PDA

Επιστροφή στο Forum : Επαίτης στα φανάρια...



S8N
04-07-12, 23:53
Συνέβη πριν καμια ώρα:

Σταματάω σε φανάρι και κοιτάζω τον μπροστινό μου αφηρημένος. Ξαφνικά βλέπω μια σκιά στο παράθυρο και μου κόβεται η χολή. Είναι ο Πακιστανός ξάδερφος του Κουασιμόδου, που έκανε τον Ιμάμη στο Τζαμί του Ισλαμαμπάντ. Ο τύπος έχει κολλημένη τη λιγδωμένη μούρη του στο τζάμι και με κοιτάζει με ένα απερίγραπτο βλέμμα, κουνώντας ένα κουτί χαρτομάντηλα με το οποίο δε θα σκούπιζες ούτε τον κώλο του σκύλου σου. Με τέτοια καμπούρα εύκολα θα τον περνούσες για καμήλα βραδυάτικα. Του κάνω νόημα πως δε θέλω κι εκείνος αρχίζει να χτυπάει το τζάμι. Ανεβάζω λίγο τα ντεσιμπέλ και του λέω να εξαφανιστεί. Εκείνος αρχίζει να βαράει δυνατά την πόρτα. Το πουκάμισο σκίζεται, πρήζομαι, γίνομαι πράσινος σαν Hulk, ανοίγω τις κλειδαριές και του σκάω την πόρτα στα μούτρα. Πέφτει. Σηκώνεται. Μου κάνει κωλοδάχτυλο και αποτραβιέται, βρίζοντάς με σε μια άγνωστη διάλεκτο. Μέχρι ν΄ανοίξει το φανάρι πράσινο, με δείχνει και φωνάζει. Είμαι έτοιμος να στρίψω το τιμόνι και να τον λιώσω όπως ο Robocop εκείνον τον μεταλλαγμένο μαλάκα που έκανε μπάνιο στα χημικά, αλλά με κράτησε η γυναίκα μου. Έφυγα βρίζοντας εκείνο το απόβλητο, τις φιλανθρωπικές οργανώσεις και τον ΣΥΡΙΖΑ.

Τώρα που ηρέμησα και το ξανασκέφτομαι, προβληματίζομαι. Κι αν μου έριξε καμια κατάρα ο Πακιστανός Μαμ Ρα? Είχα δει μια ταινία του Steven King που κάποιος στο μέγεθος του Πάγκαλου έφαγε κατάρα από τσιγγάνα κι έγινε σαν τον Γκάντι.

Τελικά το μετάνιωσα. Έπρεπε να τον πατήσω τον πούστη. Να του ισιώσω τη ραχοκοκαλιά με το Terios. Ασταδιάλα βραδυάτικα. Μη με πείτε ρατσιστή. Νευριασμένος είμαι.

hades7
04-07-12, 23:58
https://www.youtube.com/watch?v=HVjNaxVsNAA

katsaraios
05-07-12, 00:13
Συνέβη πριν καμια ώρα:

Σταματάω σε φανάρι και κοιτάζω τον μπροστινό μου αφηρημένος. Ξαφνικά βλέπω μια σκιά στο παράθυρο και μου κόβεται η χολή. Είναι ο Πακιστανός ξάδερφος του Κουασιμόδου, που έκανε τον Ιμάμη στο Τζαμί του Ισλαμαμπάντ. Ο τύπος έχει κολλημένη τη λιγδωμένη μούρη του στο τζάμι και με κοιτάζει με ένα απερίγραπτο βλέμμα, κουνώντας ένα κουτί χαρτομάντηλα με το οποίο δε θα σκούπιζες ούτε τον κώλο του σκύλου σου. Με τέτοια καμπούρα εύκολα θα τον περνούσες για καμήλα βραδυάτικα. Του κάνω νόημα πως δε θέλω κι εκείνος αρχίζει να χτυπάει το τζάμι. Ανεβάζω λίγο τα ντεσιμπέλ και του λέω να εξαφανιστεί. Εκείνος αρχίζει να βαράει δυνατά την πόρτα. Το πουκάμισο σκίζεται, πρήζομαι, γίνομαι πράσινος σαν Hulk, ανοίγω τις κλειδαριές και του σκάω την πόρτα στα μούτρα. Πέφτει. Σηκώνεται. Μου κάνει κωλοδάχτυλο και αποτραβιέται, βρίζοντάς με σε μια άγνωστη διάλεκτο. Μέχρι ν΄ανοίξει το φανάρι πράσινο, με δείχνει και φωνάζει. Είμαι έτοιμος να στρίψω το τιμόνι και να τον λιώσω όπως ο Robocop εκείνον τον μεταλλαγμένο μαλάκα που έκανε μπάνιο στα χημικά, αλλά με κράτησε η γυναίκα μου. Έφυγα βρίζοντας εκείνο το απόβλητο, τις φιλανθρωπικές οργανώσεις και τον ΣΥΡΙΖΑ.

Τώρα που ηρέμησα και το ξανασκέφτομαι, προβληματίζομαι. Κι αν μου έριξε καμια κατάρα ο Πακιστανός Μαμ Ρα? Είχα δει μια ταινία του Steven King που κάποιος στο μέγεθος του Πάγκαλου έφαγε κατάρα από τσιγγάνα κι έγινε σαν τον Γκάντι.

Τελικά το μετάνιωσα. Έπρεπε να τον πατήσω τον πούστη. Να του ισιώσω τη ραχοκοκαλιά με το Terios. Ασταδιάλα βραδυάτικα. Μη με πείτε ρατσιστή. Νευριασμένος είμαι.
για ολα υπαρχει λυση...πες το φαναρι απλα μην πανε αλλου τα παιδια..

nikos1400
05-07-12, 00:23
μετα απο προσφατη (παλι) "εξπρες" επισκεψη εις τας Αθηνας,
θα πω τη γνωμη μου οτι μαλλον δεν εισαι υπερβολικος.
οχι οτι στην υπολοιπη Ελλαδα ειναι καλυτερα.
πχ. στα Χανια υπαρχει το Δ' κλιμακιο Νοτιου Ελλαδος Αθιγγανων,
μαζι με το ΣΤ' Βουλγαρογυφτων, με ειδικοτητα στον Μαρινοπουλο.

deepBLUE
05-07-12, 01:24
Tazerακι στο αμαξι ανοίγεις το παράθυρο και του σκάς μια για να σε θυμάται :D

Bazil Van Sinner
05-07-12, 07:49
για ολα υπαρχει λυση...πες το φαναρι απλα μην πανε αλλου τα παιδια..


thumbthumbthumb:whistle::whistle::whistle::whistle ::whistle:

Επρεπε να τον πατησεις τον ******!!

Panos 316T
05-07-12, 07:55
έχω αναγκαστεί να βρώ εναλλακτική διαδρομή γιατί σε κάθε φανάρι παίζανε τα νεύρα μου και πιανόταν ο ώμος μου από την συνεχή κίνηση "όχι -φύγε".
Να χω και τη γυναίκα μου να μου λέει "πως τους μιλάς έτσι! το παιδί σε ακούει!"

το κακό είναι ότι έχουν γίνει και επίμονοι..

ά! μια μέρα στο φανάρι κατεχάκι-μεσογείων σκάει μια κλούβα πάνω στο πεζοδρόμιο και κατεβαίνει ένας συμπατριώτης μας οδηγός ,ανοίγει τη συρώμενη πόρτα και ξεχύθηκαν κάμποσοι πάκι για να πάνε στα πόστα τους...

Z4 DCT
05-07-12, 07:58
Καλααααα, δείτε πρώτα αυτόν που ''παίζει'' στο φανάρι στο ρολόι στον Πειραιά....και μετά μου λέτε.....:whistle:

viper
05-07-12, 09:00
Και εδώ Θεσσαλονίκη τα ίδια. Σχεδόν σε όποιο φανάρι σταματήσεις θα σου ρθει μα κουτσός μα κουλός μα γκαβός και θα επιμένει. Ειδικά αυτό τον κερατά που κάνει πόστο μπροστά στα φανάρια της ΔΕΘ (ναι τον κουλό λέω) τον έχω πολύ άχτι.

dafidack
05-07-12, 09:26
Σορρυ ρε αδερφε γι αυτο που σου συνεβει αλλα ετσι οπως τα γραφεις εχω ξεραθει στο γελιο. :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Παντως περαν της πλακας ειναι οντως προβλημα μερικοι.Σκεψου να εισαι φρεσκοπλιμενος και να ερθει ο αλλος με το ετσι θελω και να αρχιζει να σου "καθαριζει" το παρ-μπριζ... :ranting2::ranting2:

pilot
05-07-12, 14:45
''Κι αν μου έριξε καμια κατάρα ο Πακιστανός Μαμ Ρα?''

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ntinos
05-07-12, 14:51
Γιάννη ο τύπος στο ρολόι στο Πασαλιμάνι είναι επικίνδυνος.

Ένα πρωί μου ηρθε απο πίσω ο φονιας, δεν τον είδα και όταν άρχισε να ουρλιαζει εκείνο το "Καλημέρα-Καλημέρα" με 162 ντεσιμπέλ, λίγο κόντεψε να ημουν μετα απο λίγο στην καρδιολογικη του Τζανειου...

sasabmw
05-07-12, 14:55
Γιάννη ο τύπος στο ρολόι στο Πασαλιμάνι είναι επικίνδυνος.

Ένα πρωί μου ηρθε απο πίσω ο φονιας, δεν τον είδα και όταν άρχισε να ουρλιαζει εκείνο το "Καλημέρα-Καλημέρα" με 162 ντεσιμπέλ, λίγο κόντεψε να ημουν μετα απο λίγο στην καρδιολογικη του Τζανειου...

Αυτος ειναι που ξαπλωνει στη μεση του δρομου και δεν κουνιεται; Αν ειναι αυτος τον εχω δει κι εγω....:th_Laie_67-1:

Nino
05-07-12, 15:10
ουτε ο στεφεν κινγκ θα σε σωσει απο την καταρα που εφαγες...
ξερεις τι ειναι αυτοι μια καταρα ριχνουν και εχει επιδραση σε δεκα μεριες
καταρχην θα αρχισεις σιγα σιγα να παχαινεις και θα ξεπερασεις τον παγκαλο, στη πενταρα δεν θα χωρας αλλα μη σε νοιαζει ετσι και αλλιως συνεχεια χαλασμενη θα ειναι απο τη καταρα.
Μεχρι να γινουν ολα αυτα δεν θα βρεις ουτε μια φορα ασανσερ που να δουλευει σε πολεοδομια και παντα η δουλεια σου θα ειναι στον τελευταιο οροφο, οπου και θα υπαρχει ενα χαρτι για να σε στελνει σε αλλο δημοτικο διαμερισμα.
Η γυναικα σου θα δεχτει επισημη προταση να κατεβει για βουλευτης στις επομενες εκλογεςμε τον συριζα ( που σημειωτεον δεν θα ψηφισεις διοτι θα εισαι τετραπαχος) και θα πουλησει την πενταρα για ενα κοματι ψωμι σε καποιον πανο... με τα λεφτα θα αγορασει ευκαιρια audi απο την καρεντα που θελει κατι ψιλολοιδια αλλα ακομα δεν εχουν καταφερει να τα φτιαξουν...
Πιστεψε με δεν θελεις να διαβασεις ποιο κατω... τα μελλουμενα!!
Για αυτο και πριν ασθμαινοντας τρεχεις να βρεις το πακι και να του ζητησεις γονατιστος συγνωμη και παρει πισω την καταρα ( που θα τον βρεις? θα τον εχει καθαρισει κανας αλλος...)
Δυο πραγματα μονο μπορεις να κανεις και στα λεω γιατι εισαι φιλος!!
Πρωτον να σε παρει ο κατς και να σε παει σε γρια στη καλαματα που λυνει μαγια και καταρες αλλα εχει καποιες απαιτησεις...σεξουαλικες.
Δευτερον και αυτο γινεται μονο αμεσα την πρωτη εβδομαδα της καταρας.
Να πας την παρασκευη ρεμετζο (κρατα και μερικα ευρω μαζι βρε αδερφε) και να κερασεις την παρεα, η οποια θα κανει δεηση και σπονδη στον Ποσειδωνα και στον λιαγγα για καλη τυχη και ξορκι της καταρας.
Ομως και εκει υπαρχουν καποιες απαιτησεις... θελει τον μπλε τον γιαννη τον walker,κερασμα στις απεναντι υπαρξεις που αργοτερα θα βρεθουν στο τραπεζι και ισως και στα δερματινα..., και φυσικα απαραιτητη η παρουσια του ptboul που χωρις αυτον δεν θα πιασει τιποτα.

υγ δεν ειναι απαραιτητο αλλα θα βοηθουσε στα σιγουρα δυο εριφια στο λακκο του Ντινου...
Εσυ αποφασιζεις...

ntinos
05-07-12, 15:17
Σάσα οχι δεν είναι αυτός. Αυτός που λέω έχει ειδικότητα να σε ξαπλώνει μετα την καρδιακή προσβολή που θα σου επιφέρει.

Αυτόν που λες εσυ, τον είχε "ξαπλωσει" κάτω ο Αρης (S8N) μια μέρα που επέστρεφε απο την Γ? εφορία Πειραια :D

konstantinaM3
05-07-12, 15:30
κ εγω με αυτους τους μ@λακες εχω φτασει σε σημειο να θελω να κατεβω κατω για να του βαλω το καθαριστηρι στο πατο πλυμενο το αμαξι κ ερχεται να μου το λερωσει...εχω ανοιξει την πορτα κ λεω γιατι δεν μπορω να βγω...γιατι παντα φοραω ζωνη κ την ξεχναω εκεινη την ωρα κ δεν μπορω να βγω...γρρρρ ειναι πολυ ενοχλητικοι κ οταν καθεσαι να φας καπου κ ερχεται πανω απο το κεφαλι σου κ μουρμουραει κ να επιμενει μουρμουροντας πω πω πω πω τους βριζω καταμουτρα δεν γινεται με το καλο δεν καταλαβαινουν!!!!!!!καλα του εκανες εχει μεγαλο θρασος που χτυπαει κ το τζαμι!

S8N
05-07-12, 15:38
Η κατάρα έχει ήδη αρχίσει, πήγα σήμερα να βάλω βενζίνη και είχε μόνο 100άρα. Ευτυχώς όμως γιατί μετά είδα ότι είχα μόνο 15 ευρώ πάνω μου. Σταματώ στο ATM να σηκώσω μαρούλι και η κάρτα ήταν μπλοκαρισμένη. Παίρνω το 181818 και μου λένε να απευθυνθώ σε κάποιον υπάλληλο γιατί η σαπιοκάρτα πέρασε από παγιδευμένο ATM. "Γαμώ τις ρουμάνικες συμμορίες μου, θα μου έχουν σηκώσει και τα 200 ευρώ που έχω στο λογαριασμό", σκέφτομαι. Μπαίνω στο υποκατάστημα ιδρωμένος, βιαστικός και αναψοκοκκινισμένος και για πρώτη φορά τα ταμεία ήταν άδεια, η ουρά όμως για τον προϊστάμενο έκανε μαίανδρο μέχρι το θυσαυροφυκάλιο και θύμιζε ουρά για W.C. σε ΚΑΠΗ. Μου έφαγε και τη θέση μια κωλόγρια σταφιδιασμένη σα μπαγιάτικος γερμάς που την είχε δει γκόμενα παρά τα 1.000.000 χρόνια της και φορούσε καυτό μίνι με εσπαντρίγιες και σηθρού φανελάκι για να βλέπεις τις ρώγες εκατέρωθεν του αφαλού. Είχε και ξανθό μαλλί καρφάκι α λα μπριγκίτε Νίλσεν, μόνο σε που ύψος έφερνε στον Φρόντο Μπάγκινς. Όταν έφτασε η σειρά μου έπεσε το γαμωσύστημα και έπρεπε να περιμένω μέχρι να κάνει reboot. Τελικά μου την ξεκλείδωσε για ένα 10λεπτο και μου λέει "τρέχα στο ATM γιατί σε 10 λεπτά κλειδώνει πάλι". Πάω να βγω και πέφτω στην ηλίθια διπλή πόρτα που για να σε αφήσει πρέπει να βγάλεις γυαλιά, να χτενιστείς, να βάλεις το χέρι στην καρδιά και να απαγγείλεις τον εθνικό ύμνο σε φα μινόρε. Μπαίνω αλλά δεν ανοίγει η εξώπορτα γιατί ένας κύριος δε λέει να κλείσει την εσώπορτα. Τελικά έγιναν κάποιες διεργασίες με ασθενή ηλεκτρικά ρεύματα στον εγκέφαλό του και το συνειδητοποίησε. Βγαίνω και πέφτω στον άνθρωπο-Michelin με τα 7 πηγούνια και τα 38 προκοίλια που κάνει ερώτηση υπολοίπου και ανάληψη από όλους του τους λογαριασμούς: Τρεχούμενους, όψεως, ταμιευτηρίου, κλπ. Πρέπει να πρόλαβα στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ένιωσα σαν τον Μπρους Γουίλις στο 'Πολύ σκληρός για να πεθάνει'. Μπαίνω στο αυτοκίνητο και το επόμενο βενζινάδικο έχει ανεφοδιασμό. Τα παίρνω στο κρανίο και μπαίνω Αττική Οδό, όπου και να μείνω θα έρθει ο τύπος με το κίτρινο βαν και το μεγάλο βελάκι από πάνω να με βγάλει. Πηγαίνω τόσο συντηρητικά που όταν φτάνω στου Παπάγου με περιμένει μπάντα, δάφνες και ο Δήμαρχος του Κυότο με το χρυσό κλειδί της πόλης και το βραβείο οικολογικής οδήγησης. Μπαίνω στο μοναδικό βενζινάδικο της περιοχής και τελικά ο υπάλληλος που γνωρίζει τις μπατονέτες μόνο από τα ράφια του Πριζουνίκ Μαρινόπουλος μου βάζει 100άρα. Σήμερα στο Hatcback Alert αναζητείται ο Γιουσούφ αλ Γκαμήλ για να αναιρέσει την κατάρα. Τελευταία φορά εθεάθη σε φανάρι στη Λ. Καραμανλή να ζητιανεύει. Φορούσε καμπούρα στην πλάτη και πόρτα Terios στην μούρη. Όποιος τον είδε να επικοινωνήσει με το 0800-gamameperiergous και να ζητήσει τον κ. Καιάδα. Εκεί θα κατέληγε αν είχε γεννηθεί και στην Αρχαία Σπάρτη.

Samaro
05-07-12, 15:40
Τα πράγματα δεν πάνε καλά και προβλέπονται χειρότερα !

Δεν φτάνουν τα οικονομικά μας προβλήματα, ανεβαίνουν και τα ποσοστα παραβατικότητας και παρανομίας !

Σε λίγο θα προχωράμε με όπλο στην κωλότσεπη για αυτοάμυνα.

Σήμερα πήγα να ποτίσω στην Σαλαμινα τα δεντράκια μου( ενα μικρο κτηματάκι απο τον πατέρα μου) και διαπίστωσα ότι κάποιοι φρόντισαν να ξηλώσουν τις χαλκοσωλήνες νερού.:ranting2:

Εκτός απο τους κλέφτες, είμαι κι εγώ τυχερός που δεν τους βρήκα εκεί !! Θα σας εγραφα τώρα απο τη φυλακή (η απο το νεκροταφείο) !

S8N
05-07-12, 15:41
Συγνώμη για το ανορθόγραφο κατεβατό πριν αλλά γράφω από κινητό.

Akis 330Ci
05-07-12, 15:46
Επρεπε να του κατεβασεις και εσυ εναν Αλλαχ, το λιγοτερο ενα κορανι..!

Να κανουν νομο: Ολοι οι λαθρομεταναστες εχετε 20 ημερες να εγκαταλειψετε τη χωρα.Περαν της διοριας, οποιος συλληφθει θα εκτελειται! ΤΕΛΟΣ!
Μιλαω σοβαρα.

m-power_01
05-07-12, 15:56
Αντώνη είσαι τυχερός που σου πήραν τις σωλήνες!
Εμένα στην Σαλαμίνα μου πήραν την πόρτα !!!!

hades7
05-07-12, 15:57
ελα αρη εχω νεωτερα η καταρα του πακι επιασε τοπο ,η γρια στον γκισε η μπριγκιτε ρε, μετα το απαξιωτικο βλεμμα που της ερηξες τελικα αποφασισε ντροπιασμενη να αυτοκτονησει πυροβολοντας στο υψος της θηλη της αφου ειχε ακουσει οτι εκει ειναι η καρδια μεταφερθηκε τελικα εσπευσμενα στο κατ γιατι ειχε καταστρεψει με την σφαιρα το αριστερο της γονατο.... αναζητησαι για ηθικος αυτουργος

nikos1400
05-07-12, 15:58
Η κατάρα έχει ήδη αρχίσει, πήγα σήμερα να βάλω βενζίνη και είχε μόνο 100άρα. Ευτυχώς όμως γιατί μετά είδα ότι είχα μόνο 15 ευρώ πάνω μου. Σταματώ στο ATM να σηκώσω μαρούλι και η κάρτα ήταν μπλοκαρισμένη. Παίρνω το 181818 και μου λένε να απευθυνθώ σε κάποιον υπάλληλο γιατί η σαπιοκάρτα πέρασε από παγιδευμένο ATM. "Γαμώ τις ρουμάνικες συμμορίες μου, θα μου έχουν σηκώσει και τα 200 ευρώ που έχω στο λογαριασμό", σκέφτομαι. Μπαίνω στο υποκατάστημα ιδρωμένος, βιαστικός και αναψοκοκκινισμένος και για πρώτη φορά τα ταμεία ήταν άδεια, η ουρά όμως για τον προϊστάμενο έκανε μαίανδρο μέχρι το θυσαυροφυκάλιο και θύμιζε ουρά για W.C. σε ΚΑΠΗ. Μου έφαγε και τη θέση μια κωλόγρια σταφιδιασμένη σα μπαγιάτικος γερμάς που την είχε δει γκόμενα παρά τα 1.000.000 χρόνια της και φορούσε καυτό μίνι με εσπαντρίγιες και σηθρού φανελάκι για να βλέπεις τις ρώγες εκατέρωθεν του αφαλού. Είχε και ξανθό μαλλί καρφάκι α λα μπριγκίτε Νίλσεν, μόνο σε που ύψος έφερνε στον Φρόντο Μπάγκινς. Όταν έφτασε η σειρά μου έπεσε το γαμωσύστημα και έπρεπε να περιμένω μέχρι να κάνει reboot. Τελικά μου την ξεκλείδωσε για ένα 10λεπτο και μου λέει "τρέχα στο ATM γιατί σε 10 λεπτά κλειδώνει πάλι". Πάω να βγω και πέφτω στην ηλίθια διπλή πόρτα που για να σε αφήσει πρέπει να βγάλεις γυαλιά, να χτενιστείς, να βάλεις το χέρι στην καρδιά και να απαγγείλεις τον εθνικό ύμνο σε φα μινόρε. Μπαίνω αλλά δεν ανοίγει η εξώπορτα γιατί ένας κύριος δε λέει να κλείσει την εσώπορτα. Τελικά έγιναν κάποιες διεργασίες με ασθενή ηλεκτρικά ρεύματα στον εγκέφαλό του και το συνειδητοποίησε. Βγαίνω και πέφτω στον άνθρωπο-Michelin με τα 7 πηγούνια και τα 38 προκοίλια που κάνει ερώτηση υπολοίπου και ανάληψη από όλους του τους λογαριασμούς: Τρεχούμενους, όψεως, ταμιευτηρίου, κλπ. Πρέπει να πρόλαβα στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ένιωσα σαν τον Μπρους Γουίλις στο 'Πολύ σκληρός για να πεθάνει'. Μπαίνω στο αυτοκίνητο και το επόμενο βενζινάδικο έχει ανεφοδιασμό. Τα παίρνω στο κρανίο και μπαίνω Αττική Οδό, όπου και να μείνω θα έρθει ο τύπος με το κίτρινο βαν και το μεγάλο βελάκι από πάνω να με βγάλει. Πηγαίνω τόσο συντηρητικά που όταν φτάνω στου Παπάγου με περιμένει μπάντα, δάφνες και ο Δήμαρχος του Κυότο με το χρυσό κλειδί της πόλης και το βραβείο οικολογικής οδήγησης. Μπαίνω στο μοναδικό βενζινάδικο της περιοχής και τελικά ο υπάλληλος που γνωρίζει τις μπατονέτες μόνο από τα ράφια του Πριζουνίκ Μαρινόπουλος μου βάζει 100άρα. Σήμερα στο Hatcback Alert αναζητείται ο Γιουσούφ αλ Γκαμήλ για να αναιρέσει την κατάρα. Τελευταία φορά εθεάθη σε φανάρι στη Λ. Καραμανλή να ζητιανεύει. Φορούσε καμπούρα στην πλάτη και πόρτα Terios στην μούρη. Όποιος τον είδε να επικοινωνήσει με το 0800-gamameperiergous και να ζητήσει τον κ. Καιάδα. Εκεί θα κατέληγε αν είχε γεννηθεί και στην Αρχαία Σπάρτη.


Συγνώμη για το ανορθόγραφο κατεβατό πριν αλλά γράφω από κινητό.

:shok:

:th_Laie_67-1:

Nino
05-07-12, 16:06
Τα πράγματα δεν πάνε καλά και προβλέπονται χειρότερα !

Δεν φτάνουν τα οικονομικά μας προβλήματα, ανεβαίνουν και τα ποσοστα παραβατικότητας και παρανομίας !

Σε λίγο θα προχωράμε με όπλο στην κωλότσεπη για αυτοάμυνα.

Σήμερα πήγα να ποτίσω στην Σαλαμινα τα δεντράκια μου( ενα μικρο κτηματάκι απο τον πατέρα μου) και διαπίστωσα ότι κάποιοι φρόντισαν να ξηλώσουν τις χαλκοσωλήνες νερού.:ranting2:

Εκτός απο τους κλέφτες, είμαι κι εγώ τυχερός που δεν τους βρήκα εκεί !! Θα σας εγραφα τώρα απο τη φυλακή (η απο το νεκροταφείο) !

γνωστο το θεμα, και γνωστοι οι δραστες (γυφτοι)
δεν θες να μπλεξεις μαζι τους!!

konstantinaM3
05-07-12, 16:17
δεν ειναι να μπλεκεις με γυφτους θα αμολισουν κανα τσουρμο με γυφτους στο σπιτι σου κ θα στο κανουν καλοκαιρινο!!!λολ

aristent
05-07-12, 17:09
Αρη,τα ιδια και χειροτερα εδω στη Λαρισα!!!

....οι Πακι ειναι Παντου σε ολα τα φαναρια!!!!:ranting2:

ερχονται με φορα και με βρωμονερα για να σου "καθαριζουν" το παμπριζ με το χαμογελο σαν "πουστρ@" που ελεγες και εσυ!!!!:th_Laie_67-1:

......προχθες γελουσα με τα παιδια που εχω στη δουλεια,αφου εμφανιστηκε ενας πακι "κουνιστος" να μας καθαρισει το παμπριζ!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: ...σκεφτηκα οτι τωρα ο Αρης θα κυριολεκτουσε!!!:thumbsup:

Οταν ειμαι με την BMW,που παντα ειναι καθαρη αλλα πολλες φορες κανουν οτι δεν καταλαβαινουν και αφηνουν να σταξει επανω το βρωμοσφουγγαρι τους ,:ranting2:... αποφευγω αυτα τα φαναρια και παω απο αλλους δρομους.......εκει καταντησαμε!!!!

Andri
05-07-12, 17:44
Αρη,τα ιδια και χειροτερα εδω στη Λαρισα!!!

....οι Πακι ειναι Παντου σε ολα τα φαναρια!!!!:ranting2:

... αποφευγω αυτα τα φαναρια και παω απο αλλους δρομους.......εκει καταντησαμε!!!!

Από που να πας βρε Άρη? όταν ήρθα είδα στην Ηρώων , είδα π.Εθνική , είδα στο Α.Τ.Α δεν άφησαν και κεντρικό κόμβο να κάνεις τον κύκλο για να περάσεις ανέπαφος...Στην Ηρώων απλά άνοιξα το παράθυρο γτ με κράτησε φίλος να ανοίξω την πόρτα...με το ζόρι να το κάνει κ*λο το παρμπριζ...δώσαμε κάτι ευχές ο καθένας μας και έφυγα...Τώρα τι έλεγε αυτός στη γλώσσα του ,αυτός ξέρει...εγώ τον στόλισα πάντως σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο

Driver M
05-07-12, 17:53
Προσωπικά, αν και περνάω καθημερινά από αρκετά φανάρια με αλλοδαπούς, δεν μου'χει τύχει ποτέ τέτοιο ακραίο περιστατικό.
9/10 γνέφω αρνητικα 1 το πολύ 2 φορές και δεν με ενοχλούν.
1/10 μπορεί να επιμείνει κανείς και να τα καθαρίσει με το ζόρι, οπότε αν είναι κανας δύσμοιρος κι έχω ψιλά του δίνω, αν είναι κανας νορμαλ συνήθως δεν δίνω κι αν έχω.

Όλα αυτά όταν έχω βρώμικο παρμπρίζ.
Όταν είναι καθαρό (τις περισσότερες) δεν μ'έχει ενοχλήσει ποτέ κανείς και πάνε αυτόματα στον επόμενο.

Panos 316T
05-07-12, 18:17
Ξερουν οτι εισαι του ΣΥΡΙΖΑ για αυτο δεν σε πειραζουν αχαχαχαχαχα















Just χιουμορ ;)

Stathis
05-07-12, 18:32
εμενα δε με ενοχλουν σχεδον ποτε.
δεν σταματανε καν, προχωρουν κατ ευθειαν στο επομενο αυτοκινητο...

Lambros46
05-07-12, 18:34
εμενα δε με ενοχλουν σχεδον ποτε.
δεν σταματανε καν, προχωρουν κατ ευθειαν στο επομενο αυτοκινητο...

Κουβαλάς κάνα τέτοιο https://soundfxnow.com/soundfx/44-magnum.jpg μαζί σου??

S8N
05-07-12, 19:24
εμενα δε με ενοχλουν σχεδον ποτε.
δεν σταματανε καν, προχωρουν κατ ευθειαν στο επομενο αυτοκινητο...

"Αφεντικό στραμπωμένο, μάλλον ντεν ήρτε ακόμη ανταλλακτικό ΚΑΡΕΝΤΑ. Καλύτερα φύγκει πάει επόμενο μη πάρει εμένα ντιάολο. Κι απτό κωλοαουντι ρίξει νερό πάθει βραχυκύκλωμα όπως προάλλες. Γκαμώτο."

katsaraios
05-07-12, 19:29
Ενα μικρο τρυκ που πιανει σχεδον παντα ειναι να αφηνετε λιγο αποσταση οταν σταματατε πρωτοι στα φαναρια η πισω απο αλλον ΑΝ υπαρχει εκει τυπος με "σφουγγαριστρα" και οταν ερχεται απλα προχωρατε λιγο μπροστα ...δεν συνεχιζει το ψησιμο...

Στο φαναρι στην διασταυρωση Λ.Κωνσταντινου(προεκταση Λ.Κηφισιας προς νοτια)- Λ.Βουλιαγμενης παιζει αγριο ψηστηρι ενας Αλβανος μποζο με γυαλικο μασκα που συνηθως σου πεταει τα χαρτομαντηλα μεσα και οτι αλλο πουλαει ..
Ειδικα σε γυναικες την πεφτει πολυ χοντρα,μπροστα μου εχει κατεβει γκομενα απο Ζ4 και εχουν αρπαχτει...
Ο τυπος ειναι για λεςπο τσεσκλω και απο οταν ακουσε "καλαματιανα" ενα απογευμα δεν με πλησιαζει ,θα τον πετυχετε σιγουρα περιμενοντας να στριψετε αριστερα στην Λ.Βουλιαγμενης.

Nino
05-07-12, 19:40
κι'εμενα γενικως δεν επιμενουν μια κοφτη κινηση με το χερι και πανε στον επομενο οσο καλοκαιριαζει παντως τα φαναρια θα αδειαζουν γιατι ολοι αυτοι πανε με προγραμμα σε ολες τις παραλιες της Ελλαδας.
Το που παει ο καθενας δεν ειναι τυχαιο ή επιλογη δικη του( εκτος και αν τα σκασει ποιο χοντρα) οπως βεβαια και τα φαναρια εχουν το "ενοικιο" τους.
Αλλα αυτο που συμβαινει στις παραλιες ειναι πια εξωφρενικο, καθε εικοσι δευτερολεπτα και να ενας σκουρος στεκεται μπροστα σου, τι μπανιο να ευχαριστηθεις τι θαλασσα, τιποτα, ενταξει ειπαμε να ζησουνε αλλα οχι και ετσι, ρε αυτοι ειναι μιλιουνια γ.μο τη κολαση.

tokiko
05-07-12, 19:42
Αντώνη είσαι τυχερός που σου πήραν τις σωλήνες!
Εμένα στην Σαλαμίνα μου πήραν την πόρτα !!!!

Εμένα μου έχουν σηκώσει 40 μέτρα περίφραξη, κολόνες και δάριγκ...
Κατέβηκα από το τρακτέρ μετά από εργασία για κατούρημα και συνειδητοποίησα ότι είχα περάσει τα σύνορα!!
Αυτό είναι ένα από τα περιστατικά που μου έχουν συμβεί :thumbsdown:

Andri
05-07-12, 19:47
Εμένα μου έχουν σηκώσει 40 μέτρα περίφραξη, κολόνες και δάριγκ...
Κατέβηκα από το τρακτέρ μετά από εργασία για κατούρημα και συνειδητοποίησα ότι είχα περάσει τα σύνορα!!
Αυτό είναι ένα από τα περιστατικά που μου έχουν συμβεί :thumbsdown:

Δεν λες που σου άφησαν και το χωράφι...? Στο τέλος θα ξεπατώνουν και καλλιέργειες !:ranting2:

m-power_01
05-07-12, 19:56
Ε και εγώ περιμένω από τα Χριστούγεννα να πάρουν και το συρματόπλεγμα , να πάω να βάλω καινούρια. Μισές δουλειές θα κάνω;

Stathis
05-07-12, 19:59
Κουβαλάς κάνα τέτοιο https://soundfxnow.com/soundfx/44-magnum.jpg μαζί σου??

οχι δεν κουβαλαω, αλλα κατα πως φαινεται το υφος μου καπως ετσι ειναι... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Monsta
05-07-12, 20:24
οχι δεν κουβαλαω, αλλα κατα πως φαινεται το υφος μου καπως ετσι ειναι... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


https://www.thisblogrules.com/wp-content/uploads/2011/08/Angry-Driver.jpg


Λογικό μου ακούγεται να μη σε πλησιάζουν. :hystericalbs1:

nikos1400
05-07-12, 22:46
εμενα δε με ενοχλουν σχεδον ποτε.
δεν σταματανε καν, προχωρουν κατ ευθειαν στο επομενο αυτοκινητο...

εχεις βαλει τετοιο ε??

https://photos.imageevent.com/motorbiker/newspics4/Eicma-2011-Helmet-Visor-Wiper-1.jpg

:D

sasabmw
05-07-12, 23:40
Στην αρχη εκνευριζομουν, δεν ηξερα τι να κανω μιας και δε με υπολογιζαν και 9/10 μολις με εβλεπαν ξεκινουσαν το λερωμα που νομιζουν οτι ειναι καθαρισμα...Τωρα πια κανω ενα νοημα ''οχι'' αλλα και παλι δεν ακουνε αλλα τωρα ανεβαζω τζαμια και μου κανουν το παρμπριζ παντα δωρεαν...

A8hnaios
06-07-12, 01:21
https://www.youtube.com/watch?v=Tk4ldA1uJ4s

trueno
06-07-12, 18:41
Τελικά έγιναν κάποιες διεργασίες με ασθενή ηλεκτρικά ρεύματα στον εγκέφαλό του και το συνειδητοποίησε.


Ρισπέκτ!!!!!!! χαχααχαχα!!!!

harris
02-09-12, 02:34
Eγω εχω γυρισει λιγο τα ψεκαστηρια προς τα εξω... Αν ερθει κανεις απλως του κουναω τους υλοκαθαριστηρες και τον δροσιζω λιγουλακι...