PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΕΙΓΟΝ HELP Συνεργείο για Πατωμα



RallyArt
14-08-12, 12:11
Καλημέρα!!!
Χρειάζομαι συνεργείο γιατί ο μηχανικός μου λείπει διακοπούλες!!:ranting2:(δεν φταίει αυτός) να μην είναι παπαρς.
Κάνει θόρυβο πίσω όταν κάνω απότομα σλάλομ λες και κάτι είναι λάσκα, γκουπ,γκουπ, λέτε να κόπηκε συνεμπλόκ;
Θέλω να πάω στο χωρίο και δεν θα μπορέσω να απολαύσω την διαδρομή:(

αααα. πρόσφατα απο πάρα πολύ Camper που είχε το αμάξι το έφερα στο εργοστασιακό επίπεδο...

kostas 330
14-08-12, 12:28
Φίλε πούλα το και έλα πάρε το δικό μου..

mark e92
14-08-12, 13:31
φιλε σε ποια περιοχη εισαι;

savrakias_etsi_apla
14-08-12, 15:00
Κι εμένα το ίδιό κάνει και στην αρχή μου είπαν να κοιτάξω την βάση της εξάτμισης.
Πράγματι είχε κάψει τα λαστιχάκια.Τα άλλαξα αλλά ακόμα κάνει το ίδιο.Όταν κουμπώνω ταχύτητα και ξεκινάω και όταν κάνω σλάλομ κι εγω.
Τώρα μου είπαν ότι μάλλον είναι σινεμπλόκ.
Θα πάω συνεργείο και θα σου πω.
Σε ποια περιοχή είσαι όπως έιπε και ο μαρκ?

RallyArt
14-08-12, 15:32
Φίλε πούλα το και έλα πάρε το δικό μου..
Χεχεχχεχεχε αστειάκια φιλαράκι; Ρε αη γαμσ :th_Laie_67-1:
Τον μαλάκα στη αρχη ψάρωσα λέω ποιος παπαρας είναι αυτός;:hystericalbs1::hystericalbs1:


φιλε σε ποια περιοχη εισαι;

Μεταμόρφωση φιλαράκο.


Κι εμένα το ίδιό κάνει και στην αρχή μου είπαν να κοιτάξω την βάση της εξάτμισης.
Πράγματι είχε κάψει τα λαστιχάκια.Τα άλλαξα αλλά ακόμα κάνει το ίδιο.Όταν κουμπώνω ταχύτητα και ξεκινάω και όταν κάνω σλάλομ κι εγω.
Τώρα μου είπαν ότι μάλλον είναι σινεμπλόκ.
Θα πάω συνεργείο και θα σου πω.
Σε ποια περιοχή είσαι όπως έιπε και ο μαρκ?

Ναι άμα το φτιάξεις πες μουthumb

RallyArt
15-08-12, 13:50
Εκλεισα ραντεβού στο συνεργείο στον Αγιο στέφανο Motion & Style...
Έχει κανείς κάποια εμπειρία;

savrakias_etsi_apla
15-08-12, 13:59
Εκλεισα ραντεβού στο συνεργείο στον Αγιο στέφανο Motion & Style...
Έχει κανείς κάποια εμπειρία;

Δεν ξέρω κάτι για το συνεργείο..αλλά αν φτιαχτεί..ενημέρωσέ μας.Την Δευτέρα θα το πάω κι εγω..κι αν έχω νέα..θα σου πω..
Καλή μας επιτυχία..:thumbsup:

davids
15-08-12, 20:12
Είχα την ίδια βλάβη,σινεμπλόκ είναι άλλαξε το άμεσα μήν έχεις άλλα.....δέν είναι επικίνδηνο απλά οι κραδασμοί μεταφέρονται αλλού και μετά έχεις και άλλες βλάβες...!!!!

RallyArt
15-08-12, 20:34
Λες ρε φίλε; Μακάρι... Θα σας πω Αύριο.


M3 Madness

RallyArt
16-08-12, 10:08
😞😞τελικα ξανά πάλι το πάτωμα..
Πλήρωνε μαλ@κ@ για άλλη μια φορα.
Μου την δίνει όταν κάποιος πληρώνετε όσα ζητάει 2φορες μέσα σε 2χρονια και το πρόβλημα να συνεχίζει να υπάρχει!!
Μου πρότειναν στην motion and style ένα συνεργείο ακριβώς δίπλα στο συνεργείο της Rover-BMW.
Τι να πω, θα σας ενημερώσω με τα νεα, απο Δευτέρα.

