PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Ebay



Kostase46
13-10-12, 10:42
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να γίνω active selling στο ebay.
Εχω κάνει όλα τα πράγματα που χρειαζόταν και στο τελευταίο βήμα μου λέει



The country that your PayPal account is registered under is not supported by PayPal's bank confirmation process. You can log in with a different account or create a new one registered in one of the following countries: Australia, Austria, Belgium, Canada, China, France, Germany, Hong Kong, India, Indonesia, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, Philippines, Poland, Singapore, South Korea, Spain, Switzerland, Taiwan, Thailand, United Kingdom and United States


Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

asot
13-10-12, 12:50
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να γίνω active selling στο ebay

Δεν ειμαι σίγουρος οτι καταλαβαίνω τι εννοείς...
Εγώ, είμαι seller @ ebay (και μπορώ να βάζω αγγελίες και στο .com και στο .co.uk).
Τα έσοδα μου, τα κάνω μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό Ελληνικής τράπεζας (αν δεν τα ξοδέψω για δικές μου αγορές...)

Kostase46
13-10-12, 13:05
Δεν ειμαι σίγουρος οτι καταλαβαίνω τι εννοείς...
Εγώ, είμαι seller @ ebay (και μπορώ να βάζω αγγελίες και στο .com και στο .co.uk).
Τα έσοδα μου, τα κάνω μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό Ελληνικής τράπεζας (αν δεν τα ξοδέψω για δικές μου αγορές...)

Κι εγώ μπορώ να βάζω αγγελίες αλλά μέχρι 10 πράγματα η 650 λίρες το μήνα
Εγώ πουλησα για 530 λίρες και μου έμεινε υπόλοιπο 120 αυτό που θέλω να πουλησω έχει 500 γι αυτό και πρέπει να γίνω active seller

asot
14-10-12, 09:48
Κι εγώ μπορώ να βάζω αγγελίες αλλά μέχρι 10 πράγματα η 650 λίρες το μήνα
Εγώ πουλησα για 530 λίρες και μου έμεινε υπόλοιπο 120 αυτό που θέλω να πουλησω έχει 500 γι αυτό και πρέπει να γίνω active seller

Αυτον τον περιορισμό, που τον βρήκες? Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω / είχα κάτι τέτοιο, υπήρξαν στιγμές που πούλησα κάτι δίσκους 78 στροφών (20 διαφορετικες αγγελίες, 4ψηφια αξια) στο .com όμως...

ΤΟ πολύ-πολύ, περιμένεις να συμπληρωθεί μήνας για να βάλεις την νέα σου αγγελία!

Επίσης, δεν βρίσκω τους όρους active selling στο support @ ebay - εισαι σίγουρος οτι το αντιγράφεις σωστά?

Kostase46
14-10-12, 21:36
Αυτον τον περιορισμό, που τον βρήκες? Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω / είχα κάτι τέτοιο, υπήρξαν στιγμές που πούλησα κάτι δίσκους 78 στροφών (20 διαφορετικες αγγελίες, 4ψηφια αξια) στο .com όμως...

ΤΟ πολύ-πολύ, περιμένεις να συμπληρωθεί μήνας για να βάλεις την νέα σου αγγελία!

Επίσης, δεν βρίσκω τους όρους active selling στο support @ ebay - εισαι σίγουρος οτι το αντιγράφεις σωστά?

Πατα αριστερα Sell και All selling


https://imageshack.us/a/img9/5601/36101545.jpg

asot
15-10-12, 08:09
Εγώ, δεν βλέπω να έχω τετοιο περιορισμό...
(Αν έχει σημασία, ο λογαριασμός μου έιναι φτιαγμένος τον Αυγουστο 2007)


15456


YΓ Τώρα είδα στα δεξια, κέντρο, στην οθόνη σου ένα κουμπί που λέει Request Higher Selling allowances,
αν το πατήσεις, τι προτείνει???