PDA

Επιστροφή στο Forum : αντικλεπτικη μπαταρια



Nino
29-02-12, 12:52
Χθες το βραδακι λοιπον και την ωρα που επεφτε το χιονι ραιτ θρου ( που ελεγε και ο μεγαλος) ειχα βγει στο μπαλκονι να κανω ενα τσιγαρο.
Παρατηρω στο chinquecento που εχω παρκαρισμενο (παροπλισμενο) εδω και λιγο καιρο ακριβως κατω απο το σπιτι,ο αρμος μεταξυ καπο και φτερου να ειναι αδικαιολογητα μεγαλος, τι στο καλο λεω το ανοιξε καποιος?
Παω που λετε κατω και τρωω την πρωτη κρυαδα, η πορτα ειναι παραβιασμενη με κατσαβιδι και εχει χαλασει η κλειδαρια,ενω μεσα τα μνοπανα εχουν σπασει τα πλαστικα απο την κολωνα του τιμονιου και εχουν καταστρεψει το διακοπτη και τον εχουν πεταξει στο πατωμα, τα γυμνα καλωδια κατω απο το τιμονι χυμα.
Αυτοι -ος προσπαθησε να το κλεψει εσπασε το τιμονι και πηγε να βαλει μπρος με τα καλωδια, για κακη του τυχη ομως το αμαξι απο την ακινησια ειχε εξαντληθει η μπαταρια του.
Ανοιξε λοιπον και το καπο μαλλον για να δει μηπως ειναι καποιος πολος αποσυνδεμενος γιατι δεν μπορουσε να το βαλει μπρος.
Αποτελεσμα εκανε τοσο ζημια σε ενα αμαξι που στην αγορα αυτη τη στιγμη "παιζει" απο 500- 700 ευρω μπορει καποιο κατω.
Ασε που ρισκαρε και να πιαστει, ολα αυτα στο μαρουσι σε ενα δρομο που εχει απιστευτο φως λογω ενος παρκου που φωτιζεται ολη νυχτα.
Τωρα θα παρω τιμες για αντικατασταση, αν και κατι μου λεει οτι ανταλακτικα εργασια, το κοστος θα ειναι ασυμφορο και το φιατακι θα αποσυρθει...
Τελικα η εξαντλημενη μπαταρια εχει αντικλεπτικες ιδιοτητες, ας μην ομως το ανακαλυψει κανενας αλλος.

Akis 330Ci
29-02-12, 12:58
τυχερος στην ατυχια σου δηλαδη...

Nino
29-02-12, 13:01
τυχερος στην ατυχια σου δηλαδη...

ναι και ευτυχως που δεν πηραν τα χαρτια απο μεσα και τωρα που το λεω για να δω το μεσημερι αν το σημα ειναι ακομα εκει...

PANOS-E60
29-02-12, 13:07
Ισχύει το κέρδος της απόσυρσης Γιάννη, ή έχει λήξει ? Δεν θυμάμαι τωρα.
Πάει το μυαλό μου μήπως το έπαιρνε καμμιά αντιπροσωπεία γιά να εξυπηρετήσει κάποιον υποψήφιο αγοραστή καινούργιου, με το αζημίωτο γιά σένα φυσικά.

m-power_01
29-02-12, 13:10
Δεν δικαιούστε κύριε Γιάννη να το έχετε παροπλισμενο κάτω απο το σπίτι σας.
Μόνο σε ιδιωτικό χώρο.

aristent
29-02-12, 13:13
Το ευχαριστηθηκα που την πατησανε τα λαμογια,αλλα λυπαμαι που σου κανανε ζημια Γιαννη.......ελπιζω να ισχυει καποιο ποσο για αποσυρση, ετσι να φευγει απο το δρομο και να μην χρειαστει να ξοδευτεις μερες που ειναι....

Ptboul
29-02-12, 13:16
Γιάννη μιας κ το χρησιμοποιείς το αμάξι, άσε τα πλαστικά κ σημαζεψε το ίσα να κινείται και να κάνεις τη δουλειά σου.

Πόσο θα πάει; 100-200 ευρώ;

tokiko
29-02-12, 13:31
Από το να το αποσύρεις θα σου πω εγώ τι θα κάνεις...και θα το ευχαριστηθείς κιόλας.
Πάρε μια μπαταρία από ένα παπί, 2κιλά μπαρούτι τυλιγμένα σε πλαστελίνη ή σε πολύ χοντρό χαρτόνι και ένα μπουζί(πιστεύω να κάνει δουλειά).

Θα συνδέσεις το διακόπτη με τη μπαταρία και απο το διακόπτη στο μπουζί το οποίο θα το τοποθετήσεις στο φιτίλι η στη σπιρτάδα από την υποτιθέμενη βόμβα.

Άμα τυχόν και ξανάρθει κακό του κεφαλιού του!!!:yawn::electrician2:

edit: βάλτο μπροστά με καλώδια και κάντο καμιά βόλτα να δει ο μάγκας ότι το κυκλοφορείς!!

Nino
29-02-12, 13:33
Δεν δικαιούστε κύριε Γιάννη να το έχετε παροπλισμενο κάτω απο το σπίτι σας.
Μόνο σε ιδιωτικό χώρο.

ε καλα δεν ηταν και παροπλισμενο σαν το θωρηκτο Αβερωφ χαχαχα:original:
προσωρινα μεχρι να αποφασιστει η τυχη του ενεκα τα νεα μετρα...ομως εχει κανονικα πληρωμενα τελη για να μην εχω τετοια θεματα.
Ααα και για να προλαβω τιποτα "πλαγιες" σκεψεις δεν ειναι αφαλισμενο για κανενος ειδους κλοπη μερικη ολικη.

m-power_01
29-02-12, 13:35
Από το να το αποσύρεις θα σου πω εγώ τι θα κάνεις...και θα το ευχαριστηθείς κιόλας.
Πάρε μια μπαταρία από ένα παπί, 2κιλά μπαρούτι τυλιγμένα σε πλαστελίνη ή σε πολύ χοντρό χαρτόνι και ένα μπουζί(πιστεύω να κάνει δουλειά).

Θα συνδέσεις το διακόπτη με τη μπαταρία και απο το διακόπτη στο μπουζί το οποίο θα το τοποθετήσεις στο φιτίλι η στη σπιρτάδα από την υποτιθέμενη βόμβα.

Άμα τυχόν και ξανάρθει κακό του κεφαλιού του!!!:yawn::electrician2:

edit: βάλτο μπροστά με καλώδια και κάντο καμιά βόλτα να δει ο μάγκας ότι το κυκλοφορείς!!

καλό για κάνα χωριό της κρήτης... αλλά έχει παιδάκια ο άνθρωπος. Δεν είναι για τα σίδερα

tokiko
29-02-12, 13:36
καλό για κάνα χωριό της κρήτης... αλλά έχει παιδάκια ο άνθρωπος. Δεν είναι για τα σίδερα

:whistle:

m-power_01
29-02-12, 13:37
.ομως εχει κανονικα πληρωμενα τελη για να μην εχω τετοια θεματα.


Ζητώ ταπεινά συγγνώμη που αμφέβαλα για την ποιότητα σας και την ευσυνειδησία σας ως πολίτη.

Nino
29-02-12, 13:39
Ζητώ ταπεινά συγγνώμη που αμφέβαλα για την ποιότητα σας και την ευσυνειδησία σας ως πολίτη.

χαχαχαχαχα
αν ανταμ παπανταμ η κοινως απο ανεκαθεν χαχαχαχαχα

Nino
29-02-12, 13:42
Αυτος ο κατσαραιος που ειναι πολυτεχνιτης που ειναι να ερθει για αυτοψια χαχαχα
Πανο (Ε60) σωστη η σκεψη σου θα το κοιταξω!!

Nino
29-02-12, 16:48
θαυμαστε κατι μακακες κλεφτρονια τι εκαναν...
:ranting2:

https://i1223.photobucket.com/albums/dd504/bmwx/DSCN0880.jpg


https://i1223.photobucket.com/albums/dd504/bmwx/IMG_0473.jpg

https://i1223.photobucket.com/albums/dd504/bmwx/IMG_0475.jpg

Kostas_1
29-02-12, 17:40
Ισχύει το κέρδος της απόσυρσης Γιάννη, ή έχει λήξει ? Δεν θυμάμαι τωρα.
Πάει το μυαλό μου μήπως το έπαιρνε καμμιά αντιπροσωπεία γιά να εξυπηρετήσει κάποιον υποψήφιο αγοραστή καινούργιου, με το αζημίωτο γιά σένα φυσικά.

Πανο εχουν απειρα σε αναμονη...


Γιάννη μιας κ το χρησιμοποιείς το αμάξι, άσε τα πλαστικά κ σημαζεψε το ίσα να κινείται και να κάνεις τη δουλειά σου.

Πόσο θα πάει; 100-200 ευρώ;

Αυτη ειναι η πιο καλη λυση. Εμπρος στο δρομο που χαραξε ο Χιουνταρος.

doctore
29-02-12, 18:23
θαυμαστε κατι μακακες κλεφτρονια τι εκαναν...
:ranting2:


Τις κουφάλες ... τον γ@μήσανε τον τσίγκο !

katsaraios
29-02-12, 21:02
ρε τα αρ@@δια
Νινο τα χαρτια και το σημα οκ?? δεν επρεπε ρε φιλε να τα εχεις μεσα...
αν θες να το παμε για επισκευη σε νορμαλ τιμες πες μου να ρωτησω

hades7
29-02-12, 22:35
τι να πω γιαννο φτιαχτο οσο μπορεις πιο φθηνα και κατσε στο μπαλκονι να το χαζευεις βαλε ενα τζονυ μαυρο σκετο και στα ηχεια να παιζει αφους κατσιμιχα η μοναξια του σχοινοβατη(και για το πεισμα σας γουρουνια θα αντεχω...)κοπροσκυλα

Nino
01-03-12, 07:45
ρε τα αρ@@δια
Νινο τα χαρτια και το σημα οκ?? δεν επρεπε ρε φιλε να τα εχεις μεσα...
αν θες να το παμε για επισκευη σε νορμαλ τιμες πες μου να ρωτησω

Ευτυχώς και τα χαρτιά και το σήμα ok.
Τα χαρτιά τα πήρα λες να πάρω και το σήμα, μιας και η πόρτα δεν κλειδώνει, μην το"σταμπαρει" ο δήμος χωρίς σήμα για παρατημενο;

BILL007
01-03-12, 09:21
μην το"σταμπαρει" ο δήμος χωρίς σήμα για παρατημενο;

Xωρίς σήμα τρέχοντος έτους και πινακίδες,θεώρησε ότι ο δήμος σου έβαλε χαρτί για πλάκα,ειδικά αν έχεις και κανα γείτονα που εκνευρίζεται με το θέμα parking thumb

Και για να δεις πόσο τυχερός στάθηκες θα σου πω περιστατικό που έπαθε φίλος μου πριν απο κανα μήνα στο Γκάζι.

Αυτός ο φίλος μου έχει ένα Peugeot 205 σαραβαλάκι σαν και αυτό,https://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheCGV1Z2VVDCAYMDU=/imgpeugeot%202052.jpg
του το σπάσανε και του κλέψανε την μπαταρία του αυτοκινήτου και παραλίγο και ολόκληρο το καπό :shok: ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΟ!
Ευτυχώς μια βίδα ήταν πολύ σκουριασμένη στον σύνδεσμο και έτσι δεν κατάφεραν να το ξηλώσουν...

Το καπό το ήθελαν για μέταλο επειδή ζυγίζει αρκετά και την μπαταρία προφανώς για την ανακύκλωση που πιάνει ένα 5-10ευρώ το κομμάτι (γιατί νομίζετε οι γύφτοι γυρνάνε και μαζεύουν τις μπαταρίες απο τα συνεργεία?)

ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟ!ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΓΙΑ 5 ΕΥΡΩ!!!:ranting2::ranting2::ranting2:

120ie87
01-03-12, 10:28
^ πες το ψέματα φίλε Bill..... :(



λιγάκι άσχετο αλλά όχι και τόσο -> τις προάλλες ήθελα να κατέβω γλυφάδα και λέω ας αλλάξω δρόμο και ας πάω από κέντρο (πλ κουμουνδούρου δεν θυμάμαι πως λέγεται το στενό που περνά από εκεί και βγαίνει σταδίου ψηλά για να βγεις μετά σύνταγμα και τέλος στην αρχή της βουλιαγμένης)
Στο στενό που σας έχω με bold και δεν θυμάμαι πως λέγεται, εκεί ξέρετε, είναι γκέτο και έχει 1-2 φανάρια μέχρι να βγεις στη σταδίου ψηλά. Η απόλυτη σήψη λοιπόν... ήταν περίπου 11 το βράδυ και κάτι εγκληματικές φάτσες στεκόντουσαν στα σκαλάκια ετοιμόρροπων κτιρίων ... ευτυχώς πέτυχα όλα τα φανάρια πράσινα και δεν μείωσα ταχύτητα καθόλου... σε περίπτωση που με σταματούσε φανάρι όμως σίγουρα αν δεν το παραβίαζα τσουλώντας σιγά σιγά προσπαθώντας να μην ακινητοποιήσω το αμάξι, τότε θα σταματούσα και θα είχα πρώτη μέσα έτοιμος να ξεκινήσω αμέσως.

Που φτάσαμε............ ............... ............... ............