Kostas_1
16-08-12, 10:26
Πάτωμα? Πάλι?

Φιλε δεν ρωτας καλυτερα που το έχουν κανει άλλοι?

Στη motion and style πηγαινα το mini που ειχα. Δεν μπορω να πω ότι ημουν ευχαριστημενος.

Αν το πας εκει θα σου προτεινα να εισαι απο πανω τους και να παρακολουθεις τι θα κανουν....

RallyArt
16-08-12, 10:35
Δεν μου πρότειναν να το φτιάξω εκει...
Αλλα ένα Φαρνατζη δίπλα απο το συνεργείο τους....
Τι να πω;

Αν μπορει να βοηθήσει κάποιος...

Kostas_1
16-08-12, 10:38
Σου αλλαζω τον τιτλο για να το δουν οσοι ξερουν, οκ?

RallyArt
16-08-12, 10:40
Ναι Φίλε μου σε ευχαριστω..

STREETRACING
16-08-12, 10:50
Που το ειχες φτιαξει?
και με ποιον τροπο το ειχαν φτιαξει?

RallyArt
16-08-12, 11:18
Την πρώτη φορα είχαν φτιάξει τις τέσσερις βάσεις που πιάνει η γέφυρα, και η δεύτερη φορα είχε κοπή σε 2 σημεία απο την πλευρά του συνοδηγου κοντα στο σημείο που είναι το ελατηριο, και απο την πλευρά του οδηγού εκει που δένουν τα μέταλλα(εκει που πιάνει η καλιμπρα) αλλα ήταν πολυ μικρούλι...
Με πμ θα σας πω που, όχι δημόσια...

STREETRACING
16-08-12, 11:54
Eγω το εφτιαξα στον Μητση αγιο δημητριο περιοχη
ειχα ενα πολυ μικρο σκισιμο στη βαση του μπροστα αριστερου σινεμπλοκ του διαφορικου.
και μου εκανε θορυβο μονο σε ραμπες.
μαμα αναρτηση
εδω και ενα χρονο ειναι οκ.

RallyArt
16-08-12, 12:05
Εμένα κάνει και σε ράμπες και σε σλάλομ...
Τι να πω ρε Φίλε δεν ξέρω, πιστεύω ότι έχει κοπεί και απο πάνω και δεν ήξερε να ασχοληθεί;) αποτι κοίταξα στο ίντερνετ Άμα δεν το επισκευασεις ΚΑΙ απο πάνω δεν έχει νόημα..

leo328
16-08-12, 12:30
ειπα να στο απο χτες αλλα διαβασα οτι βρηκες συνεργειο και δεν μιλησα.
τραβα δευτερα στους αγιους (κοντα σχετικα εισαι) εκει που ειμαι χρονια πελατης αμα θες να στο φτιαξει.γενικο εξειδικευμενο bmw-mini μηχανικα-ηλεκτρολογικα-φανοποιεια.ειναι all-around δηλδ φτιαχνει τα παντα.....καλα παιδια και λογικες τιμες.
περαιτερω στοιχεια δεν δινω χωρις αδεια admin...οποτε π.μ. αμα θες μου λες και σου στελνω αν δεν εχεις κλεισει καπου αλλου..:thumbsup:
απο δευτερα ομως γιατι τωρα λειπουν...thumb

RallyArt
16-08-12, 12:55
Στείλε μου πμ Φίλε, και πες μου!!!!!!

STREETRACING
16-08-12, 13:04
Εμένα κάνει και σε ράμπες και σε σλάλομ...
Τι να πω ρε Φίλε δεν ξέρω, πιστεύω ότι έχει κοπεί και απο πάνω και δεν ήξερε να ασχοληθεί;) αποτι κοίταξα στο ίντερνετ Άμα δεν το επισκευασεις ΚΑΙ απο πάνω δεν έχει νόημα..

ασε τους εξω
ο δικος μου που τον ρωτησα τοτε ,μου λεει δεν χρειαζεται τωρα.
και ειναι ο τοπ μηχανικος και στα 36αρια π κ αυτα κοβανε πατωμα.

leo328
16-08-12, 13:11
π.μ. εσταλη thumb
υ.γ. για τον μητση που λεει και ο φιλος παντως εχω ακουσει καλα λογια (χωρις να εχω παει ωστοσο..).
διαλεγεις και παιρνεις....:thumbsup:

ghost-rider
16-08-12, 20:20
Φίλε αν δε σου κάνει κόπο, πες μας πόσα χλμ έχεις ,αν είναι πρώτο χέρι, έτσι για να κάνουμε τα στατιστικά μας

z3 2.2
16-08-12, 20:26
Φίλε αν δε σου κάνει κόπο, πες μας πόσα χλμ έχεις ,αν είναι πρώτο χέρι, έτσι για να κάνουμε τα στατιστικά μας

του μαμεις την ψυχολογια ετσι του ανθρωπου

RallyArt
16-08-12, 20:38
του μαμεις την ψυχολογια ετσι του ανθρωπου

Χεχεχε δεν πειράζει είναι μαμημενη ήδη!
Το αμάξι το πήρα πριν 2 Χρόνια και έφτιαξα τον κωλαρακι της +3500¤ σε σέρβις και διάφορες μαλακιουλες μέχρι σήμερα.
Είχε 72.000 περίπου και μετα απο δυο Χρόνια ξανά κωλησα τον κωλο της πουτ@νας :) που έκανε πάλι μιση δουλεια ο παπαρακος μηχανικός... Τώρα έχω 112.000 χλμ 3χερι.
Είμαι υπερ ευχαριστημένος απο το αμάξι μετα απο 7 διαφορετικά αμαξια, αλλα αυτο με το πάτωμα με έχει ξενερωσει!!!


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

ghost-rider
16-08-12, 21:41
Συγγνωμη δεν ειχα τετοιο σκοπο.. Με το καλο να ξεμπερδεψεις φιλε μου κ να μην σε ξανααπασχολησει!

z3 2.2
16-08-12, 21:45
Συγγνωμη δεν ειχα τετοιο σκοπο.. Με το καλο να ξεμπερδεψεις φιλε μου κ να μην σε ξανααπασχολησει!
:original:

RallyArt
16-08-12, 21:48
Συγγνωμη δεν ειχα τετοιο σκοπο.. Με το καλο να ξεμπερδεψεις φιλε μου κ να μην σε ξανααπασχολησει!

Όπα ρε Φίλε δεν είπα τίποτα, σε ευχαριστω, μακάρι να ξεμπερδεψω.
αλλα στο ξαναλέω δεν ενοχλητικά καθόλου ίσα ίσα...


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

RallyArt
17-08-12, 08:39
Που θα βρω μηχανικό να μου φτιάξει αυτό::whistle::
https://i301.photobucket.com/albums/nn42/02PRUV/My%20BMW%20M3/IMGP0854.jpg


Το δένει από παντού και γενικά δεν θα έχει προβλήματα...
https://i301.photobucket.com/albums/nn42/02PRUV/My%20BMW%20M3/IMGP0848.jpg

kostas 330
17-08-12, 13:47
Ρε φίλε δεν έρχεσαι από το μαγαζί να το φτιάξουμε;;χιχιχιχιχι Πέρα από την πλάκα κάτι τέτοιο θα κοστίσει ακριβά πιστεύω και έχεις δώσει αρκετά γι αυτή την ''ιστορία''

RallyArt
17-08-12, 18:56
Ρε φίλε δεν έρχεσαι από το μαγαζί να το φτιάξουμε;;χιχιχιχιχι Πέρα από την πλάκα κάτι τέτοιο θα κοστίσει ακριβά πιστεύω και έχεις δώσει αρκετά γι αυτή την ''ιστορία''

Μην το Γέλας καθόλου Φίλε...
Έχεις και αργκον, Άμα δεν βρω ακρη με τους Μαστορες, θα συλλεξω πληροφορίες και θα το φτιάξουμε μονοι μας :)


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

fotis33
18-08-12, 11:09
Αυτο βοηθαεί..........!!!!!


https://www.ebay.com/itm/ULTRA-RACING-STEEL-REAR-LOWER-ARM-BAR-SUSPENSION-BRACE-98-05-BMW-E46-3-SERIES-I6-/390349416124#ht_4675wt_1139

Thomelef
18-08-12, 11:34
Εγω φιλε θα σου προτεινα να μην κανεις αυτο της φωτογραφιας. Μπορει να φαινεται και να ειναι καλο, αλλα δειχνει μεγαλη κακοτεχνια, οπως προχειροτητα.
Αν αυριο μεθαυριο πας να το πουλησεις, στην θεα και μονο αυτης της κατασκευης θα αποριφτει το αμαξι σου κατευθειαν από τον οποιο επιδοξο αγοραστη.
Ειμαι σιγουρος οτι το ΚΑΛΟ γαζωμα από κατω μαζι με τον ειδικο αφρο που μας εδειξε ο αλεξης σε άλλο θρεντ λυνει μια και καλη το προβλημα.
Το γαζι για να διορθωσει την ζημια, και ο αφρος για να εκτονωνεται εκει ολο το ζορι που τρωει η λαμαρινα του πατωματος.
Ακομα καλυτερα, βαλε και τα λαμακια που βαζουν ολοι αντι να κανεις μονο σκετα γαζια.

fotis33
18-08-12, 11:37
υπάρχει κωδικός ανταλλακτικού για το csl αλλα θέλει φαναρτζή και μηχανικό....!!!1και είναι η εργοστασιακή λύση...!!!

RallyArt
18-08-12, 11:45
Το θέμα είναι ότι έχω βάλει τα λαμακια...
Απλα ξανά έκανε ρωγμές απο κάτω επισκευαστηκαν αλλα το γκούπ συνεχίζονται:( παει να πει ότι ήθελε και επισκευη απο πάνω!!!!!!!!!
Μετα την επισκευη θα ήταν Καλο να βάλω το αφρό, αλλα αν ξεμπερδεψω.....


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

RallyArt
18-08-12, 11:51
Σας βάζω φωτογραφίες απο την πρόσφατη επισκευη:
14896
14897
14898
14899
14901

Και έτσι ήταν 2 μήνες πριν την επισκευη:

14902
14903



Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

davids
18-08-12, 12:01
Δές αυτό...!!!! :)

RallyArt
18-08-12, 12:11
Φίλε thomelef μάλλον έχεις και ένα δικιο...
Αυτο που έβαλε ο fotis παντός δεν είναι άσχημο αλλα μετα την επισκευη...
Δαβιδ μαζι σου αλλα ποιος το φτιάχνει έτσι ωραίο και Καλο;
(θα τα Πουμε την Δευτέρα)


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

S54POWER
18-08-12, 12:39
Φιλε οι ρωγμες οπως φαινεται ειναι παντου.Πολυ δυσκολα θα βρεις οριστικη λυση στο προβλημα σου.Μονο η αντικατασταση ολου του πισω πατωματος ακουγεται καλη ιδεα.
καινουργιο πατωμα + ενισχηση terner + αφρος bmw

RallyArt
18-08-12, 12:47
Σίγουρα είναι η πιο σωστή λύση αλλα Γιατι κόστος μιλάμε;


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

S54POWER
18-08-12, 12:53
Στο περιπου, 400 το πατωμα, 100 ενισχυσεις απο terner, 450 αφρος bmw

m_power_lunatic
18-08-12, 12:55
Να πω και εγω τη γνωμη μου σαν πρωην κατοχος Μ3 Ε46 επειδη ειχα ψαχτει απο φοβο οχι επειδη μου ειχε τυχει.

Φαινεται με μια ματια οπως εβαλες φωτο οτι εχει ανοιξει σε αρκετα σημεια και φοβαμαι οτι θα ξεσπαει συνεχως σε νεα σημεια διαρκως.

Ο Θανασης οπως αναφερει σωστα και συμφωνω μαζι του οτι οριστικη λυση ειναι πλεον η αλλαγη πατωματος.

Προσεξε τωρα,το κοστος ειναι αρκετο και υψηλο,θα φαινεται ξεκαθαρα απο κατω (θα εχει διαφορα και η πλαστικοποιηση της καροτσας απο κατω) αλλα θα ειναι οπως πρωτα,δεν θα πρεπει να σε αγχωνει δηλαδη αν θα πετυχει ή οχι.

Αξιζει να το κανεις αν εχεις σκοπο να κρατησεις καιρο το αμαξι σου και να το ευχαριστηθεις οπως πρεπει σαν Μ3 Ε46.

Αν εχεις σκοπο να το δωσεις προσεχως,μην κανεις τιποτα,μπαλωσε το και βαλτο προς πωληση μια ωρα νωριτερα.

Ξαναλεω,επειδη εχω δει διαδικασια τετοια να γινεται πριν πολλα χρονια σε Μ3 Ε46 του 2001 (τωρα πρεπει να εχει κοντα 250.000χλμ) απο τοτε δεν παρουσιασε τιποτα,αλλα πηγε και ο κουκος αηδονι τοτε.

Συγκρινοντας με τιμες τοτε ειχε παει πολυ παραπανω απο το νουμερο που αναφερει ο Θανασης οπως ειδα τωρα και σωστα θυμομουνα για αυτα που ειχε κοστισει τοτε,βεβαια αλλες εποχες τοτε.

mitsos_chania
18-08-12, 17:13
Παντως απο τις φωτογραφιες παιδια φαινεται οτι δεν εγινε ενισχυση του πατωματος.Απλα μπαλωθηκαν οι ρωγμες

RallyArt
18-08-12, 19:19
Θα βάλω τα κλαμματα αλήθεια...
Δεν μπορω να βρω ένα άνθρωπο που να ξέρει και όχι να λέει ότι ξέρει;;;


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

Thomelef
18-08-12, 19:42
Φιλε οι ρωγμες οπως φαινεται ειναι παντου.Πολυ δυσκολα θα βρεις οριστικη λυση στο προβλημα σου.Μονο η αντικατασταση ολου του πισω πατωματος ακουγεται καλη ιδεα.
καινουργιο πατωμα + ενισχηση terner + αφρος bmw

+10000 η ζημια ειναι σε πολαπλα σημεια, και το πατωμα γενικως ειναι για πεταμα ετσι οπως φαινεται στις φωτο.
Μην δωσεις φραγκο για να ξαναφτιαξεις το ιδιο. Και λεφτα θα δωσεις, και θα ξανανοιξει, και γενικως θα ειναι σαν βρακι στλ τελος το αμαξι.

pilot
18-08-12, 20:21
Συμφωνώ.. καινούργιο πάτωμα και ξενοιάζεις..το δικό σου είναι πλέον BLR!

manos///3
18-08-12, 20:24
Επαγγελματικες κολλησεις βλέπω....μαστοραντζα!

davids
18-08-12, 22:01
Sorry Δεν ξέρω ποιός είναι ο μάστορας που το είχε φτιάξει. Αλλά δέν θεωρώ πώς ξέρει την δουλειά του. Δέν το παίζω έξυπνος δέν είμαι της δουλειάς αλλά σε τόσο σοβαρό αυτοκίνητο δέν κάνουν τέτοια δουλειά...!!!!

katsaraios
19-08-12, 15:49
φιλε δεν σου εκανε καλη δουλεια ειναι εμφανες απο τις φωτο..
το ξεντυνεις και πας μια και καλη για σωστη δουλεια με νεο πατωμα...
αν θες παλι να σκαλιζεις ,τα κοβεις βρισκεις σωστο φαναρτζη(εχουμε γραψει σε αλλο θρεντ) και το μπουκωνεις εξωτερικα ΚΑΙ εσωτερικα απο την μερια του πατωματος με πιο καλη λαμαρινα και αφρο...
Γνωμη μου κανε το 1ο οπως λενε τα παιδια..

gregE36
20-08-12, 11:15
sory που διακοπτω αλλα αυτα τα λαμακια (ενυσχισεις)απο που τα βρισκουμε για εναν φιλο που ακομα βεβαια δεν εχει παθει τιποτα αλλα για να εχει το κεφαλι του ησυχο.

steliosm46
20-08-12, 11:21
https://www.turnermotorsport.com/p-91-e46-rear-chassissubframe-reinforcement-kit.aspx

gregE36
20-08-12, 11:25
οκ ευχαριστω

STREETRACING
20-08-12, 12:56
sory που διακοπτω αλλα αυτα τα λαμακια (ενυσχισεις)απο που τα βρισκουμε για εναν φιλο που ακομα βεβαια δεν εχει παθει τιποτα αλλα για να εχει το κεφαλι του ησυχο.
παρομοια ακριβως εβαλα κ εγω απο τον εδω μηχανικο μου.

gregE36
20-08-12, 13:02
σε ποιον μηχανικο??και ποσο??

davids
27-08-12, 02:51
Θα βάλω τα κλαμματα αλήθεια...
Δεν μπορω να βρω ένα άνθρωπο που να ξέρει και όχι να λέει ότι ξέρει;;;


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

Φίλε RallyArt,
Προχθές ενώ λύναμε την γέφυρα για να προχωρήσει η μετατροπή,ανακαλύψαμε πώς η μία βάση έχει κοπεί και ήταν στον αέρα.
Η λύση δέν είναι η αλλαγή πατώματος , όλα τα 46άρια έχουν το ίδιο πρόβλημα και νέο πάτωμα να βάλεις , κάποια στιγμή τα ίδια προβλήματα θα έχεις.Αυριο πρωί ξεκινάω την επισκευή και ενίσχυση των βάσεων.Οταν τελειώσει θα ανεβάσω φωτογραφίες .

RallyArt
27-08-12, 06:03
Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου και ελπίζω να ξεμπερδεψεις με το αμαξακι σου, Εγώ έχω ραντεβού στο συνεργείο στην Μεταμορφωση QSDS που μου το είπε αυτο που λες..
Γενικά έκανα μαλακια που δεν πήγα στο Μανώλη και είναι και η τελευταία, θα ενημερώσω και Εγώ στο τέλος της εργασίας..


Το έγραψα με το κωλομηλοτηλεφωνο μου!

davids
27-08-12, 11:11
Είσαι σε καλά χέρια το έχεις λύσει ήδη το πρόβλημα...!!!!

davids
28-08-12, 22:08
Το πρόβλημμα λύθηκε...!!!
Εφερε στο συνεργείο , ο μηχανικός μου, έναν φαναρτζή ΑΣΤΕΡΙ με λαμαρίνες και πατρόν έτοιμα καθώς έχει φτιάξει καμια 35αριά 46άρια....και το έφτιαξε επιτόπου επειδή το αυτοκίνητο είναι λυμένο...!!! έκανε τέλεια δουλειά...!!! κόλλημα και ενήσχυση καθώς γάζωμα και extra λαμαρίνα και απο πάνω έβαλε τις απαραίτητες κόλες...!!!

harris
28-08-12, 22:43
Αυτο με το πατωμα εχει διαπιστωθει και σε compact? Πως γινεται αυτο? davids ποσο σου πηρε η επισκευη? Συγνωμη που σας κανω απανωτες ερωτησεις αλλα με επιασε η καρδια μου με αυτα που βλεπω

davids
28-08-12, 22:52
Αυτο με το πατωμα εχει διαπιστωθει και σε compact? Πως γινεται αυτο? davids ποσο σου πηρε η επισκευη? Συγνωμη που σας κανω απανωτες ερωτησεις αλλα με επιασε η καρδια μου με αυτα που βλεπω

Τί χρονολογίας είναι το αυτοκίνητο σου? επειδή έμαθα πώς στα compact μετά απο μία χρονολογία το πρόβλημα λύθηκε.Στο συνεργείο έχει ένα compact με το ίδιο πρόβλημα, δέν είναι τόσο σοβαρό απλά πρέπει να πάς στον μηχανικό σου να σου δώσει τις απαραίτητες συμβουλές αν και απ ότι έχω διαπιστώσει οι επαγγελματίες που παρακολουθούν το forum έχουν εξαιρετικές γνώσεις και μπορούν να απαντήσουν άμεσα.Το κόστος της επισκευής δέν το γνωρίζω καθώς το αυτοκίνητο είναι ήδη λυμένο και ο μηχανικός μου έχει αναλάβει το κόστος μαζί με την μετατροπή...!!!

harris
28-08-12, 23:00
ειναι μοντελο 2004, εισαγωγης απο γερμανια. Πριν 2 βδομαδες το κοιταξε μηχανικος γιατι του εβαλα αμορτισερ και δεν ειδε κατι.

davids
28-08-12, 23:17
ειναι μοντελο 2004, εισαγωγης απο γερμανια. Πριν 2 βδομαδες το κοιταξε μηχανικος γιατι του εβαλα αμορτισερ και δεν ειδε κατι.
Δέν νομίζω να έχεις πρόβλημα

katsaraios
28-08-12, 23:47
ειναι μοντελο 2004, εισαγωγης απο γερμανια. Πριν 2 βδομαδες το κοιταξε μηχανικος γιατι του εβαλα αμορτισερ και δεν ειδε κατι.

οσο δεν το "σκιζεις" δεν θα εχεις προβλημα...

davids
28-08-12, 23:48
οσο δεν το "σκιζεις" δεν θα εχεις προβλημα...

Σωστοοος......!!!!

RallyArt
29-08-12, 17:07
Λοιπόν πήγα σήμερα να δώ τι γίνετε με το αμαξάκι μου,
τα νέα; Μου είπε ότι ο Κύριος:ranting2: που μου το εφτιαξε(π@π@ρια) πριν
δεν έκανε σχεδον τίποτα, για να μην μπώ σε λεπτομέριες ούτε καν πισάρισμα δεν έκανε:shok:......
Με πληροφόρησε ότι όλα καλά με το πάτωμα και είναι σχεδόν έτοιμο,:thumbsup:
Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

katsaraios
29-08-12, 17:57
Λοιπόν πήγα σήμερα να δώ τι γίνετε με το αμαξάκι μου,
τα νέα; Μου είπε ότι ο Κύριος:ranting2: που μου το εφτιαξε(π@π@ρια) πριν
δεν έκανε σχεδον τίποτα, για να μην μπώ σε λεπτομέριες ούτε καν πισάρισμα δεν έκανε:shok:......
Με πληροφόρησε ότι όλα καλά με το πάτωμα και είναι σχεδόν έτοιμο,:thumbsup:
Ελπίζω να πάνε όλα καλά...
φιλε να τσεκαρεις ο ιδιος αν σου εχει κανει κολλημα και απο μεσα,το αμαξι σου εχει μεγαλο θεμα και μονο απο κατω δεν θα ειναι σωστο..
σορρυ που στο λεω αλλα για να μην ακους παλι μετα τριξιματα...

davids
29-08-12, 20:08
φιλε να τσεκαρεις ο ιδιος αν σου εχει κανει κολλημα και απο μεσα,το αμαξι σου εχει μεγαλο θεμα και μονο απο κατω δεν θα ειναι σωστο..
σορρυ που στο λεω αλλα για να μην ακους παλι μετα τριξιματα...

Επειδή 90% πήγαμε στον ίδιο μάστορα, Κάνει γαζί γύρω γύρω την βάση με την μπάρα του σασί μετά κλείνει το πάτωμα , το γαζώνει και απο πάνω βάζει ακόμα ένα κομάτι λαμαρίνα με γάζωμα και ποντάρισμα πάνω στα γνήσια πονταρίσματα και τέλος αρμόκολα και πισάρισμα...!!!

RallyArt
29-08-12, 21:45
thumb

RallyArt
30-08-12, 20:14
Το πάτωμα είναι έτοιμο και τσιμέντο!!!!
Το μαστορακι(πολυ καλός στην δουλεια του-σωστός) μου είπε ότι πάνω είναι άθικτο, κάτω ο προηγούμενος παπαρς δεν είχε κάνει σχεδόν τίποτα!!!!
Περιμένουμε τα καινουρια σινεμπλοκ και έτοιμο το μιτριακι μου !! :)

15021150221502315024

kostas 330
30-08-12, 20:23
Άντε φίλε επιτέλους ξεμπέρδεψες..Ξέρεις τι θέλει τώρα ε;;

RallyArt
30-08-12, 20:24
Άντε φίλε επιτέλους ξεμπέρδεψες..Ξέρεις τι θέλει τώρα ε;;

Τι θέλει;😚

Thomelef
30-08-12, 20:25
Ενα καλο σκισιμο για να κατσουν σωστα οι ραφες.
Χαχαχαχα...

harris
30-08-12, 20:32
Ποσο η λυπητερη?

alexk
30-08-12, 20:34
Τι θέλει;😚

Να βάλεις τον εποξικό αφρό που δίνει η BMW.
Άν θέλεις καλύτερη τιμή μπορώ να σου δώσω με πμ.

RallyArt
30-08-12, 22:03
Ποσο η λυπητερη?

500¤ακια :( +200¤ακια τα νεα συνεμπλοκ...


Να βάλεις τον εποξικό αφρό που δίνει η BMW.
Άν θέλεις καλύτερη τιμή μπορώ να σου δώσω με πμ.

Για τι Πόσο μιλάμε; Ξέρεις τι σκεφτόμουν; Σε περίπτωση που αφου βάλεις τον έν λόγο αφρο παθει κάτι το πάτωμα, πως επισκευασεται;

davids
30-08-12, 22:44
500¤ακια :( +200¤ακια τα νεα συνεμπλοκ...



Για τι Πόσο μιλάμε; Ξέρεις τι σκεφτόμουν; Σε περίπτωση που αφου βάλεις τον έν λόγο αφρο παθει κάτι το πάτωμα, πως επισκευασεται;

Μιά χαρά , μήν το πειράξεις εκτός άν σου το προτείνει ο Μανώλης...!!!
Καλούς Δρόμους με μεγάλη ασφάλεια και επιτυχία....!!!!

katsaraios
30-08-12, 23:08
500??? μια χαρα αρμεγουν ...οτι ναναι..

davids
30-08-12, 23:49
500??? μια χαρα αρμεγουν ...οτι ναναι..

Θεωρώ πώς είναι μια χαρά για την εργασία που έγινε ..!!

katsaraios
31-08-12, 01:18
ακριβο πολυ αλλα οκ δικη σου τσεπη ειναι...
300 -350 παιζει κομπλε ...

RallyArt
31-08-12, 06:33
Εδω ρε Φίλε έδωσα 500¤ και πήρα τα ******α μου δυο φορές!!!!!! Άρα 1000¤ χαμένα!!
Και εδω που γαμηθηκε το παλικάρι να το φτιάξει δυο Μέρες και ποσά θα πάρει; βάλε πάνω κάτω γέφυρα, εντάξει μακάρι όσοι πέρασαν απο την Ζωή μου να μην με κοροϊδεύαν, τελικα δεν Πρέπει να εμπιστευεσαι κανέναν και τιποτα, αλλα το παλικάρια κι ασχολήθηκε αρκετά και το εφτιαξε Καλο, χαλάλι του;)

katsaraios
31-08-12, 07:35
Εδω ρε Φίλε έδωσα 500¤ και πήρα τα ******α μου δυο φορές!!!!!! Άρα 1000¤ χαμένα!!
Και εδω που γαμηθηκε το παλικάρι να το φτιάξει δυο Μέρες και ποσά θα πάρει; βάλε πάνω κάτω γέφυρα, εντάξει μακάρι όσοι πέρασαν απο την Ζωή μου να μην με κοροϊδεύαν, τελικα δεν Πρέπει να εμπιστευεσαι κανέναν και τιποτα, αλλα το παλικάρια κι ασχολήθηκε αρκετά και το εφτιαξε Καλο, χαλάλι του;)

πασο φιλε..αλλο η καλη δουλεια και αλλο οτι δεν ειναι ακριβο ομως!!
μεγεια οπως και ναχει και να χαρεις με το παραπανω !!

RallyArt
05-09-12, 17:42
Τελικα Ολα πηγαν τέλεια!
Παρέλαβα το μιτριο μου σήμερα ετοιμοπολεμο, καινουρια σινεμπλοκ γέφυρας πολυουρεθανης και τώρα όλος ο κωλαρακος είναι με Powerflex:)
Γενικά αυτο που έχω να πω ότι ο Μανώλης στην QSDS είναι κύριος και γενικά σωστός, ένα μεγάλο ευχαριστω Γιατι τελικα υπάρχουν σωστά συνεργεία!

manos///3
05-09-12, 19:20
Έχεις δίκιο με το Μανωλη. Στην Αθηνα εκει το πάω. Τα καλα λόγια να λέγονται.

davids
13-09-12, 21:29
Έχεις δίκιο με το Μανωλη. Στην Αθηνα εκει το πάω. Τα καλα λόγια να λέγονται.
ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ...!!!!:thumbsup::thumbsup: