PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά bmw c-1 απόψεις..



m3e36
10-06-12, 21:27
γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αξιόπιστο?
https://www.car.gr/classifieds/bikes/?offer_type=sale&category=&make=298&variant=&price-from=&price-to=&so=dm&or=d&registration-from=%3E1999&registration-to=&rg=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=%3C250&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&hi=&created=
η χρηση που το θέλω εινα καθαρα για delivery
αξιζει τα λεφτα του ή θα βρω το μπελά μου?
Υ.Γ δεκτες προτασεις απο αλλα scooter ή μηχανακια με την προυποθεση οτι εχουν "καμπινα".

Stamatis
10-06-12, 21:29
Τα καλοσυντηρημενα είναι σκυλιά.
Τα όχι καλα συντηρημέα είναι πηγάδια δίχως πάτο.

Δυστυχώς δεν ήταν μονο το παράξενο σχήμα ο λόγος που το σταμάτησαν.
Ηταν και η μετάδοση, ήταν και οι βαλβίδες του, ήταν και η μουρλή τιμή του στο σέρβις.

gyiama
10-06-12, 21:34
και γενικα χαμηλη αποδοση και χαλια ποιοτητα λειτουργειας. αν ακουσεις να δουλευει καποιο με πολλα χλμ νομιζεις οτι θα σκορπισει

Stamatis
10-06-12, 21:37
για δες ποσο εχουν τα adiva

m3e36
10-06-12, 21:47
για δες ποσο εχουν τα adiva
σε μια αναζητηση που εκανα τωρα μεταχειρισμενο δεν υπαρχει.
για καινουριο ξεφευγουμε πολυ παει στα 4800 ευρω.
ελεγα για κανενα μεταχειρισμενο με 2000-2500 ευρω απο κει και πανω ξεφευγουμε πολυ.

Stathis
10-06-12, 21:47
ειχα παρει ενα τετοιο απο τη bmw για μια βδομαδα οταν εβγαινε.

δεν μου αρεσε καθολου.

εχει λογικη-θεση οδηγησης-συμπεριφορα που αν εισαι μοτοσικλετιστης θα σε ξενισει.
ειναι σχεδιασμενο για οδηγους αυτοκινητου που κανουν την πρωτη τους επαφη με δικυκλο.

για τη δουλεια που το θες δεν κανει σιγουρα.

παρε μια βεσπα 200αρα να κανεις δουλεια σου.

m3e36
10-06-12, 21:51
βεσπα εχω τωρα και την κανω μια χαρα την δουλεια μου αλλα αυτο το θελω για το σεπτεμβριο και μετα που θα αρχισουν οι βροχες και τα κρυα για προφυλαξη.
γι αυτο και ψαχνω καποιο που να εχει καμπινα.
οι επιδοσεις δεν με πολυενδιαφερουν γιατι ειμαι σε επαρχιακη πολη και οι αποστασεις ειναι μικρες.
αυτο που με ενδιαφερει πολυ ειναι η αξιοπιστια και να μην σκορπισει..

Stathis
10-06-12, 21:53
παρε ενα αδιαβροχο, πραγμα που προφανως εκανες ως τωρα να φανταστω.
ουτως ή αλλως και με αυτο παλι θα βρεχεσαι αφου απο τα πλαγια ειναι ανοικτο.
λιγοτερο μεν, αλλα παλι τη νιτσεραδα δεν θα τη γλιτωσεις.
αρα θα δωσεις πολλα για να παρεις λιγα...

gyiama
10-06-12, 22:05
το μονο ''πλεονεκτημα'' που εχει ειναι οτι δεν φορας κρανος και ναι σε προστατευει πολυ στην βροχη. στα πλαγια βρεχεσαι μονο αν περασει καποιο αυτοκινητο και σου πεταξει τα νερα αλλιως δεν περναει τπτ προσφερει πολυ καλη προστασια

PANOS-E60
10-06-12, 22:08
φίλε μου με 10 ιντσες ζάντα, εγώ δεν θα 'βγαινα στη βροχή, στην παραμικρή λακκούβα, έχεις πέσει.