22-10-12, 10:13
ρωτα τον Τομι..εγω GT2 θελω! :th_Laie_67-1:

https://images.thecarconnection.com/med/speedart-btr-xs-650-motorauthority-001_100213648_m.jpg

vagmag
22-10-12, 10:20
Βρε όλα αν γινόταν να τα δοκιμάσουμε.... Gt2, gt3, rs, turbo, και όλα τα άλλα που έχουμε κατά καιρούς ονειρευτεί....

StratosZ4
22-10-12, 10:31
Βρε όλα αν γινόταν να τα δοκιμάσουμε.... Gt2, gt3, rs, turbo, και όλα τα άλλα που έχουμε κατά καιρούς ονειρευτεί....

Παντως εσυ ενα ενα τα βγαζεις.
Μας ειπες και για την 4s

pilot
22-10-12, 10:55
https://images.thecarconnection.com/med/speedart-btr-xs-650-motorauthority-001_100213648_m.jpg

YEAH BABY!! :warriorsmiley::warriorsmiley:

alexk
22-10-12, 11:00
Καλό το GT2.
Σουπερκαρ δεν είναι όμως.

Επίσης, βάλε στο μπάτζετ ότι ο κινητήρας στοιχίζει 90-100χιλ. ευρώ.
Γενικά άσπαστος πάντως στο 997 thumb

Stathis
22-10-12, 11:03
Καλό το GT2.


ειδες αλεξανδρε, ολοι οι χεραδες εδω μαζευτηκαμε...
αν μας βαλουνε σε πιστα ουτε 106 rally δεν θα μπορουμε να παμε τερμα...
ομως θελουμε gt2...:rally:
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

pilot
22-10-12, 11:20
προς τι η ειρωνια Σταθη?

StratosZ4
22-10-12, 11:20
ειδες αλεξανδρε, ολοι οι χεραδες εδω μαζευτηκαμε...
αν μας βαλουνε σε πιστα ουτε 106 rallyE δεν θα μπορουμε να παμε τερμα...
ομως θελουμε gt2...:rally:
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

??????
Μονο οτι αμαξι μπορουμε να παμε τερμα επιτρεπετε να θελουμε η να εχουμε?

Το rallye νομιζω πως ξερει να το παει τερμα ο Γιωργοςthumb

nikos1400
22-10-12, 11:21
συμπερασμα:

Μ3Ε46 για (Ελληνικου επιπεδου) σουπερκαρ για αξιοπιστο και οικονομικο σκισιμο all day every day.

thumb

alexk
22-10-12, 11:26
ειδες αλεξανδρε, ολοι οι χεραδες εδω μαζευτηκαμε...
αν μας βαλουνε σε πιστα ουτε 106 rally δεν θα μπορουμε να παμε τερμα...
ομως θελουμε gt2...:rally:
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Συμφωνώ και βάζω και εμένα πρώτο μέσα !
Άλλωστε ελάχιστοι μπορούνε να πάνε τέτοια αυτοκίνητα 100%.

Παίδες, νομίζω ότι ο Στάθης θέλει να πει ότι είναι καλό να χαιρόμαστε αυτά που έχουμε, άλλωστε είναι υπεραρκετά.

Δεν νομίζω ότι είναι κακό κάποιος να ονειρεύεται και να θέλει οτιδήποτε στη ζωή του.
Από την άλλη βρίσκω λάθος π.χ. κάποιος να έχει ένα GT3 ή GΤ2 και να είναι δεύτερο αυτοκίνητο.
Αυτά τα αυτοκίνητα είναι τουλάχιστον 4ο ή και 5ο αυτοκίνητο.

Stathis
22-10-12, 11:29
προς τι η ειρωνια Σταθη?

για μενα λεω ρε γιωργο, δεν ειχα σκοπο να ειρωνευτω κανεναν.
ετυχε να πεις εσυ για gt2 πριν λιγα ποστ, πιο παλια ειχε πει το κουλαδι ο μυτεραν.
μην το παιρνεις προσωπικα... :thumbsup:

pilot
22-10-12, 11:31
η φιλοσοφια μου ειναι πως χωρις ονειρα δεν υπαρχει μελλον! μεχρι στιγμης εχω κανει πραγματικοτητα παρα πολλα απο αυτα..και προσπαθω να κανω και τα υπολοιπα..και θα τα κανω!

Τωρα για το Πορσε...ε ας το εχω να το βλεπω δεν πειραζει..ουτος η αλλος ολοι κουλαδια ειμαστε ρε παιδες..για να πας τετοιο αυτοκινητο πρεπει να εχεις πολυ μεγαλο επιπεδο..

Με συγχωρεις Σταθη, δεν καταλαβα το νοημα του ποστ σου..

STREETRACING
22-10-12, 11:32
Εγω παντως το επομενο πρεπει ναχει και αυτο πισω καθισματα.
τωρα τι θαναι αυτο δεν ξερω.
θα επαιρνα για 3ο αμαξι ενα διθεσιο(ΖR1) κ αν ειχα φυσικα ,πολυ καλο ΠΙΑ υποβαθρο οικονομικο

vagmag
22-10-12, 11:33
χεράδες δεν είμαστε....και πρώτος εγώ....

από την άλλη όσα αυτοκίνητα είχα τα χάρηκα όσο μπορούσα, δεν τα πήγα στο 100% των δυνατοτήτων τους....αλλά τόσο ώστε να τα χαρώ. Αυτό μου ήταν αρκετό ώστε να θελήσω να οδηγήσω και κάτι πιο καλό, ή έστω διαφορετικό.

Φαντάζομαι εσείς πρώτα ξεζουμίσατε τα προηγούμενα αυτοκίνητα σας, τα πηγαίνατε στις 3 ρόδες και μετά πήρατε το επόμενο όχημα σας....

pilot
22-10-12, 11:35
Συμφωνώ και βάζω και εμένα πρώτο μέσα !
Άλλωστε ελάχιστοι μπορούνε να πάνε τέτοια αυτοκίνητα 100%.

Παίδες, νομίζω ότι ο Στάθης θέλει να πει ότι είναι καλό να χαιρόμαστε αυτά που έχουμε, άλλωστε είναι υπεραρκετά.

Δεν νομίζω ότι είναι κακό κάποιος να ονειρεύεται και να θέλει οτιδήποτε στη ζωή του.
Από την άλλη βρίσκω λάθος π.χ. κάποιος να έχει ένα GT3 ή GΤ2 και να είναι δεύτερο αυτοκίνητο.
Αυτά τα αυτοκίνητα είναι τουλάχιστον 4ο ή και 5ο αυτοκίνητο.

Συμφωνω..τουλαχιστον 4ο...που ξερεις..ολα γινονται αμα το θελουμε! Δουλεια και ΥΓΕΙΑ να υπαρχει και ολα γινονται!:thumbsup:

alexk
22-10-12, 11:36
Φαντάζομαι εσείς πρώτα ξεζουμίσατε τα προηγούμενα αυτοκίνητα σας, τα πηγαίνατε στις 3 ρόδες και μετά πήρατε το επόμενο όχημα σας....

Αυστηρά !
:thumbsup:

pilot
22-10-12, 11:41
ποιες 3? εγω εχω οχημα που παει και στη μια! :th_Laie_67-1:

Andri
22-10-12, 11:44
ποιες 3? εγω εχω οχημα που παει και στη μια! :th_Laie_67-1:

και τι μία! λίγων ιντσών!! :th_Laie_67-1:

StratosZ4
22-10-12, 11:54
χεράδες δεν είμαστε....και πρώτος εγώ....

από την άλλη όσα αυτοκίνητα είχα τα χάρηκα όσο μπορούσα, δεν τα πήγα στο 100% των δυνατοτήτων τους....αλλά τόσο ώστε να τα χαρώ. Αυτό μου ήταν αρκετό ώστε να θελήσω να οδηγήσω και κάτι πιο καλό, ή έστω διαφορετικό.

Φαντάζομαι εσείς πρώτα ξεζουμίσατε τα προηγούμενα αυτοκίνητα σας, τα πηγαίνατε στις 3 ρόδες και μετά πήρατε το επόμενο όχημα σας....

Πουλα το αν δεν εισαι χερας.

Εγω τωρα εκλεισα ανταλλαγη με 500 0.9twinair.

Θα ηθελα να δω κανα βιντεο με κανα χερα δικος μας να πηγαινει ταπα 500 αλογα.

Εγω αποχωρω γιατι τα αλογα γινανε πολλα, γιατι χρειαζομαι χρονο να χτισω γκαραζ για 4 η 5 αυτοκινητα και γιατι σημερα το πρωι που ξυπνησα φορεσα στενο παντελονιthumb

Thomelef
22-10-12, 11:56
εγώ και γκε τε τρία να'χα, για καθημερινό θα το είχα πάλι.
δε μαμιούνται. για να τα χαίρομαι τα παίρνω, ΟΤΑΝ τα παίρνω. το αμάξι πρέπει να το φοράς σαν καθημερινό ρούχο.
τουλάχιστον εμένα αυτή είναι η γνώμη μου.
τώρα για το αν μπορέσω να του πιώ το αίμα δεν γνωρίζω, σίγουρα όμως θα βάλω τα δυνατά μου...χιχιχιχιχι!!!

vagmag
22-10-12, 11:57
Πουλα το αν δεν εισαι χερας.



Ψάχνω κάποιον χερά για να το δώσω....:th_Laie_67-1:

Πάντως το 500άρακι έχει υψηλά όρια, δύσκολα θα το δαμάσεις....Και που είσαι, πρόσεχε μετά τη Ζέτα...αυτό είναι τουρμπο!!!!!

vagmag
22-10-12, 11:57
Πωπω...πολύ δουλειά....όλη μέρα εδώ μέσα είμαστε:hystericalbs1::hystericalbs1:

STREETRACING
22-10-12, 12:02
Ποια δουλεια;
80 τοις εκατό πτώση τζίρου εχω
Χτες πάντως που κυτταγα λίγο το car τα Μ3 γενικώς ανάμεσα σε αλλα κορυφαία μοντέλα σε άλλες μάρκες έχουν τρομεροτατη απαξίωση.Αυτη την αίσθηση έχω.
Μου έχει κάνει πολυ εντύπωση.
Αμάξι 100000 ελληνικές τιμές του 2002,2003
Να πουλιέται τώρα 15000

vagmag
22-10-12, 12:04
Ποια δουλεια;
80 τοις εκατό πτώση τζίρου εχω

Και εγώ...τόσο από το 2008.....
αυτό λέω καθόμαστε όλη μέρα...και απλά έχουμε χρόνο να αμπελοφιλοσοφούμε μέσα στο φόρουμ....

Κάτι πρέπει να κάνουμε γιατί σε λίγο όχι 300-400 και 500 άλογα θα έχουμε, αλλά θα έχουμε πράσινα άλογα.....

Thomelef
22-10-12, 12:07
καλά να πάθετε...τόσα χρόνια που πλουτίζατε, άσχημα ήταν?

STREETRACING
22-10-12, 12:11
Ενώ εσυ Θωμά;......

vagmag
22-10-12, 12:12
καλά να πάθετε...τόσα χρόνια που πλουτίζατε, άσχημα ήταν?:hystericalbs1::hystericalbs1:

καλά ήταν δε λέω.... μάλλον φταίει που μοιράσαμε τα κέρδη μας στην αγορά, σε πελάτες, σε ακάλυπτες επιταγές, σε εφορίες αφού υποτίθεται ότι κερδίσαμε... Δε λες καλά που έγινε καλό κουμάντο τότε, γιατί σήμερα δε θα μας έκλαιγαν ούτε οι ρέγγες....

STREETRACING
22-10-12, 12:13
Και εγώ...τόσο από το 2008.....
αυτό λέω καθόμαστε όλη μέρα...και απλά έχουμε χρόνο να αμπελοφιλοσοφούμε μέσα στο φόρουμ....

Κάτι πρέπει να κάνουμε γιατί σε λίγο όχι 300-400 και 500 άλογα θα έχουμε, αλλά θα έχουμε πράσινα άλογα.....

Με βλέπω να παίρνω τηλ το φίλο μου το Σούλη κ να το κάνω ανταλλαγή με το s3 που έχει να γλυτωσω τίποτα απτά κυβικά......

STREETRACING
22-10-12, 12:14
:hystericalbs1::hystericalbs1:

καλά ήταν δε λέω.... μάλλον φταίει που μοιράσαμε τα κέρδη μας στην αγορά, σε πελάτες, σε ακάλυπτες επιταγές, σε εφορίες αφού υποτίθεται ότι κερδίσαμε... Δε λες καλά που έγινε καλό κουμάντο τότε, γιατί σήμερα δε θα μας έκλαιγαν ούτε οι ρέγγες....

Ποιο κλάμα , εγω έχω φτάσει στο μαντήλι....

Thomelef
22-10-12, 12:22
Ενώ εσυ Θωμά;......

εγώ ακόμα πλουτίζω ρε φιλαράκι ναούμ...:th_Laie_67-1:

atha
22-10-12, 12:28
ego pantos osa lefta kai na eixa panta the eixa ena amaxi , gia kathe mera apo to to na telikiazo sta autobahn mexri na pigaino sto pazari na agoraso zarzavatika . isos einai periergi i nootropia mou alla mou kathetai kalytera etsi .tora i diafora tha itan an tha itan ruf , techart ,9ff i hartge kai manhard .pithanotata tha itan kai mesa sti broma apo exo kai fysika me mikres gratzounies adiorthotes .
akoma sto diko mou den exo ftaxei gratzounies pou tis exo 4 xronia (kostos gia ola fyro sta 500 e ) kai mallon tha ta ftiaxo prin to doso giati o thelo o epomenos na to parei xoris oules

alexk
22-10-12, 12:31
Ο καθένας θα κάνει ότι νομίζει στο τέλος.

Δεν ήθελα να υποτιμήσω κανέναν (Στράτο δεν ξέρω προς τι η ειρωνεία).
Εγώ μιλάω από δική μου εμπειρία από ό,τι έχω δει από τους τυπικούς ιδιοκτήτες τέτοιων οχημάτων.
Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα είμαστε ειδική περίπτωση, μερικές φορές λείπει η κοινή λογική και δεν θα απορήσω να δω GT2 RS να παρκάρει στο Καρφούρ για ψώνια και να φορτώνονται οι ντομάτες, τα καρπούζια και χαρτί υγείας :original:

vagmag
22-10-12, 12:32
εγώ ακόμα πλουτίζω ρε φιλαράκι ναούμ...:th_Laie_67-1:

Ντροπή σου !!! Η χώρα καίγεται και εσύ κερδίζεις !!! Θα σε σταυρώσουμε !!! Να τα πουλάς φτηνότερα τα προϊόντα σου, και να μοιράζεις τα τυχόν κέρδη σου. Τι θα τα κάνεις τα λεφτά;;;; Θα σου τα πάρει η εφορία....άκουμε που σε λέω....μοίρασέ τα....

Thomelef
22-10-12, 12:35
Ο καθένας θα κάνει ότι νομίζει στο τέλος.

Δεν ήθελα να υποτιμήσω κανέναν (Στράτο δεν ξέρω προς τι η ειρωνεία).
Εγώ μιλάω από δική μου εμπειρία από ό,τι έχω δει από τους τυπικούς ιδιοκτήτες τέτοιων οχημάτων.
Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα είμαστε ειδική περίπτωση, μερικές φορές λείπει η κοινή λογική και δεν θα απορήσω να δω GT2 RS να παρκάρει στο Καρφούρ για ψώνια και να φορτώνονται οι ντομάτες, τα καρπούζια και χαρτί υγείας :original:

αν όλα μας έρθουν δεξιά φιλαράκι, κράτα το ποστ αυτό. θα σου στείλω μια φώτο, για να το συμπληρώσεις απο πάνω του.
ντομάτες???τι ντομάτες ρε φίλε...οι ντομάτες δεν είναι τπτ. μέχρι και ψάρια τυλιγμένα στην εφημερίδα θα του βάζω. σαρδελίτσα σε εφημεριδίσιο χωνί.
με τα πριονίδια λέμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

vagmag
22-10-12, 12:37
δε θυμάστε τι έγινε με τις πατάτες;;;

Audi A6 station να φορτώνει 50 κιλά πατάτες, για να γλυτώσει 10 ευρώ....

Thomelef
22-10-12, 12:40
για πατάτες θα μπάξω τρέιλορ ρε φίλε. δεμένο απ'την φτερούγα, γιατί δεν επιτρέπει η κεντρική εξάτμιση...
είπαμε...μην το γεμίσουμε και με χώματα.

hades7
22-10-12, 13:42
για τα ματια σας μονο :original: https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2948224/

Thomelef
22-10-12, 13:44
με αυτά τα καθίσματα και χωρίς κλάμπσπορτ μέσα, χάρισμα του...
το σωστό το γκε τε 3 θέλει το κακό το κάθισμα και να σε δυσκολεύει να δείς απο τον μεσαίο καθρέπτη λόγο σκαλωσιάς...

Thomelef
22-10-12, 13:47
thumb :original:

Panos 316T
22-10-12, 13:47
για τα ματια σας μονο :original: https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2948224/

ώ μα τη προσβολή είναι τούτη!
πρόσεχε τα λόγια σου άνθρωπε αλλιώς θα σε προκαλέσω σε μονομαχία!

alexk
22-10-12, 15:22
αν όλα μας έρθουν δεξιά φιλαράκι, κράτα το ποστ αυτό. θα σου στείλω μια φώτο, για να το συμπληρώσεις απο πάνω του.
ντομάτες???τι ντομάτες ρε φίλε...οι ντομάτες δεν είναι τπτ. μέχρι και ψάρια τυλιγμένα στην εφημερίδα θα του βάζω. σαρδελίτσα σε εφημεριδίσιο χωνί.
με τα πριονίδια λέμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

Θωμά εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό να πάρεις όχι ένα, δύο.

Επίσης, εύχομαι να έρθει αυτή η ώρα σύντομα για να μου πεις μετά πόσο δίκιο είχα ότι δεν είναι για καθημερινό.

chief
22-10-12, 15:24
Ετσι ειναι οπως τα λέει ο Αλεξανδρος.
Καποια πραγματα δεν ειναι τα ιδια με τα αλλα